Zapraszanie gości na ślub – jak to zrobić?

Zapraszanie gości na ślub - jak to zrobić? 49742

Obecna sytuacja stawia w trudnym położeniu nie tylko Pary Młode, które sakramentalne tak miały wypowiedzieć w ciągu najbliższych kilku tygodni. Na skrzynkę Ślubnego Pogotowia Izabeli Janachowskiej otrzymujemy także mnóstwo zapytań od narzeczonych, których termin ślubu nie jest w tej chwili zagrożony. Pytacie o to, jak teraz, kiedy nie można wychodzić z domu załatwiać formalności, czy możecie podpisywać umowy, ale dostaliśmy też mnóstwo pytań o to, jak zaprosić gości.

Często Młode Pary wykorzystywały takie okazje jak na przykład Wielkanoc właśnie do zapraszania gości na ślub i wesele. Nic w tym dziwnego- cała rodzina w jednym miejscu, bez zbędnej presji i w miłej atmosferze mogliście podzielić się z bliskimi radosnymi nowinami. O ślubnym Savoir Vivre w związku z zaproszeniami opowiadałam Wam już w jednym z filmów na YouTube:

Jak to jednak zrobić, skoro spotkania są obecnie mocno niewskazane? Oto kilka sposobów:

Zapraszanie gości: zadzwoń do najbliższych

Osoby Wam najbliższe, rodzice, dziadkowie, czy rodzeństwo z pewnością wiedzą o Waszym ślubie, więc zaproszenie w ich przypadku to raczej formalność. Bez wątpienia jednak tych najważniejszych gości powinniście zaprosić na uroczystość właśnie telefonicznie. Jeśli macie taką możliwość to skorzystajcie z opcji wideokonferencji na WhatsApp, Skype czy Facetime.

zapraszanie gości

Rozmowa telefoniczna to też dobry sposób na poproszenie wybranych osób, żeby zostali Waszymi świadkami… Choć o tym Wam jeszcze napiszę.

Zapraszanie gości: tradycyjna poczta

Wiele z Was ma już wydrukowane zaproszenia i jest zrozumiałe, że nie chcecie, żeby się zmarnowały. Jeśli możecie sobie na to pozwolić rozważcie ich wysyłkę pocztą czy kurierem. Waszym bliskim z pewnością będzie miło gdy w skrzynce, obok ulotek i rachunków znajdą zaproszenie na Wasz ślub. Weźcie jednak pod uwagę, że okres przedświąteczny to czas wzmożonej pracy listonoszy i kurierów i zaplanujcie wysyłkę dopiero w przyszłym tygodniu.

Zapraszanie gości: wykorzystaj technologię

zapraszanie gości

Ten punkt znajdzie zastosowanie szczególnie w przypadku młodszych gości, na codzień poruszających się w sieci. Zaproszenia, na wzór Save the date, możecie wysłać mailem. Co więcej, nie musicie ograniczyć się do wersji graficznej- może przygotujecie nagrania? Jeśli dysponujecie wolnym czasem, to możecie nawet pokusić się o personalizację i dla każdego z gości przygotować osobny, imienny klip. Wasi bliscy z pewnością docenią Wasz trud i wysiłek.

zapraszanie gości

Zobacz także: Change the date- darmowe wzory do pobrania!

Pamiętajcie też, że wszystkie wątpliwości i pytania możecie cały czas zgłaszać przez formularz w zakładce Ślubne Pogotowie. Wystarczy, że zalogujecie się w aplikacji Wedding Dream APP.

Rekomendowane artykuły