Tatuaż zamiast obrączki – tak czy nie? Jaki wzór wybrać?

Tatuaż zamiast obrączki

Obrączka symbolizuje miłość, wierność, nierozerwalność związku małżeńskiego. Dawniej królowały złote modele. Dzisiaj coraz więcej par decyduje się na srebro albo białe złoto. Jednak od kilku lat chętnie wybieraną metodą przypieczętowania związku jest też… tatuaż zamiast obrączki.

Jeśli chcesz wiedzieć:

 • Jakie są zalety zastąpienia obrączki tatuażem?
 • Dlaczego warto się na niego zdecydować?
 • Ile kosztuje tatuaż na palcu?
 • Kiedy wykonać tatuaż zamiast obrączki?
 • Inspiracje, jaki tatuaż wykonać.
 • O czym musicie wiedzieć przed wizytą u tatuatora?

Tatuaż zamiast obrączki – zalety i wady

Tatuaż zamiast obrączki to zdecydowanie wybór dla odważnych par. Ma on swoje plusy i minusy. W zasadzie to, co jest jego zaletą, później może się okazać też wadą.

Przede wszystkim obrączki w postaci tatuażu nie zgubimy, ani nie zdejmiemy… nawet jeśli przydarzy się rozwód. Ale czy ktokolwiek o tym myśli, organizując ślub i będąc szaleńczo zakochanym? Do niedawna jeszcze panowało przekonanie, że tatuaż jest na zawsze.

janachowska.pl

Oczywiście decyzja o jakimkolwiek malunku na ciele powinna być w stu procentach przemyślana. Warto jednak pamiętać, że zabiegi medycyny estetycznej rozwijają się w bardzo dynamicznym tempie. Przybywa skutecznych metod, które pozwalają na bezpieczne usunięcie tatuażu. I wcale nie kosztuje to majątku. Zatem warto mieć z tyłu głowy, że istnieje jakiś PLAN B, 😉

Zdarza się, że klasyczne obrączki z czasem uwierają, ponieważ palce, np. puchną. Pojawiają się też sytuacje, kiedy któryś ze współmałżonków ma… uczulenie na złoto i nie może ich nosić.

concept store

Z drugiej jednak strony, nie we wszystkich zawodach tatuaże są akceptowane, a ten na palcu trudno zakamuflować. Pamiętajcie jednak, że tatuaż nie musi być czarny. Coraz większą popularnością cieszą się te wykonane białym tuszem.

Nie brakuje też fanów kolorowych tatuaży. Tatuaże ślubne, te bardziej klasyczne, czy te zamiast obrączki, jak najbardziej mogą być wielobarwne. Grunt to iść za głosem serca i… własnego gustu 🙂

Musicie też mieć na uwadze, że na pewno nie wszyscy członkowie rodziny zrozumieją Wasz wybór. Babcia czy ciocia mogą nie pochwalać tatuażu, ale pamiętajcie, że to Wasz związek i Wasze ciała! Jak widać, zawsze są jakieś wady i zalety, ale jeśli już się zdecydowaliście na tatuaż zamiast obrączek albo jeszcze szukacie dodatkowych argumentów, to na pewno przyda Wam się garść inspiracji, jak taki tatuaż może wyglądać.

Tatuaż zamiast obrączki – inspiracje

Zacznijmy od tego, że wytatuowana obrączka może dosłownie odzwierciedlać tę w postaci krążka na palcu. Wiele par decyduje się na klasyczną, czarną linię albo jej wielokrotność wokół palca. Wygląda to najbardziej „tradycyjnie”.

Popularne są też wzory tętna wokół palca czy ogólnie motyw serca, jak również delikatnych wieńców z roślin. Jednak równie często pary decydują się na własne projekty, które odpowiadają ich charakterom czy odzwierciedlają historię ich związku.

Nie zawsze jednak tatuaż zamiast obrączki musi jednoznacznie odpowiadać jej kształtowi i oplatać cały palec. Wyjdźcie poza schemat. Wspólny tatuaż umieścicie w dowolnym miejscu na ciele.

Nikt też nie powiedział, że tatuaż zamiast obrączki musi w ogóle znajdować się na palcu. Wiele par decyduje się z okazji ślubu po prostu na takie same tatuaże, albo te z uzupełniającymi się mottami czy symbolami w tym samym miejscu na ciele.

Obrączka w formie tatuażu – propozycje wzorów

Oczywiście nie powiemy Wam, jaki wzór tatuażu ślubnego okaże się dla Was najlepszy. Możemy jednak podpowiedzieć, jakie wzory są wykonywane stosunkowo często. Możecie się nimi zainspirować, albo po prostu wykonać właśnie takie.

Nie ukrywajmy – tatuaże zamiast obrączek ślubnych, choć są dość modnym trendem, to jednak nadal to „zwyczaj” niszowy. Jeżeli wykonacie takie tatuaże, to na pewno będziecie uchodzić za bardzo oryginalną i kreatywną Parę Młodą. A nawet jeżeli spotkalibyście kogoś, kto już ma taki wzór, to co? Grunt to wybrać to, co czujecie. To kluczowe.

