Barcelona Bridal Week 2023 122067

To kolejny rok z rzędu, kiedy nasza delegacja udała się na jedne z największych targów ślubnych na świecie. Co zrobiło na nas największe wrażenie?

Zobacz także: Nowojorski tydzień mody – ślubne trendy z całego świata

Targi ślubne 2023 w Barcelonie

Projektanci pokazali nam, że kreatywność w modzie ślubnej nie zna granic.

Nie zabrało licznych trendów jak pióra czy peleryny, pojawiły się proste, klasyczne formy, a także obszerne, bogato zdobione księżniczki. Jednym zdaniem – każda panna młoda znalazłaby coś dla siebie!

Zobacz także: Bridal Week 2023: co mnie zaskoczyło na londyńskich targach ślubnych?

New Drop

Barcelona Bridal Week 2023 w liczbach

Liczby towarzyszące tej imprezie są iście imponujące:

  • 21 500 odwiedzających (w tym 70% spoza Hiszpanii),
  • 350 marek,
  • 34 projektantów z 15 krajów.

Jak podkreślają sami organizatorzy, tegoroczne targi potwierdziły, że branża po pandemii ponownie rozkwita, a barcelońskie wydarzenie staje się drogowskazem dla całej mody ślubnej.

Trendy w sukniach ślubnych 2023

W dużej mierze marki postawiły na błyszczące i opalizujące tkaniny, hafty, wysokiej jakości cyrkonie i ozdoby. Widać przywiązanie do ręcznie szytych i spersonalizowanych sukienek podkreślających kobiecą sylwetkę. Wiele kolekcji zostało zainspirowanych naturą, motywy roślinne zdecydowanie rzucały się w oczy.

Jeśli chcecie pokazać wszystkim zaproszonym gościom, że moda ślubna nie ma przed Wami tajemnic, warto wziąć pod uwagę powyższe wskazówki przy wyborze swojej sukni. Po tę jedną jedyną zapraszamy, oczywiście, do Concept Store. 🙂

concept store

Rekomendowane artykuły