13 pomysłów na podziękowania dla rodziców

7-pomysłów-na-podziękowania-dla-rodziców-zdjęcie-8

Kochają od pierwszej sekundy Waszego życia, pocieszają w najtrudniejszych momentach, wspierają na każdej, najbardziej wyboistej drodze. Jak znaleźć idealne podziękowania dla rodziców, które wyrażą wdzięczność za tę całą pomoc, którą niosą od momentu narodzin?

Tak naprawdę nie ma określonych zasad, które mówiłyby, co należy dać ukochanym rodzicom w ramach podziękowań. Dlatego wymyślenie takiego prezentu jest ogromnym wyzwaniem dla każdego dziecka. Pamiętajcie, że najpiękniejsze prezenty to te wręczone ze szczerego serca! W tym przypadku warto poświęcić trochę czasu i zrobić lub wymyślić coś, co bardzo ich poruszy. Przeanalizujcie swoje dzieciństwo i marzenia rodziców. Na pewno wpadniecie na kilka wspaniałych pomysłów, których nie tylko podarowanie, ale i realizacja przyniesie Wam wiele radości!

janachowska.pl

I jeszcze jedno – tutaj naprawdę nie chodzi o to jak drogi będzie prezent. Istotne jest jego znaczenie emocjonalne. Popiszcie się więc wiedzą na ich temat – pragnień, zainteresowań, sposobów na spędzanie wolnego czasu lub Wasze wspólne rytuały.

Album ze zdjęciami jako podziękowania dla rodziców

Uważamy, że zdjęcia są takim prezentem, który powinien otrzymać każdy rodzic w ramach podziękowań. Może być on dodatkiem do czegoś większego lub być wręczony samodzielnie. Dlaczego? Ponieważ każdy lubi przeglądać albumy z fotografiami. A już szczególnie rodzice, kochają oglądać zdjęcia swoich dzieci (niezależnie od tego w jakim jest wieku)!

concept store

W takim albumie, czy też w fotoksiążce możecie umieścić wspomnienia z dzieciństwa, chronologicznie docierając do dnia ślubu – warto umieścić w nim również fotografię ze ślubu rodziców. Będzie ono miłym nawiązaniem i zasugeruje, że to właśnie oni nauczyli Was miłości i doprowadzili do miejsca, w którym jesteście teraz.

podziękowania dla rodziców w formie albumu

Tworząc album ze zdjęciami warto dodatkowo opisać każde z nich pod spodem. Dzięki temu z takiego albumu skorzystają nie tylko rodzice, ale i kolejne pokolenia! Nie wszystkie wspomnienia łatwo jest też objąć pamięcią. Do każdego wycinka z Waszego wspólnego życia możecie dołączyć też komentarz od siebie. W ten sposób stworzycie coś więcej niż tylko kolejny kurzący się na półce album. Co więcej, tworzenie takiego prezentu dla rodziców będzie idealną okazją do przejrzenia pamiątek, których nie widzieliście od lat! Zobaczcie też czy nie macie w domach jakichś starych, niewywołanych filmów. Kto wie jakie niespodzianki znajdziecie na strychu!

stare zdjęcia rodzinne

Jeśli szukacie wyjątkowych albumów to oprócz tych drewnianych, polecam Wam klasykę i te z sentencjami na okładce, które będą zdradzać, co rodzice mogę znaleźć w środku. Te poniżej wewnątrz mają formę segregatora i w rzeczywistości są jak pudełka, które skrywają wspomnienia. To idealne podziękowania dla rodziców.

Podziękowania dla rodziców w formie pamiątkowego filmu

Film może się wydawać jednym z tych oklepanych pomysłów, jednak porządnie przemyślany będzie fantastyczną i niezwykle wzruszającą pamiątką. Możecie go zrobić w formie klasycznych podziękowań, gdzie będą płynąć słowa prosto ze szczerego serca. Jeśli posiadacie filmy z dzieciństwa, zgrajcie je na płyty i powycinajcie ulubione fragmenty. Zafundujecie rodzicom sentymentalną podróż, wmontowując między poszczególne sceny Wasze podziękowania.

