Konfetti czy kwiaty? Czym obrzucić parę młodą po ślubie?

Para młoda po ślubie obsypana konfetti

Zwyczaj obrzucania młodej pary po wyjściu z kościoła – czy to ryżem, czy monetami, czy współcześnie np. konfetti – ma już naprawdę długą tradycję. Trudno sobie wyobrazić zdjęcia młodej pary po zaślubinach bez efektu, jaki daje deszcz białych czy kolorowych drobinek. Czym obrzucić parę młodą, by wyszło to ładnie, elegancko i ekologicznie?

Moment wyjścia pary młodej z kościoła czy z urzędu stanu cywilnego to wiekopomna chwila. Jeszcze do niedawna świeżo upieczeni mąż i żona obsypywani byli ryżem lub jednogroszówkami.

Dzisiaj odchodzi się od tego typu metod czerpiąc garściami z nowoczesnych i jeszcze bardziej efektywnych rozwiązań. Bo właśnie o EFEKT WOW tutaj chodzi. Sprawdźcie najlepsze, naszym zdaniem, propozycje na to, czym obrzucić parę młodą.

Konfetii, bańki mydlane, a może kwiaty? Czym obsypać parę młodą?

Para młoda obrzucona konfetii
Fot. Shutterstock.com

Konfetti nie tylko na karnawał 

Czym obrzucić parę młodą? Co powiecie na kolorowe konfetti? To dzisiaj kojarzone jest już nie tylko karnawałem, ale też zaślubinami. Zachwyca gości i przede wszystkim – wspaniale ubogaca fotografie ślubne.

Warto jednak pamiętać, iż sprawa konfetti jest dość skomplikowana. Mimo, że świetnie wygląda, to jednak jest z nim jednak więcej kłopotu niż pożytku… A to zaśmieca teren wokół kościoła i księża zabraniają wręcz obrzucania pary młodej czymkolwiek, a to ozdobne drobinki wplątują się w ślubną kreację i misterną fryzurę panny młodej…

A dodatkowo niektóre typy konfetti to prawdziwe, wstrętne śmieci – totalnie nieekologiczne: nie tylko pozostają rozsypane wokół wyjścia z kościoła, ale też są tak sztuczne, że nigdy nie poddadzą się rozkładowi. Do używania takich zdecydowanie nie zachęcamy. Alternatywą dla plastikowego konfetti będzie to papierowe. 

Oczywiście sposób przygotowania opakowania na konfetti i „zaserwowania” go gościom także pozostawia szerokie pole do popisu. Od prostych tutek, po papierowe torebki i wszelkiego rodzaju inne przygotowane do tego celu pojemniczki, które można wystawić na nieskończenie wiele atrakcyjnych sposobów.

konfetti na ślub
Fot. za: elizabethannedesigns.com, stylemepretty.com i etsy.com/itsyditsydesigns/TheVowSheffield/Confetticonecompay
Fot. za: therealweddingcompany.co.uk, rockmywedding.co.uk i homelife.com.au
Fot. za: therealweddingcompany.co.uk, rockmywedding.co.uk i homelife.com.au

Karierę robią także obecnie białe „koronkowe” tuby/rożki. Odpowiednio wystawione same w sobie mogą być piękną ozdobą.

konfetii w tubie
Fot. za: frenchweddingstyle.com, diyweddingplanner.hubpages.com, rockmywedding.co.uk i indulgy.com

Tubki  z konfetii mogą być także dopasowane tematycznie do motywu przewodniego wesela – dla muzyków lub wielbicieli muzyki mogą być np. z papieru nutowego. Oczywiście z zapisaną uwerturą do ich szczęścia!

Fot. za: weddingpartyapp.com i etsy.com/PrettyLaneWeddings
Fot. za: weddingpartyapp.com i etsy.com/PrettyLaneWeddings

Alternatywa dla konfetti – kwiaty, które kochają wszyscy

Czym jeszcze można obrzucić parę młodą? Jeśli zależy Wam na pięknym efekcie po wyjściu z kościoła czy po przybyciu do sali weselnej, radzimy samemu się tym zająć i nie pozostawiać tej kwestii w gestii gości czy świadków. Możecie się bowiem rozczarować: albo zapomną, albo przygotują coś, co nie spełni Waszych oczekiwań.

Zamiast wbrew swej woli być obsypywaną brokatowym konfetti w czerwonym kolorze lub jednogroszówkami, lepiej dobrać ozdoby do swoich wyobrażeń i ogólnej stylizacji wesela. Kwiaty sprawdzą się najlepiej przy stylizacji rustykalnej, boho, romantycznej, ale też wielu innych, są bowiem w tej roli bardzo uniwersalne.

