Pierwsza rocznica ślubu — jak ją świętować i jak się nazywa pierwsza rocznica ślubu

pierwsza rocznica ślubu

Pierwsza rocznica ślubu, znana jako rocznica papierowa, jest symbolicznym momentem w życiu każdej pary. To czas, aby celebrować miłość, wspólne chwile i cieszyć się pierwszym rokiem małżeństwa — w końcu taka okazja zdarza się tylko raz! Jak świętować pierwszą rocznicę ślubu?

Jak się nazywa pierwsza rocznica ślubu?

pierwsza rocznica ślubu
Fot: Shutterstock

Nazwy rocznic ślubu, nazywane również godami, symbolizują staż i trwałość małżeństwa. Jak nazywa się pierwsza rocznica ślubu? Po pierwszym roku po ślubie jest obchodzona papierowa rocznica. Mówi się, że wtedy też para małżonków jest jak delikatny arkusz papieru, na którym zapisywać się będzie ich wspólna historia. 

janachowska.pl

Pierwsza rocznica ślubu rozpoczyna historię związku małżeńskiego. Papierowa rocznica ślubu nazywana jest tak ze względu na delikatność, lekkość i łatwość rozerwania więzi, która rozwija się po pierwszym roku razem. Warto jednak zauważyć, że symbolika papieru odnosi się raczej do początkowej subtelności i delikatności relacji małżeńskiej niż do jej słabości. Papier jest także interpretowany jako symbol aktu małżeństwa, który stanowi fundamentalną podstawę całej przyszłej relacji, która dopiero ma się rozwijać i kwitnąć.

Pierwsza rocznica ślubu: jak uczcić ten wyjątkowy dzień?

pierwsza rocznica ślubu
Fot: Shutterstock

Jak właściwie uczcić pierwszą rocznicę ślubu? Zdecydowanie tylko we dwoje! Poniżej podpowiadamy jak celebrować ten dzień, by uczynić go niezapomnianym dla Was obojga.

concept store

Romantyczna kolacja 

Wspólna, romantyczna kolacja to jeden z najbardziej klasycznych sposobów świętowania rocznic i ważnych momentów. Możecie zdecydować się na wyjście do ulubionej restauracji lub przygotować kolację przy świecach w domowym zaciszu. 

Masaż dla dwojga

Masaż dla dwojga to doskonały sposób na uczczenie pierwszej rocznicy ślubu i stworzenie intymnej, relaksującej atmosfery dla siebie i partnera. Wiele salonów masażu oferuje specjalne pakiety na tę okazję, które mogą obejmować masaż relaksacyjny, aromaterapię, czy inne zabiegi pielęgnacyjne.

Podróż do wspomnień 

Powrót do miejsc, które były istotne dla Was jako pary, może być wyjątkowym sposobem na świętowanie rocznicy. Możecie odwiedzić miejsce, w którym spotkaliście po raz pierwszy, poszliście na pierwszą randkę, czy też takie, w którym odbył się Wasz ślub.

Weekendowy wyjazd 

Spędzenie czasu poza codzienną rutyną, tylko we dwoje to doskonały sposób na ucieczkę od codzienności i spędzenie czasu w romantycznej atmosferze. Góry, morze, czy zagranica? A może by tak udać się do jednego z miast uważanych za stolicę miłości, takiego jak Paryż, Werona, czy Wenecja?

Prezenty 

Pierwsza rocznica ślubu to okazja do tego, aby obdarować współmałżonka wyjątkowym upominkiem. Możesz też postawić na prezent, który wykorzystacie we dwoje, taki jak bilety do teatru, wspólna sesja zdjęciowa, czy wypad do SPA.

Idealne prezenty na pierwszą rocznicę ślubu

pierwsza rocznica ślubu
Fot: Shutterstock

Jaki prezent na rocznicę ślubu? Bez względu na to, czy z okazji pierwszej rocznicy ślubu chcesz podarować prezent mężowi, żonie, czy te parze przyjaciół, poniżej znajdziesz wiele inspiracji na najlepsze upominki na tę okazję. 

Prezent na pierwszą rocznicę ślubu dla męża

Warto zastanowić się na tym co sprawi Twojemu mężowi radość. Może już od dawna marzy o nowym zegarku, przejażdżce sportowym autem, czy o wspólnym wypadzie na gokarty? Dobrym pomysłem może okazać się także wszystko, co możesz spersonalizować. Bransoletka z romantycznym grawerem, czy spinki do mankietów z dedykacją będą zdecydowanie stanowić uroczy upominek.

Prezent na pierwszą rocznicę ślubu dla żony

Klasyczna biżuteria, perfumy, kosmetyki czy voucher na masaż lub inny zabieg pielęgnacyjny to zawsze świetny wybór. Jednak z okazji rocznicy ślubu możesz postawić również na coś bardziej nieoczywistego. Wieczna róża, która przetrwa w idealnym stanie przynajmniej do kolejnej rocznicy, widokowy lot balonem, romantyczny rejs, a może kolacja w ciemności? Za sprawą takiego prezentu na pewno zaskoczysz swoją ukochaną.

Prezent na pierwszą rocznicę ślubu od znajomych i rodziny

Dedykowane prezenty zawsze świetnie sprawdzą się dla pary małżonków. Możecie zdecydować się na wygrawerowane kieliszki do wina, czy kubki ze wspólnym zdjęciem. Świetnym pomysłem może się także okazać zestaw bransoletek dla dwojga. Zamiast tradycyjnych przedmiotów, można podarować parze możliwość spędzenia wspólnie jakiejś aktywności. Może to być romantyczna kolacja w eleganckiej restauracji, bilet na koncert ich ulubionego zespołu, czy voucher na weekendowy pobyt w hotelu lub spa. 

Najpiękniejsze życzenia z okazji pierwszej rocznicy ślubu

pierwsza rocznica ślubu
Fot: Shutterstock

Rocznica ślubu to też okazja do składania życzeń. Zebraliśmy dla Ciebie najpiękniejsze życzenia z okazji rocznicy ślubu, które możesz złożyć bliskim Ci osobom. 

Niech Wasza miłość będzie jak wino — im starsza, tym lepsza. Życzę Wam, abyście nadal odkrywali w sobie nowe powody do kochania i celebrowali każdy dzień Waszego wspólnego życia. Szczęśliwej pierwszej rocznicy ślubu!

W dniu Waszej pierwszej rocznicy ślubu życzę Wam ogromu szczęścia, spełnienia marzeń i miłości, która będzie rosła z każdym dniem. Niech to będzie początek Waszej wspólnej podróży, cudownych chwil spędzonych razem oraz nieustającej miłości i zrozumienia.

W tym wyjątkowym dniu życzę Wam ogromu miłości, wzajemnego wsparcia i radości. Niech ta 1 rocznica ślubu będzie jednym z wielu niezapomnianych momentów na Waszej drodze małżeńskiej. Gratulacje i wszystkiego najlepszego! 

Z okazji pierwszej rocznicy ślubu życzymy Wam mnóstwa miłości, radości i szczęścia. Niech każdy kolejny dzień Waszego małżeństwa przynosi jeszcze większą bliskość, wzajemne zrozumienie i niezapomniane chwile. Niech Wasza miłość będzie trwała wiecznie, wzmacniając się z każdym mijającym rokiem!

Z okazji Waszej pierwszej rocznicy ślubu życzę Wam, abyście nigdy nie stracili tej magii, która sprawiła, że zdecydowaliście się na wspólne życie. Niech Wasze serca biją zawsze jednym rytmem, pozostając pełne miłości i wzajemnego szacunku. Sto lat!

Rekomendowane artykuły