Zaręczyny w Walentynki: 3 wyjątkowe pomysły [Gotowe scenariusze!]

para zakochanych świętuje walentynki

Panowie! Ten tekst piszemy z myślą o Was- w końcu nikt tak jak kobiety nie opowie Wam o tym, czego pragniemy. Podpowiemy Wam:

 • Jak wyznać miłość w Walentynki?
 • Czy zaręczyny w Walentynki nie są…przereklamowane?
 • Jakie zalety, a jakie wady mają oświadczyny 14 lutego?

Zaręczyny w Walentynki: HOT or NOT?

Zanim zaczniemy snuć romantyczne wizje i scenariusze Waszych ewentualnych zaręczyn musicie wiedzieć, że Walentynki to jednocześnie świetny i trudny termin na zadanie tego najważniejszego pytania. Dlaczego? Powodów jest przynajmniej kilka:

 1. Walentynki to dosyć oczywista data na zaręczyny, co oznacza, że Wasza partnerka jednocześnie może się spodziewać, że takie pytanie, deklaracja padnie, więc jeśli planujesz niespodziankę może ją łatwo przewidzieć
 2. Zaręczyny w Walentynki to pomysł wielu osób, a my, dziewczyny lubimy czuć się wyjątkowe, więc niektórym może przeszkadzać myśl, że tak wiele osób tego samego dnia będzie celebrowało zaręczyny…

Jeśli dla Twojej wybranki takie elementy mają znaczenie- lepiej poszukaj innej daty.

Poznaj 8 nietypowych restauracji na zaręczyny w Polsce!

Dlaczego warto się oświadczyć 14 lutego?

Nie jest jednak tak, że zaręczyny w Walentynki mają same wady, wręcz przeciwnie. Plusów takiego rozwiązania może być nawet więcej, niż minusów! Przede wszystkim:

 1. Aura sprzyja– nie ma drugiego tak przepełnionego miłością dnia w roku, jak właśnie Walentynki. Święto miłości to wprost wymarzona data na to, aby powiedzieć TAK, czyż nie?
 2. Darmowa scenografia- jeśli wiesz, że Twoja druga połówka marzy o wyjątkowej oprawie Waszych zaręczyn, to w Walentynki serduszka i miłosne akcenty będą Was dosłownie otaczały z każdej strony.
 3. Potraktujcie to z przymróżeniem oka, ale…nigdy nie zapomnicie o dacie Waszych zaręczyn 🙂

Zaręczyny w Walentynki: nietuzinkowe scenariusze dla zakochanych

No dobrze. Wiesz już, że chcesz zadać swojej ukochanej to najważniejsze pytanie, jednak nie jesteś najlepszy w planowaniu romantycznych niespodzianek? Szalejąca za oknem pandemia pokrzyżowała Twoje plany? Spokojnie, mamy na to rozwiązanie! Przygotowałyśmy dla Ciebie kilka pomysłów na wyjątkowe zaręczyny w Walentynki.

Wedding Dream app

1. Zaręczyny w Walentynki w filmowym stylu

Ten sposób wymagał będzie zaangażowania kilka osób, w tym takich, którzy znają się na reżyserii, montażu i nagrywaniu filmów, jeśli jednak Ty i Twoja (przyszła) narzeczona jesteście kinomaniakami takie zaręczyny z pewnością ją zachwycą.

wieczór filmowy w domu

Jak się przygotować?

Przygotowania do zaręczyn w filmowym stylu będą składały się z kilku etapów, do których musisz się solidnie przygotować, uwierz jednak na słowo, że efekt będzie wart zachodu. Na rynku jest wiele firm, które pomogą Ci zrealizować takie nagranie- wystarczy, że się do nich odezwiesz.

 • Spotkanie z reżyserem lub realizatorem klipu– dobrze byłoby, gdybyś na tym etapie miał już chociaż zarys pomysłu na film. W końcu wiesz najlepiej, czy wolicie oglądać filmy akcji, komedie, czy też thirllery. Opowiedz o swojej wizji, o Waszym związku- to wszystko pomoże stworzyć scenariusz.

Uwaga! Na tym etapie musisz mieć już pomysł na to, jak się chcesz oświadczyć, bo to także może wpłynąć na fabułę przygotowanego przez Ciebie filmu.

 • Realizacja nagrania– w zależności od ustaleń ten etap może potrwać od kilku godzin do nawet kilku dni- będzie Ci więc potrzebny nie tylko urlop, ale także solidna wymówka, bo bez pytań się nie obędzie. Uprzedź też wszystkich, którzy mogą zdradzić Twoją tajemnicę, żeby nie puścili pary z ust!
 • Montaż- przygotuj wszystkie materiały i przekaż montażyście- teraz pozostaje Ci tylko czekać na gotowy materiał i… przygotować filmowy wieczór.
 • Zaręczyny (w Walentynki)– zaproś swoją drugą połówkę na wyjątkowy seans u Was w domu i, w zależności od zaplanowanego scenariusza przygotuj wszystko, co będzie Ci potrzebne do jego realizacji. Aha. Nawet jeśli scenariusz tego nie przewiduje- miej w zanadrzu Szampana… Coś mi mówi, że będziecie mieli co świętować 😉
zaręczyny w walentynki wieczór filmowy

2. Planszówki: sposób na zaręczyny w Walentynki

Mamy też propozycję dla tych z Was, którzy są miłośnikami gier planszowych. Jeśli lubicie spędzać wieczory tocząc batalie przy użyciu kostki, tabliczek z literami, czy drewnianych bloczków, to możesz wykorzystać ten patent, żeby się oświadczyć. Jak? Nic prostszego!