Może on przybrać różną formę. W jednym z wariantów mogą to być wspomnienia przeplatane tekstem. W innym slajdy ze zdjęciami, a w jeszcze kolejnym Wasza wypowiedź wprost do kamery lub film fabularyzowany, do którego napiszecie scenariusz i wcielicie się w główne role. Tutaj ogranicza Was tylko wyobraźnia.

Brak filmów z dzieciństwa wcale nie wyklucza filmowego pomysłu. Możecie zrobić wideo na bazie Waszych ostatnich, wspólnych nagrań. Weźcie filmiki z wakacji, nagrajcie też coś przed ślubem plus dołączcie setki, tj. Wasze wypowiedzi. Możecie zrobić też wywiady z bliskimi przyjaciółmi rodziców albo członkami rodziny. Te osoby na pewno powiedzą o mamach i ojcach wiele ciepłych słów. Obdarowani poczują się wspaniale oglądając taki prezent.

podziękowania dla rodziców w formie filmu

Portret rodzinny, czyli prezent w formie obrazu

Jeśli Wasi rodzice są miłośnikami sztuki, na ich ścianach wiszą przeróżne obrazy, podarujcie im wykonany specjalnie na tę okazję rodzinny portret! Możecie być to Wy z rodzicami oni sami lub tylko Wy. Z tyłu własnoręcznie napiszcie wyjątkową dedykację z podziękowaniami i datą Waszego ślubu. Tego dnia nie stawiajcie jednak na karykatury. Choć są zabawne i niewątpliwie ładne, okazja wymaga nieco innego podejścia do prezentu dla rodziców.

Gest – przemowa i taniec

Czy dziękując rodzicom koniecznie musicie dać im coś materialnego? Absolutnie nie! Podziękujcie im, układając, a następnie wygłaszając wzruszającą przemowę, a następnie zadedykujcie rodzicom piosenkę. Pięknym pomysłem wyrażenia wdzięczności jest taniec ojca z córką! Do tańca swoją mamę poprosić może również pan młody. Może macie wspólne, ulubione utwory lub takie, które kojarzą się Wam ze spędzonym razem czasem.

W tym przypadku warto zadbać o dodatkowy mini upominek. Może piękne czekoladki albo po prostu bukiety kwiatów? Coś symbolicznego sprawdzi się tutaj doskonale!

podziękowania dla rodziców - taniec

Dodatek do podziękowania dla rodziców, czyli kosz słodkości

Na pewno każdy z Was ma jakieś smaki, które kojarzą się z dzieciństwem, nie tylko Wam, ale i Waszym rodzicom. Jakieś batoniki, czekolada z bakaliami, ciastka z marmoladą, jajko niespodzianka. Stwórzcie kosz pełen słodyczy, które przypomną powroty ze szkoły, czy wakacje nad polskim morzem. Dołączcie do nich jeszcze inne przysmaki. Rodzice chętnie przekąszą je któregoś z wieczorów, przeglądając zdjęcia z Waszego wesela. Możecie wykonać też np. personalizowane czekoladki.

A może wolicie coś zdrowszego? Kosz pełen zdrowych przekąsek to symbol Waszej troski o ukochanych rodziców. Stwórzcie paczki pełne owoców, warzyw, zdrowych suplementów, orzechów czy innych bakalii. Do tego kwiaty na ozdobę i mamy coś jednocześnie pięknego i praktycznego. Idealnie, prawda? 🙂

Jeśli Wasi rodzice są smakoszami win, możecie wykorzystać to właśnie podczas wręczania prezentów. Dzięki temu, kiedy opadną już emocje, będą mogli we dwoje wznieść toast za to, że ich dziecko właśnie rozpoczyna nową drogę życia. Najlepiej, jeśli wybierzecie kosz z ich ulubionym alkoholem. Może to być zarówno czerwone, jak i białe wino, koniak, ale też np. dobra whiskey.

