Od czego zacząć wybór sukni idealnej?

Od czego zacząć wybór sukni idealnej? 115041

Salon sukien ślubnych – co zrobić przed wizytą?

Na wybór sukni ślubnej często składają się trzy kolejne etapy:

  1. Zebranie inspiracji – dzięki temu wiesz, co Ci się podoba i co pasuje do wybranego wcześniej motywu ślubu i wesela;
  2. Poznanie najnowszych trendów – żeby wiedzieć, czego szukać lub które zasady i trendy zdecydowanie chcesz przełamać;
  3. Wizyta w salonie sukien ślubnych – podczas której zrewidujesz wiele swoich założeń wynikających z punktów 1 i 2.

Jak umówić się na wizytę w salonie sukien ślubnych?

Aby mieć pełen komfort podczas tego bajkowego i wyczekanego momentu, zadzwoń do wybranego salonu i umów się na konkretny termin. Dzięki temu nie tylko bez problemu dopasujesz to do grafiku swojego i swoich najbliższych (np. druhen!), ale też nie będziesz musiała się spieszyć i martwić innymi.

Przeczytaj także: Jak wybrać suknię ślubną?

Po pierwsze zrób listę salonów, które chciałabyś odwiedzić. Po drugie – zadzwoń do wszystkich i umawiaj się z konsultantką na odpowiednie dla Ciebie terminy. Potem baw się wybornie!

Przeczytaj więcej: Gdzie możesz kupić suknie z kolekcji Izabeli Janachowskiej?

Salon sukien ślubnych a przygotowania

Prawda jest taka, że do wizyty w salonie sukien ślubnych warto się odrobinę przygotować. W ten sposób takie spotkanie przebiegnie po prostu dużo łatwiej i przyjemniej.

Zobacz, o czym pamiętać przed odwiedzeniem salonu:

· Wybierz swoich doradców

Dobrze, żeby nie było ich zbyt dużo, bo wtedy trudno będzie Wam dojść do porozumienia. Mama, siostra, świadkowa… A może tata i brat? Wybór należy do Ciebie!

· Załóż odpowiednią bieliznę

Tak jak na ślub nie założysz ciemnej czy neonowej bielizny, tak samo nie rób tego podczas przymiarek. Może to zepsuć cały efekt. Postaw klasycznie na kolor biały lub cielisty. Dzięki temu stanik czy majtki nie będą przebijać się przez materiał.

· Weź ze sobą buty zbliżone do ślubnych

Albo te właściwe, jeśli już je masz. Dzięki temu zobaczysz, jak sukienka będzie się przy nich prezentować. Chodzi jednak przede wszystkim o zarys fasonu i wysokość. Wiesz przecież, że but na obcasie zmienią delikatnie Twoją postawę i figurę. To z kolei ma wpływ na Twój odbiór sukienki.  

· Zepnij włosy

Po pierwsze będzie Ci łatwiej się przebierać i zakładać kolejne sukienki. Po drugie – łatwiej ocenisz to, jak sukienka na Tobie leży.

Przeczytaj także: Sprawdź, jak dopasujesz krój i styl sukni ślubnej… online!

Salon sukien ślubnych – przygoda związana z wizytą

1. Porozmawiaj z konsultantką

Każda panna młoda jest inna i dzięki temu wyjątkowa! Dlatego konsultantka na pewno zada Ci kilka pytań wprowadzających, dzięki którym lepiej pozna Twoje oczekiwania i marzenia. Pytania dotyczą na przykład tego:

  • w jakim kolorze wyglądasz lepiej,
  • czy mierzyłaś już inne suknie?
  • w którym fasonie czujesz się najlepiej,
  • czy preferujesz bogate zdobienia, koronki czy raczej gładki materiał? Te wszystkie informacje pomogą Wam wybrać tę jedną jedyną suknię!

2. Zapytaj o możliwość robienia zdjęć

Niestety nie każdy salon sukien ślubnych na to pozwala. Częściowo ze względu na ryzyko powstawania podróbek prezentowanych w nim sukien, a częściowo z troski o pannę młodą. Fotografie robione przypadkowo i telefonem mogą negatywnie wpłynąć na odbiór sukni.

Wystarczy nieodpowiedni kąt ujęcia, a czar pryska. Są jednak miejsca, które nie mają z tym najmniejszego problemu np. Concept Store Izabeli Janachowskiej. W naszym salonie specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy wyjątkową cykloramę, abyś mogła zrobić sobie tyle zdjęć, ile potrzebujesz i to w profesjonalnych warunkach!

3. Poproś swoich najbliższych o wybranie jednej sukienki

Może oni – przy pełnej współpracy – wybiorą Ci sukienkę, która będzie odpowiadać nie tylko temu, jak wyglądasz, lecz przede wszystkim temu, kim i jaka jesteś. Pamiętaj, oni często widzą więcej niż może się wydawać.

New Drop

4. Przymierz coś, na co normalnie nie zwróciłabyś uwagi

Na początku polecałyśmy Ci zebrać inspiracje, które nakierują Cię na odpowiedni wybór. Pamiętaj jednak, że wizyta w salonie może zrewidować Twoje wcześniejsze decyzje. Dlatego – przymierz sukienkę, która nie byłaby Twoim pierwszym wyborem. Nie odrzucaj propozycji konsultantki, które nie do końca skradły Twoje serce. Może właśnie w nich kryje się ta jedna wymarzona kreacja?

Dodatkowo, niezależnie od wszystkiego, bądź też po prostu cierpliwa. Przyjrzyj się, zastanów, wysłuchaj i przefiltruj przez własne odczucia. To w końcu Twoja sukienka, Twój ślub i Twoje bajkowe wesele.

Przeczytaj także: Jak ubrać się na jesienne wesele? Zobacz nasze inspiracje

Salon sukien ślubnych – co po wizycie?

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że każdy salon sukien ślubnych działa odrobinę inaczej, ale zasady są bardzo podobne. Jakie zasady panują w naszym Concept Store?

Po udanej wizycie następuje:

  • podpisanie umowy,
  • wpłata zadatku,
  • standardowe oczekiwanie na suknię, ok. cztery miesiące.

Po pojawieniu się Twojej sukni w salonie czekają Cię jeszcze mniej więcej dwie przymiarki. Podczas pierwszej krawcowa dopasuje model do Twojej figury. Po drugiej najprawdopodobniej suknia będzie już gotowa do odbioru.

Rekomendowane artykuły