Życzenia na Dzień Dziecka — pomysły, które sprawią radość każdemu maluchowi

życzenia na dzień dziecka

Dzień Dziecka to jedno z najpopularniejszych i najbardziej sympatycznych świąt. Tego dnia rodzice i dziadkowie składają osobiście życzenia swoim pociechom lub wysyłają kartki na Dzień Dziecka, aby sprawić radość każdemu maluchowi — zarówno temu mniejszemu jak i temu większemu. Co, jednak jeśli nie mają weny twórczej, by takie życzenia stworzyć, a popularne „wszystkiego najlepszego” to troszkę za mało? Z pomocą mogą przyjść piękne życzenia dla dziecka z okazji Dnia Dziecka, które publikujemy poniżej.

Jak stworzyć niezapomniane życzenia na Dzień Dziecka?

życzenia na dzień dziecka
Fot: Shutterstock

Międzynarodowy Dzień Dziecka został ustanowiony z inicjatywy Organizacji Narodów Zjednoczonych już blisko 70 lat temu. Działanie to miało na celu docenienie obecności najmłodszych i promowanie wartości zapisanych w Deklaracji Praw Dziecka. Polskie dzieci obchodzą swój dzień 1 czerwca, podczas którego zazwyczaj wręcza się im upominki i organizuje różne atrakcje. Nie może się obyć także bez życzeń – dzieciaki z przyjemnością wysłuchają ciepłych słów, które kierują pod ich adresem rodzice i bliscy. Dzieci – szczególnie te, które na co dzień są raczej wycofane, skryte i przywiązane do swoich rodziców – potrzebują ciepłych słów i doceniają radosne oraz wzruszające życzenia dla dziecka. Już kilkuletnie pociechy niezwykle uważnie rejestrują słowa dorosłych, spośród których część zapada w ich pamięć nawet do końca życia. To potwierdza tylko kolejny raz, jak wielka moc mają wypowiadane słowa, dlatego składając życzenia dziecku, musimy myśleć tak, jak ono – prosto, szczerze, bez sztucznych ubarwień czy niezwykłych metafor. Maluchy docenią kreatywną formę życzeń, więc poza tradycyjnymi słowami czy korespondencją elektroniczną, warto sporządzić odręczną laurkę, która następnie zostanie wręczona lub wysłana pocztą. Nie poruszajmy też tematów abstrakcyjnych dla dziecka, o których – ze względu na swój młody wiek – nie myślą na tym etapie rozwoju. Jeśli to możliwe, personalizujmy życzenia, tak by dziecko mogło się z nimi zidentyfikować – szczególnie w kwestii pasji, zainteresowań czy wymarzonego zawodu. Wiele osób ma także w zwyczaju życzyć małoletnim „samych szóstek w szkole”, jednak warto się zastanowić, czy jest to faktyczne pragnienie dziecka, tym bardziej, jeśli ostatnio zdarzyło mu się otrzymać gorszą ocenę, którą przez długi czas przeżywało. Najważniejsze, by życzenia nie były zbyt długie i nader wylewne — młodsze dzieci już po kilku sekundach nie będą skoncentrowane na tym, co chcemy powiedzieć, ale na prezencie, który zaraz otrzymają. Rozmawiając z dzieckiem, przybierajmy taką postawę, by móc sobie spojrzeć w oczy. Jeśli jest to możliwie, posadźmy maluchy na kanapie, fotelu lub krześle obok siebie. Jeśli miejsca do siedzenia nie ma – kucnijmy naprzeciwko lub pochylmy się w miarę naszych możliwości. Przede wszystkim Dzień Dziecka to moment, w którym warto pokazać pociechom swoją miłość i wsparcie, a więc przytulajmy, kochajmy i radujmy się tym dniem.

New Drop

Oryginalne życzenia na Dzień Dziecka – spraw, aby ten dzień był wyjątkowy

życzenia na dzień dziecka
Fot: Shutterstock

Dzień Dziecka to dla najmłodszych, obok ich urodzin, najważniejsze święto w ciągu roku. Oprócz wymarzonego prezentu przekazanego dziecku wraz z oryginalnymi życzeniami warto zaplanować  także dodatkowe aktywności, które sprawią, że dziecięce święto stanie się niezapomniane. Wobec tego co można robić w Dzień Dziecka? 

