Życzenia na odejście z pracy — jak pożegnać koleżankę lub kolegę na koniec współpracy

życzenia na odejście z pracy

Podziękowania za współpracę z humorem, a może piękne słowa na pożegnanie? Jak okazać swoje podziękowanie za pracę w odpowiedni sposób? Ułatwimy Ci to artykułem, w którym znajdziesz gotowe życzenia na odejście z pracy dla osoby, którą ceniłaś podczas Waszych wspólnych działań! 

Jak napisać serdeczne życzenia na odejście z pracy

życzenia na odejście z pracy

Pożegnanie w pracy – chyba większość z nas była w takiej sytuacji, prawda? Wydarzenia związane z odejściem z miejsca pracy, często bywają emocjonującym i długo zapamiętanym momentem. Nie bez przyczyny mówi się, że praca to nasz drugi dom – jesteśmy w niej min. 40 godzin tygodniowo, dlatego niejednokrotnie odczuwamy przywiązanie do osób, z którymi spędzamy tak wiele czasu. Jak wiadomo, zrezygnować z zatrudnienia można z własnej woli, w stronę lepszego jutra lub zostać zaskoczonym niemiłą wiadomością. Odejście z pracy, może zatem wiązać się z falą uczuć, na które odchodzący może nie być gotowy. Warto mu to ułatwić, tym bardziej, jeśli doceniamy zaangażowanie i pomoc, jaką dostaliśmy od tej osoby. Zacznijmy więc od tego, że życzenia, jakie złożysz, powinny być serdeczne i dostosowane do sytuacji. Jeśli masz do czynienia z pozytywną atmosferą – postaraj się przekazać życzenia powodzenia w nowej pracy lub zaaranżować pożegnanie kolegi z pracy na wesoło. W końcu, kto nie lubi odrobiny humoru, prawda? W sytuacji kiedy vibe w biurze nie sprzyja żartom, postaw na krótką sentencję lub krótkie podziękowania za współpracę. Odpowiedź na pytanie – jak napisać serdeczne życzenia na odejście z pracy, pozostaje więc oczywista – prosto z zawodowego serca! Przypomnij sobie, za co cenisz odchodzącego współpracownika, czy pomógł Ci w Twojej zawodowej ścieżce? Postaraj się przekazać mu pozytywny feedback dotyczący Waszej współpracy, takie informacje są na wagę złota dla drugiej osoby. Pamiętaj, aby zachować profesjonalizm i szczerość – te dwie cechy na pewno zostaną docenione! 

Kreatywne pomysły na życzenia na pożegnanie kolegi z pracy

życzenia na odejście z pracy

Kto powiedział, że życzenia dla kolegi lub życzenia dla koleżanki na odejście z pracy muszą być oklepane i nudne? Zdradzimy Ci sekret – mogą być nietuzinkowe i kreatywne! Na pewno przypominasz sobie taki moment, w którym to właśnie Ty zmieniałaś zawodową ścieżkę i czekałaś tylko niezręcznie, aż każdy złoży Ci życzenia “powodzenia w nowej pracy”. Wcale nie musi to tak wyglądać. Poniżej przedstawiamy kreatywne pomysły na pożegnanie koleżanki lub kolegi z pracy, zróbmy to na wesoło! Pamiętaj jednak, że odchodzącemu na pewno będzie miło, jeśli choć trochę je spersonalizujesz. 

