Organizacja ślubu i wesela – jakie błędy popełniamy najczęściej

Organizacja ślubu i wesela

Mówi się, że doświadczenie to coś, co przychodzi chwilę po tym, jak było potrzebne. Powiedzenie to nabiera sensu zwłaszcza przy przygotowaniach i organizacji ślubu i wesela. Większość z Was po raz pierwszy będzie planować tak duże wydarzenie, zatem miejsc, w których możecie popełnić ewentualny błąd, jest całkiem sporo.

Sprawdźcie więc:

  • Jakie błędy ślubne popełniamy najczęściej!
  • Jak unikać gaf podczas organizacji ślubu?
  • Czego się wystrzegać?
Błędy w organizacji ślubu i wesela

Organizacja ślubu: Nie trzymacie się harmonogramu

Wiem, wiem. Wybór zaproszeń i dekoracji jest o wiele bardziej ciekawy niż ustalanie budżetu czy załatwianie formalności, ale te z kolei są kluczowe przy organizacji ślubu.

Załatwcie zgodnie z wytyczonym planem. Jeśli go jeszcze nie macie pobierzcie naszą aplikację! WeddingDreamAPP pozwoli Wam sprawnie przejść przez okres przygotowań do ślubu i wesela, a sama Izabela Janachowska zostanie Waszą wirtualną konsultantką ślubną i… „nie opuści Was aż do ślubu”!

Aplikacja do organizacji ślubu

Jeśli jednak nie będziecie się trzymać wyznaczonych ram, może się okazać, że na zamówienie sukni ślubnej jest już za późno, a zaproszenia z kryształkami kompletnie nie pasują do stodoły i klimatu boho, na który się zdecydowaliście.

organizacja ślubu w aplikacji online

Niech podstawą Waszej organizacji będzie perfekcyjnie przygotowany plan. Jeśli będziecie podążać za wskazówkami i po kolei realizować kolejne punkty, możecie być pewni, wszystko pójdzie po Waszej myśli.

Organizacja wesela: Wszystkich chcecie zadowolić

Twoja mama zawsze marzyła, że do ślubu pójdziesz w olśniewającej sukni niczym księżniczka Disney’a, rodzice Twojego narzeczonego nie wyobrażają sobie, żeby Wasze wesele odbyło się gdzie indziej niż w pobliskiej karczmie.

Rodzice na weselu

Przeczytaj także: Lista gości na wesele – jak ją skrócić, żeby nikt nie poczuł się urażony?

Twoja siostra twierdzi, że powinnaś mieć rozpuszczone włosy zamiast romantycznego upięcia. Ty sama chciałabyś skromnej uroczystości, ale to z kolei nie mieści się w głowie babci… przez co na Twoje „skromne” wesele jest już zaproszonych 200 gości?

Jeśli spróbujecie spełnić marzenia bliskich Wam osób, to może się okazać, że wszyscy będą niezadowoleni, bo całość wyobrażali sobie zupełnie inaczej.

Ślub to Wasz dzień i to przede wszystkim Wasze marzenia mają się spełnić… Nie zapomnijcie o tym!

Duża sala na organizację wesela

Spełnijcie swoje marzenia

Ślub to doskonała okazja na spełnienie swoich marzeń. Koniec z dogadzaniem wszystkim dookoła. To jest Wasz dzień i Wasza chwila. Zrezygnujcie z oczekiwań bliskich, postawcie na siebie.

Marzycie, aby podczas pierwszego tańca wokalista zaśpiewał na żywo, a może upatrzyliście już auto, którym zawsze pragnęliście pojechać do ślubu? To jest właśnie ten czas, aby pomyśleć o sobie. 

Luksusowy samochód do ślubu

Organizacja ślubu: Nie pilnujecie budżetu

Doskonale zdaję sobie sprawę, jak duże pokusy będą na Was czekać w trakcie organizacji ślubu i wesela. Co chwilę do głowy wpada kolejny, fantastyczny pomysł na atrakcje i dekoracje, których po prostu nie może zabraknąć.

Najczęściej właśnie takie pomysły rujnują Wasz budżet. Dlatego już od samego początku musicie ustalić pewne ramy, w których będziecie się poruszać. Inaczej w połowie przygotowań może się okazać, że wydaliście już wszystkie pieniądze, a sala weselna jeszcze nie jest opłacona.

