Najlepsze, letnie festiwale w Polsce. Koncert we dwoje

festiwal

1. Polsat SuperHit Festiwal

Polsat SuperHit Festiwal dawniej znany był pod nazwą Sopot Hit Festiwal. Jak łatwo można się domyślić, główną sceną jest słynna Opera Leśna. Jest to świetna propozycja dla par, które chcą przyjemnie spędzić czas razem.

festiwal

Sopot Festiwal powstał przy współpracy z Miastem Sopot oraz Bałtycką Agencją Artystyczną.  Obywa się on zwykle pod koniec maja i trwa trzy dni. Program sopockiego festiwalu jest dość mocno zróżnicowany, aczkolwiek główną atrakcją są zaplanowane koncerty artystów specjalizujących się w różnych nurtach muzycznych.

Trzeci dzień festiwalu w dużej mierze poświęcony jest występom kabaretowym.

Jest to jedna z lepszych propozycji dla par, które marzą o spędzeniu wolnego weekendu w swoim towarzystwie. Na festiwalu w Sopocie zawsze panuje świetna atmosfera oraz nie brakuje innych atrakcji dla uczestników.

festiwal

2. Jarocin Festiwal

Festiwal w Jarocinie jest jednym z najstarszych festiwali odbywających się w Polsce. Początkowo jego pełna nazwa brzmiała: „Ogólnopolski Przegląd Muzyki Młodej Generacji w Jarocinie”, która później została zmieniona na „Festiwal Muzyków Rockowych”.  Co ciekawe, Jarocin Festiwal w czasach PRL był jedną z odskoczni od rzeczywistości oraz pozwalał na zaczerpnięcie odrobiny wolności.

Jarocin Festiwal trwa w okresie wakacyjnym przez trzy dni. Przez ten czas pary mogą świetnie bawić się do dźwięków rockowej lub metalowej muzyki. Zapraszani są wykonawcy nie tylko z Polski, ale także z innych krajów europejskich.

Jeśli parom odpowiada tego typu klimat, to z powodzeniem mogą wybrać się na ten festiwal we dwoje.

New Drop

3. Festiwal Wibracji

Festiwal Wibracji również jest jedną z lepszych propozycji dla par, które chcą spędzić ze sobą czas w miłej atmosferze. Faktem jest, że Festiwal Wibracji skupia się na promocji dobrostanu psychicznego, alternatywnego stylu życia oraz duchowym rozwoju, aczkolwiek dla uczestników, została przygotowana również scena muzyczna.

Festiwal Wibracja odbywa się w lipcu i trwa przez cztery dni. Uczestnicy mogą wziąć udział w różnorodnych warsztatach, które pomogą im spojrzeć w głąb siebie i poznać swoje wnętrze. Wiele z nich odbywa się w rytm granej na żywo muzyki.

Oprócz prelegentów na festiwalu będzie można świetnie bawić się w rytm wyjątkowych przebojów granych zarówno przez artystów solowych jak i zorganizowane zespoły.

Pary mogą bez najmniejszych problemów zdecydować się na zakup biletu jednodniowego, na ten dzień, w którym organizowane są głównie koncerty.

festiwal

4. Hip-Hop Festiwal

Hip-Hop Festiwal to jeden z największych festiwali tego typu muzyki w Europie Środkowo- Wschodniej. Odbywa się on w lipcu lub sierpniu i trwa przez cztery dni. Jest to dość młode wydarzenie, które po raz pierwszy odbyło się w 2013 roku na nadwiślańskiej plaży w Płocku.

Pierwotną misją organizatorów było propagowanie muzyki hip-hop i promocja lokalnych wykonawców. Niemniej jednak zainteresowanie festiwalem było na tyle duże, że organizatorzy zdecydowali się rozszerzyć ofertę i obecnie pojawiło się znacznie więcej aktywności edukacyjnych, warsztatowych i paneli dyskusyjnych.

