4 pomysły na wieczór panieński bez alkoholu

4 pomysły na wieczór panieński bez alkoholu 57861

Wieczór panieński większości z nas kojarzy się z szaloną imprezą, z dodatkiem alkoholu i zabaw w gronie bliskich przyjaciółek przyszłej panny młodej. Powstaje więc pytanie, czy można zorganizować go inaczej?

Okazuje się, że nie tak łatwo wymyślić oryginalny pomysł na wieczór panieński dla grupy, która nie należy do fanów hucznych imprez, suto zakrapianych alkoholem. Dzisiaj jednak mamy dla Was kilka propozycji, dzięki którym zarówno Wy, jak i główna bohaterka zapamiętacie tę noc na długo!

Wieczór panieński – skąd się wziął?

Wieczór panieński to tradycja, która przyszła do nas zza oceanu. Z tą jednak różnicą, że o ile szczególnie na początku jego popularności skupialiśmy się w jego obchodzeniu na imprezowaniu, o tyle teraz coraz bardziej kreatywnie podchodzimy do tego wydarzenia.

Pomysły na wieczór panieński: wyjazd z koleżankami w ustronne miejsce

Do tej pory największą popularnością cieszyły się pomysły na wieczór panieński spędzany w spa. Teraz coraz więcej osób woli przebywać na łonie natury i decyduje się na wyjazd w spokojne miejsce, często na obrzeżach lub takie z pięknym widokiem, gdzie można odciąć się od internetu i zrelaksować w nieco inny sposób.

Doskonałym rozwiązaniem będzie wyjazd np. do gospodarstwa agroturystycznego. W internecie jest wiele takich miejsc, choćby na Mazurach.

Właściciele takich zakątków mają przygotowane nawet specjalne atrakcje na wieczór panieński, np. wcielenie się w rusałki, ognisko czy… plecenie wianków! Wszystkie te zabawy z powodzeniem mogą się odbyć bez alkoholu.

Pomysły na wieczór panieński bez alkoholu: sesje zdjęciowe

Doskonałą pamiątką na lata będzie także zorganizowanie przyszłej pannie młodej profesjonalnej sesji panieńskiej. Zarówno solo, jak i z osobami jej towarzyszącymi. Odpowiednio oprawione zdjęcia z takiej sesji mogą być też doskonałym dodatkiem do prezentu ślubnego od druhny czy koleżanek. To kolejna ciekawa alternatywa na wieczór panieński bez alkoholu.

Stylizowana sesja zdjęciowa na wieczór panieński

Planując sesję zdjęciową, która ma być atrakcją na wieczór panieński bez alkoholu, warto uruchomić swoją kreatywność i zorganizować przebieraną sesję fotograficzną, stylizowaną np. na bohaterki ulubionego filmu czy serialu. Co powiecie na „Seks w wielkim mieście” albo serial „Przyjaciele”? 🙂

Pomysły na wieczór panieński: kurs rękodzieła

Nie wszystkie panny młode chcą szaleć w swój wieczór panieński. Niektóre wolą np. rozwijać swoje pasje – co może stać się kolejnym pomysłem na wieczór panieński bez alkoholu.

Organizacja takiej ,,imprezy” to zdecydowanie zadanie dla najbliższych osób, które dobrze znają pannę młodą. W dobie kiedy rękodzieło zyskuje coraz większą popularność, warto zwrócić uwagę na np. kurs plecenia makram.

New Drop

Efekty tak spędzonego czasu (któremu mogą towarzyszyć szczere rozmowy z bezalkoholowymi drinkami) w postaci np. ozdobnej makramy będą doskonałą pamiątką także dla przyszłej panny młodej.

Równie ciekawym rozwiązaniem wydaje się… malowanie ceramiki. To także doskonały pomysł na wieczór panieński bez alkoholu. W Polsce powstaje coraz więcej punktów oferujących taką rozrywkę.

To miejsce nie tylko dla osób, które mają zdolności manualne. Efekty tak spędzonego czasu również pozostaną z Tobą na długo i mogą w przyszłości przypominać o tym, o czym w ten wieczór myślano. W końcu ceramika, tak jak papier, przyjmie każdy malunek i napis.

Pomysły na wieczór panieński: tworzenie kosmetyków

Możliwość zrobienia spersonalizowanych perfum to nie tylko doskonały prezent, ale też świetna opcja na wspólnie spędzony czas i tym samym – oryginalny pomysł na wieczór panieński.

Co prawda nie będzie on do końca bez alkoholu, bo substancja ta jest niezbędna do produkcji perfum, ale na takie zastosowanie możemy przymknąć oko. 😉

Najbliższe osoby mogą w ramach wieczoru panieńskiego towarzyszyć przyszłej pannie młodej w samodzielnym komponowaniu zapachu, który, kto wie, może będzie idealny właśnie na ślub?

Inną superopcją jest wypad do miejsca, w którym stworzycie własną szminkę lub błyszczyk. Możecie wybrać też:

  • kolor,
  • smak,
  • zapach,
  • różne dodatki, takie jak: brokaty czy pyłki.

To idealny sposób na spędzenie czasu w babskim gronie.

Udanej zabawy!

baner app

Rekomendowane artykuły