10 sex-pozytywnych bohaterek, które warto śledzić na Instagramie!

10 sex-pozytywnych bohaterek, które warto śledzić na Instagramie! 87998

Ich otwarty, pouczający i pozytywny dialog na temat płci, seksu oraz zdrowia psychicznego koncentruje się na tym, aby ludzie mogli poczuć się szczęśliwsi w swoim życiu intymnym. W dzisiejszym artykule podpowiem Wam, jakie profile na Instagramie naprawdę warto obserwować, by zmienić swoje podejście do tematu seksualności. Nasze sex-pozytywne bohaterki nie oceniają, tylko edukują! Walczą ze stereotypami i uprzedzeniami, otwierając innych na różnorodność.

Pozytywna seksualność – co to takiego? 

Zanim przedstawię Wam nasze sex-pozytywne bohaterki, to na wstępie po krótce opowiem o pozytywnej seksualności. Czym jest i jak należy ją rozumieć? Zgodnie z definicją pozytywna seksualność jest podejściem, które zachęca do eksperymentowania i urozmaicania życia intymnego, ale nie tylko.

Osoby pozytywnie nastawione do tematu seksualności nie oceniają innych przez pryzmat ich preferencji czy zachowań seksualnych. Pozytywna seksualność kładzie także duży nacisk na edukację seksualną i rozwój osobisty. Skąd czerpać wiedzę na temat seksu? W dzisiejszych czasach nie stanowi to już żadnego problemu. Oprócz książek i poradników inspirującym źródłem informacji są media społecznościowe.

Poznaj 10 sex-pozytywnych bohaterek, które edukują i inspirują!

1. Anja Rubik 

Anja Rubik to polska supermodelka, która występowała na pokazach największych światowych projektantów. Od niedawna założycielka Fundacji SEXED.PL, działającej na rzecz upowszechniania nowoczesnej edukacji seksualnej w Polsce.

#SEXED.PL, czyli rozmowy Anji Rubik o dojrzewaniu, miłości i seksie. To wyjątkowa lektura, która dostarczy Wam ogromu wiedzy merytorycznej z zakresu seksualności – bez pruderii i tematów tabu. W treści znajdziemy wypowiedzi najlepszych polskich seksuologów i seksuolożek, a także seksedukatorów i seksedukatorek. Książka porusza kwestie dotyczące m.in. osób ze środowiska LGBTQIA+, HIV/AIDS czy praw młodzieży.

Anja prowadziła również internetowy program SexEdPL ROOM, w którym omawiała kwestie związane z seksem.

anja rubik

2. Karley Sciortino

Karley Sciortino to nieskrępowana żadnymi konwenansami założycielka strony internetowej „Slutever„, główna prowadząca programu Viceland, a także autorka wielu poradników dotyczących seksu i randek, które ukazały się na łamach amerykańskiego Vouge.

W 2018 roku wydała książkę, która przyniosła jej ogromny sukces. Zatytułowana „Slutever. Dispatches from a Sexually Autonomous Woman in a Post-Shame World” idealizuje rozwiązłe kobiety, twierdząc, że świat potrzebuje więcej puszczalskich wzorów do naśladowania, bardziej inteligentnych i pozytywnie nastawionych do seksu. 

Choć Karley wychowała się w głęboko katolickiej rodzinie, to nie wstydzi się opowiadać o seksie, miłości, przypadkowych i otwartych związkach, chłopakach, dziewczynach, biseksualności, BDSM, rozstaniach, pracy seksualnej, imprezach erotycznych… 

New Drop

3. Ev’Yan Whitney 

Ev’Yan Whitney nazywana przez wielu diwą seksualności, pomaga w szczególności kobietom oraz osobom identyfikującym się jako społeczność „femme”.

Jej podcast zatytułowany „The Sexually Liberated Woman” („Kobieta wyzwolona seksualnie„) oraz blog „Sex Love Liberation” to bogate źródło informacji i inspiracji, dla wszystkich tych osób, które chcą odzyskać wiarę w siebie, zmysłowość i seksualność. Ev’Yan Whitney jest pomysłodawczynią projektu #sensualselfiechallenge oraz licznych internetowych kursów, których główną ideą było „musisz pokochać siebie, by móc kochać innych”.

4. Raquel Savage 

Raquel Savage jest nie tylko piękną kobietą, ale przede wszystkim dyplomowaną terapeutką i coachem seksualnym. Uświadamia, inspiruje i motywuje do działania. Wspiera kobiety, aby mogły sięgać po to, o czym marzą.

W swoim podcaście „The Savage Life” z poczuciem humoru porusza kwestie związane z cielesnością, seksualnością oraz poczuciem wstydu w relacji. Śledząc informacje udostępniane przez Raquel Savage w mediach społecznościowych dowiecie się czym są m.in. pozytywna seksualność, fetysze, kobiecy orgazm oraz związki monogamiczne.

