Jak przechowywać suknię ślubną? 3 bezcenne rady

Jak przechowywać suknię ślubną

Często pytacie nas, co zrobić z suknią ślubną po uroczystości weselnej. Część z Was zastanawia się także, jak przechowywać kreację w razie konieczności przełożenia ceremonii. Wszystkie wiemy, że suknia ślubna to najważniejsza kreacja w życiu każdej kobiety, dlatego dziś rozwiejemy Wasze wątpliwości.

Jak przechować kreację, aby ta wyglądała nienagannie?

Jak przechowywać suknię ślubną

Jak przechowywać suknię ślubną, jeśli ślub został przełożony?

W ślubnym pogotowiu Izabeli Janachowskiej już od dawna pojawiają się pytania typu: Jeżeli moja uroczystość odbędzie się za kilka lub kilkanaście miesięcy, w jaki sposób powinnam przechowywać suknię w domu, aby nic jej się nie stało?

janachowska.pl

Wbrew powszechnym praktykom nie wystarczy zapakować jej w foliowy pokrowiec i powiesić w szafie. Dziś damy Ci kilka prostych wskazówek, dzięki którym Twoja suknia przetrwa nienaruszona przez długi czas.

Jak przechowywać suknię ślubną? – Nie wkładaj jej w plastik

Pierwszym pomysłem na przechowywanie ubrań, który przychodzi nam do głowy jest zazwyczaj włożenie ich do plastikowej torby i schowanie na dnie szafy lub powieszenie na wieszaku. Taki sposób nie jest korzystny dla żadnego typu odzieży, a w szczególności dla białej sukni wykonanej z delikatnego materiału.

concept store

Plastik emituje bowiem substancje, które w kontakcie z jasną tkaniną powodują jej żółknięcie. Ponadto, nie przepuszcza powietrza i sprzyja powstawaniu wilgoci, a co za tym idzie nieprzyjemnego zapachu i pleśni.

Dlatego jeśli już decydujesz się chować suknię ślubną w szafie to jedynym materiałem ochronnym, którego powinnaś użyć jest niefarbowany i bezkwasowy papier lub… naturalny muślin. Aby uchronić tkaninę przed niszczeniem, możesz podjąć także dodatkowe środki ostrożności i dotykać kreacji tylko w białych, bawełnianych rękawiczkach.

Jak przechowywać suknię ślubną

Jak przechowywać suknię ślubną? – Zachowaj jej naturalny kształt

Niewiele z nas ma na tyle miejsca w garderobie lub szafie, aby zabezpieczyć suknię papierem i powiesić swobodnie na wieszaku. A suknia nie powinna się gnieść i stykać się z inną, w szczególności kolorową odzieżą. Uwaga! Wieszak może po pewnym czasie zdefasonować kreację i wypaczyć rękawki lub ramiączka.

Pudło na suknię ślubną

Dlatego też najlepszym rozwiązaniem będzie schowanie kreacji do dużego, kartonowego pudła, np., które znajdziesz w ofercie sklepu janachowska.pl. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy promocję na nasze pudło, która potrwa cały weekend.

Oczywiście zanim zapakujesz suknię, musisz wykorzystać papierowe lub materiałowe wypełniacze, aby gorset i rękawki utrzymały swój kształt.

Żeby zapobiec powstawaniu wilgoci, możesz zamówić i włożyć do środka specjalny „pochłaniacz wilgoci”. Jeśli lubisz zapach lawendy, świetnie sprawdzi się także płócienny woreczek z jej ususzonymi kwiatami.

Jak przechowywać suknię ślubną? – Zadbaj o odpowiednią temperaturę

Przypomnij sobie krótkie trzy zalecenia, które sprawdzają się nie tylko w przechowywaniu leków. Schowaj w suchym i chłodnym miejscu bez dostępu do światła. Twojej sukni nie będzie służyć zmienna wilgotność powietrza, ani skaczące temperatury. Mogą one naruszyć nie tylko kolor, ale i stan materiału, dlatego musisz zapomnieć o wrzuceniu kartonu na strych czy do piwnicy.

Jak przechowywać suknię ślubną

Gdzie ją schować, aby jeszcze dodatkowo zapobiec kontaktowi z promieniami słonecznymi, które mogą odbarwić lub zażółcić tkaninę? Najbezpieczniej będzie włożyć pudło pod łóżko, stół czy fotel. Dla wielu osób może się też wydać absurdalne i oczywiste, ale pamiętajcie, że suknię ślubną należy schować w miejscu, do którego nie będzie miał dostępu żaden zwierzak.

Miejcie to na uwadze nawet jeśli nie posiadacie takiego na stałe w domu. Zawsze może się pojawić jakiś znajomy z pupilem, albo wy możecie takowego przygarnąć pod nieobecność znajomych i kiedy nie będziecie go kontrolować, nieszczęście gotowe.

wedding dream tv

Jak przechowywać suknię ślubną i ozdoby ślubne?

Często razem z suknią ślubną musimy przechować także, np. biżuterię, którą zakupiłyśmy do kreacji. Są to nie tylko kolczyki czy łańcuszek, ale często też, np. broszka.

Pamiętajcie, aby wszystkie tego typu elementy przed schowaniem sukni ślubnej zdjąć z niej i przechowywać w oddzielnych opakowaniach, ponieważ mogą się one utleniać i brudzić suknię!

Jednocześnie pamiętajcie o tym, aby jej nie podpinać też, np. agrafkami, bo proces ten wygląda tak samo.

Jak przechowywać suknię ślubną

Zdajemy sobie też sprawę z tego, że jeżeli ślub został przełożony, to ochota na przyglądanie się sukni ślubnej wzrasta. Możecie ją oczywiście przekładać. Ba, nawet jest to wskazane, aby nie powstały mocne zagniecenia.

Jeśli z kolei pokusicie się o jej przymierzenie, wcześniej dokładnie zmyjcie makijaż, bo osypany tusz, czy odbity podkład mogą się okazać dużym problemem.

Jeśli masz pytanie dotyczące organizacji ślubu w dobie pandemii koronawirusa, zgłoś je do Ślubnego Pogotowia Izabeli Janachowskiej poprzez formularz w Wedding Dream App. Dołożymy wszelkich starań, aby pomóc Ci w tej niezwykle trudnej sytuacji.

Więcej na temat pudełka do przechowywania sukni ślubnej Wedding Dream dowiecie się od Izabeli Janachowskiej w specjalnym filmie na kanale YouTube.

Rekomendowane artykuły