Wodzirej na wesele. Co robi i jak wybrać najlepszego usługodawcę?

wodzirej na wesele

Osoba, która zabawia gości i sprawuje pieczę nad przebiegiem wesela, to ważna postać. Czym zatem powinien charakteryzować się dobry wodzirej weselny i jak go znaleźć? Przeczytaj artykuł i dowiedz się o najważniejszych aspektach jego pracy.

Kim jest wodzirej weselny?

Wodzirej to osoba, która zajmuje się prowadzeniem całej imprezy weselnej. Jest zarówno konferansjerem, jaki i animatorem zabaw dla zaproszonych osób. Jego główne zadanie polega na zajmowaniu się gości i zachęcaniu ich do wzięcia udziału w zabawach.

Podczas wesela organizuje on różne atrakcje, oczepiny, zapowiada kolejne utwory oraz na bieżąco koordynuje przebieg imprezy. Jest w stałym kontakcie z parą młodą oraz różnymi usługodawcami, takimi jak: fotograf, kamerzysta, zespół itp.

Ważne jest, aby wodzirej zarażał wszystkich pozytywną energią, umiał sprawnie poprowadzić całą uroczystość. Zawód ten wymaga bez wątpienia charyzmy i uroku osobistego, a także otwartości oraz poczucia humoru.

Jakie są cechy dobrego wodzireja weselnego?

Przede wszystkim, profesjonalny wodzirej powinien mieć doświadczenie w prowadzeniu tego typu imprez. Dobrze jest, jeśli jego praca poparta jest licznymi pozytywnymi referencjami. Dłuższy staż pracy pozwoli wodzirejowi tak poprowadzić przyjęcie, aby wszystko szło sprawnie i gładko, a współpraca z parą młodą przebiegała pomyślnie.

Goście podczas zabaw nie powinni czuć się zażenowani lub zniesmaczeni, a przygotowane zabawy powinny cieszyć się zainteresowaniem.

Wodzirej to osoba cechująca się dużą pewnością siebie, wysoką kulturą osobistą i dobrymi manierami oraz nienaganną prezencją. Ważne są tu również kreatywność oraz elastyczność, aby rozrywkowy repertuar móc indywidualnie dobrać do każdej imprezy. Dzięki temu dobry wodzirej jest w stanie poprowadzić wesele w odpowiedni sposób i sprostać każdemu wyzwaniu.

Zadania wodzireja na weselu

Głównymi zadaniami wodzireja na weselu są:

  • wprowadzanie w każdy element uroczystości – toast, pierwszy taniec, inicjowanie przyśpiewek, zapraszanie na parkiet, robienie przerwy na odpoczynek, informacja o serwowanych daniach;
  • organizacja oczepin, zabaw oraz różnego rodzaju konkursów w trakcie imprezy, zapraszanie gości do wzięcia w nich udziału;
  • koordynacja przebiegu wesela, dbanie, aby wszystko szło zgodnie z planem.
wodzirej na weselu

Czy wodzirej może być jednocześnie DJ – em?

Można połączyć te dwie role, choć nie zawsze się to sprawdza. Wiąże się to z faktem, że osoba, która puszcza muzykę, nie jest na bieżąco w stanie kontrolować tego, co dzieje się na sali. Szczególnie jeśli na wesele zaproszonych jest wielu gości.

Warto zatem oprócz DJ – a, zatrudnić kogoś, kto będzie pełnił funkcję wodzireja. Wtedy te dwie osoby będą współpracować ze sobą, umożliwiając sprawny i ciekawy przebieg imprezy.

Co należy uzgodnić z wodzirejem przed dniem wesela?

Przed samą imprezą wodzirej powinien przeprowadzić wywiad z parą młodą, na temat tego, czego oczekują oni w dniu swojej imprezy. Młodzi często sami za bardzo nie wiedzą, co można zorganizować. Dobry wodzirej powinien przedstawić możliwy scenariusz atrakcji oraz sposób ich przeprowadzenia.

Według ogólnych szacunków osoba zajmująca się animacją gości, powinna mieć w zanadrzu kilkadziesiąt propozycji tańców i zabaw. Należy też pamiętać, że czasami program zabaw jest w ostatnim momencie zmieniany przez parę młodą. Dlatego też profesjonalny wodzirej powinien być elastyczny i dostosowywać się do wymogów organizatorów.

Jaki jest koszt pracy wodzireja?

Kwoty, które związane są z pracą wodzireja, są bardzo różne. Zależą one w dużej mierze od takich kwestii jak lokalizacja, wielkość wesela, ilość zabaw, czy też renoma danego wodzireja. Ceny w dużych miastach potrafią być znacznie wyższe, aniżeli w mniejszych miejscowościach. Tak samo jest z liczbą atrakcji.

Jeżeli chcemy, aby goście zabawiani cały czas, trzeba na ten cel przeznaczyć większy budżet. Zwykle koszt zatrudnienia wodzireja waha się w granicach 2500 – 4000 złotych. Są jednakże oferty droższe, gdzie za usługę trzeba zapłacić 7000 – 8000 złotych.

Wszystko zależy od naszych potrzeb i możliwości. W bazie wodzirejów na stronie Wedding Dream można znaleźć usługodawców w różnych przedziałach cenowych. Warto zapoznać się z tą szeroką ofertą, szukając wodzireja na swoje wesele.

Jak wodzirej powinien prezentować się na weselu?

Bardzo ważne jest, aby wodzirej wyglądał schludnie i nie miał zbyt luźnego stroju. Chodzi to o to, aby nie przyszedł na wesele w dresie lub mało oficjalnym stroju. Z drugiej jednak strony pełna elegancja z krawatem też nie zawsze jest mile widziana. Najlepsza prezencja zarezerwowana jest bowiem dla pana młodego. Warto jest zatem wcześniej uzgodnić z wodzirejem, co powinien założyć na uroczystość.

New Drop

Gdzie znaleźć sprawdzonego wodzireja na wesele?

Chcąc, aby impreza była jak najbardziej udana, warto skorzystać ze sprawdzonej oferty wodzirejów. Dobrze jest poszukać poleceń i referencji, zarówno wśród członków rodziny, jak i na grupach i forach internetowych. Doświadczenia par ze wcześniejszych imprez są nieocenione.

Świetnym pomysłem jest skorzystanie z opracowanej bazy Wedding Dream, gdzie znajdziesz najwyższej klasy wodzirejów, którzy uświetnią każde wesele. Znajduje się tam wielu wykonawców z różnych części Polski, na pewno któryś z nich spełni Wasze oczekiwania.

Aby uświetnić tak ważną uroczystość, jaką jest wesele, warto jest zatrudnić profesjonalnego wodzireja. Można mieć wtedy większą pewność, że goście podczas imprezy będą zabawiani, a zaplanowane atrakcje odbędą się zgodnie z planem.

Rekomendowane artykuły