6 sposobów na wyróżnienie mamy na ślubie i weselu

panna młoda z mamą

Dzień Twojego ślubu to niezwykle ważna i wyjątkowa chwila dla Twoich rodziców, a w szczególności dla mamy. Dla znacznej większości Panien Młodych to właśnie mama jest najważniejszą i najukochańszą osobą na świecie. Ślub i wesele to doskonały moment, aby pokazać, jak istotną rolę odegrała w Twoim życiu oraz podziękować jej za bezgraniczną miłość, troskę i poświecenie.

Zastanawiasz się, jak uhonorować i wyróżnić mamę na tle innych gości? Poniżej znajdziesz kilka pomysłów, które pokażą Ci jak to zrobić.  

W drodze do ołtarza… 

Wbrew powszechnie panującym przekonaniom oraz tradycji nie tylko tata może odprowadzić Pannę Młodą do ołtarza. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w tym ważnym dniu i tej wyjątkowej chwili towarzyszyli Ci obydwoje rodziców lub sama mama. Coraz częściej na takie rozwiązanie decydują się Panny Młode, którym tata niestety już zmarł bądź po prostu o wiele lepszy kontakt mają z mamą.  

Więź łącząca matkę z córką to najsilniejsza i zarazem najpiękniejsza z więzi rodzinnych! 

panna młoda z mamą

Pamiątka z jej ślubu 

Ubranie sukni ślubnej mamy jest z pewnością pięknym gestem, który wywoła wzruszenie na jej twarzy. Niestety bardzo często z różnych przyczyn jest to możliwe.

Wówczas świetnym rozwiązaniem będzie pożyczenie jej biżuterii, którą nosiła w dniu swojego ślubu. Jeśli Twoja mama zachowała na pamiątkę swój welon ślubny, również możesz go wykorzystać. Pamiętaj tylko o tym, aby wcześniej go odświeżyć.

Naszyjnik i kolczyki z pereł po mamie dodadzą Twojej ślubnej stylizacji elegancji i szyku! 

biżuteria ślubna

Personalizowany korsarz ślubny 

Jednym z najnowszych ślubnych trendów są korsarze, czyli praktyczne stroiki na nadgarstek wykonane z żywych bądź sztucznych kwiatów, co zapewni im większą trwałość. Obecnie cieszą się one dużą popularnością wśród Panien Młodych, ale nie tylko. Korsarze stanowią ciekawy dodatek do weselnych stylizacji druhen oraz mam.  

W przypadku korsarza dla mamy lub innej osoby, którą chce się wyróżnić, należy pamiętać o tym, aby stroik był spójny dobrany stylistycznie i kolorystycznie do bukietu Panny Młodej.  

Świetnym pomysłem na wyróżnienie mamy na weselu będzie uhonorowanie jej wyjątkowym korsarzem z jej ulubionych kwiatów.  

dekoracje kwiatowe ślubne

Rodzice bez wątpienia są jednymi z najważniejszych gości. Jeśli chcesz wiedzieć, w jaki sposób można ich wyróżnić i uhonorować, to koniecznie sprawdź, co w tej kwestii ma do zaproponowania nasza Redaktor Naczelna Izabela Janachowska!  

Przedślubne przygotowania 

Panny Młode coraz chętniej na miejsce swoich bezpośrednich przedślubnych przygotowań wybierają pokój hotelowy, a nie dom. Oprócz druhen i świadkowej Pannie Młodej w tej wyjątkowej i stresującej chwili może towarzyszyć także mama. Jej obecność z pewnością zapewni Ci komfort oraz spokój ducha.

Twoja mama na pewno będzie szczęśliwa i poruszona, gdy będzie pomagała Ci zakładać suknię ślubną czy welon, który od niej pożyczyłaś… 

ubieranie panny młodej do ślubu

Organizacja własnego ślubu i wesele to nie lada wyzwanie, dlatego też zachęcam Was do pobrania naszej aplikacji WeddingDream.app. Znajdziecie tam wiele przydatnych narzędzi takich jak rozpisany na miesiące i dni ślubny harmonogram, który ułatwi realizację najważniejszych zadań oraz przygotowanie perfekcyjnej uroczystości.  

Sukienka na wesele 

Zadbaj o to, aby mama w tym dniu czuła się tak pięknie i wyjątkowo jak Ty! Razem z nią wybierzcie się na zakupy po odpowiednią kreację weselną. Oczywiście najlepiej w tym przypadku sprawdzi się ponadczasowa klasyka, czyli gustowna sukienka. Zarówno fason, jak i kolorystyka powinny być dostosowane do indywidualnych potrzeb mamy.  

Pamiętajcie, strój zawsze powinien być dopasowany do charakteru uroczystości! 

Obecnie dużą popularnością wśród mam cieszą się kreacje o trapezowym kroju i stonowanym odcieniu, które optycznie wysmuklają sylwetkę. Natomiast długość kreacji powinna sięgać do kolana lub tuż przed nie. 

New Drop

Wiele ciekawych fasonów sukienek dla mam znajdziecie także w sklepie janachowska.pl! Koniecznie zapoznajcie się z naszą ofertą! 

Wzruszający list 

Moim zdaniem jest to najlepszy sposób na wyrażenie uczuć, jakie żywimy w stosunku do drugiej osoby. Na kilka dni przed ślubem możesz przygotować sentymentalny list do mamy, który będzie odzwierciedlał Twoją miłość i szacunek, jakim ją darzysz. 

Oczywiście to, co postanowisz w nim napisać, zależy wyłącznie od Ciebie, niemniej jednak nie zapomnij podziękować jej za lata opieki i wsparcia… Co najważniejsze przekaż mamie, jak bardzo ją kochasz! 

List możesz pozostawić w widocznym miejscu, tak aby mama mogła go przeczytać jeszcze przed rozpoczęciem przygotowań, np. na jej toaletce lub poduszce. Innym równie dobrym rozwiązaniem jest zostawienie go w odpowiednim miejscy na nakryciu stołu weselnego.  

Wyjątkowa piosenka 

Twoja mama ma swoją ulubioną piosenkę, która w pewnym znaczeniu jest dla niej wyjątkowa? 

W takim razie koniecznie zagraj ją na swoim weselu! Może być to utwór, np. z jej własnego wesela lub piosenka, która mile kojarzy jej się z latami młodości. Nie zapomnij tylko o specjalnej dedykacji dla mamy! Na pewno będzie Ci bardzo za to wdzięczna.  

Możesz także zaskoczyć swoją mamę i zaśpiewać specjalnie dla niej. Jestem przekonana, że będzie to niezwykle wzruszający moment dla Waszej dwójki. 

przemówienie panny młodej

Mama to najważniejsza osoba na świecie, dlatego też warto pamiętać o tym, aby w szczególny sposób wyróżnić ją na weselu. Zwłaszcza jeżeli lista zaproszonych gości na uroczystość jest długa. Dzięki temu Twoja mama poczuje się bardzo wyjątkowo! 

Rekomendowane artykuły