Życzenia urodzinowe dla szefa — inspiracje i przykłady, czego życzyć szefowi na urodziny

życzenia urodzinowe dla szefa

Życzenia  dla szefa czy też życzenia urodzinowe dla szefowej lub życzenia urodzinowe dla koleżanki z pracy to miły dowód pamięci w dniu ich święta. Można je wykorzystać zarówno w sytuacji oficjalnego wręczenia upominku od zespołu, jak i wtedy, gdy masz z szefem, szefową lub koleżanką z pracy mniej formalne relacje. Czego można życzyć tym osobom? Zerknij poniżej!

Jak napisać idealne życzenia urodzinowe dla szefa

życzenia urodzinowe dla szefa

Zanim zaczniesz się zastanawiać, jak napisać tego typu życzenia, dowiedz się, czy w ogóle w Twojej firmie istnieje zwyczaj obchodzenia urodzin przełożonego. To przecież bardzo osobiste wydarzenie i nie ma nic wspólnego z pracą zawodową. W niektórych przedsiębiorstwach panują bardzo formalne stosunki i po prostu nie ma miejsca na takie zacieśnianie więzi. Bez problemu można to jednak ocenić, rozmawiając ze starszymi stażem współpracownikami. Co więcej, nawet w przypadku, gdy w firmie panuje zwyczaj składania życzeń urodzinowych szefowi – może mieć on ustalone ramy. Przykładowo – cały zespół składa się na czekoladki, kwiaty czy inny drobny upominek, a z życzeniami do szefa wybiera się niewielka delegacja. Wyjście z własną inicjatywą i pominięcie zespołowego przekazywania życzeń może zostać odebrane przez współpracowników jako afront, lizusostwo itp. Jak widzisz, sprawa jest więc złożona. Gdy w firmie nie ma ustalonej procedury, lecz wiesz, że przełożony przyjmuje życzenia i upominki od niektórych osób, wówczas wybór należy do Ciebie. Złóż życzenia, jeśli uznasz to za stosowne – gdy  znajdziesz się w odpowiednich ku temu okolicznościach. Wspólne jechanie windą czy mijanie się w drzwiach toalety do takich okoliczności nie należą! Życzenia możesz przekazać na przykład po zakończonym spotkaniu, gdy reszta zespołu opuści salę. Możesz też po prostu udać się do gabinetu szefa, oczywiście wcześniej upewniwszy się, że ma chwilę, by Cię przyjąć. 

Jakie życzenia zatem złożyć przełożonemu? Przede wszystkim dobrze, by było, aby były one spersonalizowane i  wyrażały szacunek dla szefa. Pamiętaj także, że mimo wszystko z przełożonym łączą Cię nie koleżeńskie relacje, a stosunek pracy. W związku z tym unikaj poruszania osobistych spraw i skup się na sferze zawodowej. Znając sytuację w firmie, możesz złożyć dość konkretne życzenia, związane z osiąganiem sukcesów, ciekawymi wyzwaniami, zdobywaniem nowych rynków itd. Pamiętaj, że najważniejsze są szczerość i… profesjonalizm.

Życzenia urodzinowe dla szefa: profesjonalne i inteligentne życzenia urodzinowe

życzenia urodzinowe dla szefa

Urodziny to ważny dzień w życiu każdej osoby. Twojemu szefowi z pewnością będzie miło, jeśli będziesz pamiętała o jego święcie i złożysz mu z tej okazji życzenia. Nie zawsze wiemy, co powiedzieć w takiej sytuacji. Wiele zależy od tego, jakie mamy relacje z przełożonym, a także od kultury organizacyjnej firmy oraz atmosfery, która w niej panuje. Na pewno takie życzenia powinny być inteligentne i profesjonalne, takie m.in. jak te:

 • Drogi szefie, w dniu Twoich urodzin chcemy życzyć Ci sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Niech Twoja firma szybko się rozwija, a kontrahenci i pracownicy nie sprawiają problemów. Dużo zdrowia, radości i spełnienia najskrytszych marzeń.
 • W dniu urodzin życzymy Panu zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów zawodowych oraz satysfakcji z podjętych działań. Niech Pańska motywacja nigdy nie słabnie, by wciąż mógł Pan zdobywać szczyty. Niech uśmiech nie schodzi z Pańskiej twarzy, by nieustannie zarażał Pan wszystkich pracowników swoją pogodą ducha i optymizmem. To dzięki Panu możemy się realizować i wciąż zdobywać nowe doświadczenie. W tym dniu życzymy Panu przede wszystkim pomyślności i radości oraz powodzenia w kolejnych projektach. Wszystkiego najlepszego!
 • Wiązanka najpiękniejszych życzeń
  urodzinowych: długich lat życia,
  szczęścia, dobrego zdrowia i sił,
  powodzenia w pracy i całym życiu.
  Spełnienia najskrytszych marzeń,
  realizacji dobrych zamiarów i planów.
  Pogody ducha, nadziei w lepszą przyszłość
  oraz wszystkiego najlepszego.
 • Szanowny Szefie, obyś całe życie płakał… tylko ze szczęścia,
  wydawał całą zarobioną kasę… na przyjemności,
  oby cię opuściły raz na zawsze… wszystkie troski,
  odsunęli się od ciebie wszyscy… wrogowie
  i żebyś otrzymywał w życiu tylko to, co kochasz, czego pragniesz.
 • Najszczersze życzenia zdrowia, powodzenia w pracy, uzyskania wymarzonego awansu, a także wielu spokojnych chwil w rodzinnym gronie dających mnóstwo zapału do kolejnych działań i spełniania marzeń oraz dalszej pomyślnej współpracy życzy…

Oryginalne i eleganckie życzenia urodzinowe dla szefa

życzenia urodzinowe dla szefa
Fot: Shutterstock

Gdy zbliża się dzień urodzin naszego pracodawcy, nie wypada, aby załoga jego pracowników nie złożyła mu życzeń urodzinowych, takich specjalnych — eleganckich i oryginalnych. Dla każdego z nas ten dzień jest oczywiście jednym z najważniejszych dni w roku, a celebracja tego święta jest jak najbardziej na miejscu, szczególnie gdy urodziny świętuje szef. Poniżej przedstawiamy kilka przykładów takich życzeń:

 • Drogi szefie, w dniu Twoich urodzin chcemy życzyć Ci sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Niech Twoja firma szybko się rozwija, a kontrahenci i pracownicy nie sprawiają problemów. Dużo zdrowia, radości i spełnienia najskrytszych marzeń.
 • Drogi Szefie, Twoja pomoc w trudnych sytuacjach jest bardzo cenna. Jesteś doskonałym szefem z hojnym sercem. Spełnienia marzeń i dalszego rozwoju zawodowego z okazji urodzin!
 • Szef to przecież nasza władza on naucza i doradza jakich zasad trzymać się, bo on nie chce dla nas źle. My to szczerze doceniamy I życzenia mu składamy. W dniu urodzin załoga cała Sto lat będzie Ci śpiewała!
 • Szanowny Szefie: zespołu pracowitego, sukcesu wielkiego, stresów niewielu, pieniędzy w portfelu, dużo zdrowia i radości, samych w życiu przyjemności, chwil pośród bliskich i spełnienia marzeń wszystkich. Dlatego w tym dniu szczególnym, życzymy wszelkiej pomyślności, dalszych sukcesów i ludzkiej życzliwości.
 • Pełne kwiatów biuro całe, wydarzenie dziś niemałe!
  Urodziny szef obchodzi, z życzeniami każdy chodzi.
  Nie pozostaje nic innego, samemu wybrać się do przełożonego.
  Zdrowia, szczęścia, wielu sukcesów, przy jak najmniejszej ilości stresu!
              STO LAT życzą pracownicy!

Mądre życzenia urodzinowe dla szefa: przykłady i wskazówki

życzenia urodzinowe dla szefa
Fot: Shutterstock

Życzenia dla szefa z okazji urodzin, jak i innych okazji, nie różnią się pod wieloma względami od życzeń dla kolegów i znajomych. Zasady savoir-vivre nakazują, aby życzenie składać osobiście, a jeżeli nie mamy takie możliwości – bo np. jubilat w dniu swoich urodzin jest w podróży – możemy kartkę z życzeniami czy inny drobiazg wręczyć, gdy tylko wróci. Taka kartka to zawsze dobry pomysł, gdyż pozostanie trwały ślad, pokazuje też, że się postaraliśmy i pamiętamy. Życzenia dla szefa powinny być szczere, mądre, neutralne i niekrępujące żadnej ze stron. Możemy więc życzyć swojemu szefowi „udanych początków i szczęśliwych zakończeń wszelkich podejmowanych inicjatyw”, bardziej metaforycznie: „wiatru w żagle”, „szerokich dróg do sukcesu” lub  złożyć mądre życzenia urodzinowe dla szefowej w wersji jak poniżej:

 • Szefowej, której mądrość i umiejętności przywódcze inspirują nas każdego dnia, życzymy w dniu urodzin jeszcze więcej intuicji i wytrwałości w realizacji najśmielszych wizji. Niech każdy nowy rok przynosi Ci kolejne osiągnięcia i satysfakcje z dobrze wykonanej pracy!
 • Drogiej Szefowej, która potrafi spojrzeć w przyszłość i prowadzić nas do sukcesu, życzymy w dniu urodzin jeszcze więcej świetlanych pomysłów i mądrych decyzji. Niech każdy kolejny rok jest dla Ciebie źródłem inspiracji i radości.
 • Drogiej Szefowej, która potrafi spojrzeć w przyszłość i prowadzić nas do sukcesu, życzymy w dniu urodzin jeszcze więcej świetlanych pomysłów i mądrych decyzji. Niech każdy kolejny rok jest dla Ciebie źródłem inspiracji i radości.
 • Wspaniały nasz szefie, w dniu Twoich urodzin chcemy przekazać Ci płynące z serca życzenia. Niech Twoja firma osiąga wiele sukcesów, a pracownicy nie sprawiają problemów. Spełniaj się zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. Wierz w siebie i odważnie krocz przed siebie.
 • Przyjmij z okazji urodzin najserdeczniejsze życzenia od swoich pracowników. Jesteśmy Ci wdzięczni za Twój trud, który wnosisz w prowadzenie firmy. Życzymy Ci, aby nigdy nie zabrakło Ci poczucia sensu tego, co robisz. Spełniaj swoje marzenia, realizuje ambitne cele i nie oglądaj się za siebie.
 • Drogi szefie, w dniu Twoich urodzin chcemy życzyć Ci sukcesów w życiu prywatnym i zawodowym. Niech Twoja firma szybko się rozwija, a kontrahenci i pracownicy nie sprawiają problemów. Dużo zdrowia, radości i spełnienia najskrytszych marzeń.

Krótkie życzenia urodzinowe dla szefa – jak zrobić dobre wrażenie

życzenia urodzinowe dla szefa
Fot: Shutterstock

Urodziny szefa to doskonała sposobność do złożenia mu życzeń, podziękowania za ciężką pracę i determinację w prowadzeniu firmy. Życzenia dla szefa czy życzenia dla szefowej to również świetna okazja zacieśnienia relacji z nimi i zbudowania pozytywnej atmosfery w pracy. Czasami wystarczy kilka słów, które zrobią dobre wrażenie i pozostaną w pamięci przełożonego. Oto kilka inspirujących propozycji takich życzeń dla szefa, a także krótkie życzenia dla szefowej:

 • Szefie, z okazji urodzin życzę przede wszystkim dużo radości i szczęścia w życiu prywatnym i zawodowym.
 • Życzę Panu, aby każdy dzień przynosił satysfakcję z pracy i realizacji celów oraz aby wszelkie plany zawsze się spełniały.
 • Niech Pana kreatywność i pasja do pracy przyczyniają się do sukcesów całego zespołu i firmy.
 • Życzę Panu, aby zawsze cieszył się Pan dobrym zdrowiem i miał siłę do podejmowania nowych wyzwań.
 • Niech każde spotkanie z klientami będzie udane, a Pana decyzje przysparzają pieniędzy i uznania dla firmy.
 • Niech Pana przywództwo w pracy inspiruje i motywuje ludzi do działania oraz osiągania celów.
 • Niech każdy dzień przynosi Panu nowe pomysły i inspiracje do osiągania sukcesów.
 • Droga Szefowo, pięknego rozwoju życia zawodowego z okazji Urodzin!
 • Najlepsze życzenia urodzinowe dla najlepszej Szefowej pod Słońcem.

Mamy nadzieję, że spośród przedstawionych przez nas życzeń urodzinowych dla szefa i dla szefowej wybierzesz któreś pasujące czy to  do osoby z dużym poczuciem humoru, czy te, które są poważne i trzymają dystans. Na pewno  znajdziesz te, które będą wspaniale dopasowane, a Twój szef lub  szefowa będą  zadowoleni.

Rekomendowane artykuły