Idealny bukiet ślubny boho dla Panny Młodej

bukiet ślubny boho

Bukiety ślubne w stylu boho od lat zyskują na popularności. Panny Młode chętnie dobierają delikatne i bardzo kobiece kompozycje. Odchodzimy od bogatych, różnokolorowych, bardzo przyciągających wzrok bukietów, zastępując je naturalnymi kompozycjami, które doskonale pasują do kreacji ślubnej. W tym artykule dowiesz się, jak stworzyć bukiet boho, jakie kwiaty powinny się na niego składać, ile kosztuje taka wiązanka oraz jak zatrzymać czas i zachować go na zawsze. 

Bukiet ślubny boho – czym się charakteryzuje?

bukiet ślubny boho
Fot: Shutterstock

Biorąc pod lupę styl boho, zauważyć można wiele cech, które są bardzo charakterystyczne. Przede wszystkim jest to duże nawiązanie do natury – zwykle spokojna kolorystyka (choć zdarzają się i bardziej nasycone akcenty), wykorzystywanie materiałów nieprzerobionych lub poddanych niewielkiej obróbce. Są tu produkty cechujące się łagodnością i pewnego rodzaju swobodą. Ponadto, jeśli mowa o kwiatach – są to bardzo romantyczne kompozycje. Daje to duże pole, by móc stworzyć niepowtarzalne bukiety – nie tylko ślubne.

Jak powinien wyglądać bukiet ślubny boho? Mały czy duży – to nie ma znaczenia! Jak wiele jest Panien Młodych, tak wiele kompozycji może powstać. Może być to wiązanka, którą wykorzystać następnie można jako bukiet boho do wazonu. Najczęściej wybierane kompozycje są następujące:

  • bidermaier, bukiet okrągły, lecz nie ściśnięty,
  • „naręcze”, czyli opierana o przedramię kompozycja,
  • California, wiązanka horyzontalna, o dużej objętości, ze swobodnie puszczonymi zielonymi elementami.

Warto też nieco szerzej przedstawić kolorystykę bukietów w tym stylu. Najczęściej są to stonowane, pastelowe barwy wzbogacone o zielone akcenty. Najlepiej dopasować kolorystycznie kompozycji do ogólnego wyglądu miejsca, gdzie ma się odbyć ceremonia zaślubin oraz wesele. Bukiet ślubny boho, który współgra z dekoracjami to zdecydowanie dobry pomysł. 

Sprawdź też: Wesele w stylu boho-chic

Bukiet boho – jakie kwiaty na ślub?

bukiet ślubny boho
Fot: Shutterstock

Bukiet ślubny w stylu boho to kwintesencja dziewczęcości, delikatności, niewinności i romantyzmu. Luźna kompozycja powinna sprawiać wrażenie, że Panna Młoda nadchodzi z samodzielnie zerwanymi kwiatami. W tym celu można wykorzystać różne rośliny, a także uzupełnić je o dodatki, które jeszcze bardziej uwydatnią sielankowy styl.

Przede wszystkim należy wybierać kwiaty, które stworzą naturalną kompozycję. Można w tym celu nawet wykorzystać trawy ozdobne czy zboża – jako dodatek lub jedyny komponent. Świetnie sprawdzą się także suszone kwiaty.

Kwiaty polne

Jeżeli szczególnie zależy Ci na tym, by uzyskać bukiet ślubny rustykalny/boho – wykorzystaj w tym celu polne kwiaty. Wśród wszystkich odmian roślin, które bez kłopotu znajdziemy na polach i łąkach, na kompozycję ślubną sprawdzą się:

  • wrzosy,
  • jaskry,
  • chabry,
  • maki.

Każdą z tych roślin można wykorzystać pojedynczo – lub wypróbować kombinacje uwzględniające kilka odmian. W zależności od dekoracji, makijażu czy sukni Panny Młodej, najlepszy bukiet ślubny boho będzie zawierać inne odmiany. Nic także nie stoi na przeszkodzie, by panie z większym temperamentem postawiły na czerwień maków i głęboki błękit chabrów. Spokojniejsze, standardowe połączenia to jaskry lub margerytki połączone z koniczyną. Wrzosy raczej najlepiej prezentują się w pojedynkę, lecz jak już wspominaliśmy – ogranicza nas tylko wyobraźnia i nasz osobisty gust.

Doskonałe na bukiet ślubny boho – piwonie

Czas na chętnie wybierane kwiaty, które mogą doskonale sprawdzić się jako bukiet ślubny boho – piwonie. 

Bukiet kwiatów, na które składają się piwonie, prezentuje się naprawdę okazale. Ogromne pąki kwiatowe zdecydowanie przyciągają wzrok i mogą stać się swoistym motywem przewodnim, by w łatwy sposób przystroić salę weselną. Ich dostępność, zwłaszcza w maju i czerwcu, jest bardzo duża. 

