Jak przechowywać ślubne pamiątki?

Jak przechowywać ślubne pamiątki? 34656

Narzeczeni z niecierpliwością wyczekują tego wyjątkowego dnia, do którego przygotowują się już od wielu miesięcy. Kiedy jednak ceremonia i przyjęcie się zakończą, a emocje opadną, może dopaść ich nostalgia i poślubna melancholia. Już naprawdę po wszystkim? Te piękne chwile już nie wrócą? Oczywiście nie da się cofnąć czasu, ale wspomnienia związane z najważniejszym dniem w życiu będą trwały dzięki wyjątkowym, ślubnym pamiątkom!

Dowiedzcie się, jakie przedmioty warto zachować
i w jaki sposób możecie je przechowywać, tak aby pozostały z Wami na długie lata.

Zobacz także: Te rzeczy musisz zrobić na dzień przed ślubem!

Zdjęcia

O sposobie, w jaki można wykorzystać fotografie wykonane podczas ślubu i wesela, pisaliśmy już szerzej tutaj. Zdjęcia są niewątpliwie najczęściej wykorzystywaną ślubną pamiątką, a niekiedy nawet jedyną jaka pozostaje parze młodej po tym wyjątkowym dniu. Pamiętajcie, że nowoczesna technologia potrafi być zawodna i naprawdę warto posiadać fotografie w formie nie tylko elektronicznej, ale przede wszystkim materialnej.

Nikt nie chciałby się dowiedzieć, że wszystkie jego ślubne ujęcia zostały nieodwracalnie utracone…

…gdy laptop, komputer lub dysk permanentnie odmówią posłuszeństwa. Kiedy odbitki zostaną już wywołane, dobrze byłoby również zatroszczyć się o to, aby zachowały perfekcyjny stan i wygląd na długi czas. Po pierwsze nigdy nie należy zostawiać ich na słońcu, które powoduje szybkie blaknięcie fotografii. Najlepiej przechowywać zdjęcia w albumie z foliową osłoną, która zabezpieczy je przed ewentualnymi zarysowaniami czy poplamieniem.

Zobacz także: Wasze śluby — pochwalcie się swoimi zdjęciami!

Kwiaty

Dwie aranżacje kwiatowe, które nowożeńcy bardzo lubią zachowywać jako ślubne pamiątki to oczywiście butonierka pana młodego i bukiet panny młodej. Najczęściej stosowaną metodą konserwacji jest suszenie. Kwiaty możemy ususzyć np. przywiązując je łodygami do góry w suchym i chłodnym miejscu, gdzie należy je zostawić na kilka dni. Niektóre gatunki niestety nie ususzą się na tak ładnie jak np. róże czy hortensje. Czasem może się okazać, że już po kilku tygodniach płatki zaczną opadać lub całkowicie tracić kolor. Istnieje jednak druga metoda, która jest o wiele bardziej skuteczna i zapewnia długotrwały efekt. Mowa o suchym zamrażaniu kwiatów, czyli liofilizacji. Wymaga ono jednak specjalistycznego sprzętu, więc całego zabiegu nie da się wykonać samemu w domu. Należy zlecić go profesjonalnej firmie, która za (nie najniższą) opłatą stworzy dla panny młodej wyjątkową pamiątkę. Być może jednak warto zainwestować i przez wiele lat cieszyć się przepięknym bukietem wyglądającym niemal tak samo jak w dniu ślubu?

Zobacz także: Bukiet ślubny z różowych kwiatów

https://www.instagram.com/p/B3_5ElZFpTK/

Kartki i akcesoria

Nawet jeżeli zdecydowaliście się na udostępnienie gościom księgi, zapewne większość z nich podczas składania życzeń wręczy Wam okolicznościową kartkę. Jeżeli w przyszłości chcecie cieszyć się wzruszającymi słowami, które przekazali Wam bliscy, zdecydowanie musicie zadbać o to, aby żadna z kartek się nie zagubiła. Najlepiej przeznaczyć na ten cel osobne, ozdobne pudełko, do którego świadkowie będą mogli od razu wkładać koperty towarzysząc Wam podczas składania życzeń. Po ceremonii, wszystkie kartki będą znajdować się w jednym miejscu, a do pudełka będziecie mogli dołożyć inne akcesoria związane z Waszym wyjątkowym dniem, takie jak np. podwiązka, mucha czy figurki z tortu. W ten sposób jeden przedmiot stanie się kopalnią pamiątek, do której będziecie mogli zaglądać, aby zaznać cudownych wspomnień z Waszego ślubu.

Jeżeli szukacie pudełka, które będzie Wam odpowiadać nie tylko uniwersalną wielkością, ale i wyszukanym wyglądem, zajrzyjcie do sklepu Wedding Dream.

Od niedawna można zakupić w nim przygotowane specjalnie przez Izabelę Janachowską złote, eleganckie pudełko, które każda młoda para będzie mogła prezentować z dumą nie tylko na weselu, ale także później we wnętrzu swojego domu lub mieszkania.  

Oprócz pudełka na koperty i poślubne pamiątki, w sklepie Wedding Dream znajdziecie również bestsellerowy Przewodnik Panny Młodej  „Aż do ślubu”. Jeżeli wciąż zastanawiacie się nad zakupem, obejrzyjcie film, w którym Izabela Janachowska dokładnie omawia i prezentuje tę wyjątkową pozycję na rynku wydawniczym.

Rekomendowane artykuły