Weekendowy wieczór panieński. Ile kosztuje babski wypad w 2023?

dziewczyny bawiące się na wieczorze panieńskim

Weekendowy wypad możecie zaplanować do dowolnej miejscowości, którą wymarzy sobie główna zainteresowana, czyli przyszła panna młoda. Może się okazać, że ciekawe obiekty, a przy tym przystępne cenowo znajdują się nawet kilkadziesiąt kilometrów od waszego miejsca zamieszkania. W naszym porównaniu postanowiliśmy umieścić dwa spośród najpopularniejszych kierunków na tego typu wypady, czyli oferty cenowe noclegów nad morzem oraz w górach.

summer sale janachowska.pl

Dlaczego warto wybrać się na wyjazdowy wieczór panieński w góry lub nad morze? 

Miejsca te są wyjątkowo atrakcyjne na wyjazdy weekendowe, ponieważ poza pięknymi okolicznościami przyrody, które umożliwiają korzystanie z wielu aktywności na świeżym powietrzu są to rejony typowo turystyczne. W związku z tym można podczas pobytu skorzystać także z wielu miejskich atrakcji. Dodatkowo, bez problemu dojedziecie tam nie tylko samochodem, ale i pociągiem.

Są to też świetne lokalizacje pod pamiątkowe sesje zdjęciowe z imprez okolicznościowych.

Gdzie nad morze na weekendowy panieński? Cennik i porównanie ofert w 2023 roku?

Wspomniane ceny mogą się znacząco różnić w zależności od kilku czynników:

 • lokalizacji wynajmowanego obiektu,
 • liczby osób, na które będą rozkładać się wydatki,
 • rodzaju i standardu preferowanego miejsca noclegowego.

W związku z tym mamy dla Was kilka wariantów cenowych dotyczących noclegów. Uwzględniają one dwie pełne doby, od piątkowego wieczoru, aż po niedzielny. Wzięliśmy pod uwagę pokoje dwuosobowe. Najczęściej są one najbardziej opłacalne podczas korzystania z usług hotelowych na tego typu wyjazdach.

Ceny za dwa dni noclegu w Sopocie w 2023

 • koszt wynajęcia pokoju dla dwóch osób w 5 gwiazdkowym hotelu tuż przy plaży to ok. 3,5 – 4 tysiące złotych.
 • koszt wynajęcia pokoju dla dwóch osób w 4 gwiazdkowym hotelu niedaleko plaży to ok. 2 tysiące złotych.
 • koszt wynajęcia pokoju dla dwóch osób w 3 gwiazdkowym hotelu to ok. 1300 złotych.
 • koszt wynajęcia apartamentu typu studio dla 4 osób w centrum miasta to ok. 1250 złotych.
 • koszt wynajęcia kwater prywatnych lub noclegu w miejscu typu pensjonat na obrzeżach miasta, (najczęściej może w nich przenocować 4 lub nawet 6 osób) to ok. 500 – 1000 złotych w zależności od standardu obiektu.

Do powyższych kosztów warto doliczyć także cenę za nocleg panny młodej. Najczęściej dodatkowo rozkłada się go na wszystkie uczestniczki wyjazdu.

Sprawdź także: Kto płaci za wieczór panieński?

Sopot idealny na wyjazdowy wieczór panieński
fot. shutterstock

Ceny noclegów na wieczór panieński w Gdańsku i Gdyni w 2023

Ceny noclegów w równie popularnym Gdańsku oraz w Gdyni są niemalże identyczne, co w Sopocie. W związku z tym nadmorskie miasto możecie wybrać biorąc pod uwagę inne niż finansowe czynniki, jak np.:

 • interesujące was atrakcje w konkretnym mieście,
 • dostępność usług w terminie, który wybrałyście,
 • preferencje panny młodej.
Gdańsk, stare miasto
fot. shutterstock

Ponadto, warto pamiętać, że to nie nocleg, a pozostałe atrakcje, które zaplanujecie na wieczór panieński mogą stanowić bazę waszych wydatków związanych z wyjazdem. W miejscowościach nadmorskich dużym ułatwieniem jest fakt, że przy odrobinie kreatywności możecie powymyślać super gry i zabawy do zrealizowania. Na przykład na plaży, przy zachodzie słońca i to zupełnie za darmo.

plaża w trójmieście
fot. shutterstock

Sprawdź: Gry i zabawy na wieczór panieński – 7 najciekawszych propozycji

Wyjazdowy wieczór panieński w góry – ceny noclegów na 2023 w Zakopanem

W przypadku wyjazdu w góry, jak i do każdego innego miejsca cena za nocleg będzie uzależniona od czynników, które zostały wymienione na początku artykułu.

Natomiast poniżej prezentujemy wam poglądowy przedział cen za pobyt w konkretnych rodzajach miejsc do wynajęcia.

Zakopane uchodzi za najpopularniejsze turystycznie miasto w polskich górach. Jeśli panna młoda lubi takie klimaty oraz uwielbia spacery po Krupówkach, a wy dodatkowo uważacie, że będzie tam co robić to sprawdźcie, jak wyglądają ceny rezerwacji na dwie doby:

 • koszt wynajęcia pokoju dla dwóch osób w 5 gwiazdkowym hotelu 1700 – 2000 złotych.
 • koszt wynajęcia pokoju dla dwóch osób w 4 gwiazdkowym hotelu to ok. 1000-1400  złotych.
 • koszt wynajęcia pokoju dla dwóch osób w 3 gwiazdkowym hotelu to ok. 1000 złotych.
 • koszt wynajęcia pokoju w regionalnym klimacie dla 2 osób to ok. 600 złotych.
fot. shutterstock

Warto pamiętać, że ceny te mogą delikatnie się zmieniać (wzrastać) w szczycie sezonu zimowego, letniego lub podczas długich weekendów. Wówczas zwiększa się zapotrzebowanie na noclegi. W przypadku dużej liczby osób można przemyśleć wynajęcia całego domu urządzonego w góralskim stylu.

Może to okazać się najbardziej ekonomiczne rozwiązanie, a dodatkowo umożliwi wam jeszcze bardziej wczucie się w klimat miejsca, do którego przyjechałyście. W takich domkach można także najczęściej uzyskać jakąś zniżkę, co w hotelach raczej się nigdy nie zdarza.

Wszelkiego rodzaju noclegi oddalone od Zakopanego wraz ze wzrostem odległości od centrum miasta tanieją. Jeśli bardzo zależy wam na zaoszczędzeniu na tym aspekcie wyjazdu, wówczas możecie to rozważyć.

katalog atrakcji

Warto jednak pamiętać, że jeśli planujecie ten wyjazd w bardziej imprezowym klimacie to i tak będziecie zmuszone dostać się do najbliższego miasta. Koszty transportu mogą okazać się zdecydowanie wyższe niż różnica w cenach noclegowych, którą uda wam się zaoszczędzić.

Jeśli jednak chcecie, aby ten wieczór panieński był spokojny, spędzony w zgodzie z naturą, z dala od zgiełku miasta to najlepiej poszukać ofert wśród najlepszych lokalnych domków do wynajęcia, z pięknym widokiem na góry i bez sąsiadujących dużych obiektów hotelowych.  

tatry
fot. shutterstock

Niezależnie gdzie się wybierzecie pamiętajcie, że to wasze nastawienie będzie miało wpływ na to jakie wspomnienia zostaną z wami po tym wyjeździe.

New Drop

lider: shutterstock

Rekomendowane artykuły