Tabela rozmiarów: jak zmierzyć rozmiar pierścionka? Podpowiadamy!

tabela rozmiarów jak zmierzyć rozmiar pierścionka

Panie przed zakupem swojego pierwszego pierścionka oraz mężczyźni stojący przed zakupem pierwszego sygnetu pierścionka zaręczynowego dla ukochanej zawsze zastanawiają się, jak ustalić odpowiedni rozmiar. Samodzielnie można to zrobić na kilka sposobów, jednak nie zawsze jest to łatwe.

Osoba, która chce się oświadczyć swojej drugiej połówce, musi wiedzieć, jak zmierzyć rozmiar pierścionka zaręczynowego. Zrobienie tego bez wzbudzania podejrzeń może przysporzyć pewnych kłopotów. Mamy i na to rozwiązania! Sprawdź! 

Tabela rozmiarów – jak zmierzyć rozmiar pierścionka? Jakie są miary?

tabela rozmiarów jak zmierzyć rozmiar pierścionka
Fot: Shutterstock

Na początku warto wspomnieć, że standardy jubilerskie są różne. Najbardziej popularną metodą na podawanie rozmiarów pierścionków są liczby, które odpowiadają obwodom wewnętrznym pierścionków podanym w milimetrach. 

Przykładowo, jeśli wpisujesz w wyszukiwarkę hasło „obwód palca 6 cm – jaki to rozmiar pierścionka” łatwo dojdziesz do wniosku, że jest to 60 mm. Następnie przeglądając tabelę poniżej, dowiesz się, że odpowiada to pierścionkom oznaczonych rozmiarem 20.

Zaraz za tabelą przedstawimy Ci sposoby na to, jak zmierzyć obwód palca. Rozmiary pierścionków natomiast prezentują się następująco:

Rozmiary pierścionków – tabela 
Rozmiar pierścionkaObwód wewnętrzny  (mm)Średnica wewnętrzna (mm)
64614,5
74714,8
84815,2
94915,5
105015,8
115116,2
125216,5
135316,8
145417,2
155517,5
165617,8
175718,2
185818,5
195918,8
206019,2
216119,5
226219,8
236320,2
246420,5
256520,8
266621,2
276721,5
286821,8
296922,2
307022,5
317122,8
327223,2
337323,5
347423,8
357524,2

Wizyta u jubilera, a tabela rozmiarów. Oto jak najłatwiej zmierzyć rozmiar pierścionka!

tabela rozmiarów jak zmierzyć rozmiar pierścionka
Fot: Shutterstock

Jeżeli naprawdę chcesz znać swój rozmiar pierścionka – szablon, miarki czy inne sposoby mogą okazać się zbędne, jeśli w pobliżu masz jakikolwiek sklep z biżuterią. Jubilerzy bez najmniejszego problemu zawsze udzielą Ci pomocy i wykonają dokładny pomiar każdego palca, na którym Ci zależy. 

Jeśli natomiast masz już idealny pierścionek, a nie znasz jego rozmiaru – nieoceniony będzie trzpień jubilerski. Jubiler w tym przypadku może od razu powiedzieć Ci, jaka jest jego średnica wewnętrzna, co także może być pomocne przy zakupie kolejnych błyskotek.

W kolejnych akapitach poznasz także metody alternatywne, w czym następnie może pomóc Ci tabela rozmiarów. Jak zmierzyć rozmiar pierścionka w domu? Jak zdjąć rozmiar z palca innej osoby bez jej wiedzy? Przekonaj się!

Sprawdź też: Pierścionki zaręczynowe gwiazd od Tiffany’ego

Sposoby na to, jak zmierzyć rozmiar pierścionka bez wiedzy obdarowywanej osoby

tabela rozmiarów jak zmierzyć rozmiar pierścionka
Fot: Shutterstock

Zaręczyny? Spontaniczny prezent dla koleżanki? Najlepiej, jeśli od razu trafisz z odpowiednim rozmiarem! Możesz to osiągnąć, jednak będzie wymagało to nieco sprytu.

Poniższe sposoby sprawdzą się także, jeśli chcesz samodzielnie poznać rozmiar pierścionków, które będą Ci pasować. Mogą z nich skorzystać zarówno panie, jak i panowie. Niezależnie od płci, powyższa tabela zawsze wskazuje odpowiedni rozmiar.

Marlu_baner

Tabela rozmiarów – jak zmierzyć rozmiar pierścionka suwmiarką?

