Opłata za przymiarki sukien ślubnych? Sprawdziliśmy czy to prawda

opłaty za przymiarki sukni ślubnej

Planujesz wesele i nie wybrałaś jeszcze sukni ślubnej? Wizyta w salonie sukien jest jednym z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu panny młodej. Warto dobrze przygotować się na ten krok. Bo choć organizacja i planowanie wesela przebiega dziś dużo sprawniej niż kiedyś, to nadal uszycie sukni na miarę zajmuje średnio 3 – 4, a nawet 6 miesięcy. W erze pandemii musimy nastawić się na dodatkowe niespodzianki. Niektóre z salonów zaczynają pobierać opłaty za taką wizytę. Czym to uzasadniają i jak można uniknąć tych kosztów?

Pierwszy kontakt z salonem

Zadzwoniłam do różnych salonów ślubnych i dowiedziałam się, że średnia wizyta u nich trwa przeciętnie około 45 min – w zależności od miejsca czas konsultacji oscyluje między 30 a 60 min. Zwykle wymagane jest wcześniejsze umówienie się na wizytę. W większości przypadków szczegóły wizyty można ustalić przez telefon. Czasem do umówienia się wystarczy wysłanie maila lub wypełnienie specjalnego formularza na stronie internetowej. Atmosferę panującą w salonie i sposób podejścia do klienta można wyczuć już podczas pierwszego kontaktu telefonicznego. Jeśli w trakcie takich rozmów, przedstawicielka sklepu wykazuje niecierpliwość i podejrzliwość – np. nie podoba jej się termin ślubu, to powinno dać Ci sporo do myślenia.

janachowska.pl

Tak samo, w sytuacji, gdy chce jak najszybciej zakończyć rozmowę. Chłodne podejście już na samym początku nawiązywania kontaktu wskazuje na to, iż lepiej dać sobie spokój z danym miejscem i zadzwonić do konkurencji. Istotne jest byś od samego początku miała poczucie komfortu. Pracownik salonu sukien ślubnych powinien być empatyczny i wyrozumiały – w końcu załatwiamy u niego sprawę niezwykle dla nas ważną. Na szczęście w większości przypadków panie wykazują zainteresowanie, ciepło i elastyczność, jeśli chodzi o porady, ceny i dobór sukienek. Tak właśnie jest w Concept Store Izabeli Janachowskiej, gdzie już od samego początku spotkasz się z tak sympatyczną i profesjonalną obsługą, iż poczujesz się zadbana nawet w najdrobniejszym aspekcie. To bardzo ważne, aby przygotowania do ślubu odbywały się w jak najlepszej atmosferze.

Czy przymierzanie sukien jest płatne?

W większości salonów ślubnych przymierzanie sukien jest nadal darmowe, jednak warunkiem jest wcześniejsze umówienie się na wizytę. Najczęściej opłata za mierzenie sukien ślubnych występuje, kiedy mamy do czynienia z markami premium – np. Berta czy Victor & Rolf Mariage. Koszt takich sukien wynosi kilkadziesiąt tysięcy złotych, a ich przymierzenie ok. 400 zł. Rzadko, w mniejszych miejscowościach, możemy się spotkać z opłatą za godzinę mierzenia – od 50 do 100 zł. Jeśli zdecydujemy się na wybór sukienki w danym salonie, opłata zostaje zwrócona. W niektórych miejscach opłatę pobiera się dopiero przy trzeciej wizycie – ok. 50 zł, co nie jest najlepszą wiadomością dla niezdecydowanych osób. Powoduje to duże niezadowolenie wśród przyszłych panien młodych. Jest to bowiem kolejny wydatek wynikający z nowego trendu, który objawił się jeszcze bardziej podczas pandemii i związanych z nią wymogów sanitarnych. Należy dodać, że koszty, jakie muszą pokryć państwo młodzi są i tak znaczące, średni koszt zakupu sukni wynosi około 5000 złotych.

concept store

Na szczęście w większości salonów takie wizyty i konsultacje nadal są darmowe. Co jednakże będzie dalej? Dobra wiadomość jest taka, iż Concept Store Izabeli Janachowskiej mierzenie sukien było i będzie darmowe. Tu nie tylko możesz wybrać kreację swoich marzeń, ale również otrzymać wszelkie możliwe porady dotyczące jak najlepszego doboru sukienki. Doświadczenie i wiedza konsultantek pozwala na dopasowanie odpowiedniego fasonu do stylu i figury przyszłej panny młodej.

Ważne zasady przy wyborze sukni

Sukni ślubnej nie powinnyśmy wybierać pod wpływem impulsu. Dlaczego? Popatrzmy najpierw na ważne aspekty, na które powinnyśmy zwrócić uwagę, zanim zaczniemy przymierzać kreacje.

aplikacja Izabeli Janachowskiej

Przed dobraniem sukni ślubnej, powinno się mieć:

  • Wyznaczoną datę ślubu
  • Określony dokładny budżet na wesele (ceny sukien zaczynają się od 1000 zł i mogą kosztować nawet kilkadziesiąt razy tyle);
  • Zaplanowany styl uroczystości, dopasowany do preferencji państwa młodych
  • Wstępne zorientowanie się dotyczące oferty salonów ślubnych
  • Dobrze przemyślenie zalet i wad Twojej sylwetki

Przed ostatecznym zarezerwowanym terminem spotkania w salonie warto wykonać własne rozeznanie po stronach internetowych salonów. Krótko mówiąc – nie warto tracić czasu, jeśli prezentowane suknie w danym miejscu nie odpowiadają twoim wymaganiom. Po omówieniu wizyty w salonie zawsze będzie ci towarzyszyć konsultantka oraz wybrane przez ciebie osoby towarzyszące. Uwaga! Z racji pandemii możesz zaprosić jedną, maksymalnie dwie osoby towarzyszące podczas mierzenia sukien. Najlepiej dopytać się o to przez telefon.

Przebieg wizyty krok po kroku

W salonie powinnaś czuć się jak królowa, w końcu to ma być Twoje święto. Na początku zostaniesz skierowana do przymierzalni, gdzie będziesz miała miejsce na zdjęcie swoich ubrań. Możesz otrzymać specjalną halkę, którą założysz pod suknię. Pamiętaj, aby dla komfortu zabrać ze sobą bezbarwne rajstopy. Weź też odpowiednią bieliznę – jeśli planujesz mieć suknię z odkrytymi ramionami – załóż odpowiedni stanik. Przydatne też będzie zorganizowanie butów, które wyglądem zbliżone będą do tych, które planujesz założyć na uroczystość. Konsultantka pomoże ci się ubrać, spiąć suknię, a na koniec staniesz na specjalnie dopasowanym podeście tak, aby lepiej przyjrzeć się kreacji. Suknia najczęściej zakładana jest od góry. Do mierzenia sukni staraj się podejść bez zbytniego skrępowania, na luzie. Prędzej czy później wybierzesz kreację dla siebie, a pracownikom salonu powinno zależeć abyś dobrze się czuła i była odpowiednio zaopiekowania. Ilość sukienek, które możesz przymierzyć podczas wizyty, zależna jest od danego salonu. W niektórych miejscach możesz wykonać dodatkowo zdjęcia kreacji. Nie jest to jednak wszędzie regułą. Warto dowiedzieć się wcześniej, czy istnieje taka możliwość.

Ze względu na pandemię w salonie może towarzyszyć ci od 1 do 3 osób maksymalnie. Zabierz ze sobą osoby ci życzliwe, bliskie, w towarzystwie, których czujesz się dobrze. Niech będą to jednakże osoby szczere, które pomogą ci dokonać najlepszego wyboru. Na miejscu przymierzasz prototypy sukienek, po wybraniu przez Ciebie odpowiedniego wzoru, zostanie ona uszyta na miarę. Przed samym ślubem dokonywane są ostatnie poprawki, które z reguły wykonywane są bezpłatnie, chyba, że klientka ma specjalne wymagania jak np. dodatkowy suwak, ramiączko itd.

Jak dobrać suknię do sylwetki?

Przed pójściem do salonu warto stanąć przed lustrem i zupełnie szczerze odpowiedzieć sobie na pytania dotyczące swojej sylwetki. Przyjrzyj się jej wadom i zaletom, rzeczom, które chciałabyś podkreślić i tym, które chciałabyś raczej ukryć. Możesz mieć piękną talię, którą wybrana sukienka jeszcze bardziej uwidoczni.

Konsultantka w salonie ślubnym pomoże Ci dobrać kreację względem Twojej sylwetki. Jeśli planujesz schudnąć, oceń obiektywnie, czy na pewno uda ci się zrzucić kilka kilogramów do dnia ślubu, tak, aby zmieścić się w wymarzoną suknię. Wiele par podejmuje wspólne wyzwania przed ceremonią, postanawiają razem biegać, chodzić na siłownię, lub rozpocząć jakąś dietę. Pamiętaj, że mobilizacja drugiej osoby pomoże Ci w osiągnięciu celu. Mierz jednak siły na zamiary! Nie stawiaj sobie nierealnych celów. Nie prowadź drastycznych głodówek, czy też nie stosuj nieznanych, niebezpiecznych dla organizmu diet bez wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Jak wszyscy wiemy, suknia ślubna panny młodej zwraca na siebie największą uwagę. Warto zatem postarać się o jak najlepszą kreację. W tym celu należy wybrać sprawdzony salon ślubny, który oferuje duży wybór krojów i fasonów i gdzie można poczuć się dobrze i komfortowo. Dla wielu panien młodych bardzo istotna jest możliwość swobodnego i bezpłatnego przymierzania wielu kreacji. Tak, aby móc spokojnie wybrać sukienkę na ten szczególny dzień.

Rekomendowane artykuły