Pierścionki zaręczynowe – 8 najbardziej pożądanych trendów

Pierścionki zaręczynowe - 8 najbardziej pożądanych trendów 42046

Pierścionek z żółtego czy różowego złota? Oczko okrągłe, kwadratowe czy w kształcie gruszki? A może obrączka z drobnymi brylancikami? Jakie pierścionki zaręczynowe będą modne w 2020? Przedstawiamy 8 najpiękniejszych trendów.

1. Żółte złoto wygrywa

Żółte złoto przeżywa teraz prawdziwy renesans. Widzimy to w modzie wnętrzarskiej, dekoracjach ślubnych, sukniach i oczywiście w biżuterii. Klasyczny pierścionek zaręczynowy z żółtego złota z brylantem stał się niekoronowanym królem zaręczyn na całym świecie.

[Best_Wordpress_Gallery id=”312″ gal_title=”PIERSCIONKIZLOTO”]

2. Różowe złoto – hit Internetu

Pierścionki zaręczynowe z różowego złota są coraz bardziej popularne. I nic dziwnego. Taki kolor pasuje do każdej karnacji, a kamienie szlachetne w różowym złocie wyglądają zjawiskowo.

Przeczytaj także: QUIZ – Jak powinien wyglądać Twój pierścionek zaręczynowy?

[Best_Wordpress_Gallery id=”304″ gal_title=”pierścionkiróż”]

3. Kamień w kształcie gruszki

Pierścionek zaręczynowy z kamieniem w kształcie gruszki to jeden z mocniejszych trendów. Przypomina połyskującą na dłoni kroplę wody. Dzięki smukłej formie optycznie wyszczupla palce, zwłaszcza gdy kamień jest skierowany szpiczastym końcem do góry.

[Best_Wordpress_Gallery id=”305″ gal_title=”pierścionkigruszka”]

4. Prostokątny brylant w stylu retro

W tym sezonie jednymi z najbardziej pożądanych kamieni w pierścionkach zaręczynowych są brylanty o szmaragdowym szlifie nawiązującym do luksusowej królewskiej biżuterii. Ale można też zdecydować się na inne prostokątne kamienie szlachetne. Też będą wyglądały niezwykle elegancko.

Zobacz także: Królewskie pierścionki zaręczynowe

[Best_Wordpress_Gallery id=”306″ gal_title=”pierścionkiprostokąt”]

5. Kamień kwadratowy

Wykonywany najczęściej w szlifie tzw. księżniczki, który jest wyjątkowo błyszczący i nadaje kamieniowi wygląd brylantu. Wybierając oczko w kształcie kwadratu, warto zwrócić uwagę, czy nie ma zbyt ostrych krawędzi, które mogą zahaczać o ubrania i utrudniać noszenie pierścionka.

Przeczytaj także: Jak wyczyścić pierścionek zaręczynowy?

[Best_Wordpress_Gallery id=”307″ gal_title=”pierścionkikwadrat”]

6. Brylant otoczony kamieniami

Wbrew pozorom nie musi to być pierścionek w wydaniu „na bogato”. Choć wygląda imponująco, często środkowy brylant jest mniejszy niż w wersji solo, a okalające oczka mogą być cyrkoniami lub innymi, nawet kolorowymi kamieniami. Tańszy, ciekawszy i bogatszy… czego chcieć więcej?

Przeczytaj także: Mity na temat pierścionka zaręczynowego

[Best_Wordpress_Gallery id=”310″ gal_title=”pierścionkijedenduży”]

7. Nietypowe pierścionki

Coraz częściej jubilerzy oferują pierścionki o wyjątkowych, oryginalnych kształtach. Chcemy mieć coś unikatowego, co będzie niepowtarzalne i tylko nasze. Warto jednak zadać sobie pytanie: czy na dłuższą metę nietypowy pierścionek zaręczynowy zwyczajnie nam się nie znudzi?

Zobacz także: Kolorowe pierścionki zaręczynowe

[Best_Wordpress_Gallery id=”308″ gal_title=”pierścionkiciekawykształt”]

8. Zaręczynowa… obrączka

Wiele dziewczyn ze względu na wygodę i przesyt pierścionkami z dużymi kamieniami, wywiera formę delikatnej obrączki inkrustowanej drobnymi brylancikami. Taki pierścionek zaręczynowy można potem łączyć z obrączką ślubną i innymi cienkimi pierścionkami.

Przeczytaj także: Co wygrawerować na obrączkach ślubnych

[Best_Wordpress_Gallery id=”309″ gal_title=”pierścionkiobrączka”]

Większość pozycji w rankingu najdroższych pierścionków zaręczynowych gwiazd zajmują te z prostokątnymi diamentami. Jesteś ciekawa ile mogły kosztować? Obejrzyj odcinek, w którym nasza Redaktor Naczelna, Izabela Janachowska, omawia top 10 niewiarygodnie drogich błyskotek największych gwiazd.

Zdjęcie okładkowe: Shane Company

Rekomendowane artykuły