 • Dziś nowy rozdział w życiu rozpoczynasz,
  więc nie czuj smutku – coś się nowego zaczyna.
  Na swoją drogę przyjmij życzenia,
  szczerze Ci mówię: POWODZENIA!
 • Chociaż żegnać się niełatwo, spędź ten dzień z uśmiechem,
  Twoje sukcesy powędrują za Tobą echem,
  żegnaj się ze wszystkimi w pracy w radości,
  miej przy tym pewność, że przezwyciężysz trudności.
 • Odejście z pracy nigdy nie jest łatwe – to z pewnością dla Ciebie niełatwy dzień. Dzisiaj mieszają się wszystkie wspomnienia – i te złe, i te dobre. Pozostaje mieć nadzieję, że tych dobrych, wywołujących uśmiech na twarzy, masz znacznie więcej. Niech ten dzień, mimo że refleksyjny, upłynie Ci w przyjaznej atmosferze.
 • Zawsze smutno się żegnać, ale pamiętaj że każdy koniec to jednocześnie nowy początek. Niech ten nowy start będzie dla Ciebie jak najlepszy – głęboko w to wierzę! Rozwijaj skrzydła, zdobywaj szczyty i sięgaj gwiazd!
 • Na odejście z pracy najlepsze życzenia – niech nie braknie Ci okazji do rozwoju i samorealizacji. Niech każdy dzień będzie nową przygodą. Zachowaj w pamięci dotychczasowe doświadczenia, z nadzieją patrząc w przyszłość.
 • Thomas Edison powiedział „Nie przepracowałem ani jednego dnia w swoim życiu. Wszystko co robiłem, to była przyjemność”. Życzymy Ci aby Twoja kolejna praca była niczym więcej jak tylko przyjemnością.
 • Życzę Ci tyle szczęścia i sukcesu, ile jest gwiazd na niebie!
 • Niech Twoja nowa droga będzie jak autostrada – bez korków, zawsze z dojazdem do celu!
 • Odchodzisz z naszych biur, ale nie z naszych serc. Powodzenia!
 • Żegnam z żalem, ale na zawsze pozostaniesz w naszych sercach. Powodzenia!
 • „Niech Twoje nowe miejsce pracy stanie się płótnem, na którym namalujesz swoje najpiękniejsze dzieła!”
 • Żegnam Cię jak ptak, który wzbija się do lotu. Niech wiatry zawsze będą dla Ciebie pomyślne!
 • Twoje odejście jest jak zachód słońca – piękny, ale smutny. Ciesz się, że nadchodzi wschód słońca, który niesie za sobą sukces!
 • Niech Twoja nowa droga ma więcej zielonych świateł niż czerwonych. Powodzenia na nowej ścieżce zawodowej!
 • Niech Twoja nowa droga będzie jak rzeka – płynna, nieprzewidywalna, ale zawsze wpływająca do morza sukcesu!
 • Żegnaj, ale nie na zawsze. Niech Twoje nowe miejsce pracy będzie jak książka, którą zawsze chciałeś napisać!
 • Niech Twoja nowa droga będzie jak melodyjna piosenka, która zawsze brzmi dobrze!
 • Twoje odejście to jak końcówka jednego filmu i początek innego. Niech Twoja nowa rola będzie nagrodzona Oscarem!
 • Niech Twoja nowa droga zawiera więcej skarbów niż mapa piratów. Powodzenia!

Krótkie podziękowania za współpracę: idealne słowa na pożegnanie

życzenia na odejście z pracy

Nie jesteś osobą wylewną? Nie ma problemu! Przygotowaliśmy kilka krótkich sentencji, które podziękują za wspólne działania, a jednocześnie nie wprowadzą Cię w zakłopotanie podczas ich wypowiadania. Zobacz na poniższe propozycje:

 • Dziękujemy Ci za wspólną pracę, za Twoją wiedzę, profesjonalizm i doświadczenie. Życzymy wszystkiego dobrego na nowym, zawodowym etapie życia, aby każdy dzień na nowym stanowisku przynosił wyzwania, które będziesz podejmować z uśmiechem na ustach.
 • Życzę Ci, abyś w nowym miejscu pracy odkrył/odkryła swoje powołanie, miał/miała szansę wykorzystać swoją kreatywność oraz osiągał/osiągała kolejne sukcesy. Wszystkiego dobrego!
 • Serdecznie Ci dziękuję za wspólną pracę i życzę wszystkiego, co najlepsze. Nigdy nie trać zaangażowania, które masz i zawsze dawaj z siebie 100%. 
 • Dziękuję Ci za zaangażowanie, wiedzę oraz miłą atmosferę współpracy. Życzę Ci powodzenia w dalszym życiu zawodowym i wykorzystania wszystkich możliwości, które otworzą się przed Tobą.
 • To był zaszczyt i przyjemność pracować z tak życzliwą, sympatyczną i kreatywną osobą. Życzę wszystkiego dobrego i powodzenia w dalszej karierze.
 • Niech Cię nowa droga prowadzi do sukcesu!
 • Wszystkiego najlepszego na nowej ścieżce kariery!
 • Powodzenia na nowym etapie życia!
 • Niech każdy dzień w nowej pracy będzie lepszy od poprzedniego!
 • Niech Twoja przyszłość będzie tak jasna jak Twoje uśmiechy!
 • Zawód to tylko mały fragment życia. Życzę Ci powodzenia we wszystkim co robisz!
 • Kiedy jedne drzwi się zamykają, inne się otwierają. Powodzenia!
 • Czekają na Ciebie nowe wyzwania i możliwości. Idź i zdobądź je!
 • Niech Twoja przyszłość będzie pełna radości!
 • Żegnaj i sukcesów w Twojej nowej przygodzie!

Jak wybrać odpowiednie słowa na odejście szefa z pracy

życzenia na odejście z pracy

Życzenia dla szefa? Dobranie odpowiednich słów może okazać się problematyczne w tym przypadku. Jak tego uniknąć? Przede wszystkim powinniście pracować w grupie. Im więcej osób, tym więcej pomysłów. Poza tym, szef na pewno chętnie przeczyta życzenia, które będą efektem pracy całego zespołu, w końcu powinien dążyć do jego zjednoczenia, prawda? Jeśli jednak zostaniesz sama z tym zadaniem – nie obawiaj się, po prostu zdaj się na nas! Szef z założenia, to osoba, która stoi na czele teamu, dba o niego, o jego interesy, świetną atmosferę, sprawiedliwość i… odpowiednie wynagrodzenie. Mamy nadzieję, że dotyczy to też Twojego szefa, który właśnie odchodzi z pracy. Pamiętaj, aby dobierać słowa, które wyrażają uznanie, będą profesjonalne, a życzenia będą oscylować tylko w zawodowej sferze. Oczywiście, jeśli Twój przełożony wyznaje luźniejszą atmosferę w pracy i ten dystans jest trochę skrócony, możesz postawić na nieco weselsze i kreatywne słowa na odejście z pracy – być może nawet na mądre i śmieszne cytaty? Na początku, na pewno musisz dobrze ocenić sytuację panującą w Waszej firmie. Kolejnym krokiem jest zebranie życzeń lub podpisów od zespołu, w tym celu postaraj się o kartkę, na której będzie to możliwe. Warto także zastanowić się, czy prezent na odejście z pracy nie będzie tutaj trafionym pomysłem. Nawet niewielki upominek okaże szacunek i podziękowanie za współpracę. W większych zespołach okaże się to świetną ideą – im więcej osób do składki, tym dla Was, i dla szefa,  lepiej! 

Życzenia na odejście z pracy: co powiedzieć, a czego unikać

życzenia na odejście z pracy

Savoir – vivre w życzeniach na odejście z pracy? Oczywiście, że tak! W takich okolicznościach trzeba wiedzieć, co powiedzieć, a jakich słów lub zachowań unikać. Zacznijmy od wypisania faux pas, które pozwolą Ci na uniknięcie niezręcznej sytuacji na koniec współpracy:

