Ślub za 2 tygodnie? 10 rzeczy, które musicie zrobić

Ślub za 2 tygodnie? 10 rzeczy, które musicie zrobić 113482

Ślub i wesele coraz bliżej. Na pewno bardzo się emocjonujecie, a tymczasem trzeba trzymać rękę na pulsie, szczególnie jeżeli w organizacji wesela nie pomaga Wam wedding plannerka. Podpowiadam, co trzeba zrobić na 2 tygodnie przed ślubem. Dzięki tej liście nic nie pominiecie. Do dzieła!

Wasz ślub już za 2 tygodnie? Emocje rosną, nie tylko te pozytywne. Warto wziąć kilka oddechów i spróbować odłożyć stres na bok. Pomoże w tym dobry plan. Nie ukrywamy, że będzie dość napięty. W końcu to już ostatnia prosta w Waszych, mozolnych przygotowań.

janachowska.pl

1. Przygotujcie plan stołów

Tak, to już najwyższy czas dokładniej przyjrzeć się Waszej sali weselnej. Razem z menadżerem restauracji czy domu weselnego, gdzie odbędzie się Wasza impreza, dobierzcie odpowiedni układ. Tutaj koniecznie zdajcie się na głos pracownika.

Będzie wiedział, jaki plan sprawdzi się najlepiej, tak aby gościom było wygodnie i by był łatwy dostęp do parkietu czy stołów tematycznych z przysmakami. Musi być nie tylko komfortowo, ale też bezpiecznie (niskie ryzyko, że ktoś uderzy o róg stołu itd.). To jednak nie wszystko. Najważniejsze dopiero przed Wami. Czas na plan usadzenia gości. 

concept store

I tutaj zaczyna się prawdziwa zabawa.

Czy młodych ludzi usadzić osobno? Czy lepiej podzielić gości rodzinami? A może zrobić osobną strefę dla znajomych z pracy i ze studiów?

Dylematów będzie mnóstwo. Dlatego dajcie sobie czas i dobrze przemyślcie różne opcje. Na pewno zrobicie wszystko, co w Waszej mocy, aby goście byli zadowoleni. Liczcie się jednak z tym, że pojawią się głosy krytyczne. Często po prostu się nie da zadowolić wszystkich. 

Plan stołów weselnych

2. Przekażcie sali weselnej listę usługodawców i ich wymagania

Z pewnością macie już przygotowane wymagania od Waszych usługodawców. Najlepiej poproście ich, by spisali to, czego im potrzeba. Potem możecie się zdzwonić, by to wszystko omówić. To ważne, aby nic nie zostało pominięte. Usługodawcy najczęściej pojawiają się na sali weselnej w dniu imprezy, więc może nie być czasu i możliwości na jakiekolwiek zmiany.

O jakie wymagania chodzi?

W przypadku fotografa pewnie o jakieś miejsce do odpoczynku czy strefę do dedykowanych sesji zdjęciowych z rekwizytami. Animatorka dla dzieci na pewno będzie potrzebowała strefy do zabaw dość mocno oddalonej od parkietu i sceny (by nie było zbyt głośno i by obok nie przewijało się dużo ludzi).

Florystka może wymagać stanowiska pracy, a DJ czy orkiestra odpowiedniego miejsca do rozstawienia sprzętu. Wszystkie wytyczne przekażą zatrudnieni przez Was specjaliści. Jeżeli niektóre z wymagań wydadzą się Wam zbyt wygórowane, omówcie to szczerze i otwarcie z usługodawcami. To nie czas na podchody i nieporozumienia. W końcu chodzi o Wasz ślub – najważniejszy dzień w życiu!

3. Potwierdźcie rezerwacje hotelowe dla gości

Planujecie wesele z noclegami dla gości? Nic dziwnego – w przypadku wielu tego typu imprez to dzisiaj standard. Goście często przybywają z daleka i głupio byłoby im nie zapewnić komfortowego noclegu. Pamiętajcie, aby na około 2 tygodnie przed ślubem ostatecznie potwierdzić rezerwacje hotelowe.

Najprawdopodobniej wszystko z nimi w porządku, ale lepiej jeszcze raz zaznaczyć, że złożone wcześniej deklaracje są aktualne. To również ostatnie chwile na wszelkie modyfikacje związane z noclegami w hotelu. Dajcie znać jak najszybciej. 

Goście weselni

4. Przygotujcie toasty weselne na ślub

Toasty weselne to nieodłączna część tej wyjątkowej imprezy. Wygłaszają je różne osoby. Prawdopodobnie będziecie to robić także Wy jako główni bohaterowie uroczystości. Przygotujcie się do tego, nawet jeżeli wydaje Wam się, że jesteście wspaniałymi mówcami i na pewno nie zjedzą Was nerwy. Z doświadczenia wiem, że jest to bardzo emocjonujące przeżycie i nie da się przewidzieć stresu, który może pojawić się w danej chwili. 

