Najpiękniejsze zaproszenia na chrzest. Jak powiadomić bliskich o tej wyjątkowej uroczystości?

Najpiękniejsze zaproszenia na chrzest. Jak powiadomić bliskich o tej wyjątkowej uroczystości? 120574

Internet przepełniony jest różnymi wzorami zaproszeń na chrzest. Propozycji jest wiele – od tych bogato zdobionych, odpowiadających na najnowsze trendy, przez te mocno związane z symboliką chrześcijańską, aż po delikatne, ascetyczne wręcz w formie.

chrzest wedding dream shop

Zaproszenia na chrzest: klasyka

Osoby, które nie są pewne, w którą stronę pójść, wybierając papeterię na uroczystość chrztu, powinny rozważyć zaproszenia możliwie najbardziej klasyczne.

One sprawdzą się świetnie w przypadku uroczystości, na których elegancka prostota stanie się motywem przewodnim, ale także będą idealnym rozwiązaniem, kiedy przyjęcie nie ma jeszcze sprecyzowanego tematu dekoracji.

Klasyczne zaproszenia z jasnym tłem i zdobieniami (nawet metalizowanymi) nawiązującymi do sfery sakralnej to design, który zawsze się sprawdzi. Jeśli więc nie możecie zdecydować się na to, który wzór będzie dla Was najlepszy, sięgnijcie po klasykę – ona zawsze się obroni.

Marlu_baner

Zobacz także: Prezent na chrzest: co podarować dziecku z tej wyjątkowej okazji?

Motyw misia w zaproszeniach na chrzest

Rodzice, którzy planują ceremonię w bardzo dziecięcych klimatach, z pewnością powinni zwrócić uwagę na zaproszenia z motywem misia. Uroczy pluszak już na etapie powiadamiania o uroczystości wprowadzi gości w klimat, jaki będzie panował na przyjęciu.

Co ciekawe, przytulanki pojawiają się na wydrukach jako ilustracje, ale w ofertach wielu firm można znaleźć także zaproszenia w kształcie misia. Nietypowa forma z pewnością zachwyci Waszych bliskich, a zaproszenie trafi do szkatułki z najważniejszymi pamiątkami.

Wzruszająca grafika

Od kilku sezonów bardzo modnym motywem na zaproszeniach są rysowane jedną linią ilustracje. Najczęściej wybieranym obrazkiem, a jednocześnie najbardziej uroczym, który zdobi niektóre wzory, jest śpiący bobas. Trzeba przyznać, że taka dekoracja poruszy nawet największych twardzieli, a u bardziej wrażliwych osób może wywołać łzy wzruszenia.

Kwiatowe zaproszenia na chrzest

Kwiaty to ozdobnik bardzo często wykorzystywany w papeterii – nie tylko tej związanej z uroczystością chrztu. Roślinne wzory to popularny, bo bezpieczny wybór.

Jeśli podobają Wam się takie motywy, warto zastanowić się nad lekkim twistem, który sprawi, że zaproszenia wyróżnią się na tle innych, podobnych. Interesującym pomysłem może być wydrukowanie okładki na kalce – półtransparentnym materiale, który nada zaproszeniu wyjątkowego, nieco tajemniczego sznytu.

Wykorzystaj zdjęcie dziecka

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że jestem fanką personalizacji. I choć na zaproszeniach pojawia się wiele elementów, które mocno podkreślają, kto będzie bohaterem uroczystości, warto rozważyć umieszczenie na nim zdjęcie dziecka.

New Drop

Takie rozwiązanie sprawdzi się szczególnie dobrze, jeśli zdecydowaliście się na sesję noworodkową – umieszczona na wydruku fotografia sprawi, że zaproszenie stanie się właściwie bezcenną pamiątką, która nie tylko przywoływać będzie wspomnienia z tego szczególnego dnia, ale także na zawsze utrwali słodki wizerunek maluszka.

Rekomendowane artykuły