 • Dokładnie sprecyzuj swoje myśli i słowa – zbyt ogólne podziękowania mogą brzmieć niewiarygodnie. Skup się na konkretach i szczegółach wspólnych działań, które naprawdę cenisz. Daj znać, co było dla Ciebie najważniejsze. 
 • Unikaj nadmiernej formalności – może ona sprawić, że będziesz brzmieć nienaturalnie, a co za tym idzie – mało profesjonalnie. 
 • Pamiętaj, aby Twoje życzenia czy wypowiedź była treściwa, ale niezbyt długa – taka forma może szybko przerodzić się w elaborat, który okaże się nie do przeczytania przez odbiorcę.
 • Zwracaj się bezpośrednio do osoby, która odchodzi – Twoje podziękowania za współpracę powinny być skierowane do osoby, której dotyczą. Zastanów się, co Was zawodowo łączyło i spersonalizuj życzenia. Unikaj używania słów odmienionych przez osobę trzecią – to mają być Twoje słowa. 

Co zatem powiedzieć? Podziękowanie dla pracownika, który opuszcza firmę to uznanie i słowa podziękowania za wkład, jaki włożył w jej dynamikę i rozwój. 

 • Szczególnie ważne jest zaznaczenie indywiduum danego pracownika i przekazanie mu unikalnego feedbacku i wdzięczności. 
 • Nie bój się otworzyć – postaw na wzruszające podziękowania za pomoc, szczególnie jeśli osoba, która Cię opuszcza, była ważnym współpracownikiem.
 • Doceń jego osiągnięcia i inicjatywy, które podejmował. 
 • Pamiętaj, aby spersonalizować swoje słowa, niech odzwierciedlają unikalne cechy danej osoby, jej charakter i umiejętności. 

Podziękowania za współpracę z humorem: jak rozśmieszyć kolegów

życzenia na odejście z pracy

Chcesz rozśmieszyć koleżanki i kolegów na “koniec”? Jeśli sytuacja i Wasze więzi w zespole na to pozwalają – czemu nie! To bardzo dobry pomysł na pożegnanie i życzenia powodzenia na nowej drodze zawodowego życia. Nie ma nic lepszego, niż zmiana pracy w pozytywnej i wesołej atmosferze. Służymy pomocą, zaczerpnij inspiracji z poniższych przykładów:

 • Choć rozstania nadszedł czas,
  zawsze będziesz jednym z nas!
  Rób karierę, baw się, ucz,
  bo to jest potęgi klucz!
  Ale gdy już zmęczysz się,
  zajrzyj do nas, sam wiesz gdzie!
 • Choć kariera wzywa Cię,
  nam jest przykro – to się wie,
  to życzymy Ci sukcesów,
  samych wzlotów, bez frazesów,
  szefa co ozłoci Cię,
  i energię w Ciebie tchnie.
 • Nowa praca, nowi ludzie,
  nowe szanse w nowej budzie,
  gdy już wzniesiesz się na szczyt,
  nie zapomnij o nas zbyt!
 • By robota szła jak z płatka,
  lekka była jak sałatka,
  szef i ludzie zawsze mili,
  Ty nie żałuj żadnej chwili!
 • Sukces sobie wymarzyłeś
  i kolegów zostawiłeś!
  Lecz urazy nie chowamy,
  bo sto razy się spotkamy!
 • Tak nam przykro, tak nam źle,
  że nie będzie z nami Cię!
  Twoich żartów będzie brak
  i robienia nam na wspak,
  chociaż byłeś czasem krnąbrny,
  to Twój dowcip był wyborny!
 • Cieszymy się z Twojego sukcesu i możliwości na nowej drodze zawodowej. Jednocześnie wyrażamy ubolewanie, że postanowiłeś zostawić nas dla lepszej pensji. Mamy jednak nadzieję, że o nas nie zapomnisz i będziesz nas odwiedzał. Życzymy Ci samych sukcesów!
 • Choć czasem ciężko było z Tobą wytrzymać, to niezmiernie nam przykro, że opuszczasz nasze szeregi. Będzie nam brakować Twoich cennych uwag, szaleństwa, wspólnych przerw i rozmów o głupotach. Baw się dobrze w nowej pracy, rozwijaj na nowej drodze zawodowej i nie zapominaj o starych kumplach. Mamy nadzieję, że nasze drogi jeszcze się połączą.

