Wedding is coming, czyli przewodnik po ślubach w Grze o tron

ślub w grze o tron

Z niedzieli na poniedziałek miało miejsce historyczne wydarzenie — finał serialu Gry o tron! Internet do tej pory huczy na temat emocjonującego zakończenia i pewnie jeszcze długo będzie. Nie mogłam tego zignorować i postanowiłam pochylić się nad tym co nas w #teamweddingdream interesuje najbardziej, czyli nad ślubami! Uwaga… Gra o tron – Weddings are coming!

Gra o Tron – Ślub Daenerys Targaryen i Khal Drogo (Sezon 1, Odcinek 1)

Związek Deanerys z Khalem Drogo w Grze o tron dla wielu dziewczyn jest pewnie jednym z najbardziej płomiennych w serialu, choć jak szybko się zaczął, tak samo szybko zakończył. Wesele tej pary były huczne, świętowało na nim bowiem koło 40 000 pijanych wojowników – wyobrażacie to sobie?!

janachowska.pl

Podobno „ślub Dothraki bez co najmniej trzech zgonów to tylko nudny romans”. Jeśli widzieliście pierwszy odcinek, wiecie z pewnością, że Deanerys została zmuszona do zamążpójścia nie znając nawet języka swojego przyszłego męża (prędzej czy później każda żona musi uczyć się języka swojego męża na nowo ;)).

Po niedługim czasie księżniczka Targaryenów zakochuje się jednak w barbarzyńcy i towarzyszy im ogromna miłość, ale ani ona, ani największe czary, nie są w stanie uchronić Khala przed rychłą śmiercią.

concept store

Gra o Tron – Robb Stark i Talisa Maegyr (Sezon 2, Odcinek 10)

Ten ślub w Grze o tron był katalizatorem do niesławnego The Red Wedding — utrzymana w tajemnicy i w blasku pochodni ceremonia zaślubin Robba i Talisy to złamanie przysięgi danej jednej z sióstr Frey.

Stark postanawia poślubić miłość swojego życia, nie przypuszczając jeszcze jak tragiczne konsekwencje poniesie za sobą ta decyzja…

  • gra o tron

Edmure Tully i Roslin Frey — The Red Wedding (Sezon 3, Odcinek 9)

Ostrzegam – będzie brutalnie, jednak ten „ślub” z Gry o tron mocno oddaje charakter serialu. Wyżej wspomniani Robb i Tully zostają zamordowani. Na gardle Catelyn również ląduje nóż. Generalnie żaden Stark nie wychodzi z przyjęcia żywy. Trochę jak z prawdziwego, polskiego wesela.

Gra o Tron – Tyrion Lannister i Sansa Stark (Sezon 3, Odcinek 10)

Po tym jak Joffrey zostawia Sansę dla Margaery Tyrell, zostaje ona zmuszona do ślubu z Tyrionem. Całe szczęście jest on dobry dla Sansy, nie korzysta z uciech nocy poślubnej, a na weselu — jak przystało na prawdziwego pana młodego — porządnie się upija. Joffrey natomiast upokarza i drwi z wuja i byłej żony. Niedługo później nie jest mu już tak do śmiechu.

  • bohaterowie gry o tron

Joffrey Baratheon i Margaery Tyrell — The Purple Wedding (Sezon 4, Odcinek 2)

Tutaj mamy prawdziwe, bogate wesele — przepych, wielka uczta, tańczące niedźwiedzie, piromani i muzyka. Ale niech nie zmyli Was radość na twarzach wszystkich biesiadników…

Chwilę później okazuje się, że Joffrey wypił wino z trucizną, która (ku uciesze wielu zwolenników Gry o tron) kończy jego rolę w serialu. Dlatego tak na wszelki wypadek radzę zostać przy weselnej wódce!

  • ślub w grze o tron

Gra o Tron – Margaery Tyrell i Tommen Baratheon (Sezon 5, Odcinek 3)

Margaery, mimo śmierci Joffreya, pragnie zachować wpływy polityczne dla swojej rodziny. W związku z tym chwilę po śmierci męża, zaczyna uwodzić jego młodszego brata i mimo sporej różnicy wieku, między młodymi zaczyna rodzić się jakieś uczucie.

Cała historia tej pary w Grze o tron kończy się jednak śmiercią Margeary, która ginie w zamachu zorganizowanym przez Cersei, matkę Tommena. Tommen natomiast, będąc świadkiem tej katastrofy, popełnia samobójstwo wyskakując z okna twierdzy.

  • gra o tron

Ramsay Bolton i Sansa Stark — The Black Wedding (Sezon 5, Odcinek 6)

Sansa po wielu traumatycznych przeżyciach nadal nie zaznaje spokoju. Littlefinger wykorzystuje ją do przypieczętowania transakcji, wydając ją za mąż za psychopatycznego Ramsaya, który gwałci ją w noc ich ślubu. Całe szczęście (w nieszczęściu) wkrótce po tej koszmarnej nocy Sansa zrzuca kajdany i ucieka.

  • gra o tron black wedding

Kit Harington i Rose Leslie — The White (Real) Wedding

Między 7 a 8 sezonem aktorzy Gry o tron zrobili wszystkim bardzo miłą niespodziankę. Tak dobrze zagrali kochanków, że postanowili ten fragment scenariusza wcielić w życie!

Kto by pomyślał, że role w jednym z najbardziej krwawych seriali zaprowadzą aktorów przed ołtarz. A jednak, para pobrała się 23.06.2018 roku w Szkocji w towarzystwie rodziny, przyjaciół oraz koleżanek i kolegów z planu. Przyjęcie weselne odbyło się na zamku Wardhill, który należy do rodziny Rose. Idealna oprawa dla aktorów Gry o tron!

  • Kit Harington i Rose Leslie
    fot. instagram.com/projetonoivinha

Rekomendowane artykuły