Izabela Janachowska poleca – DJ na wesele. 5 powodów, by zagrał na Twoim przyjęciu

Izabela Janachowska poleca – DJ na wesele. 5 powodów, by zagrał na Twoim przyjęciu 107384

#1 DJ to bardziej korzystna cenowo opcja niż zespół

Cena jest często jednym z głównych czynników, którymi kieruje się para młoda, wybierając oprawę muzyczną swojego wesela. Muzyka na żywo wykonywana przez zespół ma swój wyjątkowy klimat, jednak koszt wynajęcia zespołu może okazać się nawet kilkukrotnie wyższy niż cena wynajęcia DJ-a na wesele.

wesele pierwszy taniec

Dlaczego? To całkiem proste. Zespół to kilka osób i każda z nich musi dostać swoje wynagrodzenie. Dodatkowo, występy na żywo są zawsze bardziej stresujące i wymagają odpowiednich przygotowań. Tymczasem DJ zazwyczaj samodzielnie zajmuje się wszystkim – obsługą sprzętu, przygotowaniem utworów, a nawet prowadzeniem imprezy jako wodzirej, który organizuje wspólne zabawy i angażuje w nie gości weselnych.

Koszt wynajęcia DJ-a będzie różnił się w zależności od miasta, terminu, wielkości przyjęcia, ale też doświadczenia i renomy DJ-a, którego wybierzecie.

#2 szeroki wybór utworów w każdym stylu

Doświadczony DJ ma dostęp do niemal każdego utworu, który można znaleźć w sieci, dlatego jego repertuar jest właściwie nieograniczony. Dzięki temu macie gwarancję, że na Waszym weselu usłyszycie każdą piosenkę, którą wymarzycie sobie Wy lub Wasi goście.  

wesele

Zobacz też: Nietypowe miejsca na wesele

A to naprawdę bardzo ważne! Goście uwielbiają dedykować piosenki parze młodej – i nie zawsze wybierają utwory, które są znane czy popularne. Często mają one znaczenie sentymentalne lub przywołują jakieś wspólne wspomnienie, a czasami po prostu doskonale opisują młodych i ich związek. Dla DJ-a takie zamówienie to żaden problem! Jego repertuar jest tak szeroki, że bez problemu zagra piosenkę, którą będą chcieli zadedykować Wam najbliżsi i przyjaciele.

To doskonały sposób na połączenie różnych muzycznych stylów i gustów. Dzięki temu możecie wspólnie z DJ-em stworzyć playlistę, która będzie odpowiadać wszystkim Waszym gościom, bez względu na ich muzyczne upodobania.

baner DJ

#3 DJ często oferuje również usługi dodatkowe

Kiedyś DJ kojarzył się po prostu z osobą, która stoi za konsolą i puszcza muzykę, czasem dodając do niej lekkie remixy. Tymczasem teraz praca DJ-a to zdecydowanie coś więcej! Coraz częściej DJ na weselu przyjmuje również rolę konferansjera i wodzireja, prowadząc imprezę, zabawiając gości, organizując oczepiny, animacje taneczne i wiele innych.

To świetne połączenie, bo samodzielnie tworzy cały program i dostosowuje go do swoich możliwości oraz repertuaru muzycznego. A te możliwości są naprawdę zaskakujące! Oprócz standardowej konsoli niemal każdy DJ posiada również wiele innych dodatkowych sprzętów, które gwarantują jeszcze lepsze efekty wizualne:

 • rampy z oświetleniem,
 • ciężki dym,
 • napisy świetlne. Dzięki temu DJ tworzy na Waszym weselu niepowtarzalny klimat, grając światłem, dymem i innymi efektami.

Wytwornica dymu czy światła na rampie są świetnym dodatkiem do każdego przyjęcia. Wasze zdjęcia ślubne np. z pierwszego tańca będą wyglądały naprawdę spektakularnie!

