Śmieszne życzenia wielkanocne — najzabawniejsze życzenia na Wielkanoc

śmieszne życzenia wielkanocne

Święta wielkanocne to czas nie tylko zadumy i refleksji nad przemijalnością i odradzaniem się życia. W symbolice chrześcijańskiej Wielkanoc to również czas radości, zabaw i żartów, wynikających z nadejścia długo oczekiwanej wiosny, budzącej się znowu do życia. Z tego też powodu wysyłamy sobie nawzajem nie tylko oficjalne życzenia na święta wielkanocne, ale również zabawne lub nawet żartobliwe. Taki sposób wyrażania pamięci i radości z przyjścia wiosny jest bardzo popularną formą przekazywania życzeń. W naszym artykule znajdziesz dzisiaj takie śmieszne i fajne życzenia wielkanocne.

Śmieszne życzenia wielkanocne: jak rozbawić rodzinę i przyjaciół na święta

śmieszne życzenia wielkanocne
Fot: Shutterstock

Życzenia wielkanocne to nieodłączny element tych rodzinnych świąt. Możemy złożyć je osobiście, ale jednak częściej zdarza nam się wysyłać je za pomocą mediów społecznościowych lub SMS. Niektóre życzenia są bardziej radosne, inne bardziej wzruszające. My zajmiemy się dzisiaj tymi, które mają nieco mniej powagi. Doskonale sprawdzą się jako wesołe i z humorem życzenia składane przy rodzinnych i przyjacielskich spotkaniach wielkanocnych.

janachowska.pl
 • Smacznej szynki i jajeczka W ten świąteczny ranek,
  a w koszyczku wielkanocnym samych niespodzianek.
 • Dużych jajeczek, wina pięć beczek, tłustego boczku, prostego kroczku. Dwa wiadra wody. Świątecznej zgody! Życzą…
 • Skacze zajączek po lesie, i życzenia Tobie niesie. Przez pisanki przeskakuje, Alleluja wykrzykuje, po czym znika w długich susach, Cały mokry od dyngusa!
 • Pomaleńku, przez podwórze idą dzieci kurze. W kropki, w ciapki, malowanki,
  bo to miały być pisanki!
 • Pisanek w koszyku, radości bez liku, kurczaków złociutkich, pierniczków słodziutkich, serca szczerego, domu ciepłego i mokrego ubrania w dniu wielkiego lania!

Śmieszne życzenia wielkanocne: pomysły na wesołe życzenia

śmieszne życzenia wielkanocne
Fot: Shutterstock

Znajdziecie tu życzenia wielkanocne z humorem, dla przyjaciół, dla rodziny oraz dla dalszych i bliższych znajomych.

 • Kto ty jesteś? Jajeczko. Jaki znak twój? Żółteczko. Gdzie ty mieszkasz? W skorupce.
  W jakim kraju? W kurzej dupce.
 • Zgadnij kto? Zgadnij skąd? Życzy Ci Wesołych świąt, nie myśl sobie, że to bajka, życzę Ci smacznego jajka, niech tradycja wodę leje, bo zajączek dziś szaleje.
 • Smacznej szynki i jajeczka W ten świąteczny ranek, a w koszyczku wielkanocnym samych niespodzianek. Smacznego jajeczka i kruchego ciasteczka! Wesołego, rodzinnego świętowania i biesiadowania. Pozdrowienia serdeczne — świąteczne!
 • Wczoraj kury tak gdakały, nasze jajka oszalały. Malowały się w paseczki i w kółeczka i wstążeczki.
 • Wiosna idzie, z nią święta, ktoś o Tobie pamięta, życzy jajek kolorowych  i kurczaków odjazdowych, pyszne ciasta jedz na zdrowie i miej wciąż zielono w głowie! Wesołego Alleluja! 
 • Niech zajączek szczodry będzie i z jajeczkiem do Was przybędzie, niech święconka smaczna będzie, a w dyngusa woda wszędzie.

Śmieszne i oryginalne życzenia wielkanocne, które zostaną zapamiętane

śmieszne życzenia wielkanocne
Fot: Shutterstock

Jak sprawić, by życzenia zrobiły wrażenie i zostały zapamiętane? Nie każdy czuje się na siłach, aby tworzyć oryginalne i śmieszne życzeniowe poematy. Czasami można mieć też pustkę w głowie i zbyt mało czasu na długie rozważania. Dlatego przychodzimy z pomocą. Tutaj znajdziecie inspiracje. Sprawdźcie nasze życzenia i korzystajcie do woli.

