8 miejsc na niezapomniane zaręczyny na świecie

zaręczyny w balonie

Zaręczyny to bardzo wyjątkowa chwila w życiu każdej pary. Chyba każdy mężczyzna chciałby, aby ich przebieg był spełnieniem marzeń jego wybranki. A składa się na to naprawdę wiele okoliczności. Oprócz humorów towarzyszących tego dnia obojgu, niezwykle ważne będzie miejsce, gdzie zostaną wypowiedziane te znaczące słowa.

Gdzie się oświadczyć? – miejsca na zaręczyny na świecie

Możliwości są tak naprawdę nieograniczone. To, co może mieć wpływ na decyzję, to przede wszystkim koszty, ale także znaczenie danego miejsca dla Was obojga.

Być może to tam się pierwszy raz zobaczyliście lub tam miała miejsce Wasza pierwsza randka – sentymenty tworzą niesamowitą magię! Musicie tylko pamiętać, że zadanie najważniejszego pytania na drugim końcu świata może pochłonąć trochę środków… No ale czego się nie robi dla ukochanej osoby!

Poznajcie najpiękniejsze miejsca na świecie na Wasze zaręczyny, które świetnie sprawdzą się także podczas sesji narzeczeńskiej.

Zaręczyny w Turcji: Kapadocja

Czy znacie tę magiczną krainę w Turcji? Swój wyjątkowy wygląd zawdzięcza wulkanom, które niegdyś miały wpływ na obecny kształt tego miejsca.

To, co niewątpliwie wyróżnia Kapadocję, oprócz niesamowitych widoków, to często unoszące się tam nad ziemią balony. Są one wręcz wpisane w tamtejszy krajobraz. Można z nich podziwiać wschód słońca oraz zapierającą dech w piersiach panoramę okolicy.

 • zaręczyny podczas lotu balonem
  fot. instagram.com/travel_lerka

Zaręczyny w Grecji: Santorini

Jest to jedna z najbardziej urokliwych lokalizacji w Grecji. Kameralna i niewielka, przyciąga co roku wiele par, które poszukują chwili wytchnienia i klimatycznego miejsca na oświadczyny za granicą.

Z odpowiedniego miejsca można zobaczyć całą wyspę. Santorini jest pełne krętych uliczek i zaułków, a dodatkowego uroku dodaje biała zabudowa i pomalowane na niebiesko kopuły świątyń, które znamy z fotografii. O tej wyspie mówi się także, że jest wyspą zakochanych. Co roku na ślub decyduje się tam mnóstwo par!

 • zaręczyny na santorinii
  fot. instagram.com/santoriniflue

Oświadczyny we Włoszech: Cinque Terre

Cinque Terre to park narodowy wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO, który jest położony na Riwierze Włoskiej w Ligurii. Zalicza się do niego pięć miasteczek, których zabudowa wygląda jakby była wręcz „wklejona” w pobliskie góry.

To miejsce uwielbiane przez turystów z całego świata. Najlepiej, jeśli udacie się tam pociągiem, gdyż w obrębie parku jest bardzo mało miejsca do parkowania. Mimo wszystko warto rozważyć oświadczyny właśnie tam – atmosfera jest niesamowita i magiczna!

 • oświadczyny we włoszech
  fot. instagram.com/phycofisio

Zaręczyny w USA: Nowy Jork

Jeżeli macie możliwość udać się trochę dalej, to w Nowym Jorku znajdziecie wiele niesamowitych miejsc, w których można oświadczyć się ukochanej. Fakt, że jest to wielkie, tętniące życiem miasto, wcale nie oznacza, że jest to propozycja tylko dla planujących zaręczyny w tłumie ludzi.

Wystarczy wybrać późną wieczorową porę, by wjechać choćby na szczyt wieżowca i zadać to najważniejsze pytanie – z widokiem na zachwycający dywan świateł…

 • nowy jork zaręczyny
  fot. instagram.com/emmanelson.photo

Zaręczyny w Stanach Zjednoczonych: Wielki Kanion

Ameryka obfituje w czarujące i magiczne miejsca do oświadczenia się ukochanej. Poza wielkomiejskim szałem Nowego Jorku, istnieją także zakątki przepełnione oszałaiającym widokiem jak Wielki Kanion.

Zaręczyny przy akompaniamencie ciszy, biorąc na świadka zbocza wzgórz i topiąc łzy wzruszenia w rzece Kolorado? Marzenie, które warto spełnić!

wielki kanion

Oświadczyny w Niemczech: Hohenschwangau

Jeżeli Wasza ukochana marzyła od zawsze o księciu z bajki i królewskim weselu, pomyślcie także nad zaręczynami właśnie w takim klimacie. Doskonałe warunki ku temu stworzy zamek Neuschwanstein, górujący nad niemieckim miasteczkiem Hohenschwangau.

Przez turystów jest on nazywany zamkiem Disney’a, choć nie jest to jedyny, o którym mówi się w kategoriach pierwowzoru. Z pewnością jest ot jednak miejsce bajkowe i magiczne – godne królewskich zaręczyn!

 • oświadczyny na zamku
  fot. instagram.com/neuschwastein.castle

Tromsø, Norwegia na zaręczyny

Gorącej miłości nie zaszkodzą nawet chłody koła podbiegunowego. Jeżeli nie straszne Wam zimowe warunki i wielogodzinne ciemności (gdy w Polsce jest zima) lub chłodne lato i wieczna jasność, to Tromsø będzie doskonałym miejscem na zaręczyny.

Szczególnie, że zimą prawdziwym szczęśliwcom może być dane podziwiać zorze polarne… Znajdziecie tam nawet lodowy hotel. Norwegia to także fiordy, których naturalne piękno zapiera dech w piersiach! 

 • zorza polarna norwegia
  fot. instagram.com/karlosiparragirre

Zaręczyny w Australii: Wyspa Hamilton

Co powiecie na zaręczyny na drugim końcu świata? Wyspa Hamiltona leży w obrębie Wielkiej Rafy Koralowej i tamtejsi mieszkańcy nazywają ją rajem na ziemi.

Błękitna woda, nurkowanie wśród pięknych raf, sporty wodne, kolorowe papugi…Jest to propozycja na naprawdę egzotyczną chwilę odpoczynku z romantycznym finałem!

 • zaręczyny na australijskiej plaży
  fot. instagram.com/hamiltonisland

Poza granicami Polski odbyły się także zaręczyny naszej Redaktor Naczelnej. Zobaczcie, jak wspomina ten wspaniały, wyjątkowy dzień w jej życiu!

New Drop

Rekomendowane artykuły