Pomysły na podziękowania dla rodziców na weselu

podziękowania dla rodziców ślub

Kochają od pierwszej sekundy Waszego życia, pocieszają w najtrudniejszych momentach, wspierają na każdej, najbardziej wyboistej drodze. Jak znaleźć idealne podziękowania dla rodziców, które wyrażą wdzięczność za tę całą pomoc, którą niosą od momentu narodzin?

Dlaczego warto dziękować rodzicom na weselu i jak to zrobić dobrze?

podziękowania dla rodziców ślub
Fot: Shutterstock

Znacie marzenia Waszych rodziców? Może są takie, w których realizacji możecie im pomóc? Wycieczka do dalekiego kraju, kilka dni wolnego w domku górach, a może po prostu dzień SPA – podziękowania są idealną okazją do tego, aby spełnić ich drobne, jak i wielkie marzenia! Oni z pewnością w przeszłości spełnili niejedno Wasze… a być może przyczynili się do realizacji tego jednego, czyli Waszego wesela. A zatem – do dzieła!

Może też to Was dziwić, ale nie tylko Wy możecie otrzymać w prezencie zastawę. Komplet talerzy, ale też pojedyncze kubki będą przypominały Waszym rodzicom o tym cudownym dniu. Pamiętajcie jednak, że jeśli to właśnie pamiątkowa zastawa ma być głównym elementem prezentu, musi być elegancka. Jeśli ma być tylko dodatkiem, to możecie postawić na filiżanki z grawerem lub sentencjami, które zrozumiecie tylko Wy. To prezent, który zostanie z nimi na lata i… nie będzie kurzył się w szafie. Co więcej, przy rodzinnych obiadach może być elementem, który będzie przynosił wiele wspomnień i anegdot właśnie z dnia Waszego ślubu!

Osobiste przemówienia – jak przygotować wzruszające podziękowania dla rodziców?

podziękowania dla rodziców ślub
Fot: Shutterstock

Czy dziękując rodzicom, koniecznie musicie dać im coś materialnego? Absolutnie nie! Podziękujcie im, układając, a następnie wygłaszając wzruszającą przemowę, a następnie zadedykujcie rodzicom piosenkę. Pięknym pomysłem wyrażenia wdzięczności jest taniec ojca z córką! Do tańca swoją mamę poprosić może również pan młody. Może macie wspólne, ulubione utwory lub takie, które kojarzą się Wam ze spędzonym razem czasem.

W tym przypadku warto zadbać o dodatkowy mini upominek. Może piękne czekoladki albo po prostu bukiety kwiatów? Coś symbolicznego sprawdzi się tutaj doskonale!

Pamiątkowe prezenty – pomysły na upominki, które zostaną na lata

podziękowania dla rodziców ślub
Fot: Shutterstock

Pamiętacie przypięte magnesami do lodówki rysunki, które przynosiliście ze szkoły? I dzień w, którym ostatni raz wręczyliście rodzicom laurkę z napisem „Kocham Cię mamo i tato”? Wy pewnie nie, ale oni pamiętają każdy taki moment! Wróćcie na chwilę do dzieciństwa i podarujcie rodzicom własnoręcznie wykonaną kartkę z podziękowaniami. Możecie zrobić z nią cokolwiek, tylko chcecie. Namalować, narysować, a nawet wykaligrafować. Ważne, żeby była zrobiona ręcznie i zachowała formę laurki — nawet w formacie A3!

Przy okazji czas, który spędzicie na tworzeniu laurek, będzie bardzo relaksujący! A relaks to coś, czego na pewno bardzo potrzebujecie, przygotowując się do ślubu. Możecie zrobić oddzielnie laurki dla mamy i taty lub jedną wspólną. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni!

Jeśli nie laurka to może inny wykonany własnoręcznie prezent. Macie talenty manualne? Wykorzystajcie je do wykonania czegoś dla bliskich. To będą na pewno wzruszające podziękowania dla rodziców.

Wideo podziękowania i fotoksiążka ze wspomnieniami – idealny prezent dla rodziców

podziękowania dla rodziców ślub
Fot: Shutterstock

W takim albumie, czy też w fotoksiążce możecie umieścić wspomnienia z dzieciństwa, chronologicznie docierając do dnia ślubu – warto umieścić w nim również fotografię ze ślubu rodziców. Będzie ono miłym nawiązaniem i zasugeruje, że to właśnie oni nauczyli Was miłości i doprowadzili do miejsca, w którym jesteście teraz.