W przypadku pomiarów wykonanych suwmiarką z pewnością przyda Ci się tabela rozmiarów. Narzędzie najlepiej wykorzystać na posiadanym już pierścionku, by upewnić się, jaka jest jego wewnętrzna średnica. Wcześniej jednak upewnij się, że obdarowana osoba nosi ten pierścionek na tym samym palcu, na którym chcesz, by nosiła ten, który jej podarujemy.

Jeden pomiar wystarczy, jeśli mierzona biżuteria jest idealnie okrągła. W przypadku lekko eliptycznego kształtu pierścionka należy zmierzyć go w kilku miejscach, a następnie sumę wszystkich pomiarów podzielić przez ich liczbę. Wynik będzie przybliżoną miarą, na której następnie będziemy bazować.

Zebrane informacje należy zestawić z tabelą rozmiarów. Liczba milimetrów wskaże Ci, na jaki rozmiar powinieneś się zdecydować. Jeżeli średnica jest specyficzna, czyli pomiędzy standardowymi rozmiarami – lepiej wybrać mniejszy rozmiar. Dzięki temu łatwiej go będzie w razie czego powiększyć.

Nie należy mierzyć suwmiarką palca. Łatwo w tym przypadku za mocno ścisnąć, co sprawi, że nasz wynik nie będzie prawidłowy. Ponadto kostki na palcach są szersze od miejsc, na których spoczywa pierścionek, dlatego chcąc zdjąć miarę z palca, warto wybrać inny sposób.

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka linijką?

Nie każdy ma w domu suwmiarkę, a równie dobrze pomiar można zrobić za pomocą linijki, dzięki czemu ponownie przyda nam się tabela rozmiarów. Jak zmierzyć rozmiar pierścionka linijką? Dokładnie jak w poprzednim przykładzie.

Jeżeli masz do czynienia z idealnie okrągłą obrączką – wystarczy jednokrotnie zmierzyć jej średnicę. W przypadku nieco zakrzywionych pierścionków również należy zdjąć kilka miar, a następnie podzielić je przez ich liczbę, aby otrzymać właściwy wynik. 

Zmierz palec! Tabela rozmiarów: jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Jeżeli nie masz do dyspozycji pierścionka, by zdjąć z niego miarę – być może uda Ci się to zrobić małym podstępem. Spróbuj stworzyć sytuację, w której osoba, którą chcesz obdarować, zawiązała nitkę na palcu, na którym wymiarach Ci zależy. Po zdjęciu jej z ręki wystarczy wyliczyć średnicę, a następnie przyda nam się tabela rozmiarów.

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka w inny sposób? W tym celu możesz również skorzystać z papieru, kartonika lub tasiemki. Te opcje na pewno nie ścisną palca za mocno i będą jeszcze lepszym wskaźnikiem, odpowiednio podając średnicę. Nie warto na pewno przy tej metodzie sięgać po elastyczne sznurki lub materiały, które są podatne na rozciąganie. Wyniki mogą być całkowicie nieprawidłowe i równie dobrze można w takim przypadku kupić pierścionek na ślepo.

Sprawdź też: Co zrobić z nienoszonym pierścionkiem zaręczynowym?

Jak dobrać rozmiar sygnetu?

tabela rozmiarów jak zmierzyć rozmiar pierścionka
Fot: Shutterstock

Czy chcąc kupić sygnet dla mężczyzny, należy sugerować się innymi miarami? Jak zmierzyć rozmiar pierścionka? Męski dział w sklepie jubilerskim działa na takiej samej zasadzie jak damski. 

Chcąc się dowiedzieć, jak sprawdzić rozmiar pierścionka, obrączki lub sygnetu dla mężczyzny, należy kierować się dokładnie tymi samymi wskaźnikami, co w przypadku kobiet. Tabela rozmiarów jest dokładnie taka sama, lecz w większości przypadków rozmiary pierścionków męskich będą znacznie okazalsze wymiary, niż w przypadku pań.

Mamy nadzieję, że przydała Ci się tabela rozmiarów. Jak według Ciebie najlepiej jest zmierzyć rozmiar pierścionka? Czy odkryłeś jakiś inny sposób, by dowiedzieć się, jakiej wielkości biżuterię kupić partnerce? Koniecznie podziel się swoimi doświadczeniami w sekcji komentarzy!

New Drop

Rekomendowane artykuły