Prezent ślubny, który nie traci na wartości. Złoto dla pary młodej

Prezent ślubny, który nie traci na wartości. Złoto dla pary młodej 112087

Wybór prezentu dla pary młodej może okazać się nie lada wyzwaniem. Koperta z pieniędzmi, choć praktyczna, jest jednak dość oczywista. Co zrobić, kiedy chcesz znaleźć naprawdę wyjątkowy prezent ślubny, który nigdy nie straci na wartości i to nie tylko tej sentymentalnej? Podobno najlepszym przyjacielem kobiety są diamenty. Cóż, w takim razie najlepszym przyjacielem małżeństw jest złoto!

Złoto – Oryginalny prezent ślubny

Kiedy ktoś, kto jest Ci szczególnie bliski, bierze ślub, chcesz podarować mu prezent, który będzie miał wyjątkowe znaczenie. Chcesz, by małżonkowie wiedzieli, że prezent wybrany był z myślą o nich i specjalnie dla nich. Prezent ma im pokazać, jak ważni są dla Ciebie i jak bardzo cieszysz się ich szczęściem.

I choć to wszystko mogłoby wydawać się oczywiste, kiedy przychodzi czas wybierania podarunku… pojawiają się problemy. Sprawdzasz oferty internetowych sprzedawców, przeglądasz wyroby rękodzielnicze, szukasz podpowiedzi na forach, podpytujesz przyjaciół, ale nic nie wydaje się wystarczająco wartościowe.

Wyjątkowe chwile wymagają wyjątkowej oprawy. Może warto więc podarować nowożeńcom na prezent piękną sztabkę złota, której blask nigdy nie zgaśnie?

Co jednak, jeśli nie znasz pary młodej tak bardzo, by wiedzieć, z jakiego prezentu się ucieszy? Nie musisz się martwić, bo i tutaj zasada jest całkiem prosta. Jeżeli nie wiesz, co kupić, postaw na klasykę. A czy jest coś bardziej klasycznego niż złoto?

Dodatkowo to jeden z tych prezentów, które trafiają w każdy gust, a trudno wyobrazić sobie coś gorszego niż nietrafione lub zdublowane prezenty. Nikt nie potrzebuje dodatków w stylu glamour, kiedy zdecydowanie woli klimaty boho. Natomiast każdemu przyda się prawdziwe złoto.

Ile powinien kosztować prezent ślubny?

To jedno z tych pytań, na które nie ma dobrej odpowiedzi.

Przyjmuje się, że wartość prezentu ślubnego powinna być zbliżona do kosztów, które ponosi para młoda w związku z goszczeniem Was na swoim weselu. To jednak dość zgubny przelicznik, bo raczej nikt nie pyta młodych, ile płacą „od talerzyka”.

Dlatego najlepiej ustalić budżet, który po prostu jest dla Ciebie osiągalny. Możesz sugerować się stopniem bliskości czy zażyłością relacji z przyszłymi małżonkami lub wybrać jakikolwiek inny sposób obliczenia tego, ile powinien kosztować prezent ślubny. Bez względu na budżet, na pewno znajdziesz prezent, który będzie naprawdę wyjątkowy.

Za prawdziwe sztabki złota i złote monety wcale nie musisz płacić dużo!

cars maybach

Prezent ślubny do 500 zł

Przy niższych budżetach często wydaje się, że musimy wybrać przeciętny prezent, bo przecież to niemożliwe, by w takiej cenie znaleźć coś oryginalnego. Cóż, na szczęście takie myślenie wcale nie odzwierciedla rzeczywistości.

Chociaż złoto kojarzone jest z bogactwem (zresztą całkiem słusznie), ma ono również ogromną wartość symboliczną.

New Drop

Dlatego kupując złoto na prezent, nie musisz inwestować w nie ogromnych sum – wystarczy już kilkaset złotych, by podarować młodej parze prezent, który ją zachwyci!

Złota Sztabka Fortuna

Ta wyjątkowa sztabka złota to prezent w bardzo przystępnej cenie. Jednak to coś więcej niż tylko elegancki podarunek. Wybity na sztabce motyw Fortuny – rzymskiej bogini szczęścia i pomyślności – sprawia, że jest ona idealnym prezentem dla pary młodej. 

sztabka złota na prezent dla pary młodej

Złoty Wiedeński Filharmonik

To najmniejsza wagowo wersja najbardziej popularnej złotej monety w Europie. Zawiera 1,24 g czystego złota i doskonale sprawdzi się jako wyjątkowy prezent dla nowożeńców. Jest nie tylko piękna, ale może też stanowić wprowadzenie do świata inwestycji w metale szlachetne.

Na monecie wybito budynek wiedeńskiej filharmonii – może to być świetną podpowiedzią, gdzie wybrać się na pierwszą wycieczkę jako małżeństwo!

złoto jako prezent ślubny

Srebrna Arka Noego

Jeśli wiesz, że dla pary młodej ważna jest sfera duchowa, ta srebrna moneta symbolizująca góry Ararat i Arkę Noego, która podobno w nich utknęła, może być doskonałą propozycją prezentową. Srebro ma w sobie coś bardzo eleganckiego, a co najciekawsze – ta moneta ma siłę nabywczą pieniądza. W Republice Armenii możesz zapłacić nią za zakupy w każdym sklepie!

sztabka złota na prezent dla pary młodej

Prezent ślubny do 1500 zł

Szukasz prezentu na ślub przyjaciół, siostry, kogoś bliskiego? Jeśli inwestować, to w to, co ma przyszłość. Zamiast kupować kolejny, oklepany prezent, możesz podarować młodym coś, co nie tylko sprawi, że będą szczerze zadowoleni, ale też z biegiem czasu nie straci na ważności. Przedmioty użytkowe z czasem po prostu się psują, zdjęcia blakną, pieniądze zjada inflacja…

Tymczasem złoto zawsze zachowuje swoją wartość.