Wypiszcie sobie słowa swojego toastu, albo przynajmniej ułóżcie sobie na kartce plan.

Jeżeli przygotujecie całe przemówienie, to niekoniecznie uczcie się go na pamięć. Jest duża szansa, że zaplącze Wam się język i przez to nerwy będą jeszcze większe.

Przygotujcie sobie jakieś anegdoty, może te dotyczące Waszego spotkania? Gdy goście zaczną się śmiać, od razu atmosfera stanie się luźniejsza, a Wy będziecie mieć więcej swobody w wypowiadaniu się. Postaracie się przygotować coś naprawdę fajnego. Niech będzie to oryginalne i zapadające w pamięć. W internecie znaleźć można wiele toastowych gotowców. Jeżeli nie macie talentu w układaniu tego typu przemówień, to może to jest idealne rozwiązanie dla Was? 🙂 Przygotujcie sobie też kolejność, punkt po punkcie.

5. Poćwicz chodzenie w butach ślubnych

Czas na mały trening. Zakładaj swoje buty ślubne, kiedy tylko możesz. Oczywiście nie wychodź w nich na zewnątrz (chyba, że przed dom), ale korzystaj z nich w środku. W ten sposób przyzwyczaisz się do obuwia. Jeżeli spowodują obtarcia, odłóż je, załóż plastry przyspieszające gojenie i odczekaj, uważając na swoje stopy. Pamiętaj, aby mieć też zapasowe buty – najprawdopodobniej to samo obuwie już nie wywoła na Twoich stopach ran, ale lepiej być przygotowanym. “Rozchodź” buty jak najbardziej tylko możesz.

6. Zadbajcie o swoje stroje ślubne

Tak, to już ten czas! Dokonaj ostatnich przymiarek swojej ukochanej sukni ślubnej i wreszcie weź ją ze sobą do domu. Teraz kreacja będzie czekać na ten wyjątkowy dzień. Odpowiednio ją zabezpiecz, żeby nie zaatakowały ją… dzieci, psy czy koty.

Panie młody, Ty również koniecznie upewnij się, że masz przygotowany cały outfit ślubny. Nie pomiń żadnego elementu. Pani młoda na pewno przygotowywała swoją kreację z pomocą mamy czy przyjaciółki. Ty też możesz poprosić kogoś o wsparcie, może kolegę, który już brał ślub? Pamiętaj, że zawsze może to być żona. W jej przypadku nie ma zakazu oglądania przyszłego męża przed ślubem.

7. Przygotujcie dla fotografa listę ujęć

Każdy profesjonalny fotograf będzie wiedział co ma robić podczas wesela. Nie zaszkodzi jednak jeżeli przygotujcie dla niego listę oczekiwanych przez Was ujęć. Zastanówcie się, jakie fotografie na pewno muszą powstać (np. detale podczas przygotowań, pokoleniowe, podczas podziękowania dla rodziców, pierwsze spotkanie, zdjęcia grupowe i inne). I gdzie fotograf powinien również wykonać kilka zdjęć.

Pokażcie mu plan sali weselnej – gdzie będą stoły tematyczne, gdzie strefa dla dzieci, gdzie strefa relaksu, a może prosecco van? Fotograf musi wiedzieć o każdym takim detalu. Na pewno fotografował już niejeden ślub, ale mimo wszystko warto się zabezpieczyć.

8. Przećwiczcie pierwszy taniec

Teoretycznie macie na to jeszcze trochę czasu, ale nie zwlekajcie. Opanujcie pierwszy taniec do perfekcji. Może się okazać, że już nie znajdziecie ani chwili dłużej na kolejne treningi. Lepiej być przygotowanym w stu procentach. Panno młoda, Ty koniecznie trenuj w ślubnych butach. Będziesz przygotowana wręcz idealnie!

9. Przygotujcie zestawy awaryjne na ślub

Bardzo podoba nam się ta moda! Koszyczki ratunkowe czy tzw. zestawy awaryjne to dzisiaj standard na weselach. Chusteczki higieniczne, płyny do dezynfekcji, podpaski, pieluchy i inne przedmioty pierwszej potrzeby powinny być dostępne dla gości w łazienkach. Ważne, by zestawy ładnie wyglądały. Włóżcie je do koszyczków, ozdóbcie kwiatami. Zawsze możecie poprosić o pomoc w tym temacie Waszą florystkę.

10. Zrelaksujcie się! Za 2 tygodnie Wasz ślub!

2 tygodnie przed ślubem to idealny moment na ostatnią, narzeczeńską randkę. Spróbujcie się trochę wyluzować. Idźcie na piwo, drinka lub dobre jedzenie. A może do kina? Po prostu zapomnijcie na chwilę o całym ferworze przygotowań i dobrze się bawcie. Zasługujecie na to! 

Rekomendowane artykuły