Życzenia na nowy rozdział w karierze: inspirujące słowa i cytaty

życzenia na odejście z pracy

Niekiedy życzenia to nie wszystko i warto postawić na wartościowe, inspirujące cytaty, które sprawdzą się w każdej sytuacji. Eleganckie słowa to idealne zakończenie owocnej współpracy i piękny początek nowej drogi. Przyjrzyj się tym, specjalnie wyselekcjonowanym przez nas: 

 • „Ludzie przychodzą, ludzie odchodzą. Wiemy o tym, ale za każdym razem, gdy się to zdarza, jesteśmy zaskoczeni. To jedyna rzecz w naszej egzystencji, której możemy być pewni, ale często łamie nam serce.” Cecelia Ahern, Na końcu tęczy
 • „Jeśli będziesz przykładnie pracował osiem godzin dziennie, może ci się kiedyś uda zostać kierownikiem i pracować dwanaście.” Robert Lee Frost
 • „Pracuj ciężko w czasie przeznaczonym na pracę. Baw się intensywnie, gdy przychodzi czas na zabawę. Ciesz się słuchaniem starych historii opowiadanych przez babcię, póki wciąż jeszcze żyje. Nawiązuj głęboki kontakt ze swoimi znajomymi. Patrz na dzieci oczami pełnymi cudów, jakimi one same patrzą na świat. Śmiej się z dowcipów i życiowych absurdów. Oddawaj się swoim pasjom i pragnieniom. Gromadź oszczędności na czarną godzinę i zbierz ich wystarczająco dużo, byś mógł wydać je w słoneczny dzień.” Philip G. Zimbardo, Paradoks czasu)
 • „Wielkość pracy zawodowej polegać może przede wszystkim na tym, że łączy ludzi.” Antoine de Saint Exupéry
 • „Praca zespołowa to paliwo, które pozwala zwykłym ludziom na osiąganie niezwykłych rezultatów.” Andrew Carnegie
 • „Talent wygrywa mecze, ale praca zespołowa i inteligencja wygrywają mistrzostwa,” Michael Jordan
 • „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, wspólna praca to sukces.” Henry Ford
 • „Jeśli możesz kłaść się spać każdej nocy ze świadomością, że w ciągu dnia dałeś z siebie wszystko, sukces Cię znajdzie.” Mason Russell L.
 • „Patrząc zawsze przed siebie, myśląc o tym, jak zrobić jeszcze więcej, osiągniesz stan umysłu, w którym nie ma rzeczy niemożliwych.” Henry Ford
 • „Jeśli nie możesz robić rzeczy wielkich, rób małe rzeczy w wielki sposób.” Napoleon Hill
 • „Sukces to nie to, co masz, ale to, kim jesteś.” Bo Bennet

Wesołe życzenia z okazji przejścia na emeryturę: najlepsze propozycje

życzenia na odejście z pracy

Emerytura… Dla wielu z nas to jeszcze czas przyszły, ale dla niektórych naszych współpracowników zbliża się wielkimi krokami. Kiedy ten moment nadchodzi, doświadczeni koledzy i koleżanki zasługują na najlepsze życzenia na emeryturę, a szczególnie takie które będą wesołe i będą napawać ich optymizmem! W końcu nadchodzi najspokojniejszy czas w życiu, prawda? Świetnym pomysłem będą także kartki dla emeryta na wesoło, które możesz zakupić w każdym sklepie z artykułami papierniczymi. Dostępnych jest wiele wzorów, na pewno wybierzesz ten idealny! Jeśli kartka będzie miała miejsce na wpisanie życzeń, możesz skorzystać z poniższych:

 • Z okazji przejścia na emeryturę życzę Ci dużo odpoczynku po tych ciężkich latach pracy, korzystaj z możliwości wolnego czasu i ciesz się życiem. I teraz, kiedy czasu nie będzie na nic już brakowało – niech każde Twoje marzenie się szybko spełniało!
 • Nadszedł czas żeby przestać się pracą trudzić i w domu trochę się ponudzić. Zapomnij do czego służą budziki – od teraz niech budzą Cię piękne słowiki. I ciesz się teraz na łonie natury z miłej i zasłużonej emerytury!
 • Jakie jest życie emeryta zapytasz? Wesołe bo już nikt o nic więcej nie pyta. Nie martwią już nieszczęsne poniedziałki i smutne budziki. Skończyły się troski i znoje – od teraz dużo spokoju ducha i uśmiechu beztroski – od ucha do ucha!
 • Gratulujemy z okazji przejścia na emeryturę i za wspólną pracę bardzo dziękujemy. Korzystaj pełnymi garściami z wolności i odpoczynku – a gdy tylko najdzie Cię ochota – w odwiedziny stara zaprasza Cię robota!
 • Kochana już teraz emerytko! Chcemy Ci życzyć dużo siły, zdrowia i spokoju, możliwości podążania własną drogą oraz dalszego rozwoju osobistego i poszerzania horyzontów! 
 • Gratulujemy przejścia na zasłużoną emeryturę! Dziękujemy za oddanie i poświęcenie pracy. Jesteśmy wdzięczni za wyrozumiałość i dobrą radę. Życzymy Ci spokoju, którego czasem brakowało w natłoku obowiązków. Odpoczywaj i ciesz się każdym dniem!

Chcesz postawić na krótkie życzenia z okazji przejścia na emeryturę? Wykorzystaj te:

 • Wieczny relaks i codzienna laba, emerytura to świetna sprawa. Życzę Ci żeby nie przyszła nuda, niech każdy plan zrealizować się uda!
 • Codziennie odpoczynek, jak zdarta płyta, oto jest błogie życie emeryta! Gdy emerytury czas nadchodzi, na relaks najwyższa pora przychodzi.
 • Emeryt w spokoju kawkę popija, emerytowi życie przyjemnie mija, więc i Tobie dziś życzymy, kochany emerycie, niech już nic nigdy nie smuci Cię!

Wzruszające podziękowania za pomoc: jak pokazać wdzięczność

życzenia na odejście z pracy

Najlepszym sposobem na okazanie szacunku i profesjonalizmu jest okazanie wdzięczności za wspólną zawodową podróż. Możesz zrobić to poprzez odpowiedni dobór słów, które przekażesz odchodzącej z pracy osobie. 

 • Są chwile, które w pamięci zostają i choć czas mija, one nadal trwają. Są takie osoby, które raz poznane już zawsze będą zapamiętane.
 • My dzisiaj Cię żegnamy, ale zawsze o Tobie pamiętamy. Zanim rozejdziemy się w swoje strony, wiedz, że zawsze będziesz dla nas niezastąpiony. Powodzenia w nowych etapach swojej zawodowej drogi!
 • Bez Ciebie ta praca już nigdy nie będzie taka sama!

Pamiętaj, żeby do emocjonalnych życzeń dołączyć wzruszający uścisk dłoni, który wyrazi Twój szacunek i podziękowanie za współpracę. 

Podziękowania za pracę: idealne słowa na zakończenie pewnego etapu

życzenia na odejście z pracy

W życiu każdego pracującego człowieka, przychodzi taki czas… na tę szczególną okazję warto dobrać idealne słowa. Zarówno, jeśli Ty odchodzisz z pracy, jak i żegnasz współpracownika. Każdy etap w życiu to koniec pewnej ery i początek kolejnej. Zadbaj o to, aby każdy z nich był wyjątkowy i zapadł w pamięci na długo. 

“Człowiek własną pracą i wysileniem do wszystkiego dojść może” – cytując Adama Mickiewicza, życzymy wiele pomyślności i sukcesów na drodze zawodowej, gdziekolwiek by wiodła. Nawet najbardziej zawiła w końcu odnajdzie wyjście z labiryntu. Trzeba tylko dać jej więcej czasu. 

Rekomendowane artykuły