Hip-Hop Festiwal również jest świetną propozycją dla par na koncert we dwoje, oczywiście pod warunkiem, że obie strony dobrze czują się w takich klimatach.

festiwal

5. CieszFanów Festiwal

Cieszanów Festiwal  – oficjalna nazwa CieszFanów Festiwal –  to jeden z najpopularniejszych w Polsce wydarzeń związanych z muzyką rockową. Odbywa się on w sierpniu i trwa przez trzy dni.

Ten festiwal jest kolejną propozycją dla par, które dobrze czują się w rytmach muzyki rockowej i chcą spędzić czas we dwoje. Co jest jednak ciekawe, jest to jeden z festiwali, który nie odbywa się w schemacie Open-Air. Większość koncertów ma miejsce w kameralnej cerkwi w Cieszanowie.

6. Opole Festiwal

Opole Festiwal, czyli Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu to kolejne wydarzenie, na które mogą udać się pary, by w przyjemny sposób spędzić swój wolny czas

Festiwal w Opolu najczęściej odbywa się w czerwcu, a czas trwania tak naprawdę zależy od organizatorów – może to być dwa, trzy lub nawet i cztery dni. Wszystkie koncerty odbywają się w Amfiteatrze Tysiąclecia w Opolu.

Podczas wydarzenia uczestnicy mogą bawić się w rytmie muzyki prezentowanej zarówno przez starsze jak i młodsze pokolenie krajowych artystów. Na samym końcu, najlepszym wykonawcom przyznawane są rozmaite nagrody.

festiwal

7. Live Music Festival w Krakowie

Live Music Festival często nazywany jako Kraków Festiwal jest cykliczną imprezą odbywającą się zazwyczaj w sierpniu i trwa przez dwa dni.

Podczas wydarzenia pary mogą wsłuchać się w rytm różnych gatunków muzyki, począwszy od rocka i popu, na electro i reggae kończąc. Głównym punktem Kraków Festiwal są występy zagranicznych gwiazd światowego formatu.

Zgodnie z danymi przytoczonymi przez organizatorów, na tej imprezie rocznie bawi się nawet 60 tysięcy osób. Niemniej jednak nie oznacza to, że nie jest ona idealnym, letnim rozwiązaniem dla par. Zakochani mogą śmiało korzystać z okazji do wyśmienitej zabawy w promieniach słońca i rytm najlepszych, światowych przebojów.

8. Wisłoujście Festiwal

Wisłoujście Festiwal to również świetna propozycja dla par, które chcą spędzić czas w towarzystwie polskich i zagranicznych przebojów. Odbywa się on cyklicznie w sierpniu w malowniczym, nadmorskim mieście, jakim jest Gdańsk.

Festiwal w Gdańsku jest jednym z ciekawszych, gdyż jest on podzielony na tematyczne sceny. Dla przykładu pary przebywające pod sceną „Twierdza” będą mogły bawić się w rytm techno, zaś pary pod sceną „Raj” będą mogły wsłuchać się w rytm muzyki house i electronic.

Na tym festiwalu z pewnością każda z par znajdzie „coś” wyjątkowego dla siebie i będzie mogła wspólnie świetnie się bawić.

festiwal

9. Sun Festival Kołobrzeg

Sun Festival w Kołobrzegu to kultowy już festiwal muzyki hip-hopowej, który odbywa się przez dwa dni w lipcu. Wydarzenie ma miejsce w Nadmorskim Parku Kultury.

Kołobrzeg Festiwal oferuje uczestnikom aż trzy sceny, na których będzie można zobaczyć młodych i nieco starszych artystów powiązanych z muzyką hip-hop. Oczywiście dla zgromadzonych przewidziane są także inne atrakcje.

Na ten festiwal pary spokojnie mogą wybrać się we dwoje, oczywiście jeśli obie strony nie mają nic przeciwko nieco „cięższym” klimatom.

Marlu_baner
festiwal

10. Uroczysko Festiwal

Uroczysko Festiwal to kolejna, świetna propozycja na koncerty we dwoje. Wydarzenie to odbywa się w sierpniu w niewielkiej miejscowości Pastewnik.