Oto ciekawe propozycje wzorów ślubnych tatuaży (niekoniecznie chodzi o klasyczne obrączki :)):

 • serduszko,
 • jedna gruba czarna linia,
 • dwie linie,
 • data ślubu zapisana liczbami arabskimi lub rzymskimi,
 • symbol diamentu,
 • symbol nieskończoności,
 • napisy Mr. i Mrs.
 • pierwsza litera imienia drugiej połówki,
 • kłódka i klucz,
 • kokardka,
 • róża,
 • celtyckie symbole,
 • kotwica,
 • miłosne cytaty.

Tatuaż zamiast obrączki – ukryty przekaz

Jeśli chcecie trochę zaszaleć, ale nie mieliście nigdy tatuażu i wolelibyście, aby nie rzucał się na co dzień w oczy, zróbcie go pod obrączką! Niech to będzie Wasz mały sekret. Wytatuujcie datę waszego ślubu, swoje inicjały lub bliski Wam symbol. Będzie to mały symbol waszej wielkiej miłości!

Kiedy wykonać tatuaż zamiast obrączki?

Małe tatuaże zazwyczaj goją się ok. 2-3 tygodnie, jeśli nie ma przy tym żadnych powikłań. Niektóre pary decydują się na jego wykonanie przed ślubem, aby w dniu uroczystości już mieć „obrączkę”.

Inne z kolei wolą z tym poczekać do następnego dnia po ślubie. Sugerujemy zapisać się na wizytę tuż po ślubie. Nie ryzykujmy na 2 tygodnie przed. W dniu ślubu chcemy, aby wszystkie oczy były zwrócone na nas, ale z pewnością nie z powodu czerwonych dłoni.

concept store

Ile kosztuje tatuaż na palcu?

Tutaj pojawia się kolejny plus tatuażu zamiast obrączki. O ile te drugie ze złota potrafią kosztować nawet kilka tysięcy, o tyle tatuaż na palcu to cena od ok. 50 zł w górę. Od czego może zależeć ostateczna kwota, którą zapłacimy?

 • Od wielkości tatuażu,
 • Renomy studia, w którym będziemy go wykonywać,
 • Wielkość miasta, jak bowiem wiemy wraz z liczbą ludności, ceny będą wyższe.

Pamiętajcie, aby wybierać sprawdzone studio tatuażu. Najpewniej będzie wybrać to polecane przez innych. Podpytajcie znajomych, którzy uwielbiają tatuaże, sprawdźcie opinie na Facebooku i forach internetowych.

Dobre studio tatuażu ma bardzo napięte harmonogramy (chyba, że szczęśliwie zwolni się termin). Na ten temat więcej informacji znajdziesz poniżej. Nie oszczędzajcie na tatuażu, tym bardziej ślubnym. Musi być idealny! A takie wykonują tylko utalentowani i znani tatuażyści.

O czym musicie wiedzieć przed wizytą u tatuatora?

Pomysł na zrobienie tatuażu przychodzi często bardzo spontanicznie. Należy jednak pamiętać, że jeżeli chcemy zapisać się do renomowanego studia tatuażu, zazwyczaj na wizytę będziemy musieli poczekać kilka miesięcy. Dlatego jeśli tatuaż pragniecie wykonać od razu po ślubie, zadbajcie o wcześniejsze umówienie się na wybrany przez Was termin. Im wcześniej to zrobicie, tym lepiej.

Pary często decydują się na ślub w porze letniej. Jest to okres, w którym nasza skóra znacznie szybciej się opala. Tatuażu nie wykonujemy na mocnej opaleniźnie. Jaki jest tego powód?

Tatuator może mieć problem z dobraniem odpowiedniego koloru tuszu. Dodatkowo słońce nie służy gojeniu się miejsca wytatuowanego. Jeśli mimo wszystko zależy Wam na wizycie, z pewnością powinniście zrezygnować z nadmiernego opalania. 

Ślubny tatuaż Beyonce i Jay-Z

Para w 2007 roku we Francji, wykonała wspólny tatuaż, który miał przedstawiać liczbę 4. Jeśli zastanawiacie się właśnie skąd ten pomysł, to spieszymy Wam wyjaśnić.

Czwórka to szczęśliwy numer gwiazd z kilku powodów. Po pierwsze Beyonce urodziła się 4 września a Jay-Z 4 grudnia. Mało tego zdecydowali się pobrać czwartego kwietnia. Jak więc widzimy, zakochani mają swoją szczęśliwą liczbę, do której znacząco się przywiązali.

tatuaż na ślubie

A gdyby tak… połączyć obrączkę z tatuażem?

Rezygnacja z obrączki na rzecz tatuażu to nadal decyzja, która wzbudza bardzo wiele emocji. Nie wyobrażam sobie, że tradycja zakładania klasycznych obrączek pójdzie w zapomnienie na rzecz malunków na ciele.

Trend być może i będzie rósł, ale będzie nadal rzadkością. Jeżeli obawiacie się braku obrączek, a jednocześnie chcielibyście zrobić coś „szalonego” pod tym względem, to… połączcie tradycję z nowoczesnością. Zadbajcie o piękne obrączki i tuż przed ślubem (albo po ślubie) zróbcie sobie ślubny tatuaż.

Pewnie linie wokół palca nie będą tu pasować (chociaż… czemu nie?), ale może wytatuujcie sobie jakiś symbol miłości na ręce, ramieniu, plecach czy w innych częściach chciała. Bo dlaczego i wilk nie może być syty i owca cała? 🙂 Do dzieła!

Rekomendowane artykuły