Kalendarz adwentowy dla par: magia wspólnego odliczania dni

kalendarz adwentowy dla par

Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, pełen magii i radości. Tradycją, która wprowadza nas w ten nastrój, jest kalendarz adwentowy. Codzienne otwieranie niewielkich upominków sprawia, że oczekiwanie kojarzy się bardzo przyjemnie. Nigdy nie wiadomo co konkretnie znajdziemy w kolejnym okienku kalendarza. Niezależnie od tego, czy to kalendarz adwentowy ze słodyczami, z perfumami czy nawet z biżuterią, zawsze pozostaje ta sama ekscytująca aura tajemniczości.

Co w sytuacji, gdy ten niezwykły czas radosnego oczekiwania chcemy spędzić wspólnie z ukochaną osobą? Co istotne spędzić te dni w sposób absolutnie niezapomniany, który jeszcze mocniej zbliży nas do siebie nawzajem? Rozwiązaniem może być specjalny rodzaj kalendarza adwentowego, w którym znajdą się upominki zarówno dla jednej, jak i drugiej osoby. O czym konkretnie mowa? Choć to wciąż bardzo mało popularne rozwiązanie, istnieje coś takiego jak kalendarz adwentowy dla par. Po co mielibyśmy z niego korzystać? Według niektórych to sposób na budowanie jeszcze trwalszej relacji i tworzenie wyjątkowych wspomnień. W tym artykule rozwiejemy popularne wątpliwości i opowiemy, dlaczego warto rozważyć zakup kalendarza adwentowego dla siebie i swojej drugiej połówki.

Czym jest kalendarz adwentowy dla par?

kalendarz adwentowy dla par
Fot: Shutterstock

Kalendarz adwentowy dla par to szczególny rodzaj kalendarza adwentowego, który zawiera 24 niespodzianki, umieszczone wewnątrz z myślą nie o jednej, a o dwóch osobach, najczęściej tworzących parę. Każdy dzień przed Bożym Narodzeniem dzięki temu kalendarzowi staje się okazją do otwarcia niewielkiego prezentu, który może być zarówno symboliczny, jak i praktyczny. Kalendarze adwentowe dla par są projektowane w taki sposób, aby wspólnie odkrywać coś nowego. Coś, co sprawi, że staniemy się dla siebie jeszcze lepszymi ludźmi i umocnimy nasz związek.

Jak to możliwe? Cóż, można odpowiedzieć na to pytanie bardzo filozoficznie. Życie ludzkie to suma wielu małych, czasem naprawdę znikomych momentów, które jednak jako całokształt odgrywają wielkie znaczenie. Właśnie to symbolizuje kalendarz adwentowy dla par. Niewielkie momenty, drobne przyjemności, które decydują o tym, że warto jest żyć w związku z tą konkretną osobą.

Dlaczego warto wybrać kalendarz adwentowy dla par?

kalendarz adwentowy dla par
Fot: Shutterstock

Powodów do tego, żeby zakupić kalendarz adwentowy dla par jest całe mnóstwo. Poniżej zwrócimy uwagę zarówno na te najbardziej oczywiste, jak i zupełnie niedostrzegalne błahostki, które jednak mogą mieć znaczenie. Oczywiście tym, co najważniejsze jest wspólne przeżywanie miłych momentów. Radosne oczekiwanie na nadchodzące święta Bożego Narodzenia. Kalendarz adwentowy dla par to doskonały sposób na spędzenie wspólnego czasu w okresie poprzedzającym te najmocniej przeżywane święta w ciągu roku. Wspólne otwieranie nowego prezentu każdego dnia sprawia, że poświęcamy sobie nawzajem jedną, krótką, ale za to niezapomnianą chwilę w ciągu dnia. A to właśnie z takich miłych, zapadających w pamięć momentów składa się nasze wspólne życie z druga osobą.

Lubicie zaskoczenia i niespodzianki? Cóż, wcale nie musimy o to pytać, bo to przecież oczywiste. Chyba nie ma na tym świecie kompletnie nikogo, kto nie cieszyłby się z drobnych upominków. Jedną z największych zalet kalendarza adwentowego dla par są właśnie codzienne niespodzianki. Wielka niewiadoma trwająca aż dwadzieścia cztery dni, z których każdy jest wyjątkowy. Wspólne otwieranie następnych okienek z kalendarza adwentowego dla par to świetny sposób na wyrażanie miłości i troski, dzięki małym, codziennym gestom.

