Suknie ślubne dla Pań 40+ 21750

Miłość nie patrzy dziś na wiek. Dlatego też panny młode po 30-tce, a nawet 40-tce nie dziwią już chyba nikogo. Nurtować może jedynie kwestia doboru odpowiedniej sukni i dodatków. W końcu większość sukien, które oglądamy w sieci czy katalogach, noszą młodziutkie modelki, co utrudnia tworzenie własnych wyobrażeń. To jednak wcale nie oznacza, że nie znajdziesz dla siebie idealnej kreacji! Wystarczy, że będziesz się kierowała kilkoma ważnymi zasadami.

Nie dla szalonych fantazji

Błyskotki, kryształki, koraliki… niestety nie będą dla Ciebie dobrym rozwiązaniem. Tego typu zdobienia pozostaw raczej dla swoich młodszych koleżanek, gdyż w Twoim przypadku mogą okazać się kiczowate. 40-letnia panna młoda powinna postawić na ponadczasową elegancję. W końcu jest już dojrzałą kobietą, która doskonale wie, czego chce!

 • Suknie ślubne dla pań 40+ - zdjęcie 1
  fot. instagram.com/pronovias
 • Suknie ślubne dla pań 40+ - zdjęcie 2
  fot. instagram.com/pronovias

Jest to też powód, by odrzucić wszystkie obnażające kreacje. Unikaj bardzo krótkich sukienek, a także tych z przesadnymi dekoltami – zarówno z przodu jak i na plecach. Ciekawym rozwiązaniem może się natomiast okazać kombinezon!

Klasa

Elegancja i klasa przychodzą kobiecie wraz z wiekiem. Wyraź swoją niesamowitą wartość poprzez klasyczne kroje, wysokiej jakości tkaniny i minimalistyczne formy. Dzięki temu Twój wygląd w dniu ślubu nie będzie przerysowany ani wulgarny. Możesz także postawić na koronkę, jednak tutaj należy uważać, by nie wyszło zbyt dziewczęco i cukierkowo. Świetnie sprawdzą się suknie z dłuższym rękawem oraz te z dekoltem w łódkę.

Szalenie ważne detale

Chcesz zachwycić wszystkich? Naprawdę nie będą do tego potrzebne przesadne błyskotki. Już ciekawa forma rękawów czy dekoltu jest w stanie zrobić niesamowitą robotę. Poszukaj także niebanalnych dodatków, które podkręcą Twój ślubny look. Gwarantuję Ci, że w ten sposób zachwycisz wszystkich gości, a przede wszystkim swojego ukochanego!

 • Suknie ślubne dla pań 40+ - zdjęcie 3
  fot. instagram.com/bhldn
 • Suknie ślubne dla pań 40+ - zdjęcie 4
  fot. instagram.com/bhldn
 • Suknie ślubne dla pań 40+ - zdjęcie 5
  fot. instagram.com/pronovias
 • Suknie ślubne dla pań 40+ - zdjęcie 6
  fot. instagram.com/bhldn

Rekomendowane artykuły