Festiwal ten przygotował dla uczestników trzy sceny, z czego dwie są całkowicie poświęcone muzyce i koncertom na żywo. Pary mogą wczuć się w rytm tradycyjnych, regionalnych przebojów, a także relaksować się do przebojów granych na żywo – live concert najczęściej mają miejsce późnym wieczorem.

Dodatkowo pary mogą spróbować wyśmienitych kuchni z różnych stron świata, które serwować będą food-trucki ustawione w strefie gastronomicznej. Dla par, które zdecydują się zostać na tym wyjątkowym festiwalu znacznie dłużej, przygotowane są również punkty z sanitariatem oraz pole namiotowe.

11. Rockowizna Festiwal

festiwal

Rockowizna Festiwal odbywa się w Krakowie w dniach od 25 do 26 sierpnia. To świetna propozycja dla par, które dzielą wspólnie pasję do najlepszych, rockowych przebojów.

Uczestnicy festiwalu mogą bawić się w otoczeniu zielonych terenów tuż pod słynną Tauron Areną w stolicy Małopolski. Rockowizna Festiwal to swoista podróż do przeszłości. Na scenie pojawiają się wykonawcy zarówno starszego jak i młodszego pokolenia.

Na oficjalnej stronie festiwalu udostępniane są line-up’y, a także dostępne karnety biletowe. Można dokonać ich rezerwacji online i cieszyć się świetną zabawą pod gołym niebem.

12. Rockowa Noc

festiwal

Rockowa Noc to kolejny, rockowy festiwal, idealny dla par! Odbywa się on w dniach 25-26 sierpnia w Rzeszowie i obfituje nie tylko w dobre, rockowe brzmienie, ale także wiele innych atrakcji dla uczestników

Dwa dni świetnej zabawy skupiają w jednym miejscu, przy Politechnice Rzeszowskiej, fanów polskiego rocka. Organizatorzy festiwalu wyodrębnili kilka stref, wśród których największą jest oczywiście strefa koncertowa, uzupełniona o strefę dodatkowych atrakcji w tym np. spotkania z artystami czy rockoteka.

Uczestnicy festiwalu będą mogli posilić się również w strefie gastronomicznej, w której zwykle dominują szybkie, smakowite przekąski oraz napoje.

Ciekawym elementem festiwalu jest także konkurs artystów młodego pokolenia tzw. Przegląd Zespołów Konkursowych. Zdolni artyści walczą nie tylko o nagrodę pieniężną, ale także o statuetkę Tadeusza Nalepy.

festiwal

Zabawa na tym festiwalu trwa przez całą noc. Jeśli więc pary lubią mocne brzmienia, to jest to dla nich idealna propozycja na sierpniowy weekend.

Różnorodność letnich, muzycznych festiwali w Polsce jest ogromna, więc pary z pewnością znajdą idealne wydarzenie, które dopasuje się do ich muzycznych preferencji!

11. Festiwal Weselnych Przebojów w Mrągowie

fot. it.mragowo.pl

Ten punkt nie dziwi chyba nikogo, kto wie, w jakim serwisie się znajduje. Festiwal Weselnych Przebojów w Mrągowie to bez wątpienia obowiązkowy punkt na liście wakacyjnych wydarzeń muzycznych i rozrywkowych w Polsce.

Już 11 i 12 sierpnia w amfiteatrze nad jeziorem Czos w Mrągowie będziemy świętować huczne zaślubiny wspólnie z największymi gwiazdami polskiej sceny muzycznej. To festiwal pełen miłości, muzyki i świetnej zabawy.

Impreza skupia nie tylko znakomitych artystów, ale również fanów muzyki disco, która jest królową każdego wesela i każdego lata. Na scenie pojawią się tacy artyści i gwiazdy weselnej sceny muzycznej jak Sławomir, Zenon Martyniuk z zespołem Akcent, Helena Vondrackova, Don Vasyl, Halina Mlynkova, czy Filip Lato. Możemy też zdradzić, że jedną z prowadzących tegoroczną edycję Festiwalu będzie nasza redaktor naczelna Izabela Janachowska. My już nie możemy się doczekać!

Rekomendowane artykuły