Wyższa ona, niższy on? Żaden problem!

Wyższa ona, niższy on? Żaden problem! 114401

Kobieta wyższa od mężczyzny? Jasne, bo niby dlaczego nie? Niestety dla wielu osób jest to problem, z którym za wszelką cenę chcą się uporać – ukryć czy zniwelować. Jak to zrobić?

Stereotypy w związku dotyczą nie tylko ról, jakie przypisywane są kobiecie i mężczyźnie, ale także tego, jak powinni wyglądać. Ona: najlepiej eteryczna, drobna kobieta, on: postawny, wysoki mężczyzna. I niby wszystko się zgadza, tylko… zupełnie nie. Jesteśmy różni nie tylko pod względem wyglądu, ale także upodobań.

Pary, w których kobieta jest wyższa od mężczyzny, nie są rzadkością: różnica wzrostu partnerów nie powinna nikogo dziwić, a jednak wciąż tak się dzieje. Niestety wiele osób nie ma problemu z tym, żeby obrzucać innych kąśliwymi komentarzami i nieprzychylnym spojrzeniem. Często są to po prostu toksyczne osoby, od których należy się odciąć, choć rozumiem, że słowa potrafią zaboleć.

Różnica wzrostu partnerów nie powinna już nikogo dziwić. Sophie Turner i Joe Jonas, Cameron Diaz i Benji Madden oraz Erin Darke i Daniel Radcliffe – to tylko niektóre pary znane z czerwonego dywanu, które nic sobie nie robią z dzielącej ich różnicy wzrostu. Chętnie ze swoimi byłymi już, wyższymi od siebie partnerkami: Nicole Kidman i Katie Holmes pokazywał się Tom Cruise. Słyszeliście, żeby ktoś się z nich śmiał?

Najłatwiej byłoby powiedzieć, żebyście po prostu zaakceptowali ten fakt i przeszli nad nim do porządku dziennego, zdaję sobie jednak sprawę, że na takie zmiany potrzeba czasu i determinacji. Co zatem możecie zrobić, żeby zniwelować różnicę wzrostu?

Na początek: buty panny młodej

Kiedy myślimy o butach dla panny młodej, przed oczami pojawia się w pierwszej kolejności obraz przepięknych szpilek dopasowanych do stylu sukni i tematu uroczystości. My, kobiety, kochamy obcasy, choć coraz częściej dochodzimy do wniosku, że chodzi nie tyle o wysokość szpilki, co o piękny but. A zachwycających butów na płaskim obcasie lub na koturnach nie brakuje.

Piękne baleriny

Najprostszym i najbardziej oczywistym rozwiązaniem w takich sytuacjach jest rezygnacja z wysokich obcasów na rzecz balerin. Co więcej, jeśli nie jesteś przyzwyczajona do chodzenia w szpilkach, Twoje nogi z pewnością Ci za ten wybór podziękują.

Nie tylko nie będziesz musiała przejmować się różnicą wzrostu, ale także własnym komfortem – nawet najwygodniejsze szpilki nie mogą równać się z płaskimi butami. W kolekcjach ślubnych największych projektantów coraz częściej pojawiają się propozycje dla panien młodych, które nie chcą lub nie mogą założyć w ten najważniejszy dzień wysokich obcasów.

Zobacz, jak Izabela Janachowska oswaja obcasy:

Podwyższające buty dla panów

Jeśli jednak nie chcesz rezygnować z obcasów, lub mimo to różnica wzrostu między Tobą a Twoim narzeczonym nie jest widoczna, to jest inne rozwiązanie: buty z podwyższającą wkładką dla pana młodego! Taką metodą można dodać przyszłemu mężowi nawet do 10 centymetrów wzrostu (!), więc Twoje marzenie o szpilkach jest już w zasięgu ręki. Wkładki są praktycznie niewidoczne z zewnątrz. Wysokość obcasa pozostaje bez zmian, wprawne oko być może zauważy nieco podwyższony zapiętek, będzie to jednak naprawdę trudne.

Jeśli zaś nie zależy Ci na tak ekstremalnym podwyższeniu Pana Młodego, możecie zdecydować się na specjalne wkładki, które można włożyć do zwykłych butów – wtedy jednak podwyższenie wyniesie maksymalnie 3–4 cm.

Odpowiedni strój

Aby dodatkowo optycznie zniwelować różnicę wzrostu, dużą uwagę przyłóżcie do Waszych strojów: suknia panny młodej może tak podkreślić jej smukłą sylwetkę, jak i delikatnie odwrócić uwagę od tego, że jest wyższa od partnera. Klasyczne fasony z dopasowaną górą i rozkloszowaną spódnicą, podobnie jak proste suknie ślubne, świetnie sprawdzą się w tej roli. Pan młody powinien zaś zdecydować się na dopasowany, najlepiej jednorzędowy garnitur, który pomoże optycznie wysmuklić jego sylwetkę.

Zadbajcie o włosy

Nie jest (mam nadzieję), dla nikogo tajemnicą, że za pomocą fryzury można sobie dodać kilka centymetrów. To kolejne pole do delikatnej, optycznej manipulacji. Jeśli panna młoda postawi na gładką fryzurę, a pan młody na lekko uniesione włosy, to kolejny punkt dla Was. Taka kombinacja to kolejny krok do zminimalizowania różnicy wzrostu.

para młoda

Pamiętaj też, że w aplikacji WeddingDream.APP czeka na Ciebie szereg porad. Jeśli zastanawiasz się, jak skompletować stylizację Twoją lub partnerki czy partnera – koniecznie zajrzyj do aplikacji.

Rekomendowane artykuły