Tworząc album ze zdjęciami, warto dodatkowo opisać każde z nich pod spodem. Dzięki temu z takiego albumu skorzystają nie tylko rodzice, ale i kolejne pokolenia! Będzie to taki bliski sercu portret rodzinny. Nie wszystkie wspomnienia łatwo jest też objąć pamięcią. Do każdego wycinka z Waszego wspólnego życia możecie dołączyć też komentarz od siebie. W ten sposób stworzycie coś więcej niż tylko kolejny kurzący się na półce album. Co więcej, tworzenie takiego prezentu dla rodziców będzie idealną okazją do przejrzenia pamiątek, których nie widzieliście od lat! Zobaczcie też czy nie macie w domach jakichś starych, niewywołanych filmów. Kto wie jakie niespodzianki znajdziecie na strychu, a może i gotowe fotogadżety.

Jeśli szukacie wyjątkowych albumów to oprócz tych drewnianych, polecam Wam klasykę i te z sentencjami na okładce, które będą zdradzać, co rodzice mogę znaleźć w środku. Te poniżej wewnątrz mają formę segregatora i w rzeczywistości są jak pudełka, które skrywają wspomnienia. To idealne podziękowania dla rodziców na wesele.

Film może się wydawać jednym z tych oklepanych pomysłów, jednak porządnie przemyślany będzie fantastyczną i niezwykle wzruszającą pamiątką. Możecie go zrobić w formie klasycznych podziękowań, gdzie będą płynąć słowa prosto ze szczerego serca. Jeśli posiadacie filmy z dzieciństwa, zgrajcie je na płyty i powycinajcie ulubione fragmenty. Zafundujecie rodzicom sentymentalną podróż, wmontowując między poszczególne sceny Wasze podziękowania.

Może on przybrać różną formę. W jednym z wariantów mogą to być wspomnienia przeplatane tekstem. W innym slajdy ze zdjęciami, a w jeszcze kolejnym Wasza wypowiedź wprost do kamery lub film fabularyzowany, do którego napiszecie scenariusz i wcielicie się w główne role. Tutaj ogranicza Was tylko wyobraźnia, a taka niespodzianka może okazać się spełnieniem marzeń rodziców.

Brak filmów z dzieciństwa wcale nie wyklucza filmowego pomysłu. Możecie zrobić wideo na bazie Waszych ostatnich, wspólnych nagrań. Weźcie filmiki z wakacji, nagrajcie też coś przed ślubem, plus dołączcie setki, tj. Wasze wypowiedzi. Możecie zrobić też wywiady z bliskimi przyjaciółmi rodziców albo członkami rodziny. Te osoby na pewno powiedzą o mamach i ojcach wiele ciepłych słów. Obdarowani poczują się wspaniale, oglądając taki prezent.

Jeśli pomysł na taki wideo-prezent przypadł Ci do gustu i zastanawiasz się, jak go zrealizować, koniecznie sprawdź nasz katalog firm – znajdziesz tam najlepszych twórców.

Zorganizowanie niespodzianki – pomysły na niezapomniane chwile dla rodziców

podziękowania dla rodziców ślub
Fot: Shutterstock

Ślub to nie tylko najważniejszy dzień w życiu Pary Młodej, ale także rodziców nowożeńców. To doskonała okazja, aby podziękować im za wychowanie i wsparcie. Pięknym podsumowaniem będą wzruszające podziękowania za pomoc, które pokażą im, jak bardzo są ważni w życiu młodych.

New Drop

Tradycję przygotowania podziękowań dla rodziców na wesele warto kontynuować, gdyż pozwala na docenienie roli Mamy i Taty na drodze, która doprowadziła do tego pięknego dnia. To ich wychowanie i opieka ukształtowała panią młodą i pana młodego. Dlatego właśnie młodzi mają rację, dziękując teściom za to, że dali im tak wspaniałą, ukochaną osobę.

Pomysłów na najpiękniejsze podziękowania dla rodziców można szukać zarówno w materialnych — na przykład las w słoiku, świece zapachowe czy ozdobne drzewo genealogiczne — jak i niematerialnych prezentach. Najlepiej więc przygotować niezapomniane podziękowania i połączyć je z podarkami. Te pierwsze mogą przyjąć, postać filmu, wspólnego tańca czy napisania i odczytania w trakcie wesela wzruszających podziękowań dla rodziców.

Super pomysłem mogą być też podziękowania dla rodziców na wesoło, jako — piosenka lub wiersz własnego autorstwa — to niematerialny prezent dla rodziców. Nawet jeśli Wasze umiejętności śpiewu czy recytacji nie są najlepsze, warto postawić na tego typu niespodziankę. Z pewnością łzy wzruszenia będą mieszały się z dobrą zabawą i masą śmiechu.

Nietypowe podziękowania dla rodziców na weselu mogą przybierać różne formy. Do tych nowoczesnych z pewnością należy zaproszenie do wyjątkowej restauracji. Wiele z nich oferuje wyjątkowe menu degustacyjne, które jest prawdziwą ucztą dla kubków smakowych i okazją do wspólnych chwil tylko we dwoje.

