Okrycia zimowe dla Państwa Młodych

Okrycia zimowe dla Państwa Młodych 34854

Biorąc ślub zimą, możecie być narażeni na pewne błędy organizacyjne. To jednak nie wszystko. Zima ma to do siebie, że temperatury są zdecydowanie niższe, a dodatkowo mogą zaskoczyć Was rozmaite opady.

Zdarza się, że w ferworze przygotowań zapominacie o szalenie istotnym elemencie garderoby – okryciu wierzchnim. Jest to bardzo często popełniany błąd!

Musicie pamiętać, że tego dnia będziecie przemieszczać się pomiędzy miejscem ceremonii a salą weselną. W murach wielu świątyń, często mimo ogrzewania, jest po prostu zimno. Coś ciepłego przyda się także, jeśli planujecie pokaz pirotechniczny na zewnątrz. Okrycie może się okazać zbędne tylko i wyłącznie w przypadku, gdy przygotowania, ślub i przyjęcie odbywają się jednym miejscu, jednak dotyczy to oczywiście wyłącznie ślubu cywilnego i dalej jest sytuacją dość nietypową.

Co zatem na siebie włożyć, żeby nie zepsuć swojego wymarzonego wyglądu w tym dniu?

https://www.instagram.com/p/B44nakrFllr/

Panna Młoda

Moda ślubna nie lubi nudy – szczególnie zimą! Okrycie wierzchnie Panny Młodej powinno przede wszystkim w miarę możliwości korespondować z wybraną przez nią suknią. Zapewne pierwsze skojarzenie to futerko. Rzeczywiście – jest jednym z popularniejszych okryć.

New Drop

Może przybrać formę krótkiej kurtki, płaszcza lub zmysłowego szalu.

To jednak zdecydowanie nie wszystkie możliwości. Jeżeli wolicie proste, minimalistyczne formy, to dobrą propozycją będzie jasny płaszcz, marynarka, bolerko lub peleryna. Romantycznej Pannie Młodej proponujemy natomiast sweterek.

Może mieć gruby lub drobny splot, być dopasowany lub oversize’owy.

Ciekawą opcją jest także szal, który wygląda trochę jak… koc! Można dobrać go np. do koloru występującego w bukiecie lub dekoracjach. Dużym powodzeniem cieszy się także krata. Najbardziej wyluzowanym możemy polecić też jeans’owe kurtki, które można w ciekawy sposób spersonalizować haftem lub ozdobami.

Zobacz także: Personalizowane dodatki do ślubnej stylizacji

  • fot.instagram.com/josie.england
  • fot. instagram.com/jenspeerishere
  • fot. instagram.com/karolienverstraeten
  • fot. instagram.com/utahvalleybride
  • fot. instagram.com/fotografkristinehellemo
  • fot. instagram.com/sarahkatephoto

Pan Młody

Panowie są w bardziej komfortowej sytuacji, gdyż mają na sobie już i tak dość dużo warstw. Koszula i marynarka, a czasem także kamizelka, potrafią zapewnić już pewien stopień komfortu cieplnego – szczególnie, że wykonuje się je zazwyczaj z wełny, która jest znakomitym izolatorem. Dlatego też wielu panów całkiem świadomie rezygnuje z okrycia wierzchniego.

Jeśli jednak aura ma być wyjątkowo niesprzyjająca, to nasze propozycje również zależeć będą od stylu przyjęcia oraz stylizacji Państwa Młodych.

Tych najbardziej eleganckich i klasycznych Panów Młodych, zachęcamy do wybrania prostego płaszcza w stonowanych kolorach lub gustownego szalika. Z kolei fanom awangardy proponujemy dzianinową kamizelkę, a nawet zamianę oczywistej już marynarki na gruby, rozpinany sweter. Zaskoczenie gości murowane!

Zobacz także: Pan młody w stylu boho

  • fot. instagram.com/akweddings
  • fot. instagram.com/delicabridal
  • fot. instagram.com/genevieve.albert.photographe

Ślub zimą to nie tylko wyjątkowe stylizacje państwa młodych, ale także okazja do wykorzystania wdzięcznego motywu przewodniego i stworzenia pięknych dekoracji. Zobaczcie, jak zorganizować wesele w stylu zimowym!

Rekomendowane artykuły