30 rocznica ślubu: przewodnik po najlepszych prezentach i życzeniach dla małżonków

30 rocznica ślubu

Trzydziesta rocznica ślubu to szczególna data w życiu dwojga bliskich sobie ludzi. Symbolizuje ona ich miłość, przyjaźń, wytrwałość oraz wzajemne zrozumienie i szacunek. To dzień, w którym para jubilatów we dwoje i w gronie najbliższych świętuje swoje gody małżeńskie. Z tej okazji warto zadbać nie tylko o wyjątkowy prezent dla nich na te perłowe gody, ale również o zapadające w pamięć najpiękniejsze życzenia z okazji rocznicy ślubu.

Jak się nazywa 30 rocznica ślubu i jak najlepiej ją świętować?

30 rocznica ślubu
Fot: Shutterstock

Rocznice ślubu mają nadane specjalne nazwy, które odnoszą się do stażu związku i siły relacji, które symbolicznie określa się mianem materiału. Im dalsza rocznica, tym trwalszy materiał w jej nazewnictwie. Trzydziesta rocznica ślubu to perłowa rocznica ślubu. Perła to piękny i szlachetny materiał, który idealnie podkreśla głębokie uczucie, jakie powstaje między dwojgiem ludzi z tak długim stażem związku. A jak w specjalny sposób celebrować to święto? Co na rocznicę ślubu zaplanować, by ten dzień był inny niż wszystkie? Każde małżeństwo i każdy człowiek jest inny. Dlatego sposobów świętowania może być tyle, ile ludzi i związków. Jak zatem spędzić niezapomnianą rocznicę? Podpowiadamy:

 • Celebracja z własnymi dziećmi lub najbliższą rodziną
 • Odnowienie przysięgi małżeńskiej
 • Wspólny wyjazd 
 • Weekend w SPA
 • Rejs statkiem 
 • Lot balonem 
 • Skok ze spadochronem
 • Romantyczna kolacja

Trzydziesta rocznica ślubu ma również swój kolorystyczny symbol. Jest to zieleń, która może stanowić pewną sugestię podczas wizyty u jubilera. Ozdoby z zielonym szafirem czy szmaragdem symbolizującym miłość, wierność i odrodzenie, na perłowe gody będą idealnym prezentem. 

New Drop

30 rocznica ślubu: jak stworzyć osobisty i sentymentalny prezent dla męża lub żony?

30 rocznica ślubu
Fot: Shutterstock

Chcąc podkreślić miłość, jaką darzy się dwoje jubilatów, można wyrazić to gestem i podarować sobie wzajemnie wyjątkowy upominek. Jaki prezent na 30 rocznicę ślubu będzie dobrym wyborem? Warto pomyśleć o czymś personalizowanym, na przykład:

 • Wasze wspólne fotografie 
 • oryginalny produkt DIY 
 • specjalne prezentowe kosze
 • pióro wieczne z grawerem
 • rysunek stworzony na podstawie Waszego wspólnego zdjęcia
 • ręczniki z ozdobnym haftem – Waszymi inicjałami albo ciekawą sentencją
 • pudełko na zegarek lub biżuterię,
 • zegarek lub biżuteria ze specjalnym grawerem

Jak wybrać idealny prezent na 30 rocznicę ślubu dla rodziców lub znajomych?