Specjalna dedykacja w trakcie ceremonii – jak to zorganizować?

podziękowania dla rodziców ślub
Fot: Shutterstock

W wielu przypadkach podziękowania dla rodziców wyglądają bardzo podobnie. Osoba odpowiadająca za oprawę muzyczną wydaje stosowany komunikat, zapraszając wszystkich zainteresowanych, na środek sali – to najlepsze miejsce na podziękowania dla rodziców – w końcu jest to chwila, w której Wasi rodzice są w centrum uwagi. Co dalej? Para Młoda, wygłasza przemówienie, rodzice otrzymują prezent, a całość kończy się piosenką ze specjalną dedykacją i wspólnym tańcem.

Brzmi banalnie prawda? Coraz więcej Par Młodych szuka jednak ciekawych i nieszablonowych rozwiązań, aby tym samym jak najbardziej zaskoczyć i uszczęśliwić rodziców.

Podziękowania dla rodziców nie muszą mieć oklepanego i nudnego charakteru. Warto przygotować prezent, który będzie niepowtarzalny, a także niematerialny. Jest nim przemówienie ze specjalną dedykacją dla Waszych rodziców — to wyjątkowy pomysł na podziękowanie dla rodziców.

Przemówienie wydaje się być jedną z łatwiejszych i najbardziej popularnych form podziękowania. Nie – jeśli przygotujecie wyjątkową przemowę, płynącą prosto z serca, która będzie odnosiła się do ważnych, przeżytych wspólnie z rodzicami chwil. Nie ma nic piękniejszego niż szczere słowa podziękowania za cały trud wychowawczy rodziców, który włożyli, abyście mogli znaleźć się w tym właśnie miejscu.

Nie uczcie się ich na pamięć. Przygotujcie je w formie ozdobionego listu, który odczytacie dla rodziców. Nie wstydźcie się również Waszych emocji, gdy podczas czytania załamie Wam się głos lub z oka popłynie łza. To świadczy o Waszej szczerości, a wspomnienia z tej chwili zostaną z Wami na zawsze.

Pomysły na podziękowania dla rodziców – jak wyrazić wdzięczność w dniu wesela?

podziękowania dla rodziców ślub
Fot: Shutterstock

Na pewno każdy z Was ma jakieś smaki, które kojarzą się z dzieciństwem, nie tylko Wam, ale i Waszym rodzicom. Jakieś batoniki, czekolada z bakaliami, ciastka z marmoladą, jajko niespodzianka. Stwórzcie kosz pełen słodyczy, które przypomną powroty ze szkoły, czy wakacje nad polskim morzem. Dołączcie do nich jeszcze inne przysmaki. Rodzice chętnie przekąszą je któregoś z wieczorów, przeglądając zdjęcia z Waszego wesela, na pewno jest to fajny pomysł na podziękowania dla rodziców.

Możecie wykonać też np. personalizowane czekoladki.

A może wolicie coś zdrowszego? Kosz pełen zdrowych przekąsek to symbol Waszej troski o ukochanych rodziców. Stwórzcie paczki pełne owoców, warzyw, zdrowych suplementów, orzechów czy innych bakalii. Do tego kwiaty na ozdobę i mamy coś jednocześnie pięknego i praktycznego. Idealnie, prawda? 

Jeśli Wasi rodzice są smakoszami win, możecie wykorzystać to właśnie podczas wręczania prezentów. Dzięki temu, kiedy opadną już emocje, będą mogli we dwoje wznieść toast za to, że ich dziecko właśnie rozpoczyna nową drogę życia. Najlepiej, jeśli wybierzecie kosz z ich ulubionym alkoholem. Może to być zarówno czerwone, jak i białe wino, koniak, ale też np. dobra whiskey.

Również biżuteria z grawerem zawsze stanowi bardzo elegancki i symboliczny prezent. Sprawdzi się również idealnie jako podarunek dla rodziców podczas wesela. Żeby było jednak bardziej oryginalnie i od serca – warto zamówić odpowiednio wcześniej biżuterię z grawerem, np. z datą Waszego ślubu lub/i Waszymi imionami.

Pamiętajcie, aby zamówić rodzaj biżuterii, który Waszym rodzicom się spodoba. Dla mamy może to być np. bransoletka (ale sprawdzi się też pierścionek czy naszyjnik), a dla taty łańcuszek z mini wisiorkiem.

Nie oszczędzajcie też na jakości biżuterii – zamówcie ją u zaufanego jubilera. To na pewno jeden z droższych podarunków, ale może warto tego wyjątkowego dnia nie oszczędzać na osobach, dzięki którym jesteście na tym świecie? Zdecydujcie sami!

Rekomendowane artykuły