Życzenia na dzień mężczyzny — inspiracje i pomysły na najlepsze życzenia dla faceta

życzenia na dzień mężczyzny

Dzień Mężczyzny ustanowiono w 1999 r. – w Polsce jest obchodzony 10 marca i stanowi odpowiednik Dnia Kobiet. Czego życzyć mężczyznom z okazji ich święta? W naszym artykule znajdziesz gotowe wierszyki, śmieszne i oryginalne życzenia, które z pewnością przypadną do gustu adresatom. Warto się nimi zainspirować przy składaniu własnych życzeń.

Dzień mężczyzny: jak wymyślić oryginalne życzenia dla mężczyzny

życzenia na dzień mężczyzny

Kiedy stajemy przed problemem, jak napisać życzenia, w dodatku wyjątkowe, warto zastanowić się nad relacją z osobą, którą swoim dobrym słowem chcemy obdarować. Im nasza więź jest silniejsza, tym łatwiej. Wiemy bowiem, czego pragnie dana osoba, co jest dla niej ważne i czym możemy sprawić jej przyjemność. Oto kilka naszych inspirujących propozycji takich życzeń:

 • Dzień faceta dziś się święci
  więc życzę Ci tego co Cię kręci
  full zabawy, dobrych chęci
  niech Cię licho złe nie nęci
  „złe” przygody niech Cię miną
  oraz troski w dal odpłyną.
 • Z okazji Dnia Mężczyzn życzę Ci mój aniołku:
  gwiazdki z nieba, kasy ile potrzeba,
  samych radości, ze mną czułości,
  słońca w błękicie,
  uśmiechu przez calutkie życie,
  i niech Ci się spełniają wszystkie marzenia,
  no i w ogóle najlepsze życzenia.
 • W Dzień Mężczyzn życzę Ci,
  abyś nawet pomimo upływu lat
  nigdy nie wyrastał z własnych marzeń
  i z tą samą nieprzejednaną wytrwałością
  zawsze dążył do celu.
 • Szkatułki pomyślności, najlepszego samochodu, dużo siły, pieniędzy i słońca i oby tak Ci się powodziło zawsze i bez końca. Przyjaciele i znajomi, którzy Cię dobrze znają, niech zawsze dobrze radzą, a ci, co Cię kochają, niech nigdy nie zdradzą.
 • O Mężczyzno niebo Cię zrodziło, żeby mnie, kobietę, już na zawsze uszczęśliwiło. Bez wsparcia Twojego męskiego, silnego ramienia żyć już nie można, dlatego składam Ci życzenia z okazji Twojego święta, będąc tak radosna.

Życzenia dla mężczyzny: jak zrobić wrażenie słowami w dniu jego święta

życzenia na dzień mężczyzny
Fot: Shutterstock

Złożyć życzenia mężczyźnie to nie lada wyzwanie, ale już sam fakt, że pamiętasz o jego święcie ma znaczenie. Treść życzeń zależy oczywiście od tego, jakie relacje Was łączą. Jeśli jest to facet bliski twojemu sercu, jak mąż, przyjaciel czy brat  można napisać coś prosto z serca, niekoniecznie w wersji rymowanej. Podczas składania takich życzeń, w które wierzymy, uruchamiamy też element magiczny. Mówiąc z pełnym przekonaniem, możemy sprawić, że osoba, do której te słowa kierujemy, sama zacznie chcieć ich spełnienia. To bardzo ważne dla rozwoju osobistego. Życzenia służą też podtrzymaniu relacji. Mamy okazję do porozmawiania o swoich przeżyciach i planach. Oznacza to, że okazja do składania życzeń jest jednocześnie sytuacją do odnowienia i zacieśnienia znajomości. Oto kilka przykładów tego typu życzeń:

 • W dniu Twojego święta chciałam Ci powiedzieć,
  że Ty jesteś dla mnie najdroższy pod niebem!
 • Kocham Twe serce, kocham Twe oczy
  Kocham Cię całego, bo jesteś uroczy…
 • W Dniu Mężczyzn przyjmij buziaczka
  Od zawsze kochającego kociaczka!
 • Trzymaj mnie za rękę i bądź bardzo blisko mój ukochany Mężczyzno! W dniu Twojego święta pamiętam, całuję, a na wieczór specjalny prezent szykuję!
 • Dzięki Tobie świat nabrał kolorów! Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Mężczyzny!
 • Dla najwspanialszego mężczyzny najlepsze życzenia — niech świat na lepsze dla niego się zmienia, beztroskich chwil, udanych momentów, tylko udanych eksperymentów,
  słoneczka latem, mnóstwa śniegu zimą, niech wszystkie chwile radości płyną!
 • Misiu kochany, a co to za święto dziś mamy? Wszystkiego najlepszego dla mężczyzny mojego, życzy…!
 • Dziś święto obchodzisz najdroższy Mężczyzno,
  Niech los Ci z kwiatów życie uplata,
  niech nie da poznać żadnych trosk
  i rzuci pod nogi pieniędzy stos!

