Aplikacje, dzięki którym zdjęcia będą hitem Instagrama

aplikacje do obróbki zdjęć

Oficjalnie zdjęcia w dniu Waszego ślubu będzie robił zapewne fotograf. Nieoficjalnie – będzie robić większość gości, jeśli nie wszyscy zebrani. Dzisiejsze technologie, aplikacje pozwalają na wykonanie naprawdę świetnych zdjęć za pomocą telefonu. 

Wiele par chciałoby podzielić się swoim szczęściem na portalach społecznościowych, takich jak chociażby Instagram.

Dla tych, którzy już sprawdzili ile kosztuje fotograf na wesele jest oczywiste, że nie będą mogli otrzymać od niego tylu zdjęć, ile by chcieli. Co wtedy? Być może część fotografii otrzymasz od swoich znajomych i bliskich jeszcze zanim te, wykonane przez profesjonalistów ujrzą światło dzienne. Niektóre zdjęcia sami goście opublikują być może w swoich social mediach. 

janachowska.pl

Wyjątkowa chwila wymaga pięknego ujęcia w szczególnej oprawie. Warto więc zadbać o to, żeby zdjęcia obrobić tak, aby zachwycały, oddając przy tym prawdziwy klimat tego dnia. Pomogą Ci w tym aplikacje!

Poniżej znajdziecie nasze propozycje ciekawych apek, dzięki którym Wasze zdjęcia nabiorą nowego wyrazu! Wszystkie te narzędzia są dostępne zarówno dla systemu iOS jak i Android.

concept store
aplikacje do obróbki zdjęć

Po pierwsze: aplikacji do obróbki zdjęć

Zanim przejdziemy do aplikacji, które pomogą upiększyć Twoje zdjęcia za pomocą elementów, czy efektów graficznych zatrzymajmy się przez chwilę na samej obróbce. Chcesz delikatnie poprawić swój wygląd, zredukować cienie, albo poprawić kolory na zdjęciu, które już są zrobione? Wykorzystaj do tego którąś z poniższych aplikacji.

Photoshop Express

Dzięki photoshop Express z łatwością, za pomocą kilku kliknięć można nie tylko naprawić ekspozycję, czy wyostrzyć zdjęcie, ale także zniwelować szum. Aplikacja umożliwia też usunięcie z fotografii niepotrzebnych elementów. Osoby, które zdjęć potrzebują głównie do prowadzenia swoich profili na mediach społecznościowych docenią z pewnością opcję przycięcia fotografii do najpopularniejszych formatów Facebooka, Instagrama czy Twittera.

Photoshop express umożliwia nie tylko tę bardziej zaawansowaną edycję zdjęć, ale jest wyposażona w bogatą bibliotekę darmowych filtrów twórczych. Wśród dostępnych efektów graficznych jest tak wiele rozwiązań, że finalna wersja zdjęcia może znacznie się różnić od tego, co w rzeczywistości udało się uchwycić fotografowi. Krople deszczu, różnego rodzaju bliki, promienie słoneczne, czy gwiazdy pomogą stworzyć na zdjęciu wyjątkowy klimat.

aplikacje do obróbki zdjęć

Faceapp

Jakiś czas temu absolutnym hitem Instagrama były zdjęcia, które pokazywały jak będziemy wyglądać na starość, czy w innym kolorze włosów. Za tymi efektami stała aplikacja FaceApp. Nie dajcie się jednak zwieść, postrzanie, czy odmładzanie to niejedyne funkcje, jakie można w tej appce znaleźć. Wśród dostępnych funkcji znajdują się takie, które „nałożą” delikatny makijaż, wygładzą zmarszczki, dodadzą uśmiech tam, gdzie go nie ma, czy pomogą zniwelować niedoskonałości cery.

Jak to działa? Do aplikacji należy wgrać zdjęcie, na którym doskonale widoczna jest twarz. Aplikacja rozpozna płeć i zaproponuje możliwe rozwiązania, dzięki którym z łatwością można zmienimy mimikę, wiek, fryzurę, makijaż, czy w przypadku mężczyzn- zarost. A właśnie. za pomocą FaceAPP można zmienić także płeć. Trzeba przyznać, że efekt końcowy bardzo często wygląda bardzo realistycznie!

PicsArt

Jeśli chcecie na naprawdę mistrzowskim, zaawansowanym poziomie obrobić Wasze zdjęcia, to ta aplikacja jest dla Was. Nie tylko pozwala na edycję obrazów na milion sposobów, ale także umożliwia tworzenie kolaży, dodawanie tekstu czy naklejek. Można tu stworzyć prawdziwe dzieła sztuki!

Afterlight

W aplikacji znajdziecie kilkadziesiąt filtrów do zdjęć. Oprócz tego macie do dyspozycji opcję selektywnej obróbki oraz dodawania struktur i powłok do fotografii, dzięki czemu możecie uzyskać ślady światła czy kurzu. Afterlight umożliwia także dodawanie ramek oraz tekstu.

aplikacje do obróbki zdjęć

Snapseed

Oprócz typowych narzędzi służących do edycji i obróbki zdjęć, w Snapseed znajdziecie filtry, efekty a nawet opcję „upiększania”. Można tu także edytować tylko wybrane fragmenty zdjęcia, usuwać niechciane elementy i modyfikować wcześniejsze zmiany.

VSCO

VSCO stało się bardzo popularne wśród blogerów, jednak nie wszyscy są nią zachwyceni. Wiele osób wskazuje, że aplikacja nie jest intuicyjna, przez co korzystanie z niej nie jest tak proste, jak z innych, podobnych propozycji. Drugą wadą VSCO jest fakt, że korzystanie z niej wymaga logowania, czyli udostępnienia swoich danych. Ale, mówiąc kolokwialnie „coś za coś”. W aplikacji można przerabiać zdjęcia z formatu RAW, a także zastosować któryś z dostępnych filtrów.