Spełnienie marzeń rodziców

Znacie marzenia Waszych rodziców? Może są takie, w których realizacji możecie im pomóc? Wycieczka do dalekiego kraju, kilka dni wolnego w domku górach, a może po prostu dzień SPA – podziękowania są idealną okazją do tego, aby spełnić ich drobne, jak i wielkie marzenia! Oni z pewnością w przeszłości spełnili niejedno Wasze… a być może przyczynili się do realizacji tego jednego, czyli Waszego wesela. A zatem – do dzieła!

Pamiątkowa zastawa

Może to Was dziwić, ale nie tylko Wy możecie otrzymać w prezencie zastawę. Komplet talerzy, ale też pojedyncze kubki będą przypominały Waszym rodzicom o tym cudownym dniu. Pamiętajcie jednak, że jeśli to właśnie zastawa ma być głównym elementem prezentu, musi być elegancka. Jeśli ma być tylko dodatkiem, to możecie postawić na filiżanki z grawerem lub sentencjami, które zrozumiecie tylko Wy. To prezent, który zostanie z nimi na lata i… nie będzie kurzył się w szafie. Co więcej, przy rodzinnych obiadach może być elementem, który będzie przynosił wiele wspomnień i anegdot właśnie z dnia Waszego ślubu!

Podziękowania dla rodziców – laurka od serca

Pamiętacie przypięte magnesami do lodówki rysunki, które przynosiliście ze szkoły? I dzień w, którym ostatni raz wręczyliście rodzicom laurkę z napisem „Kocham Cię mamo i tato”? Wy pewnie nie, ale oni pamiętają każdy taki moment! Wróćcie na chwilę do dzieciństwa i podarujcie rodzicom własnoręcznie wykonaną kartkę z podziękowaniami. Możecie zrobić z nią cokolwiek tylko chcecie. Namalować, narysować, a nawet wykaligrafować. Ważne, żeby była zrobiona ręcznie i zachowała formę laurki — nawet w formacie A3!

Przy okazji czas, który spędzicie na tworzeniu laurek będzie bardzo relaksujący! A relaks to coś czego na pewno bardzo potrzebujecie przygotowując się do ślubu. Możecie zrobić oddzielnie laurki dla mamy i taty lub jedną wspólną. Wszystko zależy od Waszej wyobraźni!

Jeśli nie laurka to może inny wykonany własnoręcznie prezent. Macie talenty manualne? Wykorzystajcie je do wykonania czegoś dla bliskich.

podziękowania dla rodziców w formie kartki

Biżuteria z grawerem

Biżuteria zawsze stanowi bardzo elegancki i symboliczny prezent. Sprawdzi się również idealnie jako podarunek dla rodziców podczas wesela. Żeby było jednak bardziej oryginalnie i od serca – warto zamówić odpowiednio wcześniej biżuterię z grawerem, np. z datą Waszego ślubu lub/i Waszymi imionami.

Pamiętajcie, aby zamówić rodzaj biżuterii, który Waszym rodzicom się spodoba. Dla mamy może to być np. bransoletka (ale sprawdzi się też pierścionek czy naszyjnik), a dla taty łańcuszek z mini wisiorkiem.

Nie oszczędzajcie też na jakości biżuterii – zamówcie ją u zaufanego jubilera. To na pewno jeden z droższych podarunków, ale może warto tego wyjątkowego dnia nie oszczędzać na osobach, dzięki którym jesteście na tym świecie? Zdecydujcie sami 🙂

prezent dla rodziców

Las w słoiku

Lasy w słoiku to świetna alternatywa dla tradycyjnych bukietów kwiatów, które choć piękne i zawsze zachwycają, mają krótki termin ważności. Kompozycje w szklanych opakowaniach zazwyczaj składają się z ozdobnych kamyków, gałązek, mchu i innych wspaniałości, które na pewno kojarzycie z dawnych, rodzinnych wycieczek do lasu. Wspólne grzybobranie czy po prostu niedzielny spacer pośród drzew to prawdziwe dzieciństwo, prawda? Te wspomnienia możecie zatrzymać właśnie w takim słoiku.

