Te alkohole muszą stanąć na weselnym stole!

alkohole weselne

Weselne alkohole – czy wyobrażacie sobie imprezę ślubną bez mocniejszych trunków? Podejrzewam, że nie! Nawet jeśli Wy, jako państwo młodzi, nie jesteście wielbicielami wysokoprocentowych napojów, tak Wasi goście zapewne nie mogą się doczekać, kiedy wypiją Wasze zdrowie!

Z alkoholem należy jednak postępować bardzo ostrożnie. Dobrze jest zdecydować się na kilka rodzajów, ale nie przesadzać z jego ilością.

janachowska.pl

Jakie alkohole wybrać, aby zabawa była udana?

Zobacz także: Ile alkoholu kupić na wesele?

Alkohole weselne – Wódka

Nikomu chyba nie trzeba mówić, że wódka jest alkoholem najchętniej pitym na weselach.

concept store

Dokładając do tego ilość tego trunku, wypitego szczególnie przez męską część zaproszonych, można zdecydowanie przyznać mu pierwsze miejsce w rankingu najpopularniejszych alkoholi na przyjęciu weselnym.

Wiedząc, jak lubiana jest wódka, dobrze jest zakupić jej nieco więcej i nie oszczędzać na jakości. Nic dziwnego, że pytanie jaka wódka na wesele jest jednym z najczęściej wyszukiwanych przez narzeczonych w sieci.

Odpowiednie alkohole weselne to gwarancja dobrego samopoczucia weselników.

Możecie być pewni, że goście to docenią! Wiele hurtowni ma specjalne oferty dla nowożeńców. Warto też czekać na atrakcyjne propozycje w supermarketach.

  • Alkohole weselne

Jeśli ktoś z Waszej rodziny zajmuje się robieniem nalewek i chcecie zaserwować je na swoim weselu, upewnijcie się, że właściciele obiektu nie mają nic przeciwko temu, ponieważ tego typu trunki nie posiadają akcyzy. 

Na niektórych weselach w ramach humorystycznego akcentu, państwo młodzi stawiają tabliczki z hasłami „Trust me you can dance – vodka”…

…lub „Żadna, dobra historia nie zaczyna się od soku pomarańczowego”. Nikt nie przejdzie obok tego obojętnie! Przykład takiej tabliczki możecie zobaczyć poniżej. Jest to zdjęcie z wesela Agnieszki, która wysłała nam swoje fotografie do cyklu Wasze śluby!

  • Alkohole na wesele

Alkohole weselne – Wino

Tym gościom, którzy wolą sączyć trunki powoli, dobrze jest zapewnić nieco lżejsze alkohole.

Wina czerwone i białe (białe można zastąpić różowymi), zwłaszcza wytrwane i półwytrawne, są najpopularniejszym i najlepszym wyborem.

Po słodkich winach miewa się złe samopoczucie następnego dnia. Smakosze mogą pokusić się o dobranie win pod menu. Wiele par, w obawie przed niepotrzebnym wydatkiem, zastanawia się, ile wina na wesele kupić. Warto wiedzieć, że niektóre miejsca oferują możliwość zwrotu nienaruszonych butelek po weselu.

Jeśli nie macie pewności, że cały alkohol zostanie wypity, a nie chcecie trzymać go w domu, poszukajcie sklepu, który oferuje taką możliwość.

Zobacz także: Jak skomponować wino z menu?

Weselne alkohole – Szampan

Oczywiście jest to trunek, który serwuje się na początku wesela. Wita się nim gości, którzy przybyli na salę tuż po uroczystości. Ile szampana na wesele kupić? Bardzo często sale weselne wliczają ten alkohol już w koszt menu.

W tym momencie dobrze jest pamiętać o osobach, które nie mogą pić alkoholu…

…i poprosić obsługę o zaserwowanie bezalkoholowego odpowiednika – np. bezalkoholowego wina lub soku winogronowego.

Zobacz także: Jakie przystawki sprawdzą się na Twoim weselu?

Alkohole weselne

Alkohole na wesele – Piwo

Jeszcze kilka lat temu moglibyśmy przeczytać, że piwo jest zupełnie zbędnym napojem, jednak zyskuje na popularności. Po tego rodzaju alkohole sięgają osoby, które nie chcą wypić za dużo, nie przepadają za wysokoprocentowymi trunkami lub przyjechały samochodem i koło 3 czy 4 nad ranem będą prowadzić.

Warto zatem zainwestować w kilkadziesiąt butelek i dać gościom szerszy wybór. Super pomysłem jest umieszczenie ich w ogólnodostępnym miejscu. Na weselach w stylu boho sprawdzą się balie lub stare wanny wypełnione lodem. Mogą w ten sposób dopełnić strefę chill out’u.

Alkohole weselne – Drink bar

Coraz większą popularnością cieszą się barmani wynajmowani na wesele, którzy na żywo serwują ślubne alkohole! Daje to jeszcze szerszy wachlarz możliwości, a goście są zachwyceni kolorowymi drinkami. Zamawiając taką usługę można poprosić o dwie lub trzy propozycje bezalkoholowe.

Z jakich alkoholi możecie zrezygnować?

Na polskich weselach raczej nie sprawdzają się alkohole typu whiskey, brandy, likiery. Oczywiście są odstępstwa od tej reguły i jeśli wiecie, że wśród Waszych gości będą osoby, które gustują w takich trunkach to śmiało możecie kupić kilka lub kilkanaście butelek. Przeanalizujcie najpierw dokładnie listę zaproszonych osób i dopiero wtedy podejmijcie decyzję!

Rekomendowane artykuły