Fajne życzenia dla mężczyzny: kreatywne pomysły na dzień mężczyzn

życzenia na dzień mężczyzny
Fot: Shutterstock

Bardzo dobrym rozwiązaniem, by ten dzień był wyjątkowy dla Twojego mężczyzny oprócz fajnych życzeń z tej okazji, jest też wręczenie mu kreatywnego  prezentu. Taki podarunek może mieć różnorodną formę — od drobnych słodyczy, aż po efektowne kosze prezentowe. Idealnym prezentem dla bliskiej osoby jest także niewątpliwie spędzenie z nią czasu. Wspólne wyjście, bilety albo rezerwacja stolika to zaledwie część z ciekawych propozycji. Do Ciebie należy wybór atrakcji, a my ze swej strony przedstawiamy Ci zestaw fajnych życzeń z okazji Dnia Mężczyzny:

 • Przyjmij życzenia kochany chłopie od tej baby, co myśli o Tobie, niech się spełnią Twe marzenia i spełnione będą wszystkie pragnienia.
 • Dzień mężczyzny jest raz w roku i to właśnie dzisiaj, obiboku, niech radość i szczęście będą przy Tobie, i dużo zdrowia, byś nie wylądował w grobie.
 • Wszystkiego najlepszego dla chłopca dużego, wódki dużo, smutków mało i by się układało, a dla chłopaka małego, oby jak najmniej złego.
 • Pieniędzy dużo na liczne przygody, do kobiet udane podchody, troski niech szybko uciekają, bo inne rzeczy pierwszeństwo mają.
 • Z okazji Dnia Mężczyzny życzę Ci, abyś był pomocny jak komputer, szybki jak japoński skuter, sympatyczny jak maskotka, i słodziutki jak szarlotka.
 • W Dniu Mężczyzny życzę Ci, abyś zawsze służył mi: siłą, gdy popsuje się odkurzacz, śmiechem, gdy mnie coś zacznie wkurzać, radą, gdy popadnę w wątpliwości oraz ciałem, gdy potrzebuję miłości!

Oryginalne życzenia na dzień mężczyzny: jak zaskoczyć i rozbawić

życzenia na dzień mężczyzny
Fot: Shutterstock

Życzenia na Dzień Mężczyzny — oryginalne — jak najbardziej będą na miejscu, jednak oprócz życzeń z okazji Dnia Mężczyzny wspaniałym pomysłem, by zaskoczyć go i rozbawić będzie również wspólne wyjście na romantyczną kolację połączoną z seansem kinowym lub spektaklem teatralnym. Fajnie byłoby spędzić ten dzień inaczej niż „klasyczną randkę” i spróbować czegoś nowego, na przykład magicznej kolacji bądź degustacji. Pomysłów na uczczenie tego dnia jest naprawdę wiele. Wszystko zależy od Waszych wspólnych  zainteresowań i pasji! Każda okazja na  spędzenie razem  czasu i realizację pasji, jest świetnym pomysłem! 

Mądre życzenia na dzień mężczyzny: inspirujące słowa, które pozostaną w pamięci

życzenia na dzień mężczyzny
Fot: Shutterstock

Mądre życzenia na Dzień Mężczyzny to nie są rymowane, zabawne wierszyki, a raczej życzenia skłaniające do refleksji, utrzymane w dość poważnym tonie, na przykład takie jak te poniżej:

 • Gdy wszyscy panowie świętują, to dobra okazja do złożenia szczerych życzeń. Życzę Ci więc wszystkiego, czego pragniesz! Niech każdy dzień przynosi Ci same miłe niespodzianki, a życie oszczędzi rozczarowań.
 • 10 marca to święto wszystkich mężczyzn. Również ja pamiętam o Tobie i przesyłam Ci najserdeczniejsze życzenia — niech się spełniają wszystkie Twoje marzenia! Każdego dnia czuj się szczęśliwy. Niech towarzyszy Ci poczucie samorealizacji, a życie będzie pasmem dobrych chwil.
 • Z okazji Dnia Mężczyzn przyjmij szczere życzenia. Przede wszystkim życzę Ci dużo zdrowia. Z uśmiechem na ustach idź przez życie, spełniając założone przez siebie cele. Każdy dzień traktuj jak nowe wyzwanie. 
 • Dzisiaj świętują wszyscy panowie. Do worka z życzeniami również ja planuję dorzucić kilka swoich. Szczerze zapewniam Cię o swojej pamięci. Bądź zawsze zdrowy, szczęśliwy, spokojny i uśmiechnięty. Niech każdego dnia spotyka Cię coś dobrego. Niech otacza Cię tylko sama życzliwość!
 • Dużo cierpliwości w realizacji własnych celów i zamierzeń. Szczęścia w życiu rodzinnym i zawodowym. Niech każdy dzień staje się piękną przygodą i okazją do chwytania samych dobrych momentów. 
 • Dzisiaj Dzień Mężczyzny — pozwól więc, że złożę Ci najserdeczniejsze życzenia. Niech każdy Twój dzień opromieniają małe radości. Niech towarzyszy Ci jak najmniej problemów i smutków. Życzę, byś czuł się szczęśliwy i spełniony.
 • Z okazji Dnia Mężczyzny załączam szczere, ciepłe życzenia. Traktuj każdy dzień jak wyzwanie i zagadkę. Niech towarzyszy Ci poczucie zadowolenia z własnych działań. Niech nie opuszcza Cię spokój i zdrowie. Bądź szczęśliwy!
 • Dzień Mężczyzny to wyjątkowe święto wszystkich panów. Przypada właśnie dzisiaj, więc z tej okazji składam życzenia, jako cichy dowód mej pamięci. Niech każdy dzień daje Ci jak najwięcej okazji do zadowolenia. Trwaj w zdrowiu i spokoju, a smutki niech nie mają do Ciebie dostępu.
 • 8 marca świętują wszystkie kobiety, a 10 marca wszyscy mężczyźni. Nie zapomnij dziś uczcić swojego święta! A najpierw przyjmij ode mnie serdeczne życzenia — pogody ducha na każdy dzień, zdrowia, cierpliwości, wytrwałości i spokoju.
 • Dzisiaj świętują wszyscy panowie — od najmłodszych, po najstarszych. Nie sposób więc zapomnieć o życzeniach dla Ciebie. Wszystkiego najlepszego! Niech spełniają się wszystkie Twoje marzenia, nawet te najdrobniejsze i najbardziej skryte. Bądź zawsze szczęśliwy. Oprócz pracy, znajduj też czas na odpoczynek.

Kiedy jest dzień mężczyzn? Oto jak przygotować się na to wyjątkowe święto

życzenia na dzień mężczyzny
Fot: Shutterstock

Dzień Mężczyzny przypada w tym samym miesiącu co Dzień Kobiet, dwa dni po nim, czyli 10 marca. Warto już wcześniej przygotować najpiękniejsze życzenia na Dzień Mężczyzny, aby z samego rana móc zaskoczyć swojego ukochanego, brata, ojca lub syna miłymi słowami, które możesz złożyć osobiście, telefonicznie, napisać w SMS-ie lub kartce okazjonalnej dołączonej do prezentu. W Polsce ta data 10 marca nie jest przypadkowa. Jest to dzień uznawany w Kościele Katolickim za wspomnienie o 40 męczennikach z Sebasty, którzy nie chcąc wyrzec się swojej wiary, zostali poddani okrutnym torturom i ostatecznie zamarzli na śmierć. Byli żołnierzami XII legionu rzymskiego i sprzeciwili się złożenia ofiary pogańskim bogom. Są uznawani za symbol męstwa, honoru i męczeństwa, stąd ich kult przyczynił się do rozpowszechnienia świętowania Dnia Mężczyzn w Polsce.

Natomiast Międzynarodowy Dzień Mężczyzn ma zwracać uwagę świata na problemy takie jak zaburzenia psychiczne czy rosnącą liczbę samobójstw wśród mężczyzn. Promuje zdrowe wzorce zachowań i porusza problem tzw. toksycznej męskości. Jest to także okazja do promowania zachowań mających na celu poprawę relacji między płciami i promowania równości. W Dzień Mężczyzn warto docenić naszego partnera i pokazać, jak wiele dla nas znaczy. 

Co zrobić, aby ten Dzień Mężczyzny był wyjątkowy? Wszystko zależy od chęci i wyobraźni. Przygotuj coś specjalnego lub wykonaj symboliczny gest. Na przykład ugotuj  jego ulubione danie i podaj je w efektowny sposób. Warto poświęcić temu ten jeden wieczór. Ważne, by Twój  mężczyzna poczuł, że jest Ci bliski, doceniany i kochany, a na pewno to doceni.