W czerwcu zwykle jest piękna pogoda, a wyższe temperatury pozwalają na spędzenie swobodnego czasu na łonie natury. Gdy pada deszcz, dobrze jest skorzystać z oferty miejscowych klubów dziecięcych, domów kultury lub kin, które proponują repertuar dla najmłodszych gości. Możecie zdecydować się na zajęcia sportowe, zabawy artystyczne lub wizytę w ciekawy muzeum – wiele instytucji przygotowuje na ten dzień specjalne propozycje dla maluchów, aby Dzień Dziecka stał się naprawdę wyjątkowy. Oto kilka takich propozycji:

 • Wizyta w parku rozrywki — parki miniatur, ogrody z figurami dinozaurów, a dla miłośników wodnego szaleństwa — parki wodne ze zjeżdżalniami i basenami, gdzie dziecko może skorzystać również z trampolin, dmuchanych torów przeszkód i basenów z kolorowymi kulkami. 
 • Czas spędzony w centrum nauki, dostosowanym do możliwości najmłodszych zwiedzających, gdzie czekają na dzieci warsztaty tematyczne, krótkie filmy naukowe i odpowiednio przygotowana kadra, która ułatwi korzystanie z poszczególnych atrakcji. 
 • Pójście do teatru na dziecięcy spektakl taneczny, a nawet na balet lub wesołą operetkę. 
 • Wycieczka do lasu lub w góry albo też wyjazd do okolicznego rezerwatu przyrody.
 • Impreza w ogrodzie, a w nim zabawa w podchody, wspólne łapanie baniek mydlanych lub rysowanie kolorową kredą na chodniku.

Wesołe życzenia dla dziecka — w sam raz na pierwszy czerwca

życzenia na dzień dziecka
Fot: Shutterstock

Śmieszne życzenia czy wierszyki na Dzień Dziecka doskonale zastąpią te tradycyjne i przede wszystkim rozbawią każdego malucha. Nie masz pomysłu na wierszyk dla swojej pociechy? Skorzystaj z naszych propozycji. Poniżej znajdziesz takie wesołe życzenia na ten wyjątkowy dzień. Możesz je skopiować i wysłać swojej córce lub synowi. 

 • Życzę Wam dzieciaki śmiechu w domu i lodów w niedzielę, i przyjaciół wspaniałych, i prezentów wiele.
 • Lubię Twoją słodką buzię, mój Ty kochany łobuzie i serduszko Twoje gorące, dlatego chcę Ci dać całusów tysiące.
 • Rośnij duży dzielny zdrowy, w 100% odlotowy. Teraz coś dla Twojej główki,
  by nie było z niej makówki. Bądź pomocny jak komputer, szybki jak japoński skuter, sympatyczny jak maskotka i słodziutki jak szarlotka.
 • Z okazji Dnia Dziecka życzę Ci, aby wszystkie fajne dni w żółwim tempie upływały i w przygody opiewały. By nie było porannej pobudki, a wiatr rozwiewał wszystkie smutki.

Wzruszające i mądre życzenia na Dzień Dziecka

życzenia na dzień dziecka
Fot: Shutterstock

Wyrażanie uczuć nie jest łatwe, szczególnie jeśli na co dzień, w pośpiechu, zdarza nam się o tym zapomnieć. Często brakuje nam słów, które byłyby w stanie oddać to, co czujemy. Dzień Dziecka to idealna okazja, aby o emocjach porozmawiać i pokazać naszym pociechom, jakie są dla nas ważne i kochane. Dzięki temu świętowanie z pewnością będzie wyjątkowe, a jednocześnie pozwoli nam wzmocnić rodzinne więzi, bo to przecież święto rodzinne. W tym dniu celebrujemy radość, spędzamy czas w miłej atmosferze i przede wszystkim okazujemy sobie miłość. Często szukamy wówczas odpowiednich słów, które będą w stanie oddać całą gamę naszych emocji i przekazać je naszym dzieciom. Jeśli szukasz inspiracji, by stworzyć tego typu życzenia, to świetnie się składa – przygotowaliśmy propozycje na niepowtarzalne i wzruszające życzenia dla dziecka z okazji tego ważnego święta! Oto one:

 • Kochany Mały Człowieku, niech ten Dzień Dziecka przyniesie Ci tyle radości, ile jest gwiazd na niebie. Pamiętaj zawsze, że jesteś naszym największym skarbem. Kochamy Cię bez granic.
 • Życzę Ci, abyś zawsze miał nadzieję w sercu, niezależnie od tego, co przyniesie Ci życie. Pamiętaj, że zawsze będę przy Tobie, aby Cię wspierać.
 • W tym wyjątkowym dniu życzymy Ci, by każdy Twój dzień był pełen zabawy, uśmiechu i miłości. Pamiętaj, że jesteś dla nas najcenniejszym skarbem. Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka!
 • Kolorowych snów… Uśmiechu od ucha do ucha… Pięknych bajek na dobranoc… Własnego pieska i kotka… Co dzień nowych przygód… Butów siedmiomilowych… Gwiazdki z nieba… Wspaniałych przyjaciół… I wesołej rodzinki…
 • Dzień Dziecka to szczególny czas, kiedy to magia dzieciństwa staje się mocniejsza. Dziękujemy Ci za codzienną dawkę uśmiechu, radości i niewinnej miłości. Niech każdy Twój dzień jest tak kolorowy i pełen szczęścia jak dzisiejszy!

Rekomendowane artykuły