concept store
 • Cukrowy baranek ma złociste różki, pilnuje pisanek na łączce z rzeżuszki. A gdy nikt nie patrzy, chorągiewką buja i cichutko beczy: Święte Alleluja. Skacze zając po lesie, bo życzenia Tobie niesie.
 • Przez pisanki przeskakuje, ALLELUJA wykrzykuje. Po czym znika w długich susach cały mokry od dyngusa.
 • Wielkanocnych pisanek uśmiechu cały ranek jajek na twardo królika z kokardą mokrego Dyngusa fajnego psikusa, rzeżuchy po pachy i smacznej kiełbachy!
 • Na tę Wielkanoc życzyć Wam wypada ciepła domowego, miłości bliźniego, placka wybornego, spokoju świętego.
 • Pisanych jajeczek, wierzbowych bazieczek, kiełbasy święconej, dużo chrzanu do niej, baby polukrzonej, kukiełki plecionej, zmartwychwstania w duszy i wiosny po uszy!
 • Pogody, słońca, radości, w niedzielę dużo gości, w poniedziałek dużo wody — to dla zdrowia i urody. Dużo jajek kolorowych, Świąt wesołych oraz zdrowych!

Śmieszne i krótkie życzenia wielkanocne: inspiracje do SMS-ów i kartek

śmieszne życzenia wielkanocne
Fot: Shutterstock

Śmieszne wierszyki, które możemy wysłać jako SMS lub jako tekst na kartkę pocztową, nie każdemu przypadną do gustu, ale na pewno znasz swoich znajomych i wiesz, z kim na, co możesz sobie pozwolić. Jeżeli więc w kręgu Twoich znajomych nie brakuje takich z poczuciem humoru, to nasze propozycje serdeczności z kategorii — życzenia wielkanocne śmieszne — na pewno okażą się przydatne. Sprawdź sama!

 • Mówi królik do baranka, jaka piękna ta pisanka. Wtem z jajeczka wyszła kurka, nastroszyła swoje piórka, a baranek ciągle byczy, ze Wesołych Świąt Wielkanocnych wszystkim życzy.
 • Z okazji Świąt Wielkiej Nocy życzę Ci: uśmiechów bez liku przy wielkanocnym stoliku. Przyjaciół wielu, dużo w portfelu, dyngusa mokrego i czasu radosnego, a przede wszystkim prawdziwych i uczciwych przyjaciół, szczęścia w miłości i spełnienia marzeń!
 • Zajączka pięknego, dyngusa mokrego, miłości wiecznej, drogi tylko mlecznej. Świąt w szczęście owocnych życzy Twój kurczaczek Wielkanocny.
 • Tęczowych pisanek, na stole pyszności, mokrego dyngusa i wspaniałych gości.
  Niech to będzie czas uroczy, życzę miłej Wielkanocy!
 • Na Wielkanoc od króliczka, niech Ci wpadną do koszyczka niezła kasa i kiełbasa, radość życia, coś do picia i na miłość chęci tyle, byś miał wszystko inne w tyle.
 • Na skaczącym zajączku kurka jajko zniosła, oznajmiając wszystkim, że nadeszła wiosna. W oprawie rzeżuszki i pięknych pisanek nadszedł nareszcie świąteczny poranek. Te święta zrobiły nam jednak psikusa, będziemy mieli śnieżnego dyngusa!

Wierszyki wielkanocne — śmieszne życzenia pełne zabawnych rymowanek

śmieszne życzenia wielkanocne
Fot: Shutterstock

Wielkanocne życzenia nie muszą być nudne. Zamiast standardowej formułki, na swoich kartkach świątecznych czy życzeniach składanych SMS-em lub osobiście wykorzystaj wierszyk wielkanocny. Dzięki temu Twoje życzenia będą wyjątkowe i sprawią wiele radości adresatowi bądź adresatom:

 • Na Wielkanoc od króliczka,
  niech Ci wpadną do koszyczka
  niezła kasa i kiełbasa, radość życia, coś do picia
  i na miłość chęci tyle, by mieć wszystko inne w tyle.
 • Dzisiaj jest piękne święto, na które idzie Hanka.
  Każdy już w koło słyszał! Idzie święcić baranka!
 • Na stole leżało jajko, zwane świąteczną pisanką.
  Wzory na nim malowane, także mogą być drapane.
  Kolorowe czy drapane — jajko jest najlepsze z chrzanem.
 • Nie zapomnij, do koszyczka włożyć małpkę i króliczka. Jaja także by się zdały, i kiełbachy kawał cały. Gdy poświęcisz te frykasy, zacznij ucztę od kiełbasy, odkręć małpkę, golnij łyka
  potem weź się za królika i o jajach też pamiętaj no bo w końcu mamy Święta.

Rekomendowane artykuły