Jak powiadomić gości o przełożeniu ślubu i wesela?

Jak powiadomić gości o przełożeniu ślubu i wesela? 47869

Ze względu na ogłoszenie stanu zagrożenia epidemicznego wiele par podejmuje teraz niełatwą decyzję o przełożeniu ślubu i wesela. Tylko jak powiadomić o tym gości? Podpowiadamy, jak to zrobić.

Jak powiadomić gości o przełożeniu ślubu? Ten problem ma teraz wiele par. Sytuacja, w której obecnie się znajdujemy zmusza nas wszystkich do odłożenia wielu marzeń na później. Nawet planowany od dawna ślub musi jeszcze chwilę poczekać. Zapewne wiele z Was w ostatnich dniach uważnie obserwuje sytuację i walczy z myślami, co dalej robić. Jeśli jednak podejmiecie już decyzję o przełożeniu Waszego wielkiego dnia, czas na dalsze kroki. Pierwszym z nich jest zawiadomienie bliskich – podpowiadamy jak powiedzieć o tym gościom. 

Jak powiadomić gości o przełożeniu ślubu? – ZRÓBCIE TO JAK NAJSZYBCIEJ

Jeśli Wasz ślub zaplanowany był w najbliższym czasie, nie zwlekajcie z powiadomieniem bliskich o Waszej decyzji. Nie warto czekać na ostatnią chwilę, gdyż każdy powinien wiedzieć na czym stoi, a prosty i szczery komunikat będzie rozwianiem wszelkich wątpliwości, które zapewne mnożą się teraz w głowach Waszych gości. W pierwszej kolejności o swojej decyzji poinformujcie rodziców i najbliższą rodzinę. Priorytetem będą też osoby, które mieszkają daleko i planują przyjazd.

Przeczytaj także: Zamiana daty ślubu i wesela – co z podpisanymi umowami?

Jak powiadomić gości o przełożeniu ślubu? – ZADZWOŃCIE DO BLISKICH

W obecnej sytuacji nie ma możliwości, aby odwiedzić najważniejsze osoby i osobiście poinformować je o przełożeniu ślubu. Dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie zadzwonienie do każdego z gości. Z pewnością Wasi bliscy docenią ten mały gest i będą czuli się przez Was zaopiekowani. Inną możliwością jest powiadomienie gości poprzez tradycyjne wysłanie listu. Jednak ten sposób może wiązać się z pewnym ryzykiem. Nie wiecie przecież, ile osób będzie dotykało Waszych listów… Co prawda czas utrzymywania się wirusów na powierzchni papieru jest dużo krótszy niż np. metalu czy plastiku, ale zawsze warto zachować ostrożność. Możecie też wysłać maila. Choć ślubny savoir-vivre odradza taką formę, jest to jednak najszybszy ze sposobów przekazania informacji dużej liczbie osób. I w obecnej sytuacji na pewno wszyscy goście to zrozumieją.

Jak powiadomić gości o przełożeniu ślubu? – WYTŁUMACZCIE PRZYCZYNY

Jak powiedzieć gościom, że przekładacie ślub? Nie będzie to wcale takie trudne. W dobie koronawirusa większość gości pewnie się spodziewa, że ślub i wesele może nie dojść do skutku. Wystarczy więc, że powiedzcie im „Ze względu na obecną sytuację i mając na uwadze zdrowie naszych cudownych gości, zdecydowaliśmy się, że nasz ślub i wesele odbędą się w innym terminie. Mamy nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej”. Przekazując informację o przełożeniu ślubu skupiajcie się wyłącznie na tych szczegółach, których jesteście pewni. Pomijajcie kwestie, których jeszcze nie zdążyliście ustalić i potwierdzić. Jeśli nie wybraliście kolejnej daty, nie podawajcie gościom potencjalnych opcji. Po prostu przekażcie to, co na obecną chwilę wiecie – powiedzcie również gościom, że będą informowani przez Was na bieżąco. 

Przeczytaj także: Zostań w domu, dbaj o siebie i… śpiewaj. Gwiazdy dają przykład

Jak powiadomić gości o przełożeniu ślubu? – WYRAŹCIE TROSKĘ

Kontaktując się z gośćmi nie skupiajcie się wyłącznie na krótkiej, zdawkowej informacji. Wytłumaczcie, że taka decyzja została podjęta przede wszystkim z troski o zdrowie najbliższych i jest najlepszą opcją z możliwych. Nie zapominajcie również zapytać się o ich samopoczucie – w tym czasie każdy potrzebuje ciepłego słowa i zainteresowania. Dzięki temu łatwo zatroszczycie się o swoich gości, a oni na pewno z niecierpliwością będą czekać na Wasz wielki dzień – tyle ile będzie potrzebne. 

Jak powiadomić gości o przełożeniu ślubu? – BĄDŹCIE POZYTYWNI I… OTWARCI NA POMOC

Nie denerwujcie się. Musicie przełożyć ślub? Trudno. Życie potrafi zaskakiwać. Ale przecież najważniejsza jest Wasza miłość. Czy to ważne, że ceremonia będzie musiała trochę poczekać, skoro się kochacie? To tylko chwilowa przeszkoda, pokonacie ją razem. Pamiętajcie, też że Wasi bliscy równie mocno czekają na ten wielki dzień co Wy. Dlatego też wielu z nich już teraz jest przejętych daną sytuacją i się po prostu martwią. Aby podnieść Was na duchu, będą chcieli w jakiś sposób Wam pomóc. Jeśli ktoś z rodziny czy przyjaciół zaproponuje wsparcie, nie odmawiajcie. Zastanówcie się, czego potrzebujecie w tym czasie, co zrobić, aby zmiana terminu nie była tak odczuwalna – może okaże się, że wspólnie łatwiej będzie Wam przez to wszystko przejść. W końcu co kilka głów to nie jedna 😉 

Przełożenie wesela to nie koniec świata. Mimo, że decyzja nie jest prosta – nie musisz martwić się, że zostanie źle odebrana. Pamiętajcie, że Wasi bliscy Was kochają i chcą tego co jest dla Was najlepsze. Teraz najważniejsze jest, abyście wszyscy byli dla siebie wsparciem 🙂

Jeżeli w Waszych głowach wciąż pojawia się wiele pytań dotyczących ślubu i wesela w obliczu pandemii koronawirusa, koniecznie obejrzyjcie najnowszy, specjalny film na kanale YouTube Wedding Dream.

Rekomendowane artykuły