Wysokie kompozycje na stołach weselnych

Wysokie kompozycje na stołach weselnych - zdjęcie 1

Imponujące kompozycje kwiatowe są niezwykle ważnym punktem podczas każdego przyjęcia weselnego. Chcecie mieć pewność, że wywołają one efekt wow i pozostaną w pamięci gości na długo? W takim razie powinny być one prawidłowo skomponowane i… wyeksponowane! A jeśli tak to najlepiej mierzyć wysoko. 

Niskie kompozycje kwiatowe oczywiście są niezwykle piękne i pasują do niewielkich przestrzeni, natomiast jeśli wesele organizujecie, np. w namiocie lub sali o bardzo wysokim suficie, warto na stołach gości postawić kompozycje na wysokich nośnikach. Wbrew pozorom nie muszą one pasować tylko do ślubu w stylu glamour – w zależności od kwiatów i nośnika florysta stworzy wspaniałe aranżacje pasujące tez do wesel w klimacie boho.

Wysokie kompozycje

Marzą Wam się klasyczne ślubne dekoracje, a kolory, o których śnicie po nocach to biel i róż? Idealnie sprawdzą się w takim razie okrągłe kompozycje z peonii, róż i hortensji na przeźroczystych szklanych nóżkach. Jeśli chcecie coś bardziej szalonego pójdźcie w geometrię. W trendach są złote lub srebrne nośniki o geometrycznych kształtach, po których „spływa” zieleń. Na bardziej eleganckich przyjęciach świetnie sprawdzą się kandelabry, które pięknie będą komponować się z pałacowymi lub zamkowymi wnętrzami. Jakiś czas temu niezwykle popularne stały się również… drzewa! Tak imponujące kompozycje od wejścia przenoszą nas w zupełnie inny, zaczarowany świat.

New Drop

Zasady wysokich kompozycji

W przypadku takich dekoracji warto trzymać się pewnych zasad, których nie musicie znać, jednak warto zwrócić na nie uwagę. Nośnik kompozycji kwiatowej powinien być albo szklany albo na cienkiej nóżce czy nóżkach, po to, aby nie przeszkadzać osobom siedzącym przy stole w swobodnej konwersacji. Warto również zadbać o to, aby kwiaty były na wysokości wzroku dorosłego człowieka. W ten sposób spotęgujecie efekt wow na wejściu. Na stole, pod kompozycją powinny stanąć niewielkie bukieciki lub punkty świetlne.

Co ważne, nie musicie stawiać takich kompozycji na każdym stole. Możecie przepleść je niskimi bukietami co drugi stół. W przypadku biesiadnych, podłużnych stołów, dobrze jest postawić jedną kompozycję na 10 osób, czyli co 5 krzeseł. 

Oczywiście wszystko to są zasady, które można łamać! Zobaczcie przepiękne, imponujące kompozycje, które być może skradną Wasze serca i zainspirują!

Zdjęcia pochodzą z www.instagram.com/weddedwonderland/

Rekomendowane artykuły