Kreatywne kartki i życzenia na dzień mężczyzny: jak zrobić na nim wrażenie 

życzenia na dzień mężczyzny
Fot: Shutterstock

Czy to będzie pan domu, czy Twoja druga połowa, może przyszły mąż, albo po prostu kolega, przyjaciel czy znajomy z pracy — a więc każdy mężczyzna, któremu chcesz podarować takie  kreatywne kartki na Dzień Mężczyzny — warto wówczas  wcześniej przygotować się do tego, by na przykład zakupić kolorowe tasiemki, koraliki itp., aby później stworzyć oryginalną i spersonalizowaną kartkę z życzeniami. Takie kartki również łatwo ozdobisz samodzielnie wybranymi napisami, a niekiedy też zdjęciami. Możliwości jest wiele. Niezależnie od tego, na co ostatecznie się zdecydujesz, możesz mieć pewność, że Twój mężczyzna każdy tego typu prezent  przyjmie z wielką radością! 

A poniżej jeszcze kilka propozycji na Dzień Mężczyzny — życzenia kreatywne:

 • Dziś Twoje święto, więc życzę Ci, aby każdy Twój dzień był tak niesamowity jak nasze wspólne chwile. Kocham Cię bardziej, niż słowa mogą to wyrazić! Zdrowia, szczęścia, pomyślności!
 • Wszystkiego najlepszego, Kochanie! Niech Ci się spełnią wszystkie pragnienia — nawet te najskrytsze. Kocham Cię i zawsze będę obok!
 • W Dniu Mężczyzny życzę Ci, aby każda Twoja chwila była tak piękna i radosna jak te, które spędzamy razem. Jesteś moim przyjacielem i moją miłością! Bądź zdrów i szczęśliwy.
 • Dziś jest Twój dzień, więc korzystaj z niego, jak tylko się da. Niech Ci się spełnią wszystkie plany, nawet te najbardziej zakręcone! Zawsze będę przy Tobie, Kochanie.
 • W Dniu Mężczyzny życzę Ci tyle mocy, ile masz, kiedy robisz coś, co kochasz, tyle siły, ile wtedy kiedy trzymasz mnie w ramionach, i tyle radości i uśmiechu, ile ja mam, mając Ciebie! Zdrowia, spokoju i miłości!
 • Życzę Ci, aby każdy Twój dzień był jak nasze najlepsze chwile: pełen miłości, przyjaźni, szczęścia i niespodziewanych, ale pozytywnych zwrotów akcji. 
 • Dziś Twoje święto, więc życzę Ci tyle radości, ile jest kropli w oceanie. Jesteś moim największym skarbem i miłością życia!
 • W Dniu Mężczyzny życzę Ci, aby każda Twoja decyzja była tak dobra jak ta, kiedy zdecydowałeś się mnie poślubić. Uwielbiam Cię!”
 • W Dniu Mężczyzny życzę Ci, aby Twoje życie było jak nasze uczucie: piękne, prawdziwe i wieczne. Zdrowia, szczęścia i spokoju! Jesteś moim wszystkim!

Dzień Mężczyzny teoretycznie zarezerwowany jest dla dorosłych panów, jednak nie ma przeszkód, aby świętowali go również młodsi chłopcy. Organizacja tego dnia w gronie rodziny może być formą motywacji dla nastolatka do rozwijania swojej niezależności i pielęgnowania zdrowych, męskich wzorców. Zgodnie z wizją Międzynarodowego Dnia Mężczyzn, należy wtedy pokazać młodszemu pokoleniu, co to znaczy być „prawdziwym mężczyzną” i jakie postawy są godne naśladowania. Dzięki temu nauczymy młodych, w jaki sposób należy iść przez życie, aby było ono satysfakcjonujące. 

Choć trzeba wspomnieć, że istnieje odrębne święto już konkretnie przypisane młodszemu pokoleniu mężczyzn, a mianowicie Dzień Chłopaka, który przypada na dzień 30 września.

Ciężko jest ustalić pochodzenie naszego polskiego Dnia Chłopaka. Prawdopodobnie było zainspirowane po części Międzynarodowym Dniem Mężczyzn. Daje nam to zatem dużą dowolność w sposobie świętowania tego dnia. Zgodnie z naszą wolą, możemy uznawać je za dzień chłopców, którzy nie weszli jeszcze w dorosłość i obdarowywać maluchy w rodzinie. Ciekawym pomysłem jest też organizowanie zabaw szkolnych i klasowych, które doskonale sprawdzą się jako metoda integracji grupy po przerwie wakacyjnej. Tego dnia nie zapominajmy też o swoich partnerach – w końcu w każdym mężczyźnie drzemie mały chłopiec! Dzień Chłopaka w Polsce jest formą zabawy. Nie ma nic złego w szkolnych imprezach oraz wręczaniu sobie drobnych upominków. Można też przenieść świętowanie do domu i pokazać młodym mężczyznom, że są dla nas ważni. Nawiązanie do tradycji  pokazuje, że za tym świętem idą podobne wartości, co za Dniem Mężczyzn. Warto wtedy okazać wdzięczność za zdrowie naszych synów. 

Wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Mężczyzny!

Rekomendowane artykuły