30 rocznica ślubu
Fot: Shutterstock

Prezent na rocznicę ślubu dla rodziców to wyraz uznania dla ich związku. Upominek z tej okazji powinien więc być wyjątkowy i dopasowany do ich wspólnych zainteresowań lub pasji. Podarunek może też mieć formę niezwykłego przeżycia, które zapisze się w pamięci rodziców na długie lata. Im dłuższy staż związku, tym huczniej obchodzona jest rocznica ślubu. Celebracja kolejnego wspólnego roku życia to świetna okazja, by pozwolić sobie na odrobinę luksusu i przeżyć niezapomniane chwile w nietypowy sposób. Warto więc wybrać oryginalny prezent na 30 rocznicę ślubu dla rodziców, by sprawić im wiele radości i podziękować za trudy związane z wychowaniem potomstwa. Pomysłów na niebanalny podarunek na okrągłą rocznicę ślubu jest wiele. Świętować można też w bardziej konwencjonalny sposób niezależnie czy dotyczy to rocznicy ślubu rodziców, czy znajomych. Warto wówczas zorganizować odświętny obiad lub kolację dla całej rodziny. Podczas uroczystości można celebrować spędzone razem lata, okazać najbliższym czułość i przywiązanie. Świetnym pomysłem jest przygotowanie okazałego tortu na rocznicę ślubu rodziców, który nie tylko zachwyci smakiem, lecz także pięknym wyglądem. Wykwintne jedzenie czy wspaniałe kwiaty na rocznicę ślubu rodziców lub znajomych stanowią wyraz uznania i podziękowania. Aby jednak urozmaicić świętowanie tej uroczystości, na rocznicę można też wykupić specjalną sesję fotograficzną. Jubilaci sami będą mogli wybrać jej miejsce i przebieg. Taka atrakcja to świetna zabawa, a także możliwość uzyskania ciekawej pamiątki, jaką są zdjęcia.

Najpiękniejsze życzenia na 30 rocznicę ślubu

30 rocznica ślubu
Fot: Shutterstock

Najpiękniejsze życzenia to te, które płyną prosto z serca, a swoją szczerością również chwytają za serce. Tak ważny dzień jak 30 rocznica ślubu, zasługuje na wyjątkową oprawę, a piękne życzenia pozwolą wyrazić wiele wspaniałych uczuć i emocji, które podkreślą doniosłość tej chwili. Oto kilka przykładów takich życzeń:

 • W dniu perłowej rocznicy ślubu życzymy, abyście w każdym momencie małżeńskiego życia, zwłaszcza w chwilach trudnych, pamiętali uczucia, które 30 lat temu przywiodły Was przed ołtarz. Wszystkiego najlepszego z okazji rocznicy ślubu!
 • Z okazji Waszej 30 rocznicy życzę Wam, żeby kolejne wspólne lata były równie udane jak te, które są już wspomnieniami… Zawsze pamiętajcie o tym, że kochać drugą osobę, to nie tylko mówić jej, że jest dla nas ważna. To też okazywać wsparcie, zrozumienie, pomoc. Niech nigdy nie zabraknie Wam sił w rozumieniu siebie nawzajem i rozwiązywaniu konfliktów. Pielęgnujcie ten piękny dar, który dostaliście od Boga – Waszą miłość.
 • Drodzy Jubilaci! W tak pięknym dniu, jakim jest 30 rocznica Waszego ślubu, życzymy Wam wszelkiej pomyślności, pociechy z dzieci i wnuków oraz doczekania w dostatku i zdrowiu Złotych Godów.
 • Z okazji 30 rocznicy Waszego ślubu pragniemy życzyć, aby Wasze dni były pełne ciepła, wzajemnego wsparcia i niekończących się powodów do radości. Niech magia Waszej miłości, która rozświetliła te trzy dekady, nieustannie promienieje jasnym światłem, prowadząc Was przez kolejne chwile pełne wdzięczności, przygód i       namiętności. Oby każdy kolejny dzień był dla Was pełen odkryć, niespodzianek i ciepłych wspomnień. Niech Wasza opowieść nadal rozkwita, inspirowana nieskończoną pasją, miłością i wzajemnym zrozumieniem. Niech ten diament, którym jest Wasza miłość, nigdy nie przestanie błyszczeć! Wszystkiego, co najlepsze w dniu 30 rocznicy ślubu!
 • Niech Miłosierny Bóg, który był z Wami od początku tej cudownej podróży, nadal Wam towarzyszył, błogosławił i prowadził przez kolejne lata, które przed Wami. A Wasza miłość niech będzie wiecznym świadectwem Bożej obecności w świecie. Z sercem pełnym radości i wdzięczności za to, życzymy Wam jeszcze wielu lat spędzonych w harmonii, miłości i Bożym błogosławieństwie.

5-7

Rekomendowane artykuły