O czym pamiętać organizując wesele w plenerze?

O czym pamiętać organizując wesele w plenerze? - zdjęcie 8

Przyjęcia urządzane w plenerze cieszą się coraz większą popularnością. To nie tylko kwestia decyzji par młodych, ale też szerszych możliwości oferowanych przez usługodawców. Zastanawiacie się nad takim weselem? Jeśli tak, musicie pamiętać o kilku ważnych kwestiach. Organizując imprezę na świeżym powietrzu, zwróćcie uwagę na wszystkie najważniejsze elementy, które byłyby zapewnione w przypadku wesela w lokalu.

Zobacz także: Najpiękniejsze dekoracje na ślub plenerowy

janachowska.pl

Absolutne podstawy

Wesele pod chmurką powinno być dla gości przeżyciem niecodziennym, ale nie ekstremalnym. Zadbajcie przede wszystkim o zaplecze sanitarne i elektryczność. Bardzo istotne jest także jedzenie. W tej kwestii pojawiają się dwie możliwości – catering oraz posiłki przygotowywane na miejscu. Do tego dochodzi także obsługa kelnerska. Niezależnie od wybranej przez Was opcji, musicie pamiętać o odpowiednim przechowywaniu potraw tak, aby uniknąć zepsucia się żywności.

jedzenie na weselu

Zorganizowanie takiego zaplecza będzie się wiązać z pewnymi kosztami, które musicie wziąć pod uwagę, jeśli macie ograniczony budżet. 
Zwróćcie także uwagę na zasady, którymi rządzi się wybrane przez Was miejsce. W końcu przyjęcie odbędzie się na terenie, który do kogoś należy. Warto więc wiedzieć, na co możecie sobie pozwolić i uniknąć w ten sposób nieprzyjemnych sytuacji.

concept store
 • O czym pamiętać organizując wesele w plenerze? - zdjęcie 1
  fot. instagram.com/shelbypeadenevents
 • O czym pamiętać organizując wesele w plenerze? - zdjęcie 2
  fot. instagram.com/thesocialspool

Pogoda zmienną jest…

Choćby prognozy były szalenie optymistyczne, nie jesteście w stanie przewidzieć zjawisk atmosferycznych, jakie wystąpią w dniu Waszego ślubu. Najgorsze, co możecie zrobić, to nie zapewnić gościom żadnego miejsca do schronienia np. przed deszczem. Dlatego też nieodłącznym elementem plenerowych wesel są różnorodne namioty, dzięki którym nawet nagła zmiana pogody nie zepsuje humoru i fryzur Waszym bliskim i znajomym.

wesele w plenerze

Spaliście kiedyś pod namiotem? Chociaż może się wydawać, że te eventowe nie przypominają turystycznych, przypomnijcie sobie, jak szybko potrafi robić się w nich gorąco – szczególnie, gdy są zabudowane. Jeżeli nastawiacie się na letnią, upalną aurę tego dnia, zastanówcie się nad wynajmem klimatyzatorów. Niestety – nie da się ukryć – będzie to dodatkowy spory koszt.

Poinformujcie gości

Choć może się to wydawać absurdalne, nie zapomnijcie podczas zapraszania gości zwrócić im uwagę na miejsce przyjęcia. Wiele osób nie sprawdza, gdzie odbywa się wesele zanim się na nie nie wybiorą. Tutaj jednak jest to ważne z kilku powodów. Przede wszystkim ze względu na utrudnione możliwości znalezienia lokalizacji. W końcu imprezy plenerowe nie muszą odbywać się zawsze w sąsiedztwie innych lokali czy budynków.

wesele w plenerze

Zadbajcie o mapy dla gości oraz drogowskazy, które pomogą im odnaleźć to miejsce. Wyraźny komunikat dotyczący plenerowego wesela powinien też wybrzmieć ze względu na Waszą troskę o ubiór gości. Charakter imprezy, rodzaj podłoża, czy też zmienna pogoda mogą być zabójcze dla kreacji i obuwia, które szykowali na ten dzień. Dlatego też tak ważne jest, abyście poinformowali ich odpowiednio wcześniej, jaki dress code będzie obowiązywał na przyjęciu.

 • O czym pamiętać organizując wesele w plenerze? - zdjęcie 3
  fot. instagram.com/thegoodparty
 • O czym pamiętać organizując wesele w plenerze? - zdjęcie 4
  fot. instagram.com/serentipiltd

Lokal ratunkowy

Jeżeli obawy o udane przyjęcie nie dają Wam spać, a bardzo chcielibyście zorganizować wesele w plenerze, poszukajcie lokalu, przy którym można urządzić taką imprezę. Możecie wtedy w łatwy sposób rozwiązać sprawę elektryczności i toalet. Ułatwiony będzie też  dostęp do posiłków, gdyż możecie zdać się na menu danego lokalu. No i przede wszystkim będziecie mieli plan awaryjny na drastyczne załamanie pogody – w murach wszyscy poczują się wtedy bezpieczniej!

wesele w plenerze

Zobacz także: Zabawy plenerowe dla gości

Zaufajcie profesjonalistom

Organizacja wesela w miejscu, które w żaden sposób nie zostało przystosowane, może być naprawdę poważnym przedsięwzięciem, wiążącym się ze znaczącymi kosztami. Jeżeli nie jesteście pewni, że podołacie samodzielnie temu zadaniu, konieczna może okazać się pomoc profesjonalnego konsultanta ślubnego, który nie zapomni o żadnym istotnym szczególe.

wesele w plenerze

Trendy w modzie ślubnej, tak jak i we wszystkich innych aspektach życia zmieniają się co roku. Jakie dekoracje, stylizacje i makijaż będą modne w nadchodzącym sezonie? Sprawdźcie! 🔥 Jeśli bierzecie ślub w tym roku nie możecie przegapić tego odcinka!👰🤵

Rekomendowane artykuły