Minimalistyczne zaproszenia ślubne. 4 najpiękniejsze wzory

Minimalistyczne zaproszenia ślubne. 4 najpiękniejsze wzory 116568

Jeśli zastanawia Was:

  • Co oznacza wesele w takim stylu?
  • Czy minimalistyczne zaproszenia ślubne są równoznaczne z przesadną skromnością?

To zapraszamy do czytania.

Minimalizm na ślubie i weselu

Podstawowym założeniem minimalizmu jest rezygnacja ze wszystkiego, co niepotrzebne. Nurt rozwijający się w sztuce i architekturze w latach 60. XX wieku szybko opanował także inne przestrzenie sfery życia publicznego, w tym oczywiście, śluby i wesela.

Minimalistyczne przyjęcia prawdziwy renesans przeżywają jednak od maja 2018 roku, czyli ślubu Meghan i Harry’ego. Wówczas prosta forma i klasyczna elegancja zawładnęła sercami par młodych na całym świecie.

Książę Harry i Meghan Markle

Jak zorganizować ślub w stylu minimalistycznym?

Mogłoby się wydawać: nic prostszego. W końcu na tym opiera się ten motyw. Na prostocie. Problem jednak polega na tym, że – jak już wielokrotnie podkreślaliśmy, to detale odpowiadają za efekt finalny.

A przy ascetycznej formie muszą być one dopracowane do perfekcji. Począwszy od wnętrza – tu sprawdzą się, np. przestrzenie loftowe, przez zachowawcze dekoracje, aż po prostą suknię ślubną. Ważne, żeby wszystkie elementy były do siebie idealnie dopasowane i tworzyły spójny efekt.

Zaproszenia ślubne w stylu EKO – zorganizuj wesele zero waste!

Zanim jednak zajmiecie się wybieraniem dekoracji, samochodu i obrączek trzeba zaprosić na Waszą uroczystość gości.

Przeczytaj też: Zaproszenia ślubne i sztuka zapraszania gości

O tym, co powinno znaleźć się na zaproszeniu, jak zapraszać i potwierdzać obecność gości możecie posłuchać w filmie Izabeli Janachowskiej, dostępnym w aplikacji Wedding Dream App.

Minimalistyczne zaproszenia ślubne

Minimalistyczne zaproszenia na ślub najczęściej są wykonywane ręcznie, a co za tym idzie, również są droższe od innych, tych zazwyczaj hurtowo drukowanych. Ceny takiej papeterii mogą się bardzo różnić ze względu na personalizację lub dodatkowe elementy.

Średnio trzeba przygotować się na wydatek rzędu od 15-20 zł za sztukę. Jeśli szukasz minimalistycznych i wyjątkowych zaproszeń, koniecznie sprawdźcie nasz Katalog Firm.

Jednak tak wykonana kartka ma na pewno większą wartość sentymentalną. Choć niektórzy goście rzucają je w kąt, inni naprawdę je pielęgnują. Sama młoda para bardzo często zostawia też zaproszenia ślubne jako pamiątkę. Ale i na to można znaleźć sposób. Jak mogą wyglądać minimalistyczne zaproszenia na ślub?

Przeczytaj też: Zaproszenia ślubne DIY — 7 nieszablonowych pomysłów

Minimalistyczne zaproszenia ślubne wyłącznie z napisami

Pierwsze, co wielu osobom kojarzy się z minimalizmem, to dosłowne sięgnięcie po absolutne minimum, czyli wydrukowanie lub ręczne wypisanie na zaproszeniu wyłącznie informacji o uroczystości. Najlepiej wykorzystać do tego jeden kolor napisu i tylko operować wielkością liter.

Można przy tym zastosować różne czcionki. Takie zaproszenie na pewno jest bardzo eleganckie i czytelne, a przy tym minimalistyczne. Pamiętajcie, aby także pozostałe papierowe elementy wesela zostały zaprojektowane w ten sam sposób, aby całość byłą spójna i estetyczna: winietki, menu czy księga gości.

Minimalistyczne zaproszenia ślubne ze złotem

Choć złoto zazwyczaj kojarzy nam się z przepychem, to tak naprawdę najwięcej zależy od tego, w jaki sposób je wykorzystamy. Doskonałym przykładem jest złota biżuteria – może być bardzo zdobna, jak również minimalistyczna.

Decydując się na złoto na zaproszeniach przy jednoczesnym zachowaniu minimalizmu, warto wybrać taki wzór, którego jedynie treść będzie napisana w tym kolorze, a reszta kartki zostanie w jednolitej barwie. Minimalistycznie wygląda druk zarówno na jasnym, jak i na ciemnym papierze. Ciekawym rozwiązaniem będą wszelkie motywy dekoracyjne, np. koło lub kwadrat, w których umieszczony zostanie napis.

Minimalistyczne zaproszenia ślubne z motywem roślinnym

O ile kwiaty na zaproszeniach ślubnych często są bardzo zdobne, o tyle malowane, np. gałązki lub jedynie kontury roślin wyglądają niezwykle subtelnie. Listki eukaliptusa, paproci czy płatki róż sprawdzą się idealnie.

Mogą być one zarówno kolorowe (choć barwy powinny być stonowane), jak również nakreślone na czarno. Motyw roślinny jest bardzo wdzięcznym wzorem, bo pozwala wprowadzić element ozdobny, a przy tym nie musi dominować całego zaproszenia. Dzięki temu można też w prosty sposób przemycić zapowiedź motywu przewodniego całego wesela.

Minimalistyczne zaproszenia na ślub z żywymi roślinami

Ten rodzaj zaproszeń jest szczególny, ponieważ widząc je, goście są przekonani, że para młoda każdemu z nich poświęciła swój czas nie tylko wypełniając dane, ale również odpowiednio je pakując.

Rośliny użyte do zaproszeń mogą, np. nawiązywać do pory roku, w jakiej będzie się odbywać ślub. Najczęściej można się spotkać z choinkową gałązką, która jest wybierana szczególnie przy zaproszeniach na ślub odbywający się zimą, w okolicy Świąt Bożego Narodzenia. Ale tak naprawdę sprawdzi się tutaj wszystko:

  • eukaliptus,
  • gipsówka,
  • mini różyczki.

Problem może się pojawić jedynie w momencie transportu/przesyłania tego typu zaproszeń.

Wybór zaproszeń może nie jest kwestią kluczową i nie przeważy na powodzeniu całego wesela, jednak to z pewnością jeden z najpiękniejszych elementów. Przede wszystkim ze względu na to, że to pierwszy kontakt z gośćmi, okazja do zapoznania się z rodzinami swoich partnerów i zapowiedź tego najważniejszego dnia w życiu.

Jeśli minimalizm towarzyszy Wam na co dzień, może warto pomyśleć, co zrobić, aby zaproszenia nie trafiły po ceremonii do kosza lub na dno szuflady? Zachwycająca ilustracja przedstawiająca Was lub Wasze zdjęcie na okładce sprawi, że zaproszenie zostanie z gośćmi na dłużej i będzie dodatkową pamiątką.

planer

Rekomendowane artykuły