Jak królowa Elżbieta II wpłynęła na świat mody?

Jak królowa Elżbieta II wpłynęła na świat mody? 115220

Wymień tylko jedną rzecz, która kojarzy się z królową Elżbietą. Trudne zadanie, prawda? Monarchini przez 70 lat panowania na tronie wprowadziła do swojej garderoby tak wiele charakterystycznych elementów, że postanowiłyśmy przyjrzeć się im bliżej.

Królowa Elżbieta II – total looki w jednym kolorze

Jedni wchodzą ubrani cali na biało, królowa na… kolorowo (spróbuj przeczytać to na głos bez przejęzyczenia!). Total looki to chyba pierwsza rzecz, która przywodzi na myśl królową. Mocne, jaskrawe barwy były jej znakiem rozpoznawczym. Kiedy świat obiegła informacja o śmierci Elżbiety II, pojawiło się wiele zdjęć pokazujących przegląd kolorowych stylizacji monarchini.

Jak sama miała powiedzieć jednej z poddanych:

Gdybym ubierała się na beżowo, nikt nie wiedziałby, kim jestem.

Swoją drogą stosowanie tak wyrazistych kolorów miało duże znaczenie z punktu widzenia bezpieczeństwa. W tłumie dużo łatwiej było ochroniarzom namierzyć kolorową postać, zdecydowanie wyróżniającą się na tle innych.

Chcesz wyglądać na co dzień niczym Kate Middleton? Oto triki królewskich stylizacji!

Stylizacje Elżbiety II – nie tylko gładkie wzory, czyli kwiaty na pierwszy plan

Gładkie tkaniny to nie jedyny sposób na tworzenie eleganckich stylizacji. Królowa bardzo lubiła stawiać na kwiaty! Był to print, który zdecydowanie się z nią kojarzy. Podobnie jak suknie w grochy kojarzą się z księżną Walii Kate.

Królowa Elżbieta II – czerń podczas wieczorowych wydarzeń

Próżno szukać wielu zdjęć królowej, na których ubrana jest w czerń. Ten kolor w jej przypadku zarezerwowany był głównie na czas żałoby oraz… wieczorowe wyjścia. Chociaż, jak widać na poniższej fotografii, nawet w tym przypadku nie zabrakło białych pereł i czerwonej, od razu rzucającej się w oczy, broszki.

Domowe sweterki królowej Elżbiety II

Myślisz, że na co dzień nie możesz być elegancka jak królowa, bo przecież nie masz dostępu do najdroższych tkanin i akcesoriów? Otóż…

Elegancja to umiejętność dobierania właściwego stroju do okazji.

Nie musisz chodzić w tiarach i diamentach, żeby być kobietą z klasą. Zobacz, królowa w domowych warunkach czy podczas prywatnego czasu spędzanego na wolnym powietrzu wcale nie chodziła w obcasach i sukniach.

Często decydowała się na koszule, miękkie sweterki, a do tego spódnice i… rajstopy. Zgodnie z etykietą tych ostatnich nie powinno zabraknąć na nogach eleganckiej kobiety.

Krążą pogłoski, że Meghan podobno nie czuła się zbyt komfortowo w rajstopach.

Chusty na głowie jako osłona przed wiatrem

Skoro jesteśmy już przy strojach nieformalnych, warto wspomnieć o chustach chroniących głowę królowej przed wiatrem. Pewnie mogła decydować się na małe kapelusze, ale – nie oszukujmy się – miała naprawdę wiele innych okazji, żeby je nosić. W chuście było jej z pewnością wygodnie.

Królowa Elżbieta i książę Filip – prawdziwa miłość czy małżeństwo z rozsądku?

Płaszcze zasłaniające to, co pod spodem

Która z nas ma problem z jesiennymi lub wiosennymi stylizacjami? Często kłopoty sprawia nam długość… płaszcza, spod którego wystaje sukienka czy spódnica. Królowa z tego impasu wychodziła za pomocą odpowiedniej długości płaszczy.

Ach, i nie byłaby sobą, gdyby do kompletu nie wybrała kapelusza w tym samym odcieniu.

Robiące wrażenie nakrycia głowy

Nakrycia głowy towarzyszyły królowej nie tylko podczas chłodniejszych dni. Toczki, kapelusze, opaski oraz fascynatory zdobią głowy członkiń monarchii w wielu sytuacjach. Noszą je zarówno księżniczki, księżne, jak i królowe.

Co ciekawe, do lat pięćdziesiątych publiczne wyjście członkini rodziny królewskiej bez nakrycia głowy było niedozwolone. Teraz kobiety z rodziny królewskiej robią to dobrowolnie; powinny je mieć podczas ważnych wydarzeń, ale tak naprawdę mogą nosić je cały rok.

Tiary mogą zaś nosić jedynie narzeczone i mężatki.

New Drop

Królowa Elżbieta i jej stylizacje na ślubach wnuków i wnuczek

party

Miłośniczka broszek

Królowa Elżbieta II miała najcenniejszą kolekcję biżuterii na świecie. Tylko jedna z broszek jest warta 50 milionów funtów!

Trzeba przyznać, że ten dodatek fantastycznie wpisywał się w stylizacje monarchini i z pewnością stał się jej znakiem rozpoznawczym.

Nieśmiertelne perły

Królowa udowodniła nam, że perły nie są wyłącznie biżuterią wieczorową. Wręcz przeciwnie, są eleganckie również podczas spotkań w trakcie dnia.

Jeśli chcesz zainwestować w biżuterię, którą wykorzystasz przy jak największej liczbie okazji, postaw właśnie na perły.

Białe rękawiczki

Po co królowej rękawiczki? Nosiła je niemal zawsze, ponieważ nie chciała zarazić się przeziębieniem od osób, z którymi się witała. Zwróć uwagę, że podobnie jest w przypadku obecnej królowej małżonki Camilli. Z kolei Kate i Meghan rzadko przestrzegają tej zasady.

Owszem, Elżbietę II najczęściej można było zauważyć w białych rękawiczkach, jednak wybierała także inne kolory. Wszystko w zależności od kolorystyki głównej stylizacji.

Torebki w ręce lub na ramieniu

Torebki były prawdziwą słabością królowej. Miała ich w swojej kolekcji ponad 200. Jej ukochaną marką był brytyjski Launer. Monarchini słynęła z dbałości o rzeczy. Jeśli uległy uszkodzeniu lub się zużyły – oddawała je do naprawy bądź renowacji.

Torebka dla królowej to nie tylko dodatek. Przede wszystkim to sposób komunikowania się z personelem. Elżbieta II miała ustalony specjalny kod z obsługą czy ochroną. Za pomocą odpowiednich ustawień dyskretnie dawała znać, że chce np. kończyć spotkanie.

Ułożone włosy

Na koniec czas na włosy. Znasz to uczucie, kiedy chcesz coś zmienić w swoim życiu i jedną z pierwszych myśli, jaka przychodzi Ci do głowy, jest właśnie fryzura? Przez dekady panowania wygląd królewskich włosów praktycznie się nie zmieniał. Może dzięki temu Elżbieta II dodatkowo podkreślała swoje przywiązanie do tradycji?

Czy dodałabyś jeszcze jakiś element, który kojarzy Ci się z królową?

W dobie zmieniających się nieustannie trendów to właśnie przywiązanie do stylu sprawiło, że Elżbieta II stała się ikoną. Będziemy o niej pamiętać zawsze, nie tylko w kontekście modowym.

Czym pachniały księżne na swoich ślubach? Oto perfumy koronowanych głów!

Rekomendowane artykuły