Najpiękniejsze dekoracje na ślub plenerowy

Najpiękniejsze dekoracje na ślub plenerowy - zdjęcie 1

Możliwość przysięgi pod przysłowiową chmurką otworzyła przed parą młodą mnóstwo drzwi, m.in. tych, do których jest bardzo potrzebna wyobraźnia! Tak naprawdę to w jaki sposób udekorujecie miejsce ceremonii zależeć będzie tylko od Was i Waszego florysty. Przystroić możecie tak naprawdę wszystko! Oczywiście, często jest tak, że styl czy ogólną scenografię dyktuje miejsce, które wybraliśmy. Jeśli mówicie sobie tak pod elegancką altaną przy jakimś dworku, zapewne zdecydujecie się na bardziej romantyczne dekoracje w ugrzecznionej wersji. Ceremonia w środku lasu lub na pomoście da Wam już większe pole do popisu, bo to od dekoracji będzie zależeć do jakiego miejsca zaprosicie gości – czy do klimatów w stylu boho, czy do zaczarowanej, bajkowej krainy lub gdziekolwiek poniosą Was marzenia. Jest jednak kilka elementów wspólnych, którymi zawsze warto się zająć tworząc oprawę tej wyjątkowej uroczystości.

  • fot. instagram.com/stylemepretty
  • fot. instagram.com/greenweddingshoes

Droga do miejsca przysięgi

Pierwszym elementem, na którym warto się skupić jest właśnie alejka. W zależności od tego w jakim stylu chcecie utrzymać charakter ślubu i wesela macie kilka możliwości. Po pierwsze udekorujcie to, po czym będziecie szli – czy to będą deski pomostu, czy trawa, czy piasek na plaży. Często pojawiającym się elementem jest biały dywan. On jednak bardzo pasuje do bardziej eleganckich miejsc przy pałacykach. Wzdłuż niego można postawić (podobnie jak w kościele) wysokie tuby ze świeczkami, a dookoła nich posypać płatki róż. Płatki mogą się również pojawić na całości drogi, gdy nie ma dywanu. Panna Młoda ma wtedy wrażenie, że kroczy po kwiatach – to jest jednak nieco droższe rozwiązanie, ponieważ potrzeba sporo róż, aby było to możliwe. To o czym nie możecie zapomnieć do dekoracje ławek/krzeseł! Wzdłuż nich ustawcie świece lub/i kompozycje kwiatowe. Pięknie wyglądają również przyczepione do krzeseł bukieciki i wstążki. Możliwości jest naprawdę wiele, dlatego szukajcie inspiracje i własnego stylu!

janachowska.pl
  • fot. instagram.com/stylemepretty
  • fot. instagram.com/stylemepretty
  • fot. instagram.com/stylemepretty
  • fot. instagram.com/stylemepretty

Altana

Bardzo istotne jest to jak będzie wyglądać miejsca, w którym patrząc się sobie głęboko w oczy przyrzekniecie sobie wieczną miłość. Oczywiście tutaj również może Was ponieść wyobraźnia. Najpopularniejsze są altany lub łuki. Łuk będzie znacznie prostszy do przygotowania przez florystów i może powstać gdzie sobie wymarzycie. Będzie mógł być przystrojony zielenią, kwiatami i zwiewnymi materiałami. Altany najczęściej już stoją przy salach weselnych i je też możecie również pięknie przystroić. W przypadku ślubu plenerowego cywilnego będziecie potrzebować stolika, na którym postawicie godło i będziecie mogli podpisać dokumenty. Na nim może leżeć dopasowany kolorystycznie obrus oraz stać piękny bukiet. Na ślubie humanistycznym nie ma takiego wymogu, zatem możecie być tylko Wy, celebrant i altana. Jeśli jednak wybraliście miejsce, które oczarowuje wszystkich swoim widokiem i zależy Wam tylko na nim, nie musicie stawiać absolutnie nic!

  • fot. instagram.com/brides
  • fot. instagram.com/stylemepretty
  • fot. instagram.com/stylemepretty

Inne dekoracje

Jeśli bierzecie ślub w miejscu, w którym dookoła rośnie dużo drzew możecie się postarać również o ich udekorowania. Pięknie prezentują się powiewające na drzewach wstążki, girlandy czy lampiony. A możecie będziecie składać przysięgę późnym wieczorem, gdy będzie się ściemniać? Koniecznie zadbajcie o to, żeby dookoła świeciło ciepłe światło drobnych lampek! Moim zdaniem nie ma nic bardziej romantycznego! 

concept store

UWAGA

Pamiętajcie, że ślub w plenerze może być zawarty cywilny i humanistyczny. Ten drugi to taki, który nie ma mocy prawnej, czyli jest jedynie symboliczny, daje Wam jednak znacznie szerszy wachlarz możliwości co do miejsca, dekoracji czy przebiegu ceremonii. Ślubu cywilnego udziela urzędnik i jest kilka zasad, które muszą być spełnione, aby to zrobił np. miejsce uroczystości musi być godne i bezpiecznie, z tego powodu często wszelkie miejsca nad wodą są dyskwalifikowane. 

Być może zainteresują Cię także dekoracje sali weselnej?

Rekomendowane artykuły