#4 Wynajęcie DJ-a na wesele zapewnia Wam większą elastyczność

I to w każdym aspekcie! Często zdarza się, że para młoda ma problem z ustaleniem repertuaru na swoje wesele – obie osoby lubią inny rodzaj muzyki i bawią się przy innych kawałkach. Kiedy na wesele planujecie wynająć zespół, oznacza to pójście na wiele kompromisów.

Nie każdy utwór jest możliwy do wykonania na żywo i nie każdy zespół decyduje się na zagranie ponadczasowych kawałków, takich jak np. Whitney Houston czy Celine Dion, których największe hity często wybierane są jako muzyka do pierwszego tańca.

Jednak DJ zagra dla Was właściwie wszystko. Jakikolwiek utwór wybierzecie na Wasz pierwszy taniec, macie pewność, że dostaniecie wykonanie, które Was zachwyci. Bez problemu możecie też dopasować cały repertuar do Waszego gustu – dla DJ-a nie będzie problemem pomieszanie utworów w stylu disco i światowych klasyków.

#5 DJ potrzebuje mniej miejsca niż cały zespół

Może wydawać Wam się to nieistotne, jednak tak naprawdę ma ogromne znaczenie. Większość sal weselnych ma wyznaczone miejsce, w którym muzycy mogą rozłożyć swój sprzęt. Jeżeli jednak organizujecie przyjęcie w plenerze lub innym, mniej standardowym miejscu, przestrzeń może być ograniczona.

Zespół potrzebuje zazwyczaj zdecydowanie więcej miejsca, tak by pomieścić instrumenty, mikrofony, wzmacniacze, etc. DJ-owi wystarczy mniejsza przestrzeń, dzięki czemu możecie np. powiększyć parkiet.  

Wybraliście już pierwszy taniec? Jeśli nie, oto skrócony kurs przygotowany przez naszą redaktor naczelną Izabelę Janachowską!

Ile kosztuje wynajęcie DJ-a?

Ceny wynajęcia DJ-a na wesele mogą znacząco się od siebie różnić. Standardowo oprawa muzyczna wesela to przy zatrudnieniu DJ-a koszt ok. 4-6 tys. zł – to średnia stawka, którą oferują muzycy. Jak w przypadku większości usług, cena idzie zazwyczaj w parze z jakością, a kiepska muzyka na weselu to koszmar każdej młodej pary, dlatego zanim zdecydujecie się na podpisanie umowy, warto zapoznać się z repertuarem DJ-a, a jeśli to możliwe, obejrzeć jego występ wielu z nich udostępnia takie materiały np. na profilach w swoich mediach społecznościowych.

dj na wesele

Nie przegap: Seksowny trend dla panny młodej – suknie ślubne z rozcięciem

Cena uzależniona jest od wielu czynników, m.in.:

 • Lokalizacji przyjęcia oraz daty (w sezonie ceny mogą być wyższe).
 • Sprzętu.
 • Umiejętności i renomy DJ-a.
 • Stosowanych technik scenicznych.
 • Dodatkowych usług.
 • Wybranej oferty.
 • Długości i wielkości przyjęcia.
 • Liczby artystów na scenie.

DJ na wesele – kiedy zarezerwować termin?

Najbezpieczniej będzie zarezerwować wybrany termin na ok. 2 lata przed planowanym przyjęciem. To odpowiednio długo, by wybrany przez Was DJ miał jeszcze wolne terminy w swoim kalendarzu i byście na spokojnie mogli dograć między sobą wszystkie niezbędne szczegóły i ustalić przebieg współpracy.

Musicie jednak pamiętać, że terminy w sezonie ślubnym znikają bardzo szybko, a DJ, który jest bardziej popularny, może mieć już zaplanowane imprezy nawet na dwa lata do przodu. Wybierając oprawę muzyczną, warto więc skontaktować się z wybranymi muzykami wcześniej, by ustalić, czy Wasza data jest dostępna.