Jaki prezent ślubny do 1500 zł możesz kupić na ślub?

Złoty Australijski Lunar – rok Tygrysa 2022

Moneta z serii australijskich monet księżycowych, wybijana zgodnie z kalendarzem lunarnym – raz na 12 lat. Jeżeli ślub młodych odbywa się w roku Tygrysa lub któreś z małżonków według chińskiego kalendarza urodziło się pod znakiem Tygrysa, moneta będzie miała dodatkowe znaczenie symboliczne.

złoto na prezent dla pary młodej

Złota sztabka Valcambi

Pięciogramowa sztabka złota o próbie 9999. To jednak coś więcej niż po prostu sztabka złota. Wyprodukowana w największej szwajcarskiej odlewni metali Valcambi jest akceptowana jako good delivery przez Szwajcarski Bank Centralny, LBMA i giełdy towarowe na całym świecie. Dla pary młodej jest to więc nie tylko prezent, ale i inwestycja w przyszłość.

złoto na prezent dla pary młodej

Złoto na ślub – dlaczego warto?

Jeśli jeszcze zastanawiasz się, czy warto podarować złoto jako prezent ślubny, oto kilka powodów, które Cię przekonają:

  • Złoto to oryginalny prezent – i to taki, który zawsze idealnie pasuje do okazji, a jeśli się zdubluje…cóż, co dwie sztabki złota to nie jedna!
  • Złoto to inwestycja na przyszłość – w dobie kryzysów, kiedy wartość pieniądza spada, a także szczególnie w przypadku tak wysokiej inflacji, złoto jest bezpieczną przystanią. Dając w prezencie sztabkę złota, dajesz młodym coś, co jest nie tylko wyjątkowe, ale też nie traci na wartości.
  • Złoto zawsze trafia w gust – nietrafione prezenty są koszmarem każdej pary młodej, dlatego prezent tak elegancki i klasyczny jak złoto jest zawsze dobrym wyborem. Bez względu na to, jak bliskie relacje łączą Cię z młodą parą, reakcja na prezent zawsze będzie taka sama: wow!
  • Złoto mieści się do pudełka na koperty – problem, z którymi często boryka się para młoda na weselu, to brak miejsca na przechowanie prezentów. Nie w każdym miejscu można wygospodarować osobny pokój na otrzymane podarunki, natomiast sztabka złota lub złota moneta bez trudu zmieszczą się w klasycznym pudełku na koperty, które później można po prostu przewieźć w samochodzie.
  • Złoto jest piękną pamiątką – taki prezent może zapoczątkować niezwykłą tradycję przekazywania tej sztabki z pokolenia na pokolenie.

Jak zapakować prezent ślubny?

Chociaż sztabka złota lub złota moneta już same w sobie są naprawdę wyjątkowe, taka okazja jak ślub wymaga jednak odpowiedniego sposobu pakowania.

Klasyczna elegancja to styl, który zobowiązuje, dlatego samo opakowanie powinno być równie eleganckie, co i prezent. A jeśli jednocześnie będzie też mogło stanowić sposób na przechowanie prezentu później – cel osiągnięty!

Zależnie od typu przyjęcia, relacji łączących Cię z młodymi, ale też ich gustu, możesz postawić na mniej lub bardziej wyszukane pudełka, monety i sztabki.

Od bardzo prostych, klasycznych pudełek, aż po oryginalne, wykonane z drewna czy skóry – na pewno znajdziesz takie, które idealnie będzie pasowało do okazji.

Takie pudełko jest nie tylko praktyczne, ale też samo w sobie dodatkowo dodaje prezentowi szyku i wytworności.   

złoto na prezent dla pary młodej

Z kodem WEDDINGDREAM dostaniecie 20% rabatu na wybrane pudełka!

Gdzie można kupić złoto na prezent ślubny?

Najlepiej u sprawdzonego dealera złota takiego jak Tavex. To firma działająca na rynku inwestycyjnym od lat!

Tavex to międzynarodowy koncern finansowy z wieloletnim doświadczeniem. Historia firmy sięga 1999 roku i chociaż zaczęła się od wymiany walut, z biegiem czasu to właśnie sprzedaż metali szlachetnych stała się wiodącym obszarem działalności. Dzięki bezpośredniej współpracy z największymi światowymi mennicami Tavex oferuje swoim klientom najwyższą jakość i złoto ze sprawdzonych źródeł, z dostępnością od ręki. 

Dziś Tavex to największy dealer metali szlachetnych i walut w Europie Północnej oraz jeden z wiodących w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej – z oddziałami stacjonarnymi w 12 krajach, gdzie co roku obsługuje ponad 2 miliony klientów. 

To firma z tradycją i wartościami, która w samej Polsce posiada aż 8 nowoczesnych salonów. Firma, w której zaufanie jest na wagę złota. 

concept store

Artykuł sponsorowany

Rekomendowane artykuły