Suknie z trenem: poczuj się jak księżniczka

panna młoda w sukni ślubnej z trenem

Założę się, że każda z Was będąc dziewczynką wyobrażała sobie siebie idącą do ołtarza w sukni z trenem. Pamiętam nawet, że przywiązywałam sobie koc w talii, żeby ćwiczyć poruszanie się w takiej kreacji… W końcu to trening czyni mistrza. Dziś nie pamiętam już, czy zainspirowałam się stylizacją ślubną księżnej Diany, czy hiszpańskiej księżniczki Letycji. Jedno jest pewne- suknia z trenem to kreacja godna księżniczki.

I mimo, że dzieckiem byłam już jakiś czas temu, suknie z trenem nie straciły swej popularności.

Suknie z trenem: wybierz długość!

Decydując się na suknię ślubną Panna Młoda ma do wyboru 5 opcji:

  1. Suknia bez trenu- materiał kończy się równo z podłogą
  2. Suknia z trenem typu sweep (zamiatającym)- tył sukni jest naturalnie przedłużony, jednak tren jest dosyć krótki (do 1 metra)
  3. Suknia z trenem katedralnym- długi, rozłożysty tren najczęsciej o półokrągłym zakończeniu
  4. Suknia z trenem doczepianym- doczepiany, długi tren można w każdej chwili odpiąć od sukni, nadając jej nowego charakteru.
  5. Suknia z trenem watteau– długa tkanina doczepiona do ramion sukni

Suknie z trenem są szalenie eleganckie i wysmuklają sylwetkę, ale z drugiej strony mogą być niewygodne i ciężkie. Treny, podobnie jak welony mogą mieć różne długości i to w dużej mierze właśnie od długości trenu zależy finalny efekt kreacji.

Suknia z trenem: Tren sweep

Tak zwane treny sweep to najkrótsza z możliwych opcji trenu, jak łatwo się więc domyślić, jest też najwygodniejsza. Stanowi naturalne przedłużenie sukni ślubnej, łatwo też go podpiąć w trakcie wesela.

suknia z trenem Izabeli Janachowskiej
suknia ślubna z trenem na modelce

Oczywiście suknia o kroju rybki to niejedyny krój, w którym tren typu sweep wygląda dobrze. Równie okazale prezentuje się w sukniach o kroju księżniczki.

suknia ślubna  z trenem z kolekcji izabeli janachowskiej

Jeśli zastanawiasz się ile kosztowała najdroższa suknia ślubna na świecie, to mamy dla Ciebie materiał, który z pewnością Cię zaintresuje.

Suknia ślubna z trenem: tren katedralny

Te z Was, które marzą o sukniach w stylu księżniczek Disneya z pewnością pokochają jednak treny katedralne. Okrągłe, rozłożyste i często długie przedłużenie sukni z pewnością nie pozostanie niezauważone, musicie jednak pamiętać, że ten rodzaj trenu jest zdecydowanie trudniejszy w noszeniu.

Suknia ślubna z trenem Izabela Janachowska Collection
suknia ślubna Izabela Janachowska Wedding Dream

Tren katedralny wymaga odpowiedniej oprawy i rangi uroczystości. pasują właściwie tylko sukniom o kroju księżniczki, lub litery A i zdecydowanie nie wpiszą się w uroczystość w stylu boho.

Jeśli szukasz wymarzonej sukni ślubnej koniecznie umów się na wizytę do Izabela Janachowska Concept Store- to wyjątkowe miejsce na ślubnej mapie Polski, w którym staramy się spełniać marzenia panien młodych i ich bliskich.

Suknia z trenem: tren doczepiany

Czy da się pogodzić marzenia o księżniczkowym wyglądzie i wygodę? Tak! Suknie z trenem doczepianym to rozwiązanie dla praktycznych panien młodych, które chcą pięknie prezentować się w trakcie ceremonii a następnie móc się swobodnie poruszać na weselu.

suknia ślubna z trenem  Izabela Janachowska Wedding Dream

To też świetna opcja dla tych z Was, które marzą o dwóch kreacjach lub nie potrafią się zdecydować na jeden konkretny krój sukni. Odpinana spódnica z imponującym trenem pozwoli Wam dwa razy oczarować Waszych gości!

new drop
suknia ślubna Izabela Janachowska Collection

Wiele panien młodych odrzuca to rozwiązanie, bo wydaje się im, że doczepianie i odczepienie trenu to skomplikowana sprawa, ale nic bardziej mylnego! Zapięcia są proste do tego stopnia, że zdjęcie trenu zajmuje najczęściej mniej niż minutę!

Suknia z trenem: tren Watteau do ślubu

Suknia z trenem watteau to swojego rodzaju kompromis pomiędzy suknią z trenem, welonem, i peleryną. Tren watteau przyjmuje najczęściej formę tkaniny sięgającej ziemi (lub dłuższej), doczepionej z tyłu górnych partii sukni- na przykład przy ramiączkach. Taki zabieg nadaje kreacji lekkości i jest stosowany najczęściej przy sukniach o kroju rybki lub literki A.

suknia ślubna z trenem watteau

Suknia z trenem: wybór gwiazd

Suknie z trenem to nie tylko przywilej księżniczek, choć oczywiście zarówno Kate, Meghan, jak i Eugenia nie zrezygnowały z tego atrybutu

Kate podczas ślubu z księciem Williamem wystąpiła w przepięknej sukni o kroju księżniczki z imponującym, katedralnym trenem o długości 3 metrów. Tkanina była ozdobiona ręcznie robioną koronką z kwiatami- symbolami Zjednoczonego Królestwa: żonkilami, ostami, koniczynami i różami.

książe wiliam i księżna kate w sukni w trenem

W odróżnieniu od Kate, Megan zdecydowała się na suknię o prostym kroju i gładkiej tkaninie, nie zrezygnowała jednak z długiego trenu. Jak doskonale suknia wzbudziła skrajne emocje, a do jej wykonania były pewne zastrzeżenia.

New Drop
księżna megan w sukni ślubnej z trenem

Również suknia Eugenii ozdobiona została imponującym trenem. Wykonana z żakardu, jedwabiu, bawełny i wiskozy suknia ozdobiona została symbolami nawiązującymi do pochodzenia księżniczki. Co ciekawe, Eugenia nie zdecydowała się na welon.

ślub Eugenii
fot. TOBY MELVILLE / POOL / AFP/EastNews

Oczywiście nie tylko koronowane głowy decydują się na kreację z trenem. Chiara Ferragni wychodziła za mąż w imponującej kreacji od Diora z dopinaną spódnicą pod którą ukryła… szorty!

Chiara Ferragni w sukni ślubnej z mężęm
fot. instagram.com/chiaraferragni

Joanna Krupa na swój drugi ślub również zdecydowała się na tren, choć postawiła na nieco krótszą wersję niż podczas pierwszego ślubu. Klasyczna biała suknia o prostym kroju prezentowała się naprawdę zjawiskowo!

joanna krupa w sukni z trenem wraz z mężem
fot.Instagram/joannakrupa

Wybierz suknię ślubną z Izabelą Janachowską!

O tym jak wybrać idealną suknię ślubną nasza Redaktor Naczelna, Izabela Janachowska opowiada w jednym z materiałów, które przygotowała do aplikacji WeddingDream.APP. Jeśli chcecie dowiedzieć się więcej na temat przygotowań ślubu i wesela- koniecznie załóżcie konto i skorzystajcie z jej porad.

Rekomendowane artykuły