Są jednak takie ozdoby do obrzucania pary młodej, które są w pełni ekologiczne. Dziś o jednym z takich typów – najbardziej odpowiednim na pełnię lata! No bo czym obsypywać świeżo zaślubioną parę latem i wczesną jesienią, jeśli nie drobnymi kwiatami lub płatkami kwiatów? Są piękne, łatwe do pozyskania i ekologiczne – jeśli oczywiście nie przesadzimy z ich ilością.

Jeśli więc chcecie zostać obsypani kwiatami, warto zawczasu zadbać o to, by na gości po ślubie lub w innym uzgodnionym miejscu i momencie czekały specjalne tuby czy też rożki (możecie je wykonać samodzielnie!) wypełnione dokładnie takimi płatkami i kwiatami, jakie sobie wymarzycie. Nie będzie wtedy niespodzianek!

Zobaczcie, jak pięknie to może wyglądać:

Oczywiście możemy wybierać między świeżymi płatkami kwiatów a tymi wysuszonymi. Jedne i drugie prezentują się zjawiskowo. Łatwo je także dobrać do dominanty kolorystycznej naszej uroczystości.

New Drop
kwiaty do obsypania pary młodej
Fot. za: etsy.com/bespokeconfetti, m.bridalguide.com, thedomesticlady.com, weddingmagazine.co.uk i stylemepretty.com

Nic nie jest w stanie zagrozić silnej pozycji płatków róż wśród kwiatowego konfetti i płatków rzucanych przed parę młodą przez druhny. Nic w tym dziwnego – są piękne, delikatne i łatwo dopasować odpowiednią kolorystykę.

Poznaj także inne, wyjątkowe atrakcje weselne!

kolorowe konfetti z kwiatów
Fot. za: projectwedding.com, ruffledblog.com i tressugar.com

Czym obrzucić parę młodą? A może… życzeniami?

Oczywistym jest, że w tak wyjątkowym dniu, jakim są ślub i wesele, goście składają parze młodej jak najlepsze życzenia – szczęścia i miłości. A gdyby tak przekazać je również w bardziej oryginalnej formie niż usta czy klasyczna kartka z życzeniami?

Proponujemy nową metodę, która dopiero co wchodzi “na salony”. Należy wypisać na małych karteczkach życzenia albo dobre wróżby (np. dostatek, piękny dom, mnóstwo podróży itd.). Jedna karteczka to oczywiście jedno życzenie lub jedna wróżba.

Najlepiej by było, gdyby były bardzo atrakcyjne wizualne, np. kolorowe i w kształcie serduszek. Każdy z gości trzyma jedną karteczkę i rzuca nią w kierunku pary młodej, gdy ta wyjdzie z kościoła. Oczywiście taki kawałek papieru jest bardzo lekki i może odfrunąć wraz z silniejszym wiatrem.

Czasem wystarczy życzenia wydrukować na grubszym papierze. Bardziej pewnym sposobem będzie zebranie wszystkich wróżb i włożenie ich do tuby.

Tę należy skierować w kierunku nowożeńców i w odpowiednim momencie wystrzelić. Oczywiście Wy jako para młoda nie powinniście przygotować sami dla siebie życzeń. Jeżeli podoba Wam się ta metoda, to może Wasi świadkowie zorganizują taką akcję? Warto powiedzieć im to wprost. 

Para Młoda obsypana konfetti po wyjściu z kościoła
Fot. Shutterstock.com

Bańki mydlane dla świeżo upieczonych małżonków

A co powiecie na bańki mydlane? Te kochają puszczać nie tylko dzieci. Bańki nie są kłopotliwe w “wyprodukowaniu”, tanie, nie zanieczyszczają otoczenia i cudownie wyglądają na zdjęciach.

Wystarczy obdarować każdego z gości ślubnych buteleczką z płynem do wykonywania baniek mydlanych (mogą zostać rozdane przez świadków przed wejściem do kościoła czy urzędu stanu cywilnego).

Tym rozwiązaniem będą cieszyć się szczególnie dzieci. Najmłodszych zazwyczaj nie brakuje na uroczystościach ślubnych, zatem chętnych do puszczania baniek z całą pewnością nie braknie!

Co sądzicie o tego typu pomysłach? Który z nich najbardziej przypadł Wam do gustu? Pamiętajcie też o tym, by uprzedzić fotografa o porze i miejscu rzucania konfetti czy innych elementów, tak aby nie przegapił tego niezwykle fotogenicznego momentu!

Rekomendowane artykuły