Jak wyróżnić rodziców na weselu?

Jak wyróżnić rodziców na weselu? 18036

Rodzice są zdecydowanie jednymi z najważniejszych gości. W końcu ich wkład w Wasze życie to okres trochę dłuższy niż ostatnie kilka czy kilkanaście miesięcy ślubnych przygotowań. Dlatego wyróżnijcie ich na tle innych gości! Szczególnie jeśli na Waszym weselu będzie wiele osób i wbrew pozorom nie wszyscy będą wiedzieć, która z pań to mama pana młodego lub który z panów to tata panny młodej. Dzień zaślubin to doskonały moment, żeby mogli poczuć, jak ważnymi osobami dla Was są, niezależnie od tego czy w przeszłości dochodziło między Wami do spięć czy nie. Pamiętajcie, że nie ma na świecie osób, które kochałyby Was bardziej!

  • fot. instagram.com/ashlynsavannah
  • fot. instagram.com/sposiamovi

Usadźcie rodziców w wyjątkowym miejscu 

Niekoniecznie musi tu chodzić o usadzenie ich blisko Was. Warto zadbać o towarzystwo, w którym będą czuli się dobrze i swobodnie. Stół, przy którym usiądą rodzice, możecie dodatkowo udekorować tak, by wyróżniał się na tle stolików pozostałych gości. Może to być większa kompozycja kwiatowa, dekoracja ścienna czy też inaczej przyozdobione krzesła. Tę samą strategię można zastosować też podczas samej ceremonii.

janachowska.pl

Odznaka za zasługi

Jeśli spodziewacie się, że rodzice będą aktywnie krążyć między gośćmi, warto pomyśleć o „przyozdobieniu” ich kreacji. Może być to element kwiatowy w postaci korsarza dla pań lub subtelnej butonierki dla panów. Na rynku dostępne są też specjalne kotyliony dla rodziców państwa młodych. Wszystko zależy od Waszych upodobań. Zastanówcie się jedynie nad tym, czy Wasi rodzice chcieliby być w ten sposób odznaczeni i czy wybrane przez Was rozwiązania będą pasować do ich ubioru. Nie chcemy przecież, żeby czuli się niekomfortowo.

  • fot. instagram.com/prestonwoodccweddings
  • fot. instagram.com/makeithappenphotography

Moc słów i gestów

Istnieje nieskończenie wiele pomysłów na prezenty dla rodziców. Warto pomyśleć o czymś spersonalizowanym. Przygotowanie upominku skrojonego na miarę będzie wymagało trochę więcej wysiłku niż zakup bukietu kwiatów, jednak wywoła wiele emocji i będzie dla Was dodatkową frajdą. Oficjalne podziękowanie dla rodziców ma miejsce zazwyczaj w dalszej części przyjęcia weselnego. Przedyskutujcie przesunięcie tego momentu na wcześniejszą porę. Wtedy goście będą mieli okazję poznać ich bliżej zanim jeszcze na dobre oddadzą się zabawie. Prezenty wcale nie muszą być bardzo drogie. Możecie przecież wykonać je samodzielnie. Nie ma znaczenia, ile pieniędzy wydacie. Najważniejsza jest szczerość Waszych intencji i „dziękuję” płynące prosto z serca.

concept store

Siła obrazu

Jedną z najpopularniejszych form podziękowań jest film, na którym wyrażacie swoją wdzięczność za wiele lat poświęceń i za wychowanie. To piękny gest, ponieważ rodzice mogą odtwarzać go sobie później w domu, gdy tylko będą mieli na to ochotę. Poza tym taki multimedialny obraz będzie im przypominał o Waszym pięknym dniu i z pewnością wzruszał za każdym razem tak samo.

Rekomendowane artykuły