Ślubny budżet

Przeczytaj także: Jak taniej zorganizować wesele – 13 sprytnych sposobów

I choć legenda głosi, że kiedyś komuś udało się nie przekroczyć budżetu, to jego stworzenie już na samym początku przygotowań pozwoli Wam zachować kontrolę nad Waszymi wydatkami. Sprawdźcie możliwości narzędzia do planowania budżetu w WeddingDreamAPP

Przeanalizujcie koszty

Przeglądając zdjęcia na pinterest.com, zdecydowanie można wpaść w ślubny szał. Nie kupuj jednak wszystkiego, co zobaczysz. Stwórz moodboard, czyli mapę inspiracji weselnych, dzięki której skupisz się na najważniejszych elementach ślubu.

Zastanów się, które rzeczy możecie wykonać sami, a jakie lepiej jest pozostawić specjalistom. Tak więc o ile ściankę za stołem pary młodej z pewnością bylibyście w stanie zrobić sami, tak już raczej nie nagracie własnego wesela. Czasami lepiej jest poświęcić pieniądze na konkretne usługi, których nie zastąpicie tańszymi zamiennikami. 

Przeczytaj także: Tanie wesele – 13 sprytnych sposobów na zmniejszenie kosztów

Ślubne inspiracje
Instagram: wellington_grey

Na co warto odłożyć pieniądze?

  • Dobry fotograf,
  • operator,
  • sprawdzony zespół bądź dj, który poprowadzi imprezę,
  • smaczne jedzenie,
  • obrączki które nie zniszczą się przez lata.
katalog firm do organizacji wesela

Organizacja wesela: Zapraszacie ludzi, których… nie znacie

Organizacja wesela to także lista gości . Zaplanowaliście już spis 50 osób, bo od zawsze marzyliście o kameralnym weselu. Wtedy właśnie postanowili się pochylić się nad nią Wasi rodzice i okazało się, że bez cioci Halinki, wujka Mietka i Waszej dentystki z dzieciństwa, impreza z całą pewnością się nie odbędzie.

Goście weselni

I choćby wydawało się Wam, że nie ma dobrego wyjścia z tej sytuacji, to spróbujcie podejść do tematu spokojnie. Przekonajcie rodziców, że nawet nie pamiętacie jak wygląda wujek Mietek, bo od lat nie utrzymujecie kontaktów.

Zobacz także: Jak odmieniać nazwiska na zaproszeniach ślubnych?

Nie mówiąc już o dentystce… Usiądźcie i porozmawiajcie o tym, że chcecie zaprosić naprawdę ważnych dla Was ludzi, z którymi pragniecie się dzielić Waszym szczęściem. Z pewnością uda Wam się osiągnąć kompromis.

organizacja wesela online

Organizacja ślubu: Co chwilę zmieniacie zdanie

Niby od zawsze marzyło Wam się wesele w stylu boho, ale Ty zakochałaś się w zjawiskowej księżniczce z brokatowym gorsetem. Wesele odbędzie się w folwarku w rustykalnym stylu, ale… właśnie trafiłaś na zachwycające zaproszenia z nowoczesnym geometrycznym motywem.

Słowem? Chaos! Podczas przygotowań pojawia się wiele kuszących okazji do zmiany zdania czy modyfikacji planu. Wiem, że w natłoku inspiracji łatwo dać się ponieść emocjom.

Ślub w stylu boho

Starajcie się im nie ulegać, bo po pierwsze może się to okazać kosztowne (a o budżecie już przecież pisałam), a po drugie, koniec końców połączenie wszystkich koncepcji nie będzie wyglądało stylowo.

QUIZ: Styl wesela – jaki najbardziej do Was pasuje?

Zbyt wczesne usadzenie gości

Lista gości zrobiona, zaproszenia wysłane, zabieracie się więc od razu za rozplanowanie usadzenia poszczególnych osób. STOP! Nie róbcie tego na rok przed ślubem.

Po pierwsze zaczekajcie, aż wszyscy zaproszeni potwierdzą swoje uczestnictwo w zabawie. Jeśli zastanawiacie się dlaczego, to już spieszymy wyjaśnić. Jak wiemy, w życiu bywa różnie, ktoś może zmienić partnera, inna osoba postanowi przyjść sama.

Nie chcecie przecież, aby przy jednym stole miejsca były zapełnione tylko co drugie, prawda? Tablicę przygotujcie na miesiąc przed weselem. Dodatkowo zerknijcie do niej na kilka dni przed weselem i upewnijcie się, że nie zaszły większe zmiany. 

Usadzenie gości weselnych

O innych błędach opowiadałam w moim filmie na YouTube. Jeśli jeszcze go nie widzieliście- koniecznie sprawdźcie ten materiał.

Rekomendowane artykuły