Kompozycje, w których pierwsze skrzypce grają piwonie, również można wzbogacić o inne kwiaty. Eustoma, gipsówka lub frezje to znakomite wybory, by stworzyć nietuzinkowe bukiety i wciąż pozostać w klimacie boho.

Goździki i eustoma

Trendy ślubne zdecydowanie wskazują, że goździki i eustoma to doskonały duet. Jakie kolory może mieć taki bukiet ślubny boho? Panny młode najchętniej sięgają po bordo, biały lub różowy. Nie ma też żadnych ograniczeń, by postawić na pomarańczowy, żółty lub fuksjowy albo nawiązać do stylu whimsical i stworzyć wielobarwną wiązankę. Te kompozycje są bardzo kobiece, naturalne i delikatne. Wzbogacone o suszki lub zielone liście sprawiają wrażenie prostych, lecz bardzo eleganckich wiązanek.

Bukiet z goździków i eustomy to doskonały wybór dla każdej miłośniczki stylu boho. Dlaczego? Ponieważ możliwych jest mnóstwo kompozycji, kolorów, połączeń z innymi kwiatami – mogą to być zarówno skromne wiązanki, jak i okazałe, lecz wciąż zwiewne oraz lekkie formy.  

Ile kosztuje bukiet ślubny boho? Cena w przybliżeniu

bukiet ślubny boho
Fot: Shutterstock

Obecnie średnie ceny bukietów ślubnych wynoszą w okolicy 200-400 złotych. W ten koszt wchodzi już wszystko – kwiaty, zdobienie, dokładne zabezpieczenie i profesjonalna obsługa, czyli dobranie odpowiednich roślin oraz zrobienie wszystkiego tak, by było spójnie, a klientka była na pewno zadowolona.

Pamiętaj o tym, że w zależności od użytych kwiatów, pory roku, a także poziomu skomplikowania zlecenia, cena końcowa będzie się różnić. Płacimy w końcu także za doświadczenie florysty i pracę włożoną w stworzenie bukietu. Dzięki temu mamy pewność, że efekt spełni nasze najśmielsze oczekiwania, a sama wiązanka wytrzyma całą uroczystość i wciąż będzie w świetnym stanie następnego dnia. 

Bukiet boho ślubny z żywych kwiatów czy suszonych?

bukiet ślubny boho
Fot: Shutterstock

Panny Młode coraz częściej zastanawiają się, jaki bukiet ślubny boho wybrać – z żywych roślin, czy z suszek? Nie ma na to łatwej odpowiedzi. Zdecydowanie świeże kwiaty mają swoje niepodważalne zalety – wyjątkowość każdego płatka, piękny zapach czy możliwość ususzenia ich po ceremonii. Jednak wiążą się z tym także minusy – nie ma gwarancji, że suszki niektórych odmian po kilku latach wciąż będą dobrze zachowane, niektóre zapachy mogą być drażniące lub wręcz powodować alergię, a także i cena za nie jest zwykle wyższa.

New Drop

Jakie zalety mają suszone bukiety ślubne boho? Zdecydowanie wytrzymałość – nawet po wielu latach będą wciąż w tym samym stanie, co w dniu ślubu. Wykonuje się je z roślin, które nie marnieją tak łatwo, jak kwiaty o delikatnych płatkach. W tym celu wykorzystuje się trawy pampasowe, czarnuszkę damasceńską, dmuszek jajowaty, suszony len czy preparowany ruskus.

Sprawdź też: Bukiet ślubny – tych kwiatów lepiej unikaj!

Zatrzymaj czas w miejscu, czyli ślubny bukiet boho suszony

bukiet ślubny boho
Fot: Shutterstock

Jeśli mimo unikalnych zalet suszonych wiązanek wybierzesz żywy bukiet kwiatów boho – możesz spróbować je zachować na lata. Zrobienie tego samodzielnie niesie za sobą spore ryzyko. Okazać się bowiem może, że płatki kwiatów opadną, ułożą się w niekorzystny sposób, a wtedy już nic nie będziesz mogła na to poradzić.

Możesz oczywiście zasugerować się poradnikami zamieszczonymi w internecie, jednak najlepiej zaufać profesjonaliście. Na różnych forach, a także profilach społecznościowych ogłaszają się osoby, które fachowo zajmują się zatrzymywaniem bukietów w czasie. Mogąc obejrzeć prace konkretnych artystów, na pewno znajdziesz idealną osobę do wykonania tej usługi. Niektórzy specjaliści umieszczają kwiaty w ramkach, inni zatapiają wiązanki w żywicy, a jeszcze inni stosują swoje własne sztuczki. Szukając tego typu usług najlepiej posłużyć się frazą „konserwacja bukietu ślubnego” lub „utrwalanie bukietów ślubnych”. 

Rekomendowane artykuły