5. Shan Boodram 

Shan Boodram jest autorką wielu bestsellerów, gwiazdą YouTube, a także częstym gościem programów telewizyjnych, w których poruszana jest tematyka seksu.

Otwarcie opowiada o zdrowiu seksualnym, niezobowiązujących relacjach intymnych i długotrwałych związkach. Chętnie udziela wskazówek i porad dotyczących randkowania oraz pokonywania niepewności i wewnętrznych lęków, które hamują nas przed nawiązywaniem relacji międzyludzkich. Nic więc dziwnego, że w niedługim czasie stała się sex-pozytywną bohaterką dla wielu młodych ludzi.

6. Agnieszka Stein 

Agnieszka Stein to psycholożka dziecięca oraz autorka wyjątkowej książki „Nowe wychowanie seksualne” o rozwoju seksualności i edukacji najmłodszych w tej kwestii.

To książka, w której ludzka seksualność nie jest oddzielona od reszty życia, zachęca do szczerych rozmów o seksie i wymiany własnych doświadczeń, a często także skłania do refleksji. Dlatego też, warto przeczytać – niezależnie od tego, czy jesteśmy rodzicami, czy też nie.

Agnieszka Stein Nowe wychowanie seksualne"
Źródło: Mamania.pl

W mediach społecznościowych Agnieszka Stein – autorka poradników dla rodziców chętnie dzieli się swoimi spostrzeżeniami dotyczącymi różnych aspektów seksualności, samoregulacji, rozwoju osobistego czy strefy komfortu. 

7. Ericka Hart 

Ericka Hart jest amerykańską edukatorką seksualną, nauczycielką i modelką, identyfikuje się ze społecznością osób niebinarnych. Swoją wiedzą w zakresie ludzkiej seksualności dzieli się z młodzieżą oraz dorosłymi.

W 2014 roku Ericka Hart została poddana podwójnej mastektomii. Jej odważne zdjęcia topless ukazujące blizny po operacji, stały się inspiracją dla wielu kobiet, które po usunięciu piersi zmagały się z brakiem akceptacji własnego ciała, co negatywnie wpływało na ich życie intymne oraz relacje z partnerem.

Marlu_baner

Jej autorskie teksty zwracają uwagę na takie problemy, jak związki osób różnych ras i narodowości, płci praz przewlekłych chorób i niepełnosprawności w aspekcie pozytywnej seksualności. 

8. Eileen Kelly 

Choć ma dopiero 25 lat, to już udało jej się osiągnąć ogromny sukces. Eileen Kelly jest jedną z najmłodszych edukatorek seksualnych. Prowadzi bloga, który jest cennym źródłem wiedzy o seksie.

Jak twierdzi sama Eileen, jej zadaniem jest dostarczenie osobom młodym odpowiedniej wiedzy o seksualności, której zabrakło podczas nauki w szkole. Na blogu Eileen Kelly znajdziemy treści dotyczące m.in. zdrowia seksualnego i psychicznego, tożsamości płciowej, samoakceptacji oraz uczuć.

Eileen Kelly

9. Reed Amber 

Reed Amber prowadzi kanał na YouTubie „Come Curious„, gdzie chętnie odpowiada na pytania dotyczące seksu. Wierzy, że dzięki swojej otwartości aspekt seksu i seksualności przestanie być dla wielu tematem tabu. Reed Amber prowadzi szczere rozmowy o płci, pozytywnej seksualności i zdrowiu psychicznym.

Śledząc jej profil na Instagramie, z pewnością zmienisz swoje podejście do seksu oraz cielesności. 

10. Shelby Sells

Shelby Sells to dyplomowana seksuolożka, która tworzy społeczność pozytywnie nastawioną do seksu. Prowadzi własnego bloga, organizuje warsztaty z zakresu edukacji seksualnej dla osób w różnym wieku.

Swoją wiedzą i doświadczeniem chętnie dzieli się z innymi, udostępniając ciekawe posty w mediach społecznościowych. Koncentruje się na tym, co ważne tak, aby każdy z jej obserwatorów i słuchaczy mógł odnaleźć swoją drogę do seksualnego szczęścia – bez poczucia winy i wstydu. 

W dzisiejszych czasach media społecznościowe, takie jak Instagram stanowią nie tylko inspirację wizualną. Są również narzędziem do przekazywania wiedzy z zakresu seksualności i cielesności. Choć każda z wymienionych Instagramerek jest inna, to wszystkie uważane są za osoby pozytywnie nastawione do seksu. Posiadają setki tysięcy fanów na całym świecie, którzy podziwiają je za otwartość i bogate doświadczenie. Która z naszych sex-pozytywnych bohaterek zainspiruje Was do zmiany myślenia w kwestii edukacji seksualnej? Koniecznie dajcie znać w komentarzu na dole!

Rekomendowane artykuły