Candy bar z prawdziwego zdarzenia? Urszi opowiedziała nam o swojej pracy!

słodki stół Urszi

Candy bar, a klasyczny słodki stół – jakie są różnice?

Zdecydowanie warto nadmienić, że candy bar nie powinien być kojarzony ze standardowym poczęstunkiem, z którym możemy się spotkać na przyjęciach i który w swojej utartej formie funkcjonuje w świadomości Polaków.

Candy bar na wesele
fot. IG @urszi_i

Co różnicuje te dwa pojęcia? Nadrzędną funkcją candy baru nie jest umiejscowienie w widocznym miejscu pokrojonych ciast, by tam ,,przeczekały” do momentu, w którym to trafią albo i nie na talerzyki gości. Candy bar ma stanowić nieodłączny, a przede wszystkim spójny tematycznie element przyjęcia weselnego.

Może być nieco bardziej dyskretny, jeśli młodzi sobie tego życzą, bądź poprzez swoją strojność stanowić najmocniej wyróżniający się punkt na sali. Która opcja jest lepsza? Zdecydowanie ta, o której marzy młoda para. 

Candy bar na wesele
fot. IG @urszi_i

Sprawdź: 5 nowości, którymi zaskoczysz gości na swoim weselu!

Candy bar w stylu glamour, boho, a może rustykalnym?

W przypadku candy baru można zrobić wiele modyfikacji jego formy i ośmielę się stwierdzić, że nie ma życzeń nie do zrealizowania. Trzeba jedynie trafić na usługodawcę, który poza zdolnościami cukierniczymi oferuje również masę kreatywności lub ma w zasięgu swoich współpracowników również osoby, które zajmują się np. florystyką bądź potrafią tworzyć efektowne konstelacje z balonów czy innych ozdobników weselnych.

Candy bar na wesele
fot. IG @urszi_i

Jedno jest pewne, candy bar ma pasować do tematyki przyjęcia. Jeśli nie narzucacie na waszej uroczystości tematu przewodniego – żaden problem. Wówczas słodki stół najpewniej zostanie dopasowany pod wystrój miejsca, w którym się pojawi.

Candy bar na wesele
fot. IG @urszi_i

Czy dużo wiemy o candy barach i jaka wiedza może jeszcze nas zaskoczyć?

Poza podziwianiem pięknych zdjęć na Instagramie, gdzie candy bary mocno zachęcają, by do nich podejść i spróbować mini dzieł sztuki, jako zainteresowani taką usługą, co jeszcze powinniśmy wiedzieć w tym temacie? Aby rozwiać możliwie jak najwięcej ewentualnych wątpliwości par młodych, skontaktowałam się z założycielką jednej z najsłodszych cukierni w Polsce.

Candy bar na wesele
fot. IG @urszi_i

Do uroczego miejsca w Żabiej Woli przyjeżdżają osoby z całej Polski, aby spróbować ciastek, a także… zrobić sobie zdjęcie! Jakie informacje o candy barach i współpracy z parami młodymi może zdradzić nam Urszula Janusz?

Czy candy bary najczęściej zamawiane są na wesela czy wpisały się idealnie również w inne uroczystości?

Jeżeli chodzi o realizację słodkich stołów, to wciąż najczęściej są zamawiane na wesela, ale powoli już doganiają je takie uroczystości, jak chrzciny, komunie i babyshower – Urszi

New Drop

Co dla Ciebie jako osoby przygotowującej oraz koordynującej dostarczenie candy baru na konkretne przyjęcie stanowi największy priorytet? 

Przede wszystkim najważniejsze jest, aby wygląd szedł w parze razem ze smakiem, nawet najpiękniejsze słodycze, jeśli będą niedobre, stracą swój urok. Następnie dużą uwagę przywiązuje do kompozycji całego przyjęcia, tak aby candy bar był jego słodkim uzupełnieniem.

Candy bar na wesele
fot. IG @urszi_i

Czy zdarzyła Ci się sytuacja, w której para młoda na ostatnią chwilę chciała coś zmienić i musiałaś działać natychmiastowo? Jeśli nie, to czy bierzesz taką opcję  pod uwagę?

Na pewno miała miejsce taka sytuacja, szczególnie teraz w okresie pandemicznym. Natomiast nie pamiętam większych konkretów, ponieważ ogólnie w branży gastronomicznej, często mam wiele zmian i sytuacji, które rozwijają się dynamicznie.

Candy bar na wesele
fot. IG @urszi_i

Czy o wyglądzie candy baru od początku do końca decydujesz Ty, czy np. para młoda może sama bezpośrednio ingerować w wygląd stołu i ozdobić go balonami bądź kwiatami na własną rękę? 

Zgłaszają się do nas najczęściej klienci, którzy całkowicie ufają naszemu stylowi i sposobie pracy, więc po ustaleniu motywu przewodniego oraz koloru danego przyjęcia zupełnie oddają nam inicjatywę.

Candy bar na wesele
fot. IG @urszi_i

Co w twojej pracy jest najbardziej wymagające?

Myślę, że najbardziej wymagająca jest logistyka. W trakcie jednego weekendu, musimy przygotować słodycze dla 2000 tys. osób w różnych kolorach, motywach, a także zaaranżować wizualnie atrakcyjne miejsce do ich ekspozycji, wtedy często każda minuta jest na wagę złota.

Czy z twoich usług mogą skorzystać pary młode z całej Polski?

Tak, realizujemy zlecenia na terenie całej Polski.

Candy bar na wesele
fot. IG @urszi_i

Czy uważasz, że para młoda, która nie miała wcześniej styczności z wyrobami cukierniczymi jest w stanie korzystając z usług różnych firm, np. Twojego sklepu m.in. z paterami sama skomponować candy bar?

Nie, w mojej pracy opieram się na wieloletnim doświadczeniu, setkach wykonanych słodkich stołów. Wiem, jak dobrać odpowiednią ilość słodyczy, jak zaaranżować cały candy bar oraz kiedy przyjechać na salę, rozstawić słodycze, jak dobrać asortyment do miejsca i rodzaju przyjęcia, a także pory roku. Pary młode w dniu wesela mają naprawdę wiele zmartwień i stresu, więc myśle, że tak ważną usługę (jak również odpowiedzialność, ponieważ jest to żywienie zbiorowe) powinni zostawić profesjonalistom.

Czy są jakieś zauważalne trendy, które będą królować w candy barach w 2022 roku?

Od jakiegoś czasu obserwuje fajną tendencje do korzystania z niestandardowych rozwiązań w przypadku aranżacji candy barów. Słodkie stoły nie muszą już być stołami, eksponujemy je na specjalnych stelażach, stoliczkach, tubach, szafach, kredensach, a nawet huśtawkach.

Sprawdź: Ostatnie przygotowania, czyli jak zapanować nad ślubną gorączką

Candy bar na wesele
fot. IG @urszi_i

Czy jest jakaś kwestia, którą młode pary często pomijają, myśląc o candy barze, a z Twojego punktu widzenia jest to dla nich bardzo ważne?

Często młodzi zapominają o odpowiednim doborze słodkości. Chcą zmniejszać ilości, które proponują firmy. Chcą stworzyć słodki stół na 100 osób gdzie na weselu będzie bawiło się  200. Jest to bardzo ważny element udanego candy baru, jesteśmy przekonani, iż słodyczy zabraknie i taka usługa nie ma sensu. Bardzo zwracamy uwagę na jakość naszych usług i nie wyobrażamy sobie sytuacji, w której nie każdy z gości będzie miał okazję spróbować czegoś dobrego z naszego stołu. 

Dodatkowo, wiemy, że po pierwszym ciepłym posiłku cały pierwszy „rzut” praktycznie znika ze stołu, więc w tym wypadku jeśli klient pomniejszyłby ilość słodyczy, goście nie mieliby później okazji zjeść niczego z tego stołu, który stałby do końca przyjęcia pusty.

Oczywiście, moglibyśmy zgodzić się na taką propozycję, gdyż dla nas nie ma problemu, bo finansowo i tak byśmy wyszliśmy „na plus”, natomiast jako firma, która chce zadbać o klienta, a nie jedynie o własne profity z usługi, chcemy przede wszystkim zapewnić zadowolenie klientów, którymi nie jest tylko para młoda, lecz również goście, którzy zostali zaproszeni na uroczystość.

Candy bar na wesele
fot. IG @urszi_i

Co jest najpiękniejsze w twojej pracy?

Najfajniejszym elementem jest moment gdy po ciężkim dniu pracy dzwoni telefon, a po drugiej stronie słyszę zadowolonego klienta. Ogromną wartością jest również to, że pracuję ze wspaniałymi ludźmi.

Candy bar na wesele
fot. IG @urszi_i

Lider Instagram @urszi_i

Rekomendowane artykuły