Dzisiaj tego typu kompozycje cieszą się ogromnym zainteresowaniem. W kwiaciarniach czy sklepach internetowych wybór jest ogromny. Jeżeli nie macie talentu manualnego (ale też czasu i ochoty) zamówcie coś gotowego. Zawsze możecie też pokombinować coś sami wkładając do środka coś, co również rodzicom pozwoli przywrócić sporo pozytywnych wspomnień.

Oczywiście nie zapomnijcie włożyć do środka słów podziękowania, najlepiej w eleganckich papeteriach.

Drzewo genealogiczne jako podziękowania dla rodziców

To wspaniały pomysł na prezent, ale zanim się na niego zdecydujecie, pamiętajcie, że będzie wymagał mnóstwo pracy, czyli czasu i zaangażowania. Zabierzcie się za niego jak najwcześniej. Drzewo swojej rodziny musi osobno przygotować Pani Młoda, a osobno Pan Młody. Obydwie strony dorzucają swojego męża/żonę do drzewa. Warto zadbać o to, aby na planszy znalazły się zdjęcia. Wszystko powinno być piękne i eleganckie, więc jeżeli nie macie zdolności plastycznych, poproście o pomoc jakiegoś artystę. W internecie znaleźć można też gotowe szablony – może warto z nich skorzystać? Sporo z nich wygląda bardzo atrakcyjnie.

Praca nad drzewem genealogicznym jest bardzo angażująca. Najlepiej zacząć od rozmów ze starszymi członkami rodziny. Po nitce do kłębka – na pewno uda się odtworzyć sporo informacji. W razie trudności zawsze możecie sięgać do dokumentów kościelnych. Sporo informacji mogą Wam dostarczyć też rozmowy z sąsiadami.

drzewo genealogiczne

Gotowe fotogadżety

Zależy Wam na czymś bardzo oryginalnym, ale za późno zabraliście się za przygotowania prezentu dla rodziców? Spokojnie! W dzisiejszych czasach mamy mnóstwo gotowych opcji, które są bardzo oryginalne i sprawiają mnóstwo radości obdarowanym. Co powiecie na gotowe fotogadżety? W popularnych sklepach stacjonarnych oraz internetowych można zamówić poduszki z Waszym zdjęciem, kubki, breloczki czy piękne albumy. W naszym Wedding Dream Shopie znajdziecie nawet zegar!

Oczywiście w tym przypadku kluczowy będzie dobór zdjęcia. Najlepiej wykorzystajcie jakieś najpiękniejsze z sesji narzeczeńskiej. Jeżeli jej nie mieliście, to nic straconego. Na pewno macie jakąś super atrakcyjną wspólną fotografię. Pamiętajcie, żeby nie zamówić za późno fotogadżetów. Nie musicie jednak działać na kilka tygodni przed ślubem. Wystarczy zapas kilku dni, ale wiadomo, że im wcześniej tym lepiej. Zawsze może czas na ewentualne poprawki. W końcu prezent dla rodziców musi być idealny!

Przepiękne świece zapachowe

A co myślicie o ekskluzywnych świecach zapachowych? Mogłyby przypominać Waszym rodzicom o wspaniałym dniu wesela, o Was i Waszej pięknej miłości. Oczywiście nie chodzi o to, aby kupić marketowe świece, które często nie tyko wyglądają tandetnie, ale mogą być też niezdrowe. Postawcie na modne, ale też bogato wyglądające świece sojowe!

Aktualizacja: Natalia Midler

Rekomendowane artykuły