DJ last minute? Wbrew pozorom to możliwe. Zdarza się, że z różnych powodów młode pary decydują się zrezygnować z usług i wtedy w kalendarzu DJ-a pojawia się tak zwane okienko. Jeśli będziecie mieli szczęście, być może uda Wam się dostać ten termin w niższej cenie. Możecie też zapisać się na listę rezerwową, którą prowadzą najbardziej rozchwytywani artyści.

5 pytań, które powinniście zadać DJ-owi przed podpisaniem umowy

wesele

1. Co zawiera w sobie cena usługi?

Czasami cena może wydawać Wam się naprawdę atrakcyjna, jednak kiedy zaczynacie pytać, okazuje się, że pozostałe koszty sprawiają, że staje się zdecydowanie wyższa. Dlatego już na wstępie warto dokładnie ustalić, co wchodzi w zakres usług i czy musicie ponieść jakieś dodatkowe koszty.

2. Jak ustalany jest repertuar?     

Każde wesele jest inne i niemożliwe jest przygotowanie wcześniej jednej, sprawdzonej playlisty. Dlatego para młoda może przekazać DJ-owi swoje propozycje utworów, które chciałaby usłyszeć na swoim weselu oraz wskazówki dotyczące muzycznych upodobań zaproszonych gości. Dzięki temu DJ będzie wiedział, czego się spodziewać, i jaki styl muzyczny odpowiada Wam najbardziej.

Pamiętajcie jednak, że wesele to naprawdę dynamiczna impreza i może okazać się, że wcześniejsze plany po prostu się… zmieniły. To ważne, żeby DJ potrafił samodzielnie dopasować muzykę do oczekiwań gości i młodej pary. DJ musi wykazać się nie tylko intuicją, ale też spostrzegawczością, by z zachowania gości wyczytać, przy jakich utworach bawią się najlepiej. Dobry DJ nie potrzebuje schematów i doskonale potrafi improwizować.

3. Do której godziny gra DJ?

W umowie powinniście mieć jasny zapis o tym, jak długo będzie grał DJ oraz ile kosztuje ewentualne przedłużenie o każdą kolejną godzinę. Niektóre oferty uwzględniają 6 godzin, inne 8, a nawet 10.

4. Jak długo będą trwały bloki muzyczne i przerwy?

Nie ma chyba nic gorszego niż DJ, który gra pół godziny, po czym znika na kolejne dwie. I choć bardzo rzadko, takie sytuacje się jednak zdarzają. Dlatego zapytajcie, jak wyglądają bloki muzyczne – ile bloków jest przewidzianych, w jakich odstępach czasowych.

5. Co w przypadku, kiedy DJ nie będzie mógł się pojawić?

Wasz DJ jest tylko człowiekiem, a wypadki losowe niestety się zdarzają. Dlatego jeszcze zanim podpiszecie umowę, upewnijcie się, czy w razie niedyspozycji DJ-a może on zagwarantować Wam zastępstwo.

Umowa z DJ-em – co powinno się w niej znaleźć?

Prawdopodobnie Wasz DJ będzie miał już przygotowany wzór takiej umowy – jeśli nie, to pierwsza (i to naprawdę duża!) czerwona flaga. Warto jednak wiedzieć, co powinno znaleźć się w umowie, by chroniła ona każdą ze stron i była faktycznie pomocna w przypadku nieporozumień. W umowie z DJ-em powinny znaleźć się:

 • Data zawarcia umowy oraz strony – czyli para młoda i DJ (lub agencja, która go reprezentuje).
 • Zakres umowy – szczegółowo opisana oferta, zawierająca miejsce oraz czas wykonania usługi.
 • Wynagrodzenie DJ-a uwzględniające również zaliczkę lub zadatek.
 • Dokładne wytyczne przebiegu imprezy.
 • Sposób rozwiązywania problemów w przypadku niewywiązania się z umowy którejkolwiek ze stron.
 • Możliwość odstąpienia od umowy oraz warunki takiego odstąpienia.
dj na wesele

Zobacz też: Najpiękniejsze stodoły na wesele

Jak znaleźć DJ-a na wesele?