Jenga: ukryj pierścionek w drewnianej wieży

Ta sprawnościowa gra ma rzeszę fanów na całym świecie… Jak się jednak dobrze zastanowić, to jest ona również fantastyczną skrytką na pierścionek zaręczynowy.

Ponownie będziesz potrzebował odrobiny czasu na przygotowania: w jednym klocku wywierć otwór, w którym schowasz pierścionek, a następnie złóż wierzę i czekaj na rozwój wydarzeń. Jak tylko któreś z Was trafi na błyskotkę- przejdź do dzieła i zadaj ukochanej pytanie.

zaręczyny w walentynki para gra w jengę

P.S. Klocki do Jengi możecie później wykorzystać jako księgę gości na Waszym weselu!

Zaręczyny w Walentynki: Scrabble

Jeśli jesteście miłośnikami gier słownych, to oświadczyny podczas rozgrywki staną się niezapomnianą chwilą. Trochę będziesz musiał się nakombinować (a najlepiej, gdybyś miał drugi komplet liter), ale spokojnie. Odrobina logistyki i wszystko uda się poukładać.

Przygotuj sobie wcześniej litery, które będą Ci potrzebne, żeby ułożyć pytanie i czekaj na rozwój wydarzeń- jak tylko rozgrywka się zacznie ułóż pytanie na planszy. Voila!

Kalambury: kto zadaje pytanie?

Gry w kalambury nie trzeba z pewnością przedstawiać nikomu- w końcu w dzieciństwie każdy z nas bawił się w nią z rówieśnikami. Zadanie jest proste- trzeba naprowadzić „przeciwnika” na hasło w ustalony wcześniej sposób. Czy to nie jest idealna okazja, żeby przemycić to najważniejsze pytanie?

W trakcie pojedynku łatwo uśpisz czujność ukochanej, a kiedy sama na głos wypowie pytanie „Czy wyjdziesz za mnie?” z pewnością będzie bardzo zaskoczona.

para gra w kalambury

Nagroda za zwycięstwo

Jeśli gry, w które zazwyczaj gracie nie są pomocne w ukryciu w nich pierścionka, czy pytania umów się, że wydarzą się, w zależności od wyniku rozgrywki, następujące rzeczy:

 • Jeśli wygra Twoja (przyszła) narzeczona- otrzyma nagrodę;
 • Jeśli Ty wygrasz ona zrobi to, o co ją poprosisz.

Teraz już tylko los zadecyduje, jak potoczy się gra… Jedno jest pewne, tak, czy inaczej będziesz zwycięzcą!

3. Wyjątkowy posiłek

Tak tak, wiem co pomyślała teraz większość z Was… Ale przecież ja nie umiem gotować, a restauracje są zamknięte! Nic prostszego- wystarczy, że zamówicie pyszne jedzenie z dostawą do domu (może nawet lepiej nie oddawać się kuchennemu szaleństwu), a zaoszczędzony czas poświęć na zakup kwiatów ( i innych dekoracji) oraz szampana (zakładam, że pierścionek już masz). I poproś ukochaną o rękę.

zaręczyny w walentynki kolacja w domu

Tak, wiem, może się to wydać banalne, ale jeśli oboje jesteście typami domatorów, lub nie czujesz się dobrze w tego typu aranżowanych scenkach- postaw na klasykę. W końcu to też Twój wielki dzień.

Przy okazji – jestem gotowa się założyć, że kiedy czytaliście ten akapit myśleliście o kolacji, prawda? No właśnie… A gdyby tak oświadczyć się przy romantycznym śniadaniu podanym do łóżka? Bo po co czekać, skoro całe Walentynki możecie spędzić już jako narzeczeni?

zakochana para je śniadanie w łóżku

W takim przypadku osiągniesz efekt zaskoczenia, bo nawet jeśli Twoja partnerka spodziewa się oświadczyn to raczej założy, że będzie musiała czekać do wieczora. Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście wieczorem zasiedli do romantycznej kolacji przy świecach.

New Drop

A, i jeszcze jedno! Kiedy już usłyszysz TAK, na które tak bardzo czekasz- koniecznie zarejestrujcie się z Twoją ukochaną w aplikacji WeddingDream.APP– nasza Redaktor Naczelna już tam na Was czeka, żeby pomóc Wam zorganizować najważniejszy dzień Waszego życia!

Rekomendowane artykuły