Zaletą natomiast jest możliwość indywidualnej ingerencji w każdy użyty filtr i dostosowanie go do własnych preferencji. Mamy bardzo dużo narzędzi do edycji, a dodatkowo możemy ustawić sobie ich kolejność.

Prisma

Prisma to aplikacja, która już od dłuższego czasu króluje na rynku narzędzi do edycji zdjęć. Kilka lat temu podbiła serca influencerów na całym świecie i od tamtej pory ma grono wiernych fanów. Dlaczego? Głównie dlatego, że jest intuicyjnie prosta w obsłudze. Zdjęcie lub film należy wgrać do aplikacji, a następnie poddać obróbce wybierając jeden z artystycznych filtrów dostępnych w bibliotece aplikacji.

Aplikacje do obróbki Instagram Stories

Rosnąca popularność Instagram Stories skłoniła twórców aplikacji do stworzenia oprogramowania, które ułatwi użytkownikom uatrakcyjnienie ich contentu. Elementy graficzne, animacje, a nawet muzyka (skoro ta funkcja z poziomu samego Instagrama wciąż jest w Polsce niedostępna)- to wszystko można dodać do stories zaledwie kilkoma kliknięciami.

aplikacje do obróbki zdjęć

Unfold

Twórcy internetowi są zgodni, że Unfold to jedna z najprostszych w obsłudze aplikacji, z jakimi przyszło im pracować. To właśnie dzięki tej aplikacji wyróżnienie stories na tle innych użytkowników będzie zaledwie dziecinną igraszką. Unfold oferuje wiele szablonów uszeregowanych według różnych kategrii: modowe, podróżnicze, filmowe… To, na którą się zdecydujecie zależy tylko od efektu, który chcecie osiągnąć. Dodatkowo w aplikacji dostępne są narzędzia do dodawania tekstu i naklejek. Istnieje też opcja edycji zdjęć poprzez nakładanie filtrów oraz innych efektów.

StoryArt

Podobnie jak Unfold, tak i StoryArt służy do obrabiania grafik do wykorzystania na Instagram Stories. Znajdziecie w niej nie tylko niezliczoną liczbę szablonów (wiele z nich dostępnych jest w wersji bezpłatnej), ale także naklejki i okładki do Highlights- wyróżnionych relacji w Waszych Aplikacje do obróbki fotografii są pobierane niezwykle często. Kolejna apka, w której znajdziecie mnóstwo szablonów, nadających uroku Waszym ślubnym fotografiom. Świetną opcją jest tu także możliwość stworzenia okładek do wyróżnionych przez Was instastories.

Mojo

Z tej aplikacji korzysta wielu redaktorów social media największych redakcji na świecie. Umożliwia stworzenie Dzięki niej można stworzyć dynamicznych stories z ciekawymi animacjami i niecodziennymi efektami. Aplikacja oferuje kilkanaście różnych kategorii tematycznych, w których znajdziesz wiele darmowych szablonów. Dodatkowo możemy wszystko edytować i dostosować do naszych potrzeb. Aplikacja jest bezpłatna, a dodatkowe opcje można dokupić wykupując miesięczną lub roczną subskrypcję. Aktualnie tylko na system IOS.

aplikacje do obróbki zdjęć

Storybeat

Powód, dla którego Muzyka na Instagramie wciąż jest w Polsce niedostępna pozostaje dla mnie i dla wielu innych użytkowników aplikacji zagadką. Co to dla nas oznacza? Tylko tyle, że jeśli oglądacie stories kogoś, kto użył tej opcji za granicą, dla Was pozostanie ono nieme. Co więcej, jeśli sami postanowicie udźwiękowić swoje story będąc w kraju, w którym opcja jest dostępna, również Wasi znajomi nie będą mogli usłyszeć podkładu muzycznego. Jak sobie radzić z tym „niemym” stories? Z pomocą przychodzi właśnie Storybeat- aplikacja, za pomocą której będziecie mogli dodać ulubiony kawałek do Waszego kafelka.

Znajdziecie tam ich własną bibliotekę dźwięków, pełną nie tylko najgorętszych hitów, ale także utworów z wielu gatunków muzycznych.

Wszechstronna aplikacja do obróbki zdjęć: Canva

Nie sądzę, żeby komukolwiek trzeba było przedstawiać Canvę. Ten bardzo popularny edytor graficzny przyda się na końcowym etapie edycji zdjęć. Nie tylko ułatwi przycięcie fotografii do właściwego formatu, ale także, korzystając z dostępnych w bibliotece szablonów stworzyć unikatowe stories, czy feed na Instagramie tworząc na przykład bardzo popularne obecnie karuzele z infografikami. Bardzo wiele elementów w aplikacji

Aplikacja: Planoly

Jest to aplikacja dla prawdziwych instagramowych perfekcjonistów. Pozwala zaplanować publikowane na Instagramie posty.

Umożliwia też zarządzać wizualną stroną Waszego konta, dzięki opcji układania planowanych postów. Dzięki temu kilka dodanych przez Was zdjęć można złożyć w spójną, ślubną całość!

aplikacje do obróbki zdjęć

Uwaga!

Ładne zdjęcia to nie tylko efekty. Jeżeli chcecie dowiedzieć się, jak dobrze na nich wyjść, koniecznie obejrzyjcie ten film!

Aktualizacja: M.B.Kasprzyk, K. Lackowska

Rekomendowane artykuły