To jego suknie wybierają arabskie księżniczki! Poznajcie Saiida Kobeisy’ego

To jego suknie wybierają arabskie księżniczki! Poznajcie Saiida Kobeisy’ego 36090

Na rynku mody ślubnej nie brakuje wybitnych projektantów z Bliskiego Wschodu. Prawdziwą mekką najlepszych kreatorów jest niewątpliwie Liban — zapewne każda z Was słyszała o pochodzących stamtąd Eliem Saabie i Zuhairze Muradzie. Obaj podbili świat wysokiej mody zarówno w krajach arabskich, jak i Europie. Za ich godnego następcę uważa się projektanta, którego spektakularne kreacje wybierają panny młode z zamożnych, arabskich rodzin.

Mowa o Saiidzie Kobeisym, którego sylwetkę
i prawdziwe, modowe dzieła sztuki zaraz poznacie!

Zobacz także: Randy Fenoli — wszystko, czego nie wiecie o ulubieńcu panien młodych

https://www.instagram.com/p/B3XRvQgFTY_/

Modowa pasja taty

Podobnie jak w przypadku Elieego Saaba, moda interesowała Saiida niemal od kołyski.

Miłość do pięknych kreacji i podziw dla sztuki krawiectwa narodził się w nim dzięki… tacie!

W słynnej stolicy Libanu, Bejrucie, prowadził on butik z sukniami wieczorowymi. Jako mały chłopiec, Saiid często przesiadywał w salonie i pomagał tacie. Już od najmłodszych lat przejawiał bowiem wyjątkowy zmysł artystyczny. W wolnym czasie, zamiast zabaw z kolegami, wolał udzielać stylizacyjnych porad klientkom ojca, które były zachwycone jego wyszukanym gustem. Wiele lat później zainteresowanie modą popchnęło go do podjęcia studiów na kierunku projektowania ubioru. W 2002 roku, zaraz po ich ukończeniu, Saiid zaprezentował swoją pierwszą kolekcję sukien wieczorowych. Ogromne zainteresowanie i niebywały sukces pokazu sprawiły, że niedługo potem projektant otworzył swoje pierwsze atelier w rodzinnym Bejrucie.

https://www.instagram.com/p/B3cb-DmFXaM/

Wysokie krawiectwo

W świecie mody, szczególnie tej wieczorowej i ślubnej, rywalizuje ze sobą wielu projektantów. Wszyscy pragną, aby to właśnie ich pomysły zawładnęły sercami kobiet.

W jaki sposób marka Kobeisy’ego przetrwała
na tak bogatym i konkurencyjnym rynku?

Mając świadomość konkurencji, Saiid uznał, że musi wyróżniać się wśród innych; stworzyć pewne znaki rozpoznawcze swoich kreacji. I udało mu się to! Jego suknie, przede wszystkim te ślubne, charakteryzuje zabawa formą, która bardzo często nadaje nieco teatralny sznyt projektom. Falbany, kaskadowe spódnice, obszerne turniury — analizując którąkolwiek kreację można zauważyć, że sztukę krawiecką Kobeisy opanował do perfekcji.

Zobacz także: Mira Zwillinger — duet matki i córki, który podbił branżę ślubną

https://www.instagram.com/p/B3kEiyQlK2n/

Bliskowschodnie bogactwo

W kulturze i modzie Bliskiego Wschodu nie sposób byłoby przetrwać projektantowi bez obecności bogatych zdobień w jego projektach. Doskonale widać to na przykładzie Elieego Saaba i Zuhaira Murada, ale również Saiida Kobeisy’ego. Każda kreacja z jego atelier wyszywana jest ręcznie najpiękniejszymi koronkami oraz kamieniami szlachetnymi. Niemniej sposoby ozdabiania sukien niemal zawsze się od siebie różnią. Misterne wzory w projektach libańskich projektantów, które tak zachwycają fanki m.in. Elieego Saaba, można zawdzięczać wpływom kultury orientalnej.

Zobacz także: Od ślubu do modowego imperium — zjawiskowe kreacje Monique Lhuillier

https://www.instagram.com/p/BsiEXyKl0Jq/

Spełnienie marzeń

W Libanie, Katarze i Kuwejcie, Saiid Kobeisy jest uważany za gwiazdę mody ślubnej, a większość panien młodych pragnie w swoim wyjątkowym dniu wystąpić właśnie w jego kreacji. Nic dziwnego — jego projekty niemal zawsze wyglądają jak rodem wyciągnięte z bajki.

A która dziewczyna nie chce się poczuć w dniu swojego ślubu jak prawdziwa księżniczka i zaznać luksusu?

https://www.instagram.com/p/BQDXYXShZya/

Kobeisy zawsze podkreśla, że jego inspiracją są nowoczesne, pewne siebie kobiety, które kiedy wchodzą do pomieszczenia, przyciągają wzrok każdego. Choć w krajach arabskich jest już uznawany za legendę, w kręgach zachodnich wciąż niewiele osób zna jego zjawiskowe projekty. Niedawno jednak, w jednej z jego sukien wystąpiła Jennifer Lopez, która wywołała ogromny zachwyt mediów i branży modowej. Być może więc, wraz ze wzrostem popularności, już niedługo Saiid Kobeisy zyska międzynarodową sławę, porównywalną do ikonicznej już postaci Eliego Saaba?

https://www.instagram.com/p/BkSmip1hgfY/

Martwicie się, w jaki sposób zadbać o wymarzoną kreację po ślubie? Zobaczcie, jak wygląda pudło do przechowywania sukni ślubnej od Wedding Dream!

Rekomendowane artykuły