To zadanie, które wymaga od Was odpowiedniego przygotowania, dlatego poszukiwania DJ-a na wesele powinniście zacząć z odpowiednim wyprzedzeniem, dzięki temu nie będziecie musieli dopinać wszystkiego na ostatnią chwilę i będziecie mieli wystarczająco czasu na podjęcie decyzji.

Zróbcie research, popytajcie wśród znajomych, sprawdźcie lokalne grupy usługowe. Szukajcie rekomendacji i pozytywnych opinii, zwróćcie również uwagę na zakres oferowanych usług. Kiedy znajdziecie kogoś, kto spełnia Wasze kryteria, umówcie się na rozmowę i zobaczcie, czy wszystko jest właśnie tak, jak byście tego chcieli.

Warto też wspomnieć, że chociaż DJ kojarzy nam się z jednoosobowym składem, nie zawsze tak jest! Często DJ współpracuje również z wokalistami i instrumentalistami. Wybierając DJ-a, wcale nie musicie rezygnować z muzyki na żywo. Doświadczony DJ stworzy dla Was i Waszych gości naprawdę świetne show!

A jeśli szukacie kogoś, kto sprawi, że Wasza impreza będzie naprawdę niezapomniana, mamy dla Was kilka świetnych propozycji. Oto lista DJ-ów, których poleca Izabela Janachowska!

1. Great Events

dj na wesele
Great Events

Kim jestem:

Great Events to wyjątkowa oprawa muzyczno-konferencyjna na najwyższym poziomie. Podstawowy skład na przyjęcie weselne z Great Events to DJ/ konferansjer, jednak na scenie mogą pojawić się również wokaliści znani z takich programów jak: The Voice of Poland, Must Be The Music czy Szansa na sukces.

Nadając uroczystości jeszcze więcej magii, proponujemy oryginalne i efektowne występy na żywo z udziałem takich instrumentów jak skrzypce elektryczne lub saksofon. W naszej ofercie znajdują się również:

 • ciężki dym,
 • efekty pirotechniczne,
 • dekoracje światłem,
 • dekoracyjne napisy ledowe i neonowe,
 • candy bar,
 • profesjonalni barmani,
 • prestiżowe auta do ślubu,
 • fotolustro.

Co robię:

W Great Events nie wierzymy w przypadki, dlatego przebieg Waszej uroczystości z pewnością taki nie będzie!

Cechuje nas oryginalny styl, klasa i duże zaangażowanie. Zdobyte przez lata doświadczenie i umiejętność przenoszenia na parkiet drzemiącej w nas pozytywnej energii za pomocą mikrofonu, muzyki oraz efektów specjalnych to nasz największy atut, który wykorzystujemy, aby budować i prowadzić uroczystości dla najbardziej wymagających klientów.

Nad wyraz cenimy sobie wysoką kulturę osobistą, dlatego oprawa konferencyjna oraz prowadzone przez nas zabawy taneczno-ruchowe mają odpowiedni smak. Niezręczne konkursy, sprośne dowcipy i tani wodzirej przebrany w kolorowe stroje z pewnością dobrze sprawdzają się w cyrku, natomiast Wasza uroczystość nie ma z tym nic wspólnego.

Dj to nie gotowe sety, playlisty i schematy! Każde przyjęcie zawsze jest inne, dlatego ważna jest umiejętność dopasowania się do upodobań gości, nawiązania bliskiej relacji i stworzenie luźnej atmosfery podczas zabawy oraz kontaktu z osobą prowadzącą. Podczas trwania uroczystości nasza praca to nie tylko muzyka i efekty świetlne.

Doświadczenie:

Muzyką żyjemy niemal od zawsze, jednak zawodowo, w tym również w branży ślubnej, działamy od 2017 roku.

Lokalizacja:

Nasza firma znajduje się w Garwolinie, ale usługi świadczymy na terenie całego kraju.

Dojazd:

Dojeżdżamy w każde miejsce w Polsce, dojazd do 150 km wliczony jest w cenę oferty.

Cena:

Przedział cenowy naszych usług to 4000 zł–8000 zł, zależnie od miejsca organizacji przyjęcia, liczby artystów występujących na scenie oraz pakietu dodatkowych atrakcji i usług. Ewentualne przedłużenie czasu pracy ustalamy indywidualnie z klientem.

Zaliczka:

Nie praktykujemy pobierania zaliczek. Zamiast sprawdzać codziennie, czy doszedł przelew z zadatkiem, wolimy poświęcić ten czas na przygotowania do Waszego przyjęcia. Usługa rozliczana jest po jej wykonaniu, natomiast formą zabezpieczenia jest „kara umowna” – polega na wpłaceniu 20% całości kwoty w przypadku chęci zerwania umowy, a zapis działa obustronnie.

Wolne terminy:

Rok 2022: 6.05; 5.08; 9,16,30.09; 14, 21.10; 4, 18.11; 2,9,16,30.12;
Rok 2023:
kilka pojedynczych terminów na soboty + terminy na piątki

2. Śpiewający DJ

śpiewający dj na wesele
The Singing Dj (Beata Michalczyk Photography)

Kim jestem:

Jestem śpiewającym DJ-em, a muzyka i scena są moją pasją od zawsze. Występuję, odkąd pamiętam: grałem, śpiewałem i tańczyłem w kilkunastu musicalach na deskach teatrów w całej Polsce. Brałem również udział w programach typu talent-show: z moim zespołem dotarłem do półfinału pierwszej edycji programu Must Be The Music, solo do etapu bitew w programie The Voice of Poland.

Co robię:

Jako jeden z nielicznych łączę wyselekcjonowaną muzykę z profesjonalnym występem wokalnym na żywo, co stanowi niemałą atrakcję dla gości i młodej pary. To doskonały kompromis pomiędzy klasycznym DJ-em a zespołem. Wierzę, że wesele to nie dyskoteka, dlatego stawiam na stylowy minimalizm. Lubię nawiązywać relację z gośćmi, prowadzę oryginalne animacje i wyjątkowe oczepiny. Staram się zachować luźną, swobodną atmosferę. Każde przyjęcie tworzę wspólnie z młodymi, tak by wesele pasowało do Waszej wizji.

Doświadczenie:

W branży weselnej działam nieprzerwanie od 2013 roku. Na początku występowałem w 7-osobowym zespole jako wokalista i konferansjer, w międzyczasie tworząc własną koncepcję oprawy muzycznej wesela: Śpiewający DJ/Konferansjer.

Lokalizacja:

Jestem z okolic Warszawy i głównie tam świadczę swoje usługi, jednak chętnie podróżuję w dalsze zakątki Polski. Na swoim koncie mam również imprezy poza granicami naszego kraju.

Dojazd:

Do 150km w cenie oferty, powyżej: 1zł – 1km w obie strony.

Cena:

Cena za moje usługi, zależnie od wybranej oferty czy miejsca imprezy, waha się w granicach od 4500 zł do 6500 zł. Podane ceny są cenami brutto i wliczona jest w nie licencja ZAiKS. Istnieje możliwość przedłużenia usługi za dodatkową opłatą według cennika.

Zaliczka:

Przy rezerwacji terminu pobieram zadatek w kwocie 1000 zł.

New Drop

Wolne terminy:

W sprawie dostępnych terminów wystarczy się ze mną skontaktować:
email: kontakt@spiewajacydj.pl            
telefon: 501341299

śpiewający dj na wesele
The Singing Dj (Lemon Foto)

3. Media Team

Kim jestem:

Rozrywka to nie tylko moja praca, ale przede wszystkim pasja. Jestem DJ-em i konferansjerem, tancerzem sportowym i aktorem amatorem. Mam doświadczenie w pracy z ludźmi, publicznością i mikrofonem. Lubię dobrą zabawę i lubię sprawiać, że ludzie w moim otoczeniu dobrze się czują.

Głównym elementem prowadzonych przeze mnie imprez jest interakcja z gośćmi i wspólna zabawa. Stawiam na subtelny humor, rozbudzanie ciekawości, rozrywkę na wysokim poziomie.

Co robię:

Kluczem do zamierzonego efektu jest pasja. Cały czas pracuję w pełnym porozumieniu z parą młodą, koordynując i dostosowując program do bieżącej sytuacji, tak by zsynchronizować ze sobą wszystkie elementy wesela. Na podstawie rozmów i obserwacji dopasowuję plan do gości i młodych.

Dla par lubiących dreszczyk emocji przygotowuję wyjątkowe oczepiny w postaci inscenizacji i nietypowych zabaw. Gram utwory muzyczne z różnych gatunków i różnych okresów, również z płyt winylowych, co wprowadza naprawdę wyjątkowy nastrój.

Doświadczenie:

W branży ślubnej pracuję od 6 lat, w branży rozrywkowej – o wiele dłużej.

Lokalizacja:

Gram na terenie całej Polski i za granicą.

Dojazd:

W cenie usługi.

Cena:

Cena uzależniona jest od zakresu oferty oraz dodatkowych usług. Staram się zawsze dopasować do budżetu młodej pary.

Zaliczka:

Zaliczka pobierana jest przy podpisaniu umowy. Umowę można podpisać również zdalnie.

Wolne terminy:

Kilka pojedynczych terminów na rok 2022 i 2023.

dj na wesele
Media Team

4. Agencja Muzyczna M-ART

dj na wesele
Agencja Muzyczna M-ART

Kim jestem:

M-ART tworzymy my: Magdalena Szymańska i Marcin Straus – para zawodowo i prywatnie. Muzyka to całe nasze życie. W 2008 roku założyliśmy pierwszy coverband, który sprawił, że dziś jesteśmy właśnie w tym miejscu! M-ART to między innymi trzy prężnie działające zespoły, które tworzą oprawę muzyczną na wyjątkowe przyjęcia oraz DJ i konferansjer.

Co robię:

Jesteśmy grupą zapalonych zawodowych muzyków, a praca na scenie daje nam wszystkim radość. Każdy nasz występ, w każdej konfiguracji, szybko zamienia się w prawdziwe show. Integrujemy się z gośćmi poprzez wspólny taniec i zabawne dialogi. Nasz DJ jest również konferansjerem.

Nasi muzycy występowali w wielu programach muzycznych, takich jak: Szansa na Sukces, The Voice of Poland, X-Factor czy Bitwa na Głosy. Pracowali również u boku gwiazd: Piotra Rubika, Marka Piekarczyka, zespołu Volver, Zakopower czy Brathanki.

Posiadamy profesjonalne nagłośnienie i oświetlenie renomowanych firm. Proponujemy różnorodny repertuar i grę w wariantach 2-7 osób. Z każdą parą młodą ustalamy indywidualny plan wesela.

Doświadczenie:

W branży ślubnej działamy już od 16 lat, co daje nam ogromne doświadczenie w oprawie muzycznej i rozrywkowej przyjęć weselnych.

Lokalizacja:

Działamy nie tylko w Warszawie i woj. mazowieckim, gdzie mieści się nasza firma, ale również na terenie całej Polski.

Dojazd:

Powyżej 50 km od Warszawy doliczamy dodatkowy koszt dojazdu.

Cena:

Zależnie od wybranego wariantu oferty (oraz składu) cena waha się od 3000 zł do 13 000zł – wszystko zależy od potrzeb i życzeń pary młodej. Za dodatkową opłatą możliwe jest również przedłużenie gry na przyjęciu.  

Zaliczka:

Przy podpisaniu umowy pobieramy zadatek w wysokości 1500 zł.

Wolne terminy:

Kilka terminów w październiku 2022 roku i kilkanaście w roku 2023.

A Wy macie już swojego idealnego DJ-a? Jeśli nie, koniecznie zaplanujcie poszukiwania na swojej liście przygotowań ślubnych w naszym planerze.

planer izabeli janachowskiej

Artykuł sponsorowany

Rekomendowane artykuły