Zuhair Murad – ślubny czarodziej

Zuhair Murad - ślubny czarodziej 17757

Legendarny libański projektant, Zuhair Murad, jest mistrzem w tworzeniu kreacji, w których przyszłe panny młode czują się jak prawdziwe księżniczki. Jego skrupulatna dbałość o szczegóły i nieustanne dążenie do perfekcyjnych sylwetek sprawiło, że od lat króluje na liście ukochanych przez kobiety projektantów ślubnych. Jego suknie ślubne zachwycają wśród królewskiej czy gwiazdorskiej klienteli od 20 lat, czyli od momentu, w którym Murad ujawnił swój talent. Sam projektant powiedział kiedyś, że kocha śluby, ponieważ są symbolem oddania i spełniania marzeń.

Zobacz także: Suknie ślubne Hayley Paige

Kamieniem milowym w jego karierze był pierwszy pokaz kolekcji couture w 2001 roku podczas Haute Couture Week w Paryżu. Projektant zrozumiał wtedy, że aby być obecny w świecie mody musi stworzyć swój showroom właśnie w tym mieście. Otoczony wieloma wspierającymi go na duchu osobami, podjął ryzyko i odniósł sukces.

Suknie ślubne Zuhaira Murada

Jego suknie balansują na granicy romantyzmu i nowoczesności. Mówi, że inspirują go jego własne przeżycia i doświadczenia. Wspomina romantyczne suknie księżniczek i niekończące się welony. Tworząc kreację ślubną dla konkretnej panny młodej stara się skupić na niej i tym jak chce tego dnia się prezentować. Bierze pod uwagę jej charakter, jej gust i jej wybory. Jedną z najbardziej pamiętnych kreacji była suknia ślubna stworzona dla Sofii Vergary, która poślubiła Joe Manganiellego na Florydzie. Suknia wymagała 1 657 godzin pracy, a do jej uszycia zużyto 350 ręcznie wyszywanych kryształów i setki pereł.

New Drop

Proces tworzenia kreacji couture

Tworzenie kreacji couture jest procesem długotrwałym, który zapewnia efekt niemalże dzieła sztuki. Niezależnie od tego czy całość projektu jest wyszywana koralikami, haftowana czy wykonana z gładkiej tkaniny – wszystko zależy od wspaniałych krawców, którymi otaczają się projektanci. Murad uwielbia pracować z takimi materiałami jak muślin, jedwab i koronki, ponieważ, jak twierdzi, należą do najbardziej kobiecych i sensualnych. I choć wspomina, że nie są to tkaniny proste w obsłudze z powodu ich delikatnej tekstury, to spektakularny efekt jest wart poświęcenia im każdej minuty. Nadają głębi i perspektywy, dzięki czemu podkreślają naturalne kształty kobiecego ciała. Na projekty w jego pracowni poświęca się od minimum 300 do nawet 1000 godzin. 

Zobacz także: Suknie ślubne Lazaro – marzenie panny młodej

Zobaczcie kilka gwiazd, które wystąpiły w sukniach projektu Zuhaira Murada!

Zdjęcia pochodzą z instagram.com/zuhairmuradmariage i instagram.com/zuhairmuradofficial

Rekomendowane artykuły