Nie bez znaczenia jest również kształtowanie atmosfery panującej między dwójką osób tworzących związek, czy to formalny czy nieformalny. Każdy kolejny dzień z takim kalendarzem sprawia, że atmosferę świąt czujemy coraz mocniej i mocniej w miarę, jak zbliża się upragniona data 24 grudnia. Każdy taki niewielki prezent skryty w okienku kalendarza może zawierać element, który wniesie do domu nieco więcej świątecznego nastroju. To zupełnie tak, jak gdyby każdego dnia słuchać innej piosenki z ulubionej świątecznej listy. Tyle tylko, że zupełnie nie wiedząc tego, jaka to będzie piosenka.

Kupując kalendarz adwentowy do otwierania we dwoje warto pamiętać o użyteczności. To szczególnie istotne zwłaszcza wtedy, gdy nie decydujemy się na jeden z gotowych kalendarzy tylko sami tworzymy coś, co trafi w gust naszego partnera. Kalendarz adwentowy dla par pozwala na to, by pomóc partnerowi w rozwijaniu jego pasji i zainteresowań, właśnie dzięki drobnym upominkom pomagającym mu w realizacji swojego hobby. Co bardo istotne, prezenty powinny być dostosowane do indywidualnych preferencji obu osób.

Kalendarz adwentowy dla par ma w sobie coś niezwykłego, często absolutnie unikalnego. Prezenty umieszczane w kalendarzu adwentowym dla par częstokroć bywają bardzo osobiste. Wyobraźmy sobie kalendarz adwentowy dla par zawierające krótkie listy z wyznaniem miłości, tytuły ulubionych piosenek, wspólnie oglądanych filmów na długie wieczory czy sugestie miejsc w bliższej i dalszej okolicy wartych odwiedzenia w danym dniu.

Dla kogo jest kalendarz adwentowy dla par?

kalendarz adwentowy dla par
Fot: Shutterstock

Kiedy warto kupić kalendarz adwentowy dla par? Na jakim etapie związku warto zainteresować się właśnie takim prezentem? Krótko mówiąc: na dosłownie każdym! Nie ma tu absolutnie żadnej reguły i żadnego ograniczenia czasowego czy sytuacyjnego. Chcemy z naszą drugą połówką pobawić się w odkrywanie codziennie czegoś nowego? Mamy ochotę na to, by zobaczyć, czym chce nas zaskoczyć ktoś, kogo przecież tak dobrze znamy? Śmiało, wchodźmy w ten pomysł! To świetny sposób na to, by wspólnie spędzić minimum 24 chwile w ciągu roku. Konkretne przykłady? Oto one:

Kalendarz adwentowy to bardzo dobry prezent dla nowożeńców. Dla par, które dopiero co zawarły związek małżeński taki kalendarz adwentowy może być pięknym sposobem na budowanie wspomnień i celebrację pierwszych wspólnych świąt spędzonych jako mąż i żona. Nie oznacza to jednak, że koniecznie trzeba czekać z tym do dnia sformalizowania związku. Jesteście razem od dawna? Kalendarz adwentowy może ożywić wasz związek i dodać oczekiwaniu na nadchodzące święta Bożego Narodzenia niepowtarzalnego uroku. Warto spróbować tej zabawy chociaż raz w życiu.

Związek na odległość? Dla tych, którzy nadchodzące święta będa musieli spędzić osobno, kalendarz adwentowy może być sposobem na utrzymanie bliskości i poczucia wspólnego spędzania czasu. Choć w tym roku będzie trzeba przeżyć Boże Narodzenie nieco inaczej, kalendarz adwentowy dla par może sprawić, że rozłąka okaże się nieco mniej bolesna. Codzienne obowiązki sprawiają, że dana para coraz częściej żyje razem a jednak osobno? Tu też kalendarz adwentowy może choć trochę pomóc. Współczesne życie często bywa bardzo zabiegane. Kalendarz adwentowy dla par może być pretekstem do codziennego zatrzymania się i spędzenia czasu razem.

Na koniec jeszcze raz wróćmy do tematu niespodzianek. Lubicie się nawzajem zaskakiwać czymś wesołym? Cenicie sobie wspólne chwile spędzone na odkrywaniu czegoś nowego? Kalendarz adwentowy dla par jest pomyślany właśnie z myślą o Was.

Sprawdź też: 10 sposobów jak być bardziej romantycznym w związku

Jak wybrać kalendarz adwentowy dla par?

kalendarz adwentowy dla par
Fot: Shutterstock

Jeśli zdecydowaliście się na kalendarz adwentowy dla par, to teraz pojawia się pytanie o to, co powinno się w nim znaleźć. Ma to szczególnie istotne znaczenie wtedy, gdy sami będziemy tworzyć taki kalendarz od początku do końca. Oto kilka kwestii, które warto wziąć pod uwagę.

Pierwsza i zdecydowanie najważniejsza kwestia to zainteresowania partnera, z którym chcemy otwierać nasz kalendarz adwentowy. Najważniejsze jest to, aby prezenty w kalendarzu sprawiały poczucie, że zostały wyselekcjonowane właśnie z myślą o nim. Warto w tym celu kierować się zainteresowaniami danej osoby, choć trzeba przyznać, że nie zawsze jest to możliwe. Istnieje wiele hobby, które należą do grupy tych najbardziej kosztownych. Skompletowanie zestawu 24 prezentów byłoby w takiej sytuacji po prostu niemożliwe z przyczyn finansowych. Pozostaje wówczas skupić się na bardziej sprawdzonych rozwiązaniach. Klasyczny kalendarz ze słodyczami? To zawsze dobra opcja, która sprawdzi się praktycznie w każdej sytuacji.

Coś bardziej ukierunkowanego na zainteresowania danej osoby? Oto prosty przykład. Jeśli Twój partner lubi gry komputerowe możesz zaopatrzyć się w gotową paczkę gier. Często można je kupić na wyprzedażach za symboliczną kwotę. Otrzymane kody dostępu można następnie rozdzielić na kolejne dni kalendarza adwentowego. W ten oto sposób powstanie wymarzony kalendarz adwentowy dla pary graczy komputerowych.

Jak wspomnieliśmy wcześniej, nie można zapomnieć o tak bardzo istotnej kwestii, jaką jest budżet. Kalendarze adwentowe dla par są dostępne w różnych cenach. Warto określić, ile jesteście gotowi wydać na ten prezent i poszukać opcji w wyznaczonym przedziale cenowym. Jeszcze większa swoboda, ale również możliwość dopasowania budżetu wiąże się z samodzielnym przygotowaniem kaledarza.

Przygotowując tego typu upominek nic nie liczy się tak bardzo, jak kreatywność. Oczywiście możesz zdecydować się na gotowy kalendarz adwentowy dla par, który jest dostępny w sklepach, ale zdecydowanie lepszy efekt uzyskasz jeśli stworzysz własny. Tworzenie własnych prezentów i niespodzianek może być niezwykle kreatywnym i osobistym doświadczeniem, które pozwoli na to, by poznać zainteresowania partnera jeszcze mocniej.

Każdy związek jest inny, o czym również należy pamiętać. Z tego też powodu warto wybrać kalendarz adwentowy, który pasuje do waszej relacji i tego, co na co dzień razem budujecie wspólnymi siłami. Kalendarz adwentowy dla pary może być romantyczny, zabawny, klasyczny, czy wręcz przeciwnie – nietypowy i ekstrawagancki.

Na koniec trzeba pamiętać o tym, co bezwzględnie najistotniejsze. Wszystkie tego typu upominki kupujemy czy tworzymy z myślą o naszym uczuciu. Tego typu kalendarz adwentowy będzie miał bardzo osobisty wydźwięk, dlatego nawet jeśli będzie zupełnie prosty, banalny i tani również okaże się bardzo ciekawym dodatkiem do oczekiwania na święta Bożego Narodzenia. Jedno okienko kalendarza to jedna wspólna chwila z ukochaną osobą. Właśnie o to w tym wszystkim chodzi.

Wspólne oczekiwanie na święta jeszcze nigdy nie było tak emocjonujące

kalendarz adwentowy dla par
Fot: Shutterstock

Kalendarz adwentowy dla par to wyjątkowy sposób na spędzenie czasu oczekiwania na nadchodzące święta razem z ukochaną osobą. To świetna okazja do tego, by skupić się na tym, co  najważniejsze: naszych uczuciach i codziennych, niewielkich momentach, które sprawiają, że czujemy się szczęśliwi. Niezależnie od tego, czy jesteście nowożeńcami czy parą, która jest razem od lat, taki kalendarz może sprawić, że adwent przejdzie do historii jako coś zdecydowanie ważniejszego niż tylko czas gorączkowych przygotowań do świat. To okazja by uświadomić sobie, że nadchodzące szczęście powinno się narodzić właśnie w nas, naszym związku i naszej codzienności.

Sprawdź też: 15 pytań, które wzmocnią Wasz związek – warto